Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


2009. júl. 20. 18:03

Nekem változó volt h mikor mennyit vezettem, volt olyan h 3 órát mentem,de volt mikor csak 1et, volt h másfelet :D

Míg oktatóval vezettem soha nem felejtettem benyomva a kuplungot,de mostanában igen :S De inkább eleinte volt ez most már próbálok ere tudatosan figyelni.

Én 8 rutin után mentem vizsgázni és sikerült, tehát ott máris nyert rajtam az oktató két órányi pénzt, viszont forgalomban 22 után mentem vizsgázni, aztán vezettem még 4órát és aztán utána sikerült a második vizsgámon.

755. Gigi80
2009. júl. 20. 17:47

Sziasztok!

Köszi mindenkinek a bíztatást.Csütörtökön és pénteken megyek vezetni 2-2 órát.Írtátok,hogy egyesével is jáűrtatok,mi mindíg két órát vezetünk a kettő között van 10 perc szünet.Elejétől fogva így van,én azt hittem ez a természetes.

Na igen így,hogy mondjátok a kuplung csuztatást olyat szoktam csinálni csak nem így szoktuk mondani.Mondjuk anyu is meg a párom is a kormány tekerésre azt mondják alászedik.Na mi tekerjük.

A váltást úgy tanultam felfele nem hagyunk ki lefele igen.Kanyar kettesben.Fékezéskor ha egyesbe-kettesbe vagy akkor kell kuplung,ha nagyobban vagy és nem váltasz akkor nem kell,de én akkor is szoktam nyomni automatikusan.Nem tudom ez mennyire hiba.

Azt mondta az oktató az viszont nagy hiba ha kanyarodáskor a kuplung nyomva van bukás lehet!

Az órákra visszatérve 17-ből sikerült a rutin.Ez nagyon gáz?És tényleg nem az oktató akart lehúzni,utolsó órán éreztem azt,hogy végre érzem az autót.

Nem is gondoltam milyen sok haszna lesz a forgalomban.A multkor leparkoltam ,pihentük két óra között,persz elém és mögém álltak.Kicsit tolatni kellett,utána ugy kiállni,szépen sikerült én meg csak nézetem én ezt megcsináltam?Tényleg hihetetlen jó:-)

2009. júl. 20. 15:43
Én is így vagyok,akárhova megyek előre kigondolom hogy melyik úton menjek hogy még véletlenül se kelljen emelkedőn elindulnom,pedig mindig sikerült míg oktatóval mentem, azóta nem próbáltam és félek h belecsúszok valakibe...hülye vagyok mi?! Pedig ez így nem jó,mert ha ismeretlen terepre kell majd mennem akkor lehet h előbukkan majd egy emelkedő :) Szóval én is mindig agyban előkészített tervvel indulok útnak :)
2009. júl. 20. 14:21

Én is úgy tudom, hogy felfele váltáskor egyesével, de visszafele "ugorhatsz". Én már váltottam vissza 5-ből 3-ba. Amikor fékezek mindig nyomom a kuplungot, ha kell ha nem. :( Ezt a kecsöp oktatóm soha nem mondta. De ha nagyon le kell lassítani, akkor úgy tudom, hogy nyomni kell a kuplungot is, mert különben lefullad a tütü. De nem vagyok benne biztos. Szóval még egy tanfolyamra szükségem lenne. Azt hiszem nekem már az 58000 Ft-os is elég lenne... :)

Egyébként amikor megkaptam a jogsimat egyből mentem vezetni. Sötétbe... És előtte egy percet sem vezettem sötétben. Úgy éreztem magam, mint aki vak és csak tapogatózik. És én is úgy éreztem magam, mint amikor még nem is láttam autót. Szóval valószínűleg ez normális.

Ma megyek egy szomszéd kisfaluba, ami szinte összenőtt Szhellyel, de már most agyalok, hogy hol fogok megállni, meg hogyan. Zita te ezzel hogy vagy? Előre gondolkodom, hogy lesz... Aztán néha már előre parázok!!!! Szerintem szörnyű lehetek. Van valaki még így ezzel?

752. moncsicsi83 (válaszként erre: 751. - C066a749d7)
2009. júl. 20. 10:25
Akkor megnyugodtam ;)
2009. júl. 20. 10:22
szerintem igen :)
750. moncsicsi83 (válaszként erre: 747. - Kishoresz)
2009. júl. 20. 10:13

Meg lesz a beszámoló, persze, hogy jövök majd. Feltéve, ha elmerek indulni forgalomba :D

Úgy szeretném először, hogy kis forgalomban, kint anyuéknál vezetnék utcáról utcára, mert itt páromnál kapásból egy forgalmas krt van. Nem biztos, hogy kimernék első parázásomban menni :D

Kezdem úgy érezni magam, mint az első forgalmi órám előtt. Ez normális? :D

2009. júl. 20. 10:12

Az a két hét már nem is lesz olyan sok. És szerintem is sokban függ attól is a dolog, hogy mekkora város, meg hány település lakói mennek oda. Sebaj. Ha már ennyit vártam rá, akkor ez a pár hét meg sem kottyan. Én az irodába kértem a jogsit, mert egyrészt a postában nem bízok, másrészt meg ha nem adja oda a postás anyuéknak, akkor nekem kellene bemenni érte, azt meg nem tudnám megoldani, mert 8-tól van posta, én meg 8-tól már rég nem vagyok otthon, másrészt meg tovább dolgozok, mint a postai nyitvatartás :D A nagypostára meg kétlem, hogy behoznák, mert nem az a mi körzetünk :) Szóval biztosabb az okmányiroda, oda el tudok ugrani melóba menet.


Én a váltogatást úgy tanultam, hogy felfelé egyesével -habár láttam rá már nem egy példát, hogy ott is ugranak-, lefelé meg ki lehet hagyni. Volt amikor egyesével váltottam, mert volt rá idő, volt amikor meg négyesből egyből kettesbe váltottam...


Nekem fékezéskor én úgy tanultam, hogy ha csak lassítani akarok ne nyomjam a kuplungot, csak ha vészfékezek. Amúgy meg nagyon ne nyomogassam be teljesen a kuplungot, mert attól gyorsul az autó :D Szóval kész tébolyda ez a kuplung mizéria...

2009. júl. 20. 09:58

Persze gondolom nem mindegy,hogy egy egy okmányirodához hány település tartozik,meg hogy éppen mikor mész oda...

Amikor fékezek,de nem annyit h vissza is kelljen váltani akkor nem kell benyomni a kuplungot,ugye? :$ Az oktatóm mindig pattogott,hogy amikor fékezek akkor a kuplung is legyen benyomva....de amugy meg eddig akár ki mellett vezettem,mindenki azt mondta h ez hülyeség....Na akkor most mi van????

Ti hogy váltotok visszafelé? Szépen sorba, hogy mondjuk 4ből 3ba aztán 2be vagy mondjuk mész negyedikben és aztán rögtön visszaváltotok kettesbe??? Mert én úgy tanultam, hogy visszafelé ki lehet hagyni egyes fokozatokat és 4ből mondjuk lehet 2-be váltani rögtön,de a párom úgy váltogat hogy lépésenként pakolgatja vissza a váltót....

2009. júl. 20. 09:49

Sziasztok!


Gigi80 üdvözlet itt. :) Szerintem is külön meg kell lennie a 20 forgalmi órának. A hibák azért vannak, hogy javítsd őket és megtanulj mindent rendesen. Csúsztatott kuplungnál mindig lapítottam itt a fórumon, mert nálam inkább az volt a gond, hogy folyton "nyomogattam" a kuplungot. Én sem tudtam miről van szó, ne aggódj! :) :)

Egész más vezetni oktatóval és "egyedül".

Moncsicsi most már hamarosan várjuk az élménybeszámolódat első önálló utadról.

Zita nekem is csak két hét alatt jött meg a jogsim. :( Olyan érdekes, hogy mindenhol másképp megy...

2009. júl. 20. 09:29

Szerintem sem számít bele a rutin+óra a 30 kötelezőbe. Ez nekik így éri meg,így több pénzzel húzhatnak le.

Nekem se ment a kuplung csúsztatás,szinte minden órán emiatt morgott velem,van h most is elfelejtem fölengedni...tiszta gáz....de van h ugye kanyar előtt visszaváltok másodikba....csak elfelejtem fölengedni a kuplungot,így aztán semmit nem ér a dolog...no mindegy majd csak belejövök.... :)

Neked kell bemenni a jogsiért? Nekem 1 hét múlva kiküldték postán.


Nekem 2500ft volt egy órának a díja. (Szentendrén)

2009. júl. 20. 09:10
Jah, ma voltunk okmányirodában. Minden elintézve. 2 hét múlva lehet menni a jogsiért, ha minden igaz! :) Végre!
744. moncsicsi83 (válaszként erre: 743. - Gigi80)
2009. júl. 20. 09:10

Szia!


Sok sikert a jogsi megszerzéséhez és sok kitartást! Én párszor feladtam volna, de itt lelket öntöttek belém és végig csináltam :)

Nyugi, nekem is sorolta az oktató a hibáimat. Tisztán emlékszem, amikor felolvasta a bukás pontjait -hogy mi miatt bukhatok- szinte mind igaz volt rám :D És akkor már vagy 10 órát vettem... De megtanultam. Ne keserítsen el. Ügyes vagy, minden menni fog, csak idő kell hozzá! Még én is megtanultam, akkor másnak simán megy :) Egyébként én sem ültem sokáig autóban és én csak majdnem baleset áldozata voltam. Szóval hasonló cipőben jártunk.

Ha rutinból vettél fel plusz órákat, az a lapodon szerepel és még a rutin vizsga előtt van bejegyezve, szóval attól még meg kell lennie a 20 forgalmi órának. Vagyis szerintem... De csajok javítsatok ki, ha nem így van :)


A kuplung csúsztatást azt szerintem legtöbbször én írtam. Az nekem nem ment. Annyi a lényege, hogy a kuplunggal lehet játszani, kissé benyomogatni és akkor valamennyire lassul az autó. Vagyis valami ilyesmi. Így nem tudom leírni... :)


Kitartás! Ügyes leszel, nemsokára meg lesz a jogsid! Várunk ám vissza élménybeszámolókra, egy kis csevegésre a vezetés rejtelmeiről! :)

Mikor mész legközelebb vezetni?

743. Gigi80
2009. júl. 20. 03:31

Sziasztok!

Én most járok vezetni a forgalomnál tartok abból már vettem 6 órát.És NAGYON élvezem.Az oktatóm már kevésbé:-).Tök jó fej meg minden ,csak amikor sorolja a hibáim uyg érzem nagyon nem elégedett velem.Persze az nagyon jó,hogy sorolja a hibáimat,de valahogy ugy érzem ennél többet vár.Én meg olyan büszke vagyok magamra.

Egyszer régen volt egy balesetünk,utána autóba alig mertem ülni,vezetésre meg nem is gondoltam.Most 29 évesen döntöttem ugy jöhet a jogsi.Én aki azt se tudtam melyik pedál mi én egyedül beindítok egy autót és vezetem igaz még bénán de vezetem.Szóval nagyon élvezem!

Kicsit visszaolvastalak titeket és lenne egy pár kérdésem.Ha több órát veszel rutinból akkor is kötelező a 20 forgalom vagy az a lényeg meglegyen az össz 30?Nem mintha esélyem lenne,hogy ennyi idő alatt megtanulok vezetni csak kérdezem.

A másik kérdésem mi az a kuplung csúsztatás?Írta valaki,hogy az nem megy neki.Én meg még nem is hallottam róla.Lehet,hogy csinálom,csináltatja velem az oktató csak nem tudom,hogy az az.

Egyébként elsőre sikerült eddig mind a két vizsgám.A rutinon ugy meglepődtem,hogy majdnem visszakérdeztem.Nem azért,mert olyan nagyon béna voltam csaktényleg,hogy hihetetlen,hogy én vezetek aki évekig még autóba is félt beülni!

2009. júl. 19. 21:57

Húúúú, hát ez tényleg nagyon kevés Brad. Itt Szhelyen 3100.- Ft egy óra! Biztos, hogy minden benne van az árba?

Egyébként itt is a kresz után jött az elsősegély.

Sok sikert a tanfolyamhoz.

741. moncsicsi83 (válaszként erre: 740. - C066a749d7)
2009. júl. 18. 18:41
hát igen. Ha megnézem, szegeden 2500 ft-nál olcsóbb óradíj nincs. 30 órát venned kell, az kötelező. Az 75.000 ft, plusz orvosi alkalmassági, az 6300 ft (vagy 6800?), plusz vizsgadíjak, ami tényleg 12-15.000 ft körül van -ezt nem tudom pontosan, mert azokat nyertem- és még hol vannak a tanfolyamok? Nem tudom... Valami stikli lehet van.
2009. júl. 18. 18:27
szerintem is bizti h rengetegszer megbuktatnak,vagy belédbeszélik h szükséged van még jó sok plusz órára....stb....nem hiszem h van ahol 58ért meg lehetne csinálni,mert akkor az összes többi suli csődbe menne....
739. moncsicsi83 (válaszként erre: 738. - C066a749d7)
2009. júl. 18. 18:25
Na az már nagyon kevésnek tűnik... Ez az alap. Eltudom képzelni, hogy majd fel kell venni egy csomó plusz órát -persze csillagászati áron- meg az oktató elblicceli az órák egy részét, meg stb... Ez már gyanúsan olcsó. Épp olvastam valahol egy cikket, hogy a nagyon olcsó ajánlatoknak sem szabad bedőlni, mert ott biztos van valami bibi...
2009. júl. 18. 18:06

Halihó! Visszatértem! Elvittem a jogsimatnyaralásra,mert gondoltam, hogy na majd én vezetek :) 1szer vezettem,de aztán többet nem,pedig tök jól ment minden....de így nem tudtam nézelődni :) De egyébként mikor már láttam a forgalmat nem is volt kedvem többet vezetni, pedig kisebb volt mint ahol tanultam(Szentendrén) csak a strand környékén ugye sok a ygerek,mindenki szaladgál össze vissza...nem akartam senkit elcsapni :)

Képzeljétek,bedobtak vmi szórólapot, hogy 58000Ft-ért lehet emgszerezni a teljes jogsit :O szerintetek ez igaz lehet???? Én nem tudom elhinni. Ha csak a vizsgadijakat összeadom,az van már legalább 12-15ezer körül (kb..)

Nekem az elsősegély úgy volt, hogy kresz oktatás volt kedd-csütörötkön és egyik héten egy szardán lezavarták az egész elsősegélyt,másnap csütörötkön be is jelentkeztem vizsgára és keden vizsgáztam. Egyébként szerintem is jobb túl lenni az elsősegélyen minél előbb, hogy utána már csak vezetni kelljen,na meg a végénmár mindneki be van sózva hveeztni akar,aztán akkor még arra várni, hogy az elsősegély meglegyen...áh az szörnyű érzés lehet szerintem :)

737. Brad (válaszként erre: 736. - Moncsicsi83)
2009. júl. 18. 17:58
Aham! Minden! Nekem is ezen akadt meg a szemem. Tök jó!
736. moncsicsi83 (válaszként erre: 735. - Brad)
2009. júl. 18. 17:21
Huh, az tök olcsó. Minden benne van? tanfolyamok, vizsgadíjak, rutin és forgalmi órák?
735. Brad (válaszként erre: 734. - Platty666)
2009. júl. 18. 16:46

Igaziból foglamam sincs még hol van a tanpályájuk.Gondolom majd kapunk róla tájékoztatást. Illetve azt mondták, hogy telefonon értesítenek mindenről. "Kertek alatt" vezettem már apám felügyelete mellett, de az Alföldön a nagy pusztaságban egy jeep-pel :D Ami bele mehet folyóba, patakba, gödörbe, dombar, hegyre... :D Inkább ralis feeling volt...Szóval az más volt... :)

Én most kifogtam vmi akciós csoda tréninget, így az egész ha befejeztem összesen (és ha nem bukom semmiből): 81.600 ft lesz. Hihetetlen mi?

2009. júl. 18. 16:41
A fiam azért tanult és vizsgázott Pesten, hogy szokja a forgalmat. Én még nem merészkedtem be a dzsungelbe... Érden lakunk, itt is van autósiskola, de annyira semmi útvonalak a vizsgák, hogy az nem méri fel a teljesítményt. Úgyhogy aki Pesten tanul és vizsgázik, máris mehet vidéki forgalomban tutira. Viszont itt olcsóbb a jogsiszerzés, mert sok az iskola. 1:1. Merre van a tanpálya? Vezettél már a "kertek alatt?"
733. moncsicsi83 (válaszként erre: 732. - Brad)
2009. júl. 18. 16:34
Nem tudom könnyebb e Pesten vizsgázni, meg tanulni vagy sem, de az oktatóm nekem is azt mondta, hogy az a legjobb, ha nagy forgalom van és visz magával, így kisebb a hiba lehetősége, jobban boldogulok. Ha már az oktató mondja, akkor biztos lehet benne valami, ettől függetlenül én mindig is féltem a nagy forgalomban :)
732. Brad (válaszként erre: 731. - Platty666)
2009. júl. 18. 16:29

Szia!

:)


Budapesten lakom, így itt lesz a tanfolyam. Vidéki vagyok, de ide költöztem és gondoltam, ha már lúd, legyen kövér! :D Félek is tőle rendesen... habár sok ellenkező vélemény van. Vki azt mondja, hogy Bp-en azért könnyű, mert visz a forgalom, vki meg hogy fárasztó, mert sokmindenre kell figyelni... :)

2009. júl. 18. 16:27

Szia, Brad!

Üdvözlünk a jogsiszerzők világában! Neked is sikerül, ha nekem már megvan... Az elsősegélyt akkor csináld, mikor tanulod, úgy a legkönnyebb! Amikor már a forgalmi vizsgáért aggódsz, nem megy olyan simán. Nekem pont aznap volt, mikor a kresz vizsgám. ÉS mind a kettő sikerült! Neked is menni fog! Hol gyakorolsz majd?

2009. júl. 18. 14:14
Igen, lehet a végén is. Én rögtön a Kresz után csináltam meg és nem bántam. Már a forgalmi vizsga után nem lett volna kedvem hozzá :)
729. Brad (válaszként erre: 728. - Moncsicsi83)
2009. júl. 18. 08:29

Jó reggelt!

A kresszel kezdem. Az elsősegélyt nem tudom mikor csimálom meg. Én úgy tudom, hogy azt lehet a végén is. Igaz? Mert, ha lehet, én a végén szeretném.

728. moncsicsi83 (válaszként erre: 727. - Brad)
2009. júl. 17. 23:52
Várunk szeretettel ;) Mivel kezded, a Kresszel vagy az elsősegéllyel?
727. Brad (válaszként erre: 726. - Moncsicsi83)
2009. júl. 17. 23:24

Köszi!

Akkor van remény! Örülök!Az idegeskedést, hhááát megpróbálom kiküszöbőlni... habár sose volt még olyan vizsgám, amin ne idegeskedtem volna. :)

Szerdától jövök élménybeszámolóra!

Meg majd lehet kérek néhány tanácsot...mit-hogyan kell..

:)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook