Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


2009. júl. 21. 13:00
én az elsősegélyt valahogy jobban élveztem.... :D De éles helyzetben nem tudom h mit tudnék ezekből alkalmazni. Pl bukósisakot letudnék e szedni valakiről akiből ömlik mindenhol a vér, vagy egy autóból ki tudnék e szedni valakit...
785. c4f059c04b (válaszként erre: 769. - Moncsicsi83)
2009. júl. 21. 12:58
Kössz :)
784. moncsicsi83 (válaszként erre: 783. - C066a749d7)
2009. júl. 21. 12:52
:D Én azért nem aludtam el, de én voltam leghátul, egyedül :DDDDDDDD
2009. júl. 21. 12:46
Én utolsó padban ültem öcsémmel,előttünk két nagyobb termetű nő ült, volt hha öcsém nem rúgott volna bokán akkor elalszok....:)
782. moncsicsi83 (válaszként erre: 780. - C066a749d7)
2009. júl. 21. 12:34
Jah, főleg nekem.. :D Ugye később csatlakoztam a tanfolyamra. Gyorsan beíratkozáskor megvettem a könyvet, aztán gőzerővel olvastam, majd irány az órára. Ott meg lehűlve tapasztaltam, hogy még a felénél sem tartanak abból,amit én elolvastam :D Dög unalom volt.
781. Brad (válaszként erre: 780. - C066a749d7)
2009. júl. 21. 12:19
:)
2009. júl. 21. 12:11
a kresz órákon nekünk is kivetitőről magyarázta az oktató a dolgokat,nagyon uncsi volt szerintem.... :$
779. moncsicsi83 (válaszként erre: 777. - Brad)
2009. júl. 21. 12:08

A könyvet el kellett olvasnunk, a szabályokat bevágni. Tanfolyamon diavetítővel vagy mivel voltak még szabályok felvetítve, amiket megbeszéltünk, átnéztünk, óra végén mindig volt egy vizsgateszt csinálva, vagy témaköröket csináltunk végig teszten.

A motorháztető alatti dolgokat Kresz-en nem vettük át. Azt az oktatóval néztük át rutin vizsga előtt, de tőle kaptam egy két oldalas anyagot, amit be kellett vágni!

2009. júl. 21. 11:55

Ti tanultatok könyvből???? Én egy szót sem :)Kaptunk egy kb 20 oldalas kis füzetet a rutinhoz meg kb 30oldalas kis füzetet amibe a szabályok voltak leírva sallangok nélkül. Én csak a cd-vel gyakoroltam kreszre. Aztán kaptam kölcsön egy könyvet és elkezdtem olvasgatni...ahányszor beleolvastam a könyve utána mindig megbuktam a gyakorlásnál....szóval abba is hagytam,és nem olvastam el a könyvet.

Egyébként én se vezettem se sötétbe,se autópályán.

777. Brad (válaszként erre: 776. - Moncsicsi83)
2009. júl. 21. 11:26

Tyűűű, nagyon! Én az ilyeneknél nem is izgulni (na jó egy kicsit) szoktam, hanem inkább baromi kíváncsi vagyok... :D

De mond csak (ha van időd itt csvegni velem) miket tanultok elméletben? Mert az, hogy milyen részei vannak az autónak a motorháztető alatt, nem igazán csigáz fel... lehet meg sem tudom tanulni...

776. moncsicsi83 (válaszként erre: 775. - Brad)
2009. júl. 21. 11:18

:DDDDDD Nem is...

Ebből látszik, hogy iskola és iskola közt mennyi különbség van! Na de majd az első órán megtudsz mindent! Várod már az órát...?

775. Brad (válaszként erre: 774. - Moncsicsi83)
2009. júl. 21. 11:16
Szia! Még egyetlen egy óránk sem volt. Meg amikor jelentkeztem a tanfolyamra, ott nem mondták, hogy lesz ilyen tanfolyam megnyitó. Szerintem majd mindent a tanfolyamon fognak elmondani. Legalábbis remélem. Biztos szóltak volna, ha van vmi az első óra előtt. Na midnegy, az óráról nem küldhetnek ki :D
2009. júl. 21. 11:11

Tanfolyam megnyitó volt már? Vagy az az első tanfolyam lesz? Mert nálunk volt megnyitó, ott állítólag mindent elmondtak. Én ugye később csatlakoztam, így nekem beíratkozáskor mondták el a dolgokat. Én ott rögtön meg is vettem a könyveket. Igaz a tesztkönyvet szinte ki sem nyitottam :D Meg lehetett venni tesztprogramot is. Abban az összes tesztkérdés megvan és próbavizsgát is tudsz csinálni otthon...

Azt nem tudom, hogy lehet e kölcsönözni könyvet. Nálunk ilyet nem mondtak... Lehet felétek van ilyen lehetőség is...

773. Brad (válaszként erre: 772. - Brad)
2009. júl. 21. 11:08

mármint azt a ondatomat "Miért azt nekem kell megvenni?" -úgy értettem, hogy azt nem ott lehet megvenni, mármint a tanfolyamon? Meg vannak olyanok, ahol ingyen van a tankönyv, mert csak "kölcsönözzük", amit pesrze a vizsga végén vissza kell adni.

Bocsi a hülye kérdésekért, de most kicsit kétségbe estem :D

772. Brad (válaszként erre: 771. - Moncsicsi83)
2009. júl. 21. 11:02

Nem vettem meg még semmit! Miért azt nekem kell megvenni? Engem ilyenről nem tájékoztattak amikor beiratkoztam!

Az nem lehet, hogy az első tanfolyamon mondanak el ilyen dolgokat?

771. moncsicsi83 (válaszként erre: 770. - Brad)
2009. júl. 21. 10:55

Ez természetes. Én is aggódtam, mikor az első volt! Majd túl leszel rajta és meglátod nem is olyan vész!

A könyveket már megvetted? Neked lesz kresz teszt programod?

770. Brad
2009. júl. 21. 10:42
Úúúú, tudom, hogy nem nagy kunszt az elméleti oktatás, de én izgulok, a holnap miatt.:D Első jogsiszerző napom! :D Olyan hülye vagyok :D
769. moncsicsi83 (válaszként erre: 767. - C4f059c04b)
2009. júl. 21. 08:28
Húú, akkor sok sikert! Majd gondolunk rád ;)
768. moncsicsi83 (válaszként erre: 766. - Platty666)
2009. júl. 21. 08:27

Az anyósülésen minden héten ülök egyszer -pénteken- amikor anyuékhoz megyünk. De 2 hét múlva ez remélhetőleg már változik :)

Párom azt mondta, hogy csak úgy autókázni nem megyünk el, mert drága a benzin, de anyuékhoz kivezethetek majd... Szóval sok gyakorlás nem lesz :(

2009. júl. 21. 08:07
Sziasztok! Csütörtökön megyek először vezetni.
766. platty666 (válaszként erre: 765. - Moncsicsi83)
2009. júl. 21. 08:02

Hát, ez nehéz kérdés. Mert a vizsgaszabályzat szerint kötelező az autópályán vezetés is, de mivel a legtöbb helyen matrica kellene, sokszor eltekintenek ettől a vizsgabiztosok. A papíron az szerepel, hgoy volt a tanuló pályán, de senki nem ellenőrzi. Vizsgázni meg csak akkor szoktak odamenni, ha 1. a VB ki akar szúrni az oktatóval, 2. előre tisztázták, hogy van érvényes matrica. Anélkül ugyanis egyből 15 eFt a bünti az oktatónak. Egy órára meg nem lehet venni, tahát legalább négynapos kell. Ez a háttér. De az is autópályának számít, ha csak a bevezető úton kocsikázik a tanuló, lényeg, hogy kint legyen az "autópálya" tábla.

Járkálsz valakivel mostanában autóval? Az anyósülésre gondoltam...

765. moncsicsi83 (válaszként erre: 763. - Platty666)
2009. júl. 21. 00:01
Országúton kötelező vezetni, de autópályán még nem. Vagyis én úgy tudom azt most akarják bevezetni. Az éjszakai meg az országúti vezetés a kötelező, nem?
764. moncsicsi83 (válaszként erre: 762. - Kishoresz)
2009. júl. 20. 23:58
Asszem február 12.-én kezdődött a tanfolyam -én 1 héttel később csatlakoztam a többiekhez- és július 8.-án második vizsgán lett meg a jogsi. 1 hónapot nem volt autó egyéb okok miatt...
2009. júl. 20. 22:14

Hu, de sokminden történt, lányok!

Moncsicsi nemsokára boldog jogsitulajdonos lesz, sikizita meg az utak királynője. Kedves Gigi! Nyugalom, ez nem verseny, itt mindenki győztes lesz! Azért volt egy-két érdekes hsz.

Kishoresz! Azt, hogy sötétben nem vezettél az órákon, ne áruld el senkinek, mert bajt jelenthet az oktatódnak, ugyanis kötelező 2 óra sötétben vezetés. A kartonodon nyilván így is volt feltüntetve... (és kell országúton és autópályán is vezetni). A kötelező óraszám: 9 óra rutin, itt a vizsga nem számít külön órának, és 20 forgalmi óra + 1 óra vizsga. Az átlagos óraszám egy josihoz: 55-60 óra, tehát aki ennél kevessebből megcsinálja, nagyon ügyes. A szimpla vagy dupla óra kérdése sokmindentől függ - az oktató meglátásától, a tanuló idegességétől, a körülményektől: pl. akinek vidéken még be kell mennie a vizsgaútvonalakhoz másik városba, ott célszerű több tanulóval dupla órát tartani. Még az is számít, hány tanulója van az oktatódnak, ki mikor fog vizsgázni, stb. Egy fontos: hetente legalább 2-szer menj vezetni, akkor tudsz fejlődni, ennél kevesebb legfeljebb szintentartáshoz elég. A kuplung csúsztatását akkor tapasztalod meg leginkább, ha emelkedőn kell elindulnod forgalmi helyzetben, és nem húzhatod be a kéziféket (pl. sor van mögötted, egyesével tudnak átmenni a kocsik vagy kanyarodni). A jogsi áráról csak annyit: a legdrágább pótóra is töredéke egy koccanás utáni számlának! Ezt mindig szem előtt tartottam, mindenkinek ajánlom figyelmébe.

A kinyomott kuplung kérdése helyzettől függ. Én egyszer megtapasztaltam, hogy lejtőn nem engedtem fel idejében, és gyorsulni keztünk, hiába tettem vissza 2-esbe a váltót. Persze, hiszen nem volt motorfék! Ezért nem szabad kanyarodás közben sem kinyomni a kuplungot. Kanyar előtt fékezel, aztán kinyomod a kuplungot, visszaváltasz 2-be, felengeded a kuplungot, és kormányzol... kanyarból kifelé már gázt adsz, gyorsítasz, és pár méter után kuplung, 3-asba, stb. Visszafelé ki lehet hagyni fokozatokat, sőt pl. hirtelen megállásnál akár 3-as után 1-est kapcsolni, ha el kell indulni. Megálláskor mindig be kell nyomni a kuplungot, hogy ne ess ki a szélvédőn a fékezés hatására. Ugyanígy a vészfékezéskor is, amit a rutinpályán gyakoroltatok már. Tehát mielőtt megáll az autó, nyomod a kuplungot. Gyakorlás!!!

Sok szép utat kívánok és kitartást Giginek. Menni fog!

2009. júl. 20. 22:13

Én mindig 2 órát vezettem egybe. 10 perc szünet nélkül. Az első 2 óra után "kiestem" a kocsiból, annyira nem éreztem a lábaim. Én is a 9+ 1 órát tudom, én így is vizsgáztam. Szerintem abszolút nem gáz a 17 óra rutinvizsga előtt. Te érzed, hogy mikor vagy kész. És ha ennyire jól érzed, hogy mikor jöhet a vizsga, akkor csak jól járhatsz.

Moncsicsi mikor kezdődött neked a tanfolyam. Én tavaly július 28-án kezdtem és október 16-án vizsgáztam forgalomból.

2009. júl. 20. 19:56
Nem igazán vezettem előtte, vagyis annyit vezettem h kb fél órát egy focipályán egyesben köröztem :):):) Tehát se nem váltottam,se index semmi ilyesmi :D
760. Gigi80 (válaszként erre: 756. - C066a749d7)
2009. júl. 20. 19:50

Nagyon ügyes voltál,hogy 8 órából sikerült a rutin.

Egyáltalán nem vezettél előtte?

Eleinte nagyon bántott,hogy ilyen sok órát kellett vennem,de utána megbeszéltem magammal,hogy egyszer kell megtanulnom vezetnem,utána azt a tudást használom egész életemben.Legalábbis az alapokat tekintve.Na mindegy remélem forgalomból nem kell sokkal többet venni,max 5-6-ra gondolok.Mert ugye anyagilag sem mindegy a dolog!

759. moncsicsi83 (válaszként erre: 758. - C066a749d7)
2009. júl. 20. 19:49

Akkor neked is volt közbeszólás rendesen, mint nekem is. Én is abban bíztam, hogy már május közepén meg lesz a jogsi, ehelyett júli elején lett meg. Sebaj, az a lényeg, hogy sikerült!

Én úgy gondoltam, hogy gyorsan, hogy nem is sok pótórát vettél fel! Nekem azért több volt...

2009. júl. 20. 18:45
gyorsan????ne hidd....Szeptember 22én volt az első kresz órám és június 12én sikerült a forgalmi vizsgám....Volt amikor 2hétig nem tudtam menni vezetni, volt h az oktató utazott el,volt h az autó romlott el,volt h én utaztam vagy beteg voltam...bár visszagondolva gyorsan meglett vagyis nem tűnik túl soknak....de ahhoz képest h én abban bíztam h a szülinapomra (február28.) meg lesz a jogsim....:D
2009. júl. 20. 18:33

Én az elején mindig 1 órákat vezettem, lévén, hogy mindig ideges voltam -mert ugye féltem az autóban- és elég volt az az 1 óra. A forgalmi vezetés alatt kezdtünk el duplázni. Akkorra már a félelem alább hagyott és kezdtem élvezni a vezetést!


Zita neked akkor elég gyorsan meglett a jogsi. Rutinból nem 9 óra a kötelező + 1 a vizsga?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook