Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


2009. okt. 14. 09:57

Sziasztok!

Zsuzsa16!Ne hagyd abba a vezetést! Tessék nyúzni a családot,hogy igenis engedjék meg, hogy vezess. Ha pedig nem érnek rá,akkor menj egyedül.Hidd el,tudom miről beszélek.:-/


magic life! Igazuk van a többieknek! Most már lépned kellene,mert ilyen nincs,hogy ennyit szórakoznak veled,nem tehetik(tehetnék) meg!


Ahol én tanultam anno vezetni,ott úgy működik,(tesóm is oda jár) hogy az oktató a megbeszélt időpontban megáll a kapuban,és mikor végeztünk,ott is rak ki.Tesóm annyit vezet egy héten,amennyit szeretne,nem gond a 3-4 alkalom sem,pedig sokan vannak a tanulók.

1355. lipike
2009. okt. 14. 08:34

Én nem tudom,hogy mit képzelnek egyes autósiskolák,oktatók magukról.Magic life ne add fel és ha kell akkor fordulj a hatósághoz.

Szerencsére nekem nagyon jó autósiskolám és oktatóm volt,csak szerintem hetente keveset vezettem,több mint fél év kellett a jogsi megszerzéséhez,úgy,hogy az elsősegélyem megvolt már.Azt is tudom,hogy van akinek ennél sokkal több idő,de az átlagnak 2-3hónap alatt megvan.

2009. okt. 13. 23:37
Magic Life: Itt a lehetőség, szerintem élj platty által felkínált lehetőséggel. Lehet az oktató tud neked a dologban segíteni, hogy merre hová fordulj a dologgal. De most már ne hagyd annyiban, lépned kell!!!!!!!
1353. platty666
2009. okt. 13. 21:55
Magic Life! Szerintem itt az ideje a hatóságfelé jelezni, mert te fogsz kifutni az időből (mármint a 2 évből a kreszvizsga után). Annyira örültem, mikor írtad, hogy végre van oktatód. Tudod, azt csinálja ez a suli, hogy mindig újabb oktatókat vesz fel, mézesmadzaggal, aztán nem fizeti ki őket. Ismertem oktatót, akit így vertek át. A tulaj valamelyik fórumon nagyon készségesnek mutatkozott, de én nem mertem írni a nevedben, mégiscsak te ismered a körülményeket. Ha akarod, priviben megírom a forum címét. Írj, ha elszántad magad!
1352. zsuzsa16
2009. okt. 13. 21:21

magic life, én is csak ámulok és bámulok, ahogy olvasom a hsz-t, hihetetlen ... szórakoznak Veled??


moncsi, nos, már kijöttem a gyakorlatból :-(


berina, szerintem a tanulóautó nem az autópályára való, ott mégis csak 120-al hajtunk, nem 30-cal kanyargunk ... nem bántam, h nem sűrűn mentünk. az oktatóm sosem kötötte be magát, mindig kérdeztem, h nem fél-e???


én, mint rutinos vezető ... most nagyot nevettem :-) sajnos nem vagyok az, de majd egyszer!

én a városban sokszor átléptem a sebességhatárt, a 30 olyan lassú ... meg oktatóm engedte is, h menjek, persze nem ész nélkül. autópályán, 120-nál szólt, h nem ám besorakozok mögéjük, előzzem meg őket! máshol nem is előztem, csak ott.


további jó csevegést!

2009. okt. 13. 20:52
magic life! Én is csak nézek nagyokat mikor olvastam amit írsz. Ilyen nincs.... melyik városban van ez a remek autós iskola? :-)
1350. d192d0122c (válaszként erre: 1348. - Moncsicsi83)
2009. okt. 13. 20:51
Én kaposvári vagyok. Végülis itt nincs autópálya, B.szemesnél szoktunk felmenni ha megyünk valahová...
1349. moncsicsi83 (válaszként erre: 1346. - Zsuzsa16)
2009. okt. 13. 20:46
Nálunk a tételek közt -vagy hogy nevezzem őket- nem volt autópályás vezetés. Elkértem az oktatótól vizsga előtt hogy ha számot kell mondani véletlen melyiket mondjam :D és ott nem volt autópályás, csak országutas.
2009. okt. 13. 20:44

Jut*ka ne hagyd annyiban, hívd csak fel, ha nem jelentkezik :) Ostromold az oktatót, menjen az oktatás :)


háromgyémánt hugicádnak sok sikert! Pénteken szorítunk neki ;)


magic life:

sajnálom, hogy még mindig a hercehurca van. Szerintem lassan lehet jobb lenne a hatóságokhoz fordulni. Mi az, hogy nem kérnek időpontot? Akkor kérdezd meg mikor szoktak menni, te ott leszel és mész velük időpontért. Nehogy már. Nekem az oktatóm kérte az időpontot nem az iskolavezető, meg a titkár...

Meg mi az már, hogy kis telhetetlen. Te fizettél, ők meg a fizetségért szolgáltatnak. Szerződésben ez benne van. Ha nem teljesítik megszegték ezt. Gyakorlást meg vizsgaidőpont nélkül is kell, hogy biztosítsanak. Mi az már, hogy ha nincs időpontod nem tud beszorítani sehová sem, ha van akkor meg igen? Na meg hogy az oktatónak add oda a vizsgadíjat, amit már egyszer kifizettél? Nehogy odaadd nekik. Lehet lépni kellene a hatóságok felé, mert nem lesz ennek jó vége. Kifutsz az időből aztán csinálhatsz mindent újra. Az meg ugye ismét pénz és nem is kevés. Mikor jár le a 2 év? Basszus, most nagyon felhúztam magam. Egy ilyen iskola hogyan működhet?????????? El nem tudom képzelni...


zsuzsa16:

Ne hagyd abba a vezetést, menj vezess, mert ki fogsz esni a gyakorlatból. Ha nem is sűrűn, de heti, kéthetente menj el vezetni egy kicsit, nehogy felejts... Gyakorlat teszi a mestert...


berina: A közeletekben nincs autópálya? Azért nem lesz benne részed? Egyébként én sem voltam tanuló koromban autópályán, pedig itt megy el mellettünk. Na de párom adott rá lehetőséget, hogy vezessek ott is, alig pár hete. Hát kifogtam egy kis szelet, paráztam is rendesen, aztán amikor erősödött, lepasszoltam az autót :D

1347. d192d0122c (válaszként erre: 1346. - Zsuzsa16)
2009. okt. 13. 20:43
Pont valamelyik nap volt eszembe, hogy a tanulókat biztos nem viszik ki az autópályára mert nem lehet.Ezek szerint tévedtem. Annyiból jó,hogy nem lesz idegen. Én félnék és majd félek is ha egyszer eljutok oda hogy pl Pestre menjünk. De aki már rutinos mint Te annak meg sem kottyanik. :-) Én még 60-nál gyorsabban nem is mentem. :-)
1346. zsuzsa16 (válaszként erre: 1345. - D192d0122c)
2009. okt. 13. 20:34

értem, a városban egy kicsit más, de azért ott sincs szélcsend.

tanuló koromban, ez aranyos :-) voltam, mert Győrnél ott az autópálya, így menni kellett. aki szerencsétlen és ezt húzza vizsgakor, azokat nem irigylem ... a felhajtás, lehajtás szerintem nem egyszerű, nem beszélve arról, h utána a városban tuti átléped az 50-es sebességhatárt, mert a 130 után az 50 eszméletlen lassúnak tűnik. szegény barátnőm mindkétszer az aztópályát húzta, másodjára "gyenge kettessel", de átment.


igazságtalan, h ahol van autópálya, ott még vizsgázni is kell rajta, ha azt húzod, ahol meg nincs, ott nincs. én nem szerettem ott menni.

1345. d192d0122c (válaszként erre: 1344. - Zsuzsa16)
2009. okt. 13. 20:16

Sziasztok!


Zsuzsa16 nem zavart a szél, mert a belvárosban voltunk, igaz hogy nagyon fújt, de ott azért mégsem olyan a házak között mint kint. Írod az autópályát... ott is voltál tanuló korodban ? Na nekem ilyenben nem lesz részem.

1344. zsuzsa16
2009. okt. 13. 19:45

sziasztok,


Berina, nem zavart a szél?? engem nagyon, attól féltem, h letol az útról, alig bírtam egyenesen tartani a kormányt. amikor az autópályán voltunk, egyszer óriási vihar lett, még a kocsiba is beesett az eső, olyan hirtelen jött, h az oktatóm az ablakot alig bírta felhúzni ... mentem 120-al, de olyan erősen fogtam a kormányt, szinte féltem!


Háromgyémánt: lehet, h velem is az lesz mint Veled, h eltelik x év, és csak utána fogok vezetni, mert sajnos most nem. a csaláldnak nincs türelme hozzám, és nekem sincs kedvem hozzá :-( pedig szerettem vezetni járni, nagyon élveztem.

2009. okt. 13. 19:43

Szia moncsi, platty.


Ne haragdugjatok, hogy nem irok sürün. Mindig elfeledkezek jelentkezni. Na, de bosszant ez az egész iskola. Még mindig nincs ídőpontom. Recepciős csajszika megigérte, hogy múlt hét hétfőn oda vezet első útja, és nyomban szól. Mikor már csütörtök volt meguntam, és bementem az ískolába. Kiderűlt beteg lett a csajszika, ezért nem jelzett. Mondtam nekik attól függetlenül szólhatott volna, ha már megigérte.

Ekkor megigérte a iskola vezető helyetes majd Ő bemegy hétfőn vagyis tegnap, és kér Nekem ídőpont. Azt hiszem nem írok újdonságot, ha azt közlöm Veletek, a világon senki nem jelzett.

Mikor ott voltam kértem a tulajt, hoyg szeretnék többet vezetni, erre az volna a válasza, ídézem: "kis telhetetlen". S hiába magyarázon nem érzem magam vizsgakésznek, a fülük botját sem mozditják, annak ellenére, hogy a szerződésben az áll, korlátlanul vezethetek.

Beszéltem az oktatómmal is. Ő azt mondta mivel egyedüli oktató azon tanpályán,csak akkor tudd Nekem gyakorlást biztosítani, ha meg van a vízsgaídőpont. Javasolta még adjam oda neki a vizsgadijat, majd Ő felgyorsítja. Csak az a bajom, hogy utána könyöröghetek heteket, hogyí adják vissza, mivel benne foglaltatik a teljes jogsi pénzben. Ezért nem akarnám. Többek között.


Szóval most itt tartok. Vagyis sehol.


Kértem vagy 4 ismerősőm is, akinek autója van, hadd gyakoroljak, de senki nem engedte meg! Zsetonom nincs rá, egy autós ismimnél.


Talán újra a hatósághoz kéne fordulnom. Mit gondoltok?

2009. okt. 13. 16:36
Sziasztok!Jut*ka akkor neked sem egyszerű az élet két gyerekkel.:-) Nekem is kettő van.:-) Ma annyit vezettem,szinte egész nap mentem,de nagyon élvezem. Anyósom most ült mellettem először,és azt mondta,ügyes vagyok.Na jó,ő nem tud vezetni,ezáltal a hibákat sem nagyon veszi észre,ha esetleg hibázom.:-) Hugicám pénteken vizsgázik rutinból.
1341. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 1340. - Moncsicsi83)
2009. okt. 13. 16:20
Köszönöm,nem tudom sajna ha holnap nem hív délelőtt akkor csörgetem, mikorra tud betenni....
1340. moncsicsi83 (válaszként erre: 1339. - 9ea67a7a1c)
2009. okt. 13. 16:17
Szorítok Neked, hogy összejöjjön :) Mikor mész legközelebb?
1339. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 1338. - Moncsicsi83)
2009. okt. 13. 15:51
háát,délután csak plussz két gyerekkel tudnék menni szóval az kilőve:))akkor még én is pihentebb vagyok,jó lenne ha összejönne ugy délutánra sokszor kidőlök már....
1338. moncsicsi83 (válaszként erre: 1337. - 9ea67a7a1c)
2009. okt. 13. 15:43
A délelőtt az jó, én mindig este 6 után vagy hétvégén tudtam menni, amikor már nem nagyon volt forgalom. Szóval szerintem mindenféleképp előnyben vagy velem szemben :)
1337. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 1329. - Moncsicsi83)
2009. okt. 13. 13:18
köszönöm a választ hátha beleférne heti három csak hétköznap tudok menni és délelőtt....
1336. d192d0122c (válaszként erre: 1333. - Platty666)
2009. okt. 13. 13:17
Én is bele fogok menni a télbe ezzel a vezetéssel, amitől félek nagyon. De végülis nem baj, mert akkor legalább kicsit szokom. Magamtól úgysem mernék majd kimenni a saját autónkkal havas, jeges úton. Igy legalább lesz tapasztalatom, és baj biztos nem történik ha az oktatóm ott van mellettem.
1335. moncsicsi83 (válaszként erre: 1333. - Platty666)
2009. okt. 13. 13:15
Akkor Te ilyen szempontból szerencsés vagy, ilyen olyan útviszonyok közt is vezettél az oktatóval. Én nem tudom mikor merek majd jeges, havas úton vezetni. Amíg nem muszáj, nem biztos hogy menni fogok :)
1334. moncsicsi83 (válaszként erre: 1332. - D192d0122c)
2009. okt. 13. 13:14
Jah, azt vágom. Mi olyat nem gyakoroltunk, de én csinálom néha lámpánál. Párom rám is szól, hogy muszáj? :D
1333. platty666 (válaszként erre: 1329. - Moncsicsi83)
2009. okt. 13. 13:09

A parkolásra mondta az oktatóm anno, hogy "kettesben én sem tudtam volna jobban beállni" - tehát a parkoláskor, megforduláskor "lassan a kocsit, gyorsan a kormányt", ez csak egyesben megy jól, mert akkor van előg erő a motorban. Egyébként tolatáskor is ugyanilyen első fokozatban van a motor, ezért lehet jól manőverezni. Persze, legtöbbször megállunk és azután egyes, indulunk és parkolunk, de ez nem törvényszerű. Majd ha jeges lesz az út, lehet, hogy csak egyesben lehet haladni is, mert annyira csúszik és olyan lassan kell menni, hogy ezt csak így lehet. Egyszer jártam így, még az oktatóval, hogy kettesből vissza kellett kapcsolnom, mert a 10 km-es sebesség is túl nagy volt, hogy ne csússzak bele az út szélén parkoló kocsikba. Nem volt takarítva a mellékutca. Azt hiszem, szándékosan vitt oda az oktatóm.

Sajnos, a vizes utat nem érezzük mindig, nem tudjuk, mikor csúszik az autó, ezt is szokni kell. Gyakorlás!

1332. d192d0122c (válaszként erre: 1331. - Moncsicsi83)
2009. okt. 13. 13:09
Hát a hintáztatás az, hogy mikor dombnak felfelé állunk és nem húzzuk be a kéziféket, hanem ki-be nyomogatjuk a kuplungot vagy hogy van. Ezt lámpánál kell , vagy ha ki akarunk menni valami utcából amit nem látunk be. Annyira nem vagyok tisztába még vele, meg sem tudnám már csinálni. :-)Valami ilyesmit mondott.
1331. moncsicsi83 (válaszként erre: 1330. - D192d0122c)
2009. okt. 13. 12:58

Jaj de örülök, hogy ilyen vidáman jöttél vissza a vezetésből! Tök szupi! CSak pozitívan tessék hozzáállni és látod máris jobban megy minden!


Az a hitáztatás mi? Mire gondolsz, vagy gondolt az oktatód vele?

2009. okt. 13. 12:15
Sziasztok! Nemrég jöttem meg a vezetésből. Szerencsére nem esik az eső, csak iszonyúan fúj itt a szél nálunk, de az nem zavart. Most jó kedvem van, az oktatóm szerint nem voltam annyira béna ma. :-) CSak a városban keringtünk, most ki nem mentünk. Ja és újat tanultunk, valami hintáztatást, amit az istenért nem tudtam először megcsinálni, fel sem fogtam, hogy szegényem miről beszél, nem ám megcsinálni. Aztán azért végül mégiscsak ment. :-)
2009. okt. 13. 12:01

Sziasztok Csajok! Vagyok én is! Tök jó, hogy van egy kis élet ismét :)

Bejött ez a ramaty idő, mit szóltok hozzá? Vasárnap esőben vezettem, párom néha bele szólt, hogy azért óvatosabban, mert úgy vezetek, mintha nem lenne eső... Majd belejövök ebbe is hát ugye azt az egy felhőszakadást leszámítva oktatáson nem vezettem esőben. Itt az ideje ezt is megtanulni. Viszont a jeges, havas úttól félek, lehet akkor nem fogok vezetni.


berina: Az egyik kocsitörés oktatás alatt volt. A mákom az volt, hogy én nem akartam reggel menni vezetni, különben én ültem volna ott. Szerencsére semmi bajuk nem történt.


zsuzsa16: Én is meló után jártam vezetni (napi 10 óra meló, utána este 6-tól vezetés), meg szabadnapokon, de meglett. Nekem az volt a szerencsém, hogy már tavasszal kezdtem a rutint meg a forgalmat, így még világosban vezettem. Neked azért húzós lehetett este 10:30-ig. Le a kalappal előtted.


Diorella: tanulóval történt a baleset és azóta neki is megvan már a jogsija és vígan vezet :)


Jut*ka: majd kíváncsi leszek milyen autón vezetsz :)

Szerintem a heti 3-4 alkalom se nem sok, se nem kevés. Annyi idő alatt le tudnak ülepedni a tanultak.


lipike: majd várom a privit :)


platty :) A kettesből egyesbe váltást én is csinálom, tegnap csak lestem, hogy azt írta, hogy nem lehet, mert én biza vissza szoktam kapcsolni egyesbe ha parkolok be a ház előtt :D

1328. platty666
2009. okt. 13. 11:34

Szia, berina! Ne aggódj, a 30 kötelező óra a legtöbb embernek nem elég, külföldön van, ahol 20 + annyi, ahány éves a tanuló... Ha városban tanulsz, eleinte nehezebb, de ez a java a vezetésnek. Országúton nyomni a gázt nem nagy ügy, ugye? Azt akkor is tudnád, ha nem ülne melletted az oktató. És kérd meg az oktatódat, hogy kisforgalmú helyekre is menjetek a váltásokat gyakorolni, és ha kell, magyarázza el, mikor miért kell úgy vezetni, ahogy mondja. Ne elégedj meg azzal, hogy nem volt jó, kérdezd meg, mit kellett volna tenned. Ez nem szégyen, inkább most tisztázz mindent magadban.

Diorella! Szerintem vedd elő sürgősen a kreszt és tanuld ezerrel, mert ha nem adod meg az elsőbbséget, ráfázhatsz! Ugyanis én pl. tudom, hol van nekem elsőbbségem és beléd megyek, bizonyisten. Pedig nem haragszom... A vezetés technikájáról meg akkor oktass, ha te is úgy csinálod, ahogyan szabályos. A saját kocsidat úgy teszed tönkre, ahogy kedved tartja, de mást ne biztass a helytelen vezetésre. Ugyanis az oktatók nem csak a szabályos vezetést, de a helyes technikát és a gazdaságos vezetést is tanítják és követelik meg vizsgán. A tied meg kívánni valót hagy maga után. Bocs, de ezt el kellett mondanom. A váltásokról regényt lehetne írni. Az egyes nem csak elindulásra való, és igenis lehet kettesből visszaváltani egyesbe (miért ne lehetne?), mert ha nem így lenne, nem tudnánk szépen parkolni pl. Persze, valahogyan mindenki megáll, csak az nem biztos, hogy elég!

Az én oktatóm megmutatta, hogyan guruljak piros lámpához üresben, de meg kellett tudnom tartani emelkedőn is a kocsit kézifék nélkül - ilyenkor meg nem lehet üresben tartani, mert visszagurul. Megálláskor a fékezés végén a "bólintás" elkerülése végett mindig ki kell nyomni a kuplungot, de pl. lejtőn lefelé nem szabad hosszan benyomva tartani a motorfék miatt (amit itt írtatok is). Az a benyomásom, te is a grundon tanultál vezetni, csak véletlenül vizsgáztál le.

1327. lipike
2009. okt. 13. 09:47
Én télen,általában sötétben és szakadó esőben vezettem.Már az volt a furcsa,ha világosban kellett menni.:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook