Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


1386. 484b000711 (válaszként erre: 1385. - D192d0122c)
2009. okt. 15. 21:09
Igen. Ott nem volt nagy forgalom, meg sok más sem.
1385. d192d0122c (válaszként erre: 1384. - 484b000711)
2009. okt. 15. 21:02
Igen nekem is van néha ilyen érzésem. Pedig ehhez sok idő kell legalábbis nekem. Az oktató olyan természetesen mondja, csak hát ez egy kezdőnek túl sok egyszerre. Azért a rutinpályán mégis csak más volt....
1384. 484b000711 (válaszként erre: 1382. - D192d0122c)
2009. okt. 15. 20:58
Gondolom egy idő után beidegződéssé válik a pedálkezelés ,váltogatás, figyelés, meg ami még szükséges. Nekem az nem tetszik, amikor az oktató úgy tesz, mintha már az első néhány alkalomnál tudnod kellene szinte mindent.
1383. d192d0122c (válaszként erre: 1378. - Magic life)
2009. okt. 15. 20:53

Köszönöm hogy leírtad a történeted. Hát nem vagy egyszerű helyzetben. És ezt végig csinálni sem egyszerű, pláne lelkiekben. Megvan a véleményem erről az egész iskoláról. Pláne az első oktatódról. Szégyellheti a pofáját. Az ilyen ember ne legyen oktató. Mi az hogy elhíresztel Rólad akármit is. Hát nem a kocsmában van. Ha valami baja van -volt Veled, akkor beszélje meg, esetleg adjon le másnak ha nem boldogul. De ilyen módon elintézni a dolgot. Fel vagyok háborodva. Megérne egy újságcikket!!!!

Csak biztatni tudlak, hogy ne add mostmár fel!!! Reméljük mielőbb el tudsz menni végre vizsgázni, persze sikeresen!!!! Majd együtt örülünk itt végre a lányokkal hogy megvan a jogsid!! :-)

1382. d192d0122c (válaszként erre: 1380. - 484b000711)
2009. okt. 15. 20:46
Én indulás előtt nem vagyok ideges, de ugyan ezek a problémáim. :-) Valami mindig elmarad,nehéz tényleg ennyi mindenre figyelni. Sokszor el is vesztem a fonalat, még jó hogy ott van az oktató és kisegít. :-) Most még elképzelhetetlen hogy egyszer én ezt egyedül is meg tudom majd csinálni. Néha reménytelennek látom.
1381. d192d0122c (válaszként erre: 1379. - Simple)
2009. okt. 15. 20:42
Szerintem nem biztos hogy a suli rossz. Mármint az ár részére gondolok. Most 2009. júniusban kezdtem én, a teljes ár itt nálunk 105 ezer ft, ha elsőre átmész mindenből. Ez tartalmazza a 9+21 vezetést. Ezen fellül jön rá a plusz órák, ami 2200 ft. Namármost akinek nem megy annyira mint nekem, :-) rutinból is ráhúztam vagy 6 órát, meg hát a városiból is lesz simán 30-35 órám biztos. Igy máris majd 45 ezerrel több. Abból a hirdetett 105-ből esetleg annak lesz annyi, aki már tud vezetni és letudja a kötelezőt, vagy esetleg annyira ügyes. :-)
1380. 484b000711 (válaszként erre: 1374. - D192d0122c)
2009. okt. 15. 20:33
Indulás előtt ideges vagyok, mert még nehezen megy egyszerre figyelni a forgalmat és az autó kezelését, főleg a körforgalomban amikor váltogat ni kell, indexelni, elsőbbséget adni, van ahol előtte gyalogosátkelő is van.
1379. simple (válaszként erre: 1378. - Magic life)
2009. okt. 15. 20:20
100ezer forint a teljes tandíj? Nem csodálkozom hogy ez történt veled. Olcsó húsnak híg a leve. Nem jó sulit választottál.
1378. magic life (válaszként erre: 1369. - D192d0122c)
2009. okt. 15. 20:07

Kérlek szépen röviden összefogllanám Neked.


2007.12.17-én befizettem a 100.000 Ft-ot a teljes tandijat. Elkezdtem az elméletet kb február közepe. 2008.03.18 letettem az elméletet elsőre. Rá 3 hétre vizsgáztam egészségügyből sikeresen. Ezután jött egy 5 hónap várakozás mire autóra kerültem. Ekkor sokan kiléptek, én nem. Ez év augusztusban kaptam egy oktatót vezettem vele tesztpályán 6 alkalommal. Majd kirugták, mert 50.000 Ft kenőpénzt kért el egy 17 éves diáktól.

Ezútán jött egy másik oktató, akivel eljutottam a 28. forgalmi óráig. Ez év februárjában hőesesre hivatkozva lemondta egy hétfői vezetést. A kővetkezőt azért, mert orvoshoz kell mennie. Miútán 5 napja nem jelentkezett, Én kerestem fel az iskolát mizu. Kiderült kamu az egész alatomos módon kilépett, mitse szólva Nekem. Jó volt a kommunikációnk. Elhiresztelte Róla, hogy autógyilkoló vagyok. Ez körbejárt a tanpályán a tbbi oktatók között, és amint meghalották Nevem, alapból nem válalltak. Ekkor megint eltelt újabb 5 hónap. Ez ídő alatt 5x jelentettem fel az ískolát. Hatóság hatására sikerül egy beszélgetés, ahol ezt elárulták Nekem. Az iskola helyetésevel is elmentem egy vezetésre, hogy megtapasztalja, mi igaz ebból a "gyilkoló" hírből. Megítélése szerint jól vezetek, néha kapkodok, de kuplung gyilkoló nem vagyok :) Akkor megigérte, segit felgyorsitani vezetésem. Hát nem. Hiába hivtam fel nem vette, vissza sem hivott. Majd kitaláltuk, menjek át a másik tanpályára a 10 utazás ídő helyett, a több, mint 1,5 órás utazásnyira, hisz nem ismerik "rossz hírem. Nos, itt vezettem eddig kb 15 órát. Most jönne el a vizsgaídőszaka bármennyire is felkészületlen vagyok. De a vizsgaídőpontra várok kemény 1 hónapja. És a héten sem lesz belőle ídőpont.... Most már tudhatod miértek miértjét.

1377. d192d0122c (válaszként erre: 1375. - Háromgyémánt)
2009. okt. 15. 20:04
Ez igy van, én is pont így gondolom! :-) Nem olyan nagy kaland az a rutin vizsga, igaz el lehet bukni rajta , de ügyes a Tesó, csak biztasd! Ha meg mégsem menne elsőre, nem Ő az egyetlen, vesz még pár órát és megpróbálja. Inkább azért fizessen és hasznára válik mint a vizsgabiztosnak.
1376. simple (válaszként erre: 1371. - Háromgyémánt)
2009. okt. 15. 20:01
Mi az hogy illik adni? én ilyet nem is hallottam. Nem adtam senkinek, mégis elsőre sikerült minden. Ha ki lehet engedni valakit a forgalomba, ki fogják pénz nélkül is. Én a lekiismeretemmel sem tudtam volna elszámolni ha így próbálkoztam volna. Így legalább biztos lehettem a tudásomban. Engem ki is vágott volna az oktatóm ha ezt a témát egyáltlán felhoztam volna.
1375. háromgyémánt (válaszként erre: 1372. - D192d0122c)
2009. okt. 15. 19:55
Berina! Én is ezt tanácsoltam neki,hogy ne adjon.Az oktató (én is nála tanultam vezetni mindkétszer) azt mondta,ha nem lenne felkészülve,nem engedné még vizsgázni. Na meg ha ki is fizetné,szerintem ha valami nagy baklövést követne el esetleg,tuti hogy nem engednék át,hiába adta oda a pénzt. Ha meg megbukik? Akkor is fizet,de akkor legalább plusz órát kap a pénzéért.
1374. d192d0122c (válaszként erre: 1373. - 484b000711)
2009. okt. 15. 18:16
Szia Encsi! Tudom miről beszélsz, nekem is sűrűn igy esik a reggeli vezetés időpontja. Jobb az a 10 óra körül, akkor itt nyugisabb a város. És hogy tetszik, nehezen megy?
2009. okt. 15. 17:37
Sziasztok! Ma reggel vezettem a forgalomban (ez volt a 4. óra). A 7-8 órási csúcsforgalom kicsit fárasztó volt, gyakran megállni és újra elindulni stb...
1372. d192d0122c (válaszként erre: 1371. - Háromgyémánt)
2009. okt. 15. 17:21

Szia. Hát én csak lesek nagyot amit írsz. :-) Jót is nevettem. Mi az hogy pénzt illik adni, ráadásul megvan hogy mennyit. :-) Én ilyent még nem is hallottam. És akkor tuti hogy átmegy az illető ha kifizeti? Mondjuk én városi előtt lehet adnék, de itt nálunk ilyen nincs.

Biztos ügyes a Tesód, enélkül is menni fog!Én nem adnék a helyében, legalábbis rutinon. Sok sikert Neki holnapra!

2009. okt. 15. 16:14
Hello! Képzeljétek,most hívott a tesóm,holnap vizsgázik rutinból,ma volt gyakorolni,és jóakarók megsúgták neki,hogy rutinon 10 ezer,forgalmi vizsgán 20 ezer forintot "illik" adni a vizsgabiztosnak.Hát nem semmi.Most nem tudja mit csináljon,én azt mondtam neki,ne adjon.Oktató sem híve ennek.Szerintetek?Nem pofátlanság?
2009. okt. 15. 14:15

Berina! Te is ügyes vagy,csak így tovább.Meglátod,ha sokat gyakorolsz,egy idő után tök természetes lesz,hogy mi következik. Eleinte nekem a váltót kellett állandóan lesnem,mert volt olyan,hogy elfelejtettem épp hányasban vagyok.:-/

Fog az menni egyedül is,meglátod.Én vagyok rá az élő példa,szerintem tőlem bénább nem nagyon volt a környéken.:-)


Kérdés: Amióta ilyen hideg van,beindítom a kocsit,de ahogy a kuplungot felengedem,leesik a fordulat,és a kocsi leáll.Nem lefulladok,mert még el sem indultam,hanem szépen csendben megáll.Hogyan lehet ezt elkerülni?

2009. okt. 15. 12:27

magic life: Én kicsit nem vagyok képbe Veled kapcsolatban,mert én olyan régóta vagyok itt Veletek.

Kérdéseim: Mikor kezdted el ezt az egész vezetést? És hogy hogy ennyire elhúzódik? Hol az oktatód akivel végig tanultál? Vagy ez az emberke ugyanaz, akinek nincs szabad helye? Mert ha igen, akkor nem alakult ki valami szoros kapocs köztetek ez idő alatt... Miért nem segít, és azon van minnél előbb mehess vizsgázni... Nem igazán tudom megérteni ezt a nemtőrödömséget mindenki részéről. A lényeg hogy a pénzt beszedték aztán annyi... dehát ez nem valami jó fényt vet rájuk...

2009. okt. 15. 12:19

Sziasztok Lányok!

Megvolt a mai vezetés is. Senkit nem ütöttem el, és az autó sem törött. :-)Az oktatóm szerint nem volt olyan rossz ez a mai napom sem. (de a jótól is nagyon messze volt szerintem)Az elindulással voltak gondok vagy 10-szer. Akár lámpánál, akár csak kereszteződésben kiinduláskor. Elöször a gázt kéne nyomni, úgy a kuplungot felengedi, én meg rendre fordítva csináltam. Úgyhogy holnap csak erre fogunk rámenni... ugy utálom ezeket a lámpás dolgokat, meg mindig elfelejtem hogy vissza is kell kapcsolni... jajjj sosem fogom tudni én ezt egyedül megcsinálni.. :-( Ja és egyszer meg annyira sikerült elindulnom,hogyaz oktató mobilja repült lefelé a papirokkal együtt a műszerfalról. :-)Legalább nevettünk egy jót is. :-)


Háromgyémánt: látod ügyi vagy. Miért is kellett volna visszafordulnod ,hisz van jogsid. Meg tudtad csinálni! :-) Ez olyan öröm ilyenkor nem? :-) Már annyira várom hogy egyszer én is eljussak idáig hogy mehetek a gyerekekkel vásárolgatni, és nem gyalog. :-(


Moncsi köszi a biztatás! Ari vagy :-)Veled mi újság van?

2009. okt. 15. 10:14

Sziasztok! Berina,nálunk is ez volt.Ha menni akartam anyukámékhoz,akkor mindig a férjemnek kellett elvinnie,vagy ha délelőtt volt,lesétáltam babakocsival meg a két gyerekkel azt a kb. 3 kilométert.Már nagyon útáltam:-/ Most már sokkal könnyebb minden.

Reggel ovijárat után boltba kellett mennem,na amint megláttam azt a sok autót meg beszállítót a bolt előtt,majdnem frászt kaptam:-) Indexeltem is rögtön más irányba,hogy majd visszamegyek később,de végül meggondoltam,csak arra mentem,és nem volt semmi gáz.Szűken,de csak elfértem,és a kocsi is egyben van.:-)

1366. platty666
2009. okt. 15. 08:31

Sziasztok! Amikor nekem is az első 10 percben már a 3. súlyosabb hibám volt, azt mondta az oktatóm, álljak félre és beszéljük meg, miért úgy csináltam. A második ilyen alkalom után már annyira tudtam figyelni és ki is gyakoroltuk külön, ami nem ment, hogy többé nem volt szükség erre a módszerre. Én a kigyakorlást nagyon fontosnak tartom, mert sokszor nem veszi észre az oktató, hogy valamit még nem tudunk, csak éppen sikerül. És ez nem tudás, hanem szerencse, főleg, ha már egyedül megyünk.

Magic! Írok neked. A február tényleg hamar itt lesz, mert jönnek az ünnepek, amikor ált. nem oktatnak és vizsgaszünet is van. Ne hagy magad! Inkább most próbáld meg befizetni azt az összeget, és verd ki, hogy vizsgázhass, mint újra kreszből kelljen vizsgáznod. Szerintem.

2009. okt. 14. 21:33

Sziasztok!


Látom beindult az élet!


Zsuzsa:

irány vezetni, jól mondják a többiek :) Amúgy engem is az oktató a munkahelyemnél vett fel és otthon én raktam ki magam :D Szóval ez felénk is így van :)


berina:

Tökre örülök, hogy várod a vezetést. Bízz magadban, menni fog. Ügyes vagy. Holnap majd várjuk az örömteli beszámolót :) Majd gondolunk rád :)


magic life:

De szerződésben csak benne van, hogy oktatót biztosítanak, meg órákat, meg mindent, ehhez képest oktató van biztosítva, de nem áll a rendelkezésedre, így órát sem veszel fel, a tanfolyammal nem haladsz, az órád ketyeg és a végén bebukod az egészet. Mert hát a február mindjárt itt van és még egy próba vizsgára sem mentél, vagy valami... Nagyon gyorsan lépni kellene...

2009. okt. 14. 20:57

Moncsi,


jövő év febr-márcis fele lesz 2 éves.

Na, igen, hogyan müködhet. Sajna a Hatóság is tehetetlen mivel szerződés érvényes. Most elemzők azon vannak, hogyan tudnak keresztbe tenni az iskolának. De csak részlegesen tudják kiiktatni tevékenységüket.


Zsuzs16, elképzelhető, hogy szórakoznak, de remélem nem. Az a pálya, hogy aki ezt megtapasztalta, az nyomban otthagyta az atósikolát. Egyik srác, akivel az egészségyi vizsgát tettem, az elmélet után kilépett.

De ekkor jöttek ám csak a gondok. A fennmaradó 77.000 Ft kemény 2 hónapon át naponta kellett csesztetni őket, hogy adják vissza a pénzt. Ez okból nem akarnám azt a 3700 Ft-os vizsgadíjat befizetni. Nincs kedvem ehhez a procedurához.


De mit gondoltok írjak egy könyvet az iskoláról, hátha bejön, és visszakeresem a befizetett tandijat :)))))))


Platty: egész nyugodtan, nem veszitek semmit.

1363. d192d0122c (válaszként erre: 1361. - Zsuzsa16)
2009. okt. 14. 20:50

Ezzel valahogy én is igy vagyok. Ha az első 10 percben történik valami nagy hiba, vagy hibát hibára halmozok, már el is van cseszve az egész :-( Akkor az ember meg már ideges kissé, és még jobban nem megy minnél jobban akarom. Akkor van az hogy feladom és nem megyek többet... :-( De remélem holnap nem bénázok annyit. :-)

Ez tényleg jó,hogy itt vesz fel a ház előtt. Aki vidéki annak tényleg még ez is idő, meg megoldani.. nem egyszerű volt gondolom Neked sem az egészet végigcsinálni.

1362. d192d0122c (válaszként erre: 1360. - Magic life)
2009. okt. 14. 20:46
Nálunk ugy volt-van, hogy nem kellett rögtön az egész tanfolyam + vezetés árát befizetni. Hanem először az elméletet, mire jött a vizsga addigra annak a díját. Aztán Egészségügy, + annak a vizsga díját. A vezetés meg úgy van, hogy minden levezetett 5-dik óra után a titkárnőnél kell befizetni az árát. Ez igy nagyon jó szerintem. Egyben keveseknek van annyi.... Nálunk rögtön mehetett mindenki vezetni, nagyon rugalmasak. Igaz hogy rengetegen vannak az oktatóknál, de azért próbálnak mindenki igényeihez alkalmazkodni.
1361. zsuzsa16 (válaszként erre: 1358. - D192d0122c)
2009. okt. 14. 20:39

ügyes legyél holnap!!

én is mindig nagy kedvvel mentem, de kb. 10 perc, v még annyi sem és jött az első hiba ... aztán sorban a többi ... ezután jött a kávé és cigiszünet, h új erőre kapjak :-)

biztosan nagy könnyebbség lesz, ha meglesz a jogsid, a gyerekek miatt is. megkapod a jogsit és már mész is, ne várj, mint én!

a Tiéd is házhoz megy?? micsoda jófej oktatók vannak :-) amúgy én vidéki vagyok, szóval nálunk ezt nem lehetett volna megoldani. csak este, amikor már minden busz elment, gyalog mégsem jöhettem haza ... így megvolt az országúti vezetés is. :-)


megyek, szép estét!

1360. magic life (válaszként erre: 1351. - D192d0122c)
2009. okt. 14. 20:36
Budapest. Mammut bevásárló központból elköltöztek, mert havi 1,5 milla volt a bérleti díj, és nem birták fizetni. Most is csillogó irodaházban vannak, de a rendszer a régi. Befizeti a gyanutlan apénzt, el is indul az elméleti oktatás. De mire autó kerül szegény nebuló, addig várhat vagy 2-3 hónapot! Ez a nagy kész átverés!
2009. okt. 14. 20:14
Holnap reggel ismét megyek vezetni. Most van kedvem hozzá, úgyanis kedden nem bénáztam annyit. Már várom. :-) Az én oktatómnál is sokan vannak nagyon, egy héten 3-szor jut rám sor. Szerintem az jó átlagban...
1358. d192d0122c (válaszként erre: 1357. - Zsuzsa16)
2009. okt. 14. 20:11

Sziasztok!


Zsuzsa szerintem se hagyd abba a vezetés. Hozd ki az autót és irány. :-) Na pont én beszélek, akinek még nagyon messze van hogy meglegyen a jogsi. De én már annyira várom hogy vezethessem az autónkat és ne legyek mindig a férjemre szorulva ha menni akarok valahová. Meg nekem itt a két kisgyerek, és ha pl megyek a mamámhoz buszozni kell,igaz hogy helyijárat, de akkor is. Két gyerekkel az sem egyszerű. Remélem nekem majd lesz bátorságom egyedül menni....:-)

Egyébként nekem is az oktatóm ház előtt vesz fel és tesz le szerencsére. Ez nagyon jó.

1357. zsuzsa16
2009. okt. 14. 20:03

sziasztok,


magic life, szerintem is hallgass a többiekre, itt már csak a hatóság segíthet! meg ott fenyeget a 2 éves határidő ...


háromgyémánt, már abbahagytam ... :-( menj egyedül ... ezt talán én sem merném, nemhogy a család. tanuló koromban is az volt a legnagyobb baj, h nem hittem magamban, nem hittem el, h meg tudom csinálni. drága oktatóm mondta mindig, h nem vagy te ügyetlen, csak nincs önbizalmad. igaza volt/van.

Nálatok az oktató házhoz megy?? tök jó! az enyém csak este szokott hazahozni, vagyis én vezettem haza, amikor én voltam az utolsó aznap.

szerencsére én is nagyon jó iskolát választottam, az oktatót korábban nem ismertem, ő jutott nekem, de soha nem kívánhattam volna jobbat nála!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook