Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


2009. okt. 21. 20:06

Sziasztok csajok! :)


Cicus ezer gratula. Gondoltam ám rád! Ügyes vagy! Most már csak pár hét és vezethetsz. A papíros dolgot tényleg jól hallottad. Kezdő jogsis nem vezethet ideiglenes papírral,sőt szerintem úgy adják oda, hogy rajta is lesz. Na de mi az a 3 hét? Ki fogod bírni, utána meg vezethetsz ezerrel. Tényleg van kocsitok?


katus :D Furcsa lesz megszokni az új nevet, de igyekszek. Azt hogy csináltad, hogy véletlenül kiléptél?

1445. //Cicus//
2009. okt. 21. 17:40

Sziasztok!


SIKERÜLT a vizsgám!! :) Annyira boldog vagyok :) Köszönöm a drukkokat! Köszi, hogy szorítottatok értem!

Berina: akkor még sajna nem voltam túl. 13:00-kor vizsgáztam, de késett a vizsgabiztos, így kb 13:20-kor kezdtem el, és már 13:48-kor leálltam a kocsival, és mondta, hogy : a vizsgán megfelelt! :)

De azért nem ment minden simán:D Kihagytam egy irányjelzést, meg a vizsgáztató szerint egyszer későn kapcsoltam be...De a kötelezők is szépen sikerültek! Alig várom már, hogy meg legyen a jogsim:) De sajna csak jövő hét szerdán mehetek a papírokért...De akkor egyből megyünk is az okmányirodába:) Csak sajna azt hallottam, hogy nem ajánlatos a papírral vezetni (amit addig kapsz, míg ki nem küldik a jogsit)Tényleg így működik?? Aki tud valamit kérem írjon! Köszönöm! Úgyhogy kb még 3 hét amíg vezethetek...addig meg várom a jogsim...De a nehezén már túl vagyok...vagy csak most jön!?:)

Még egyszer köszönöm mindenkinek! Szurkolok Nektek, hogy ilyen könnyen sikerüljön Nektek is!

1444. katus3
2009. okt. 21. 16:59
Sziasztok! Háromgyémánt vagyok,de nevet kellett váltanom,mert nem fogadják el a régi jelszavamat,mivel véletlenül teljesen kiléptem.Szóval ezután katus3 leszek.:-)
2009. okt. 21. 09:36
Ja azt nem is írtam,hogy hétfő este megvolt az első, esti sötétben történő vezetésem. Nagyon féltem hogy mi lesz, pláne hogy még az eső is szemerkélt rendesen. De nem volt vészes. Rosszabbra számítottam. Az utpatkákat nem éreztem vagyis láttam a kanyarba, a körforgalmakkal nekem is van bajom bőven. És egy behajtani tilos utcába simán bementem volna, nem vettem észre a táblát... ennyi volt :-) Azért jobb világosba vezetni.
1442. d192d0122c (válaszként erre: 1433. - Zsuzsa16)
2009. okt. 21. 09:27

szia Zsuzsa!


Hát persze hogy jól vezettél, csak kevés az önbizalmad! :-) Igenis tessék vezetni mert kijössz a gyakrolatból! És ha még az oktató is azt mondja hogy jól csináltad, akkor hol a probléma? :-) Ha nincs dolgod akkor is menj miden másnap legalább egy kört a városba! Én ezt fogom tenni, csak egyszer már oda jussak. De az még olyan távolinak tűnik. :-(

2009. okt. 21. 09:21

Sziasztok lányok!

Kicsit lemaradtam, annyi minden történt itt mindenkivel. :-)


Cicus remélem hogy már túl vagy a vizsgán és sikeresen!!!! Gondoltam Rád :-) Írd le ám majd hogy mi volt!!!


Jutka: én is hasonló problémákkal küszködök mint Te. Minket nem vittek ki a városba amig nem volt meg a rutin vizsga, de nem is bánom. Szerintem az alapokat ott kell megtanulni és nem a városba bele a mély vizbe. Én biztos nagyon-nagyon pánikba lettem volna. Azért valamennyire megszokja az ember a rutinpályán az autót, meg hogy mit hogy kell. Nem ám még a forgalom is egyből... én biztos képtelen lettem volna rá. Én most már kint vagyok a forgalomba a 11-dik órám lesz holnap. Hát van még mit tanulni, elég nehezen megy. Most már nem félek annyira szerencsére mint az elején. Városon kívül nekem sincs bajom, csak bent a forgatagba. És én is exta bénának érzem magam megnyugtatlak, de vagyunk ezzel igy egypáran. Szerencsére nekem is nagyon rendes az okatóm meg türelmes. De sokszor úgy érzem,hogy én ezt sosem fogom tudni nélküle megcsinálni...

1440. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 1431. - //Cicus//)
2009. okt. 21. 07:13
Jó viszgázást neked,ügyes leszel!
2009. okt. 21. 07:13
köszönöm hogy biztattok...nekem kicsit gond igy utólag hogy nem rutin közben hanem végülis helyett:)vagyunk egyelőre az utakon....nem is gond nekem ha a városon kivül megyünk kicsit félek de azt tudom kezelni nagyjábol csak bepánikolok a forgalomban....és kicsit ugy érzem mintha az oktató szerint extrabéna lennék:((rendes ember nem is kiabál meg effélék csak mégis:( kicsit elkenődtem de holnap hátha jobban megy majd,köszönböm a biztatásokat tényleg jólesik!
1438. moncsicsi83 (válaszként erre: 1437. - Zsuzsa16)
2009. okt. 20. 22:17
4 sávos körforgalom? Olyan meg hol van? Én eddig csak 2 sávosat láttam. Igaz most építik nálunk a mittom én hány sávos lámpás körforgalmat :)
1437. zsuzsa16
2009. okt. 20. 21:32

én rutinon az y-t választottam, kérdezte a vizsgabiztos, h melyiket akarom :-) oktatómat nagyon ismerik a vizsgabiztosok és az ő tanulóinak megszokták engedni, h válasszanak ...

aznap reggel 4-en voltunk és 3-an az y-t választottuk, nekem az tűnt a legkönnyebbnek.

a múlt héten tesóm is megszerezte a jogosítványt, harmadszorra átment! oktatóm megsúgta nekik, h a vizsgabiztosnak melyek a kedvenc útvonalai ... és arra is mentek.


én CD-n nem is teszteltem, csak a könyvből, egy könyvünk volt tesómmal, egyszer ő tanult belőle, egyszer én :-)


Jutka, menni fog, bele fogsz jönni! én arra emlékszem, h első 2 alkalommal sötét volt, zuhogott az eső, össze-vissza kanyarodtam ... ez tavaly novemberben volt. szerintem az a 2 alkalom semmit nem ért. utáltam a 4 sávos körforgalmakat, a kis körforgalmakat, a zebrán nem akartam elengedni a gyalogosokat ... húúúú, sokat kellett javulnom.

1436. magic life (válaszként erre: 1379. - Simple)
2009. okt. 20. 21:18

Hiába drágább a leves, mint a hús.


Ez az iskola olyan gírdetést tett fel, anno, hogy aki dec 31-ig befizeti a pénz, az ha a kőtelező orán kívül is szüksége van vezetésre biztosított. Továbbá ha megbuksz bármelyik vizsgán nem kell fizetned semmit az ískola állja, legyen az akár a 4. probálkozásod is. Ezért döntöttem e autósiskola mellett.

Anyagim nem teszi lehetővé, hogy még fizessek további oktatásokért bárhol is.

Kitartóan "tartom a frontot", itt ennél a Citrom autósiskolnál. És ha nem sikerül jövő márciusig letennem a viszgát, akkor bírósági ügy is lehet belöle...

1435. zsuzsa16
2009. okt. 20. 21:17

berina, engem is kivitt oktatóm a városba rutin alatt, azt mondta, h szereti mély vízbe dobni a tanulóit ... sok oktató így csinálja. azért meglepődtem rendesen ...


Rosa, sok sikert az elmélethez, gyakorolj sokat és akkor nem érhet meglepetés! nekem 10 hibapontom lett az elméletben ... 3 képeset és 1 1 pontosat rontottam el, pedig kétszer végigértem az összes kérdésen.


Cicus, Neked is egy nagy kalappal, 17 évesen ... ügyes vagy! csak 3 plusz óra??? tök érdekes, Te annyira várod, h a saját kocsitokon vezess, én nem vártam, h meglegyen a jogsim, mert tudtam, h itthon nem nagyon fogok vezetni, így is lett ... az oktatóval imádtam menni, de hát ez sem tart örökké ...

1434. magic life (válaszként erre: 1383. - D192d0122c)
2009. okt. 20. 21:04

Igazán kedves Tőled szép szavaid. Még a mai napig sem jelzett senki. Holnap hatóság....

De sajna lassan már Ők is tehetetlenek.....

1433. zsuzsa16
2009. okt. 20. 20:56

sziasztok,


képzeljétek, ma összefutottam volt oktatómmal és én vezettem haza, és most úgy örülök, fel vagyok dobódva, h újra vezettem, és jól vezettem. :-)))

gyorsan el is határoztam, h holnaptól igenis vezetni fogok!!! ha megyünk vhova, én vezetek majd!

1432. moncsicsi83 (válaszként erre: 1431. - //Cicus//)
2009. okt. 20. 20:05

Remélem holnap ilyenkor már boldogan újságolod, hogy beléptél a friss jogsisok táborába!


SOK SOK DRUKK!

1431. //Cicus//
2009. okt. 20. 19:38

Sziasztok!

Köszi mégegyszer a drukkokat! Megint úgy csináltuk, hogy választott az oktatóm egy útvonalat és azon mentem. Ezelőtt a STOP táblánál nem álltam meg, ma pedig a balra kanyarodásnál mindig elfelejtettem hátranézni...Nem bírnám magamnak megbocsájtani, ha emiatt buknék meg :S

Kezdek izgulni, de ez olyan izgulás, hogy inkább alig várom már, hogy vizsgázzak :) Igazodjon valaki ki rajtam :D

Rosa: Sok sikert a vizsgádhoz! Jó gyakorolgatást! Hidd el, fel sem eszmélsz és már Te is a forgalmi vizsgánál fogsz tartani :) Aztán csak ügyesen! :)

Jutka: Nyugodjál meg, jönni fog minden magától! Megszokod majd az autót és a forgalmat is! Ehhez is idő kell, mint mindenhez! Szurkolok Neked is!

1430. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 1429. - Moncsicsi83)
2009. okt. 20. 19:04
igen azt mondta még csütörtökön(holnap nem megyek) nem visz ki de aztán igen...addig nem visz mig nem tudok rugalmasan simán váltani,menni, és főként megállni ott ahol kell mert ez utóbbi nem megy:(kicsit elkeseredtem
2009. okt. 20. 19:01

Sziasztok, ismét vagyok!

Tegnap este ismét vezettem. Hát párom még be-be szólogat, hogy ezt ne így, azt ne úgy, az oktatódat felejtsd el :D, szóval nem csendes kör volt, de sebaj. Majd belejövök én rendesen :D Élveztem, jó volt vezetni. Érdekes, ha itthon parkolok le akkor megy szépen, ha máshol akkor meg nem sikerül, ferdén állok be, stb. Össze kell szednem magam :D


Háromgyémánt:

Tesódnak elmondatták végig a kerékcserét? Mert velem nem :D Elkezdtem mondani, a vizsgabiztos, meg kérdezte, hogy miért nem hívok segítséget :D

Az y tesódnak jól megy? Én azzal nem voltam kibékülve :) Na de gratula neki!


Jut*ka:

Egyáltalán nem vagy béna. Ahogy Rosa írja, nem anyud hasában tanulod meg a vezetést... :D Habár én még mindig furcsálom, hogy nem a rutinpályára visz. Oda is fogtok menni?


Rosa:

Jó gyakorlást. Már nem sok van vissza a vizsgáig. Gondolom várod :)

1428. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 1425. - Rosa)
2009. okt. 20. 18:42
a cdn én nagyon szerettem jobban megmaradt mint a könyvböl
1427. Rosa (válaszként erre: 1416. - Moncsicsi83)
2009. okt. 20. 18:26

köszi:)

Igen,cd-n gyakorolok,meg a férjem töltött le vagy 3 féle tesztkérdést a netről(megkérdeztem az oktatóm és megbizható tesztek)

1426. Rosa (válaszként erre: 1424. - 9ea67a7a1c)
2009. okt. 20. 18:24

Szerintem simán szabad bénának lenni második alkalommal,bár én nem is fogalmaznék igy...anyja hasában senki nem tanulja meg,és nyilván nem megy elsőre!

Úgyhogy fel a fejjel,menni fog biztosan!:))

1425. Rosa
2009. okt. 20. 18:22

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a drukkot,mindjárt megint tesztelek,...muszáj:)

Cicus!

Üdv.a csapatban!

Irigyellek,hogy már a forgalmi vizsgánál tartasz,drukkolok én is neked szerdán,hogy sikerüljön!:)

2009. okt. 20. 16:21

Mennyire "szabad" bénának lenni második alkalommal?:(

Bevitt a város legforgalmasabb kereszteződésébe ami azért kisvárosi forgalom csak nem nagyvárosi de jól bepánikoltam tapostam mindent csak a féket nem:((

És nem tudok ott megállni ahol kell csak úgya hogy ép sikerül....

Ezen kivül egyenletes tempóban haladni,váltani 3asig kellett az türhető ha nem is rugalmas de akkor is türhető,tudtam menni amerre az út vitt kanyarodni rendesen,mindent...csak ha más is jön az uton ijjedek meg azt gondolnám hogy ez normális talán tegnap ültem először autóban sofőrként....viszont mikor az oktató beszél akkor meg kórosnak érzem pedig nem mond ő rosszat csak nem is tudom:(

1423. háromgyémánt (válaszként erre: 1416. - Moncsicsi83)
2009. okt. 20. 15:24

Sziasztok! Moncsicsi! A kerékcsere volt neki,illetve az y-t húzta. Azt mondja,nagyon ideges volt,mert a vizsgabiztos egyfolytában sürgette,állandóan azt hajtogatta,hogy "haladjunk,haladjunk". Mintha nem ez lenne a dolga,az a szegény vizsgázó amúgy is ideges,akárkiről van szó.Nem? A parkolás miatt ne idegeskedj,csak neked megsúgom:-) ha lehetőség van rá,én is ott állok meg,ahol több hely is van.

Lányom nevében is köszönjük szépen:-)

1422. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 1416. - Moncsicsi83)
2009. okt. 20. 07:05

Szia,előző válaszom neked is irtam:)Szóval ez nem nagy forgalom bár nekem nagynak tünt mert a főutca egy részén végig kellett mennem egy másik uton meg van biciklis gyalogos az uttesten értem már miért szidják őket az autósok!:DD iszonyat zavaró és azért féltem mert ők azt hiszik hogy én tudok vezetni és majd nem térnek ki előlem:))egy biciklis mögött a stoptáblánál bele is lépett az oktatóm a fékbe mert még gurultunk kicsit.....vagy 3 szor leállt az autó de nem az uton csak a gyakorlásnál,pedig mondta hogy csak kuplung kell gáz és fék nem de hát mozdult az egyik lábammal a másik is:(

ma hátha kevésbé rezelek rágörcsöltem a kormányra ráfehéredett az ujjam...

1421. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 1413. - D192d0122c)
2009. okt. 20. 07:01
ja kérdezted hol tartok...ez volt az első alkalom hogy autóba ültem,mármint a kormány mögé:)és opel,azt sem irtam még....
1420. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 1413. - D192d0122c)
2009. okt. 20. 07:00
Ez csak kisváros,igazábol egy két autó jött csak az uton a vasuti rakodónál meg semmi....azt mondja az oktató a rutinpálya előtt szeret efféle helyen kezdeni mert nagyobb hely van gyakorolni elindulni megállni kanyarodni stb a pálya meg szerinte elég kicsi ehhez....ha ez megy akkor visz oda lehet ma még a városban leszünk csak....
1419. //Cicus// (válaszként erre: 1418. - Moncsicsi83)
2009. okt. 19. 20:55

Remélem, hogy így jövök majd szerdán, hogy SIKERÜLT :) Lehet, nekem is hiányozni fog, majd meglátjuk :D

Holnap vezetek 1 órát - a másik egy órát egy másik csaj vezeti, én meg ott leszek, megfigyelni, hogy vezetünk és ebből tanulni - Szerdán reggel megyek 8-ra, akkor 2 órát vezetek aztán vizsga 1-től. Nem tudom mi van velem, de várom már a szerdát :D Aztán lehet, hogy nagy koppanás lesz...Majd kiderül!

Jó éjt!

1418. moncsicsi83 (válaszként erre: 1417. - //Cicus//)
2009. okt. 19. 20:49

Aztán majd az fog hiányozni, hogy nem kell menni. Nekem hiányzott. Meg volt szokva, hogy meló után mindig várt az oktatóm és melóból egyből mentem vezetni. Aztán meg nem jött... Akkor nyafogtam, hogy minek kell menni, aztán meg hiányzott :D Ez az élet rendje. Na de saját autóval oktató nélkül azért már más a dolog.

A parkolástól ne félj, menni fog. Szépen lassan, nyugodtan, és nem fel menni a padkára, mint ahogy én tettem az első vizsgán :)


Majd várjuk a beszámolót és az örömujjongást, hogy SIKERÜLT :) Holnap vezetsz még egy órát? Vagy már nem?

1417. //Cicus//
2009. okt. 19. 20:42

Moncsicsi: Köszi Neked is! 13:00-kor lesz a vizsga...szeretném, hogy sikerüljön...bevallom, már unom, hogy mindig mennem kell...Pedig az oktatóm is nagyon jó ember és egyben jó oktató is, meg vezetni is szeretek! De már jó lenne a saját kocsink! :)


Engem az oktatóm már a második rutin alkalommal kivitt főútra vezetni. Azután már csak az első forgalmi órámon mert! :D Bevallom, kicsit megijedtem, hogy kimegyünk, hisz alig vezettem azelőtt.

A vizsgától csak a parkolások miatt félek. A többi remélem menni fog! :)

Majd holnap jelentkezem! Jó éjt! Köszönöm a drukkokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook