Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


1206. moncsicsi83 (válaszként erre: 1205. - Rosa)
2009. szept. 27. 22:45
Ha friss jogsis vagy, akkor ideiglenessel nem, ha újítod a jogsit, akkor viszont vezethetsz vele.
1205. Rosa (válaszként erre: 1204. - C066a749d7)
2009. szept. 27. 22:40

Tök jó teszteket találtam most a neten..

Jól értelmeztem a fórumból,hogy az ideiglenes nyomtatvánnyal még nem lehet vezetni,csak a végleges jogsival?

1204. c066a749d7 (válaszként erre: 1203. - Rosa)
2009. szept. 27. 13:26

szívesen :)

A cd hasznos, én a könyvet el sem olvastam,hanem az ottani kérdéseket irogattam ki magamnak és azt tanultam,az úgyis fedi a könyv tartalmát :)

1203. Rosa (válaszként erre: 1196. - C066a749d7)
2009. szept. 27. 11:56

köszi,hogy szóltál a fórumról:)

Mi is kapunk CD-t majd.

1202. Rosa
2009. szept. 27. 11:54

Sziasztok!

Nagyon örülök ennek a fórumnak,bár sok időm nem lesz irogatni:((

Én még most kezdem az elméletet hétfőn,de nagyon izgulok:(

Elolvasom majd mit irtatok idáig,biztos tanulok belőle:)

Két kisgyerekem van,az ovi nincs túl közel,igy nagyon hasznos lesz egy autó.

1201. moncsicsi83 (válaszként erre: 1199. - Magic life)
2009. szept. 26. 20:29

Miért nem fogsz vezetni? Basszus ha parkolást sem gyakoroltátok csak egyszer, akkor menni kellene nagyon keményen és vezetni, gyakorolni. Mi a vizsga előtti 4-5 órában folyamatosan parkolásztunk, egy ívű kanyarodásokat csináltunk, gyakoroltuk, mert kötelező feladat. Szerintem rád férne még a gyakorlás....

Az oktató nem vállal be, vagy te nem érzed úgy, hogy kellene?

1200. platty666 (válaszként erre: 1199. - Magic life)
2009. szept. 26. 20:13
Kedves Magic Life! Nagyon szorítok, hogy végre legyen sikeresen VÉGE! Annyit szenvedtél már, megérdemled. De ha ezek még gondot okoznak, szerintem még az is megéri, ha "titokban" veszel pár pótórát. Az életre készülsz, nem a vizsgára. Érvényes még a kresz vizsgád? Tudod, két évig jó. Megvan az elsősegély? Mert legalább arra használhatnád a kimaradt vezetési időket. Nagyon nem ézem, hogy vizsgaérett lennél. Bocs... Kitartás, de ha nem megy, még mindig válthatsz!
2009. szept. 26. 17:15

Igen, viszgáról beszéltünk, kb 3 hét múlva. De addig nem fogok vezetni, mert...ki tudja..., na ez van. Majd, ha meg lesz ídőpont kiturunk onnan emberkéket, és enyém lesz a terep.


Viszont a két autó kőzé való parkolás, katasztrófális :( Persze, gyakroltunk egyszer. Azt is hol. Legnehezebb helyen, lejtőn. Huh, megszenvedtem vele, eredménytelenül. :(

És bizony a meredek útról való elindulást is gyakorolnom kéne még, vele együtt a kuplunggal való megtartás (fékezés). Ahogy az oktatóm mondja: munkapontig jön a kulpung, és amikor érzed rángat az autó, akkor pici gáz, majd szépen felengedni a kuplungot... Szóval gyakorlás....

1198. magic life (válaszként erre: 1188. - Háromgyémánt)
2009. szept. 26. 17:05

Ez igy igaz, nyomban fel kell engedni!!!

De sajnos Nekem is tudatalanból ott ragad a lábam ((

1197. platty666
2009. szept. 26. 14:32
Az autópálya egyetlen előnye: az, aminek épült. Nem kanyarog feleslegesen, nincs szembejövő forgalom, nincsenek gyalogok és bicajosok. Kell ennél jobb terep? Hajrá, mindenki!
2009. szept. 26. 14:21
nekem június közepétől van jogsim de még nem mentem autópályán....eddig 1szer lett volna rá lehetőségem de nem akartam,egyébként nem járunk autópályán ha messzebbre megyünk akkor is általában falvakon keresztül.
2009. szept. 25. 21:50

Vezettem ma este -anyuékhoz oda meg vissza-, de nem figyeltem meg a kuplungos dolgot :D A lényeg, hogy nem törtem össze a kocsit, nem fulladtam le, szerintem jól ment. Pár dologra még figyelnem kell, de menni fog ez.

Kedden elutazunk, párom szeretné, ha Kecskemétig az autópályán vezetnék, de nem merek. Túl korainak tartom. Ti jogsi megszerzése után mikor vezettetek autópályán?

1194. platty666
2009. szept. 25. 08:42

A kuplungot fékezéskor csak a megállás végén, a "bólintás" elkerülésére használjuk. Egyébként csak akkor klell, ha nagyon lelassult az autó és vissza kell váltani. Lejtőn eszedbe ne jusson benyomni, ha nem váltasz, vagy váltáskor gyorsan engedd vissza, mert akkor hiába fékezel, nem sokat ér. Viszont ahogy a rutinpályán tanultad: ha sebeségben vagy, kuplung benyomásával lassíthatod az autót egyenes úton. Mire vizsgázol, már annyira kell kezelned, hogy pl. egy kanyarban, lámpánál: elindulsz-kinyomott kuplung, majd fel, kanyarodás (kormányzás), közben kuplung ki, kettesbe fel, kuplung fel - és ekkor jössz kifelé a kanyarból. Tehát egy 90 fokos kanyarodás közben megcsinálod a kuplung be-ki műveltet és kifelé már gyorsítasz. Gyakorold, mert ez a rugalmas vezetés alapja. Egyébként is figyelj rá, hogy véletlenül se pihentesd a lábadn a kuplungon, mert nagyon amortizálja az autót.

A papírok: az orvosi papírt a vizsgahelyen visszaadják, ezzel kell menned majd az okmányirodába. HA elveszíted, újra meg kell csináltatnod az orvosit (ez pénz). Az elsősegély vizsga igazolását is csak az okmányiroda kéri, ez független a vizsgahelytől. Úgyhogy tényleg papírok kellenek, de ezt a vizsgaigazolás átvételekor elmondják. Ha Bp-en vizsgáztál a Petzvál utcában, akkor van egy okmányiroda külön erre a célra a Fehérvári úton (egy rövid saroknyira), ott gyorsan elintézheted, ha vizsed a papírokat. Sok sikert!

2009. szept. 25. 08:01
Na most így hirtelen fogalmam sincs, hogy én leveszem e a lábam a kuplungról, de szerintem én is... :) Ha be van nyomva akkor "gyorsul" az autó -jobban mondva nem lassul-, szóval le kell venni. Vagy valami ilyesmi. Majd ma megnézem, hogyan is csinálom... :)
1192. Gigi80
2009. szept. 24. 13:12

Sziasztok!

Leveszem a lábam a kuplungról,ha nem azért buktathatnak is.Így visszagondolva kicsit lassabban veszem vissza,mert miután visszaváltok,még fékezek és egyesben és kettesben fék közben kell a kuplung.De mire kanyarodok leveszem a lábam róla.

A papírokra visszatérve,azt mondta az oktató,hogy mától mehetek oda ahol vizsgáztam a viszgaigazolásért,és azzal mehetek az okmányirodába.Csak az elsősegély papírról volt szó,hogy vinni kell,másról nekem ,nekem meg utólag jutott eszembe az orvosi alkalmassági.Megnéztem a vizsgalapomat azon viszont szerepel,hogy meddig érvényes az eü-m,ugyhogy szerintem nem kell.Csak az a kérdés azt a papírt fel tudom-e még valahol használni,vagy már semmire nem jó.Mert ha nem,és most nem kell akkor hagyom a sulinál,mert nagyon messze van és kiesik az utamból.Úgy rémlik más papírom nincs náluk.Ti mit adtatok még le,mert papírokról beszéltek?

2009. szept. 24. 10:37
Na,akkor lehet,hogy mégis a férjemnek van igaza? :-)Majd akkor én is próbálom nem elfelejteni:-)Engem igazából az zavar,hogy ha kettesben van a váltó,borzasztó hangos a kocsi,így például kanyarodáskor is."Sportos "hangja van,de nekem néha sok.
2009. szept. 24. 09:38
Én is eleinte még amikor megkaptam már a jogsit akkor is sokszor ott felejtettem...de aztán rájöttem h ha rajta hagyom a lábam akkor igazándiból semmi értelme nincs annak h visszaváltok,ugy van csak értelme ha még a kanyarodás megkezdése előtt visszaengedem a kuplungot...láss csodát megy így is :D Eleinte rá kellett koncentrálnom :) de már megy magától is :D
1189. lipike
2009. szept. 24. 09:20

Szia!


Nekem is azt mondta az oktatóm,hogy nem jó,mert állítólag nem úgy tapad a kerék az aszfalthoz vagy valami ilyesmivel van összefüggésben.

Még tanuló koromban én is előszeretettel felejtettem a lábam a kuplungon.:)

2009. szept. 24. 08:59
Sziasztok! Gigi80 gratulálok!:-)Kérdeznék! Amikor kanyarodás előtt visszaváltotok kettőbe,azonnal leveszitek a lábatokat a kuplungról? Én néha ott "felejtem" a lábamat a kuplungon,és a férjem szerint ez nem jó. Érdekelne,hogy ti hogyan csináljátok.:-)
1187. moncsicsi83 (válaszként erre: 1186. - C066a749d7)
2009. szept. 24. 07:42
Jobb helyeken így csinálják :) Nekem meg rohangálni kellett ide-oda, hogy egye meg őket a fene!
2009. szept. 23. 09:15
Gigi80 tőlem is beszedtek minden papírt,és úgy volt,hogy a sikeres vizsgától számítva 3 nap múlva lehetett menni az autóssuliba a papírjaimért,és akkor visszakaptam mindent. Aztán azokkal lehet menni az okmányirodába a jogsit igényelni.
2009. szept. 22. 22:12
Én meg nem is újságoltam. Hétfőn mentünk úszni és én vezettem a fürdőbe, meg vissza. Igaz az odafelé úton itthon a kiállásnál kicsit parás voltam -szűk helyen kiállni, jobbra kuka, balra autó, mögöttem autó, ráadásul mire félig kiálltam jöttek is-, lassú és még egyszer le is fulladtam, de ment a dolog. Élveztem. Menni fog ez! :)
1184. moncsicsi83 (válaszként erre: 1182. - Magic life)
2009. szept. 22. 22:11

De szupi, egyre jobban megy. Hamarosan Te is újságolhatod, hogy átmentél és meg van a jogsi. Olyan jó újra és újra átélni veletek az izgalmakat. Nemrég még én is tanultam, most meg már meg van a jogsi.

A csúsztatott kuplungozás is menni fog idővel, nem kell miatta aggódni!

A vizsgáról beszéltetek már? Hány órát veszel még fel?

Nyugi, forgalomban én is parásabban vezettem/vezetek. Ez szerintem természetes. Vagy fene tudja. Minél többet gyakorolsz, annál kevesebb para lesz! :) Csak nyugodtan, természetesen. Megy ez neked is, mint a karikacsapás :)

1183. moncsicsi83 (válaszként erre: 1181. - Gigi80)
2009. szept. 22. 22:07

GRATULA! Büszkék vagyunk Rád!


Akkor most már csak a papírok vannak hátra! Tök szupi! Üdv a friss jogsisok táborában :)

Nem kell az elrontott dolgokon agyalni. Megvan és élvezd az örömöt! Aztán balesetmentes közlekedést :)


Az alkalmassági papírt azt vissza kellett, hogy adják. Én vissza kaptam az eredetit meg a másolatot is és azt vinni kellett azthiszem -párom intézte helyettem, ő ért rá- a jogosítvány igényléséhez a mittom én milyen hatósághoz...

Nem mondta az oktatód, hogy mik a teendők?

2009. szept. 22. 19:29
Újra ídőt szakitok írni Nektek. :)) Múlt heti kihagyás után, ma ismét vezettem. Tök klassz volt, jobban ment, mint hittem. Elmásztunk Törökbálintra, s bizony mindössze két hibám volt. Ami pont elég egy ismétléshez,de majd csak belejövök. Csúsztatott kuplungozás miatt le is fulaldtam egyszer. Az a hibám, hogy túl lassan vagy től gyorsan engedem fel a kuplungot. Visszementünk a tesztpályára gyakorolni. Oktató megmutatta, hogyan is kell büvölni, és lám mily érdekes gond nélkül megcsináltam. Várom a holnapot, hogy meglássam, mit is tanultam, vajon a forgalomban is jól elsajátitom. De valahogy drukk van bennem a forgalomban, parásabban vezetek :( Ugye Ti is :))
1181. Gigi80
2009. szept. 22. 16:39

Jelentem SIKERÜLT!

Ülök itthon a gép előtt és nem tudom feldolgozni!Idegesebb vagyok mint előtte.És állandóan az elrontott dolgokra gondolok,agyalok rajta.Ti is így voltatok vele?Igazából még örülni se tudok!

Egy kérdés.Az eü alkalmassági papírral kell még valamit csinálni,vinni valahová?A tanfolyam elején beadtuk a suliba és azóta nem adták vissza.Vagy az oda kell nekik és nem is jár vissza?Tudja valaki?

2009. szept. 17. 19:16

Úgy látom jobbára mindannyian "szüzek" vagyunk téli vezetésből. Na akkor majd idén teszteljük magunkat! :)


Én oktatóval esőben meg felhőszakadásban is vezettem. Amióta meg van a jogsi, azóta meg inkább este. Eddig a felhőszakadás volt nekem gázos, a többi nem vész :)

2009. szept. 17. 15:18
Platty666! Jól látok,a szememmel tuti nincs baj.Inkább az lehet a gond,hogy sötétben nem látok be akkora teret és ez zavar.Na meg inkább világosban vezetek és még fura.
1178. platty666
2009. szept. 17. 14:33

Jól látsz? Vizsgáltasd meg a szemedet szakorvossal, említsd meg a sötétben a rosszabbodó látásodat (ha tényleg ez a baj).

Egyébként szokni kell, van, ami könnyebb sötétben (NAAA! NEM ARRA GONDOLOK!)mert kevesebb az információ. Jobban látod a szembejövőt és a közlekedési lámpákat - viszont nehezeben veszed észre a gyalogokat és a bicikliseket. Nehezebb az előzés, de országúton csak arra kell vigyáznod, hogy lekapcsold a távolsági fényszórót, ha jönnek szembe vagy ha utolérsz valakit. Városban jó közvilágításnál nem nagy a különbség a nappali vezetéshez képest. De az első tél után belejössz, amikor már a délutáni csúcs is sötétben zajlik és reggel sincs még teljesen világos. Vigyázz magadra, jó utat!

2009. szept. 17. 13:07

Télen még én sem vezettem,mivel csak most májusban "tanultam". Szerintem ha sokat gyakorolunk addig,nem lesz gond,mivel nagyon ügyesek vagyunk.:-)

Moncsi,ha addig bátor vagy és gyakorolsz,télen is ugyanúgy menni fog a vezetés.Ne hagyd abba.

Esőben 2 alkalommal vezettem,nem vészes. Viszont ami nekem nem jön be,az az éjszakai vezetés. Mindig azt veszem észre ilyenkor,hogy rá vagyok tapadva a szélvédőre.Miért lehet ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook