Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


2009. okt. 19. 20:01

Sziasztok! Én is itt vagyok...

Én pénteken vezettem egy kicsit. Elszaladtuk párom haverjához, aztán ki a szüleimhez. Nagyon szét voltam csúszva, úgy éreztem, hogy totál szarul megy a vezetés. Na meg sok őrült volt, így hazafelé már lepasszoltam a vezetést. Iszonyat szarul vannak megcsinálva a dolgok a városban, amióta lezárások vannak. A tábla azt jelzi, hogy 1 kanyarodó sáv van, a felfestésen kettő, de mire odaérsz a kanyarba már megint egy. Az útszűkület nincs jelezve, és még sorolhatnám. Grrrrr, alig vártam, hogy kiérjünk és kiszállhassak a kocsiból. Vasárnap nem is mertem vezetni. Ma megyünk úszni, lehet én vezetek majd oda. Nem tudom, de én a parkolástól parázok de nagyon. Nem merek beállni két kocsi közé, nekem az nem megy... Pedig rutin vizsgán ezt húztam és sikerült.Élesben meg nem megy



Háromgyémánt:

Gratula a tesódnak, ügyi volt. Mi volt a húzott feladata?

Lánykádnak meg utólagos boldog születésnapot :)


Berina:

Bízz magadban, nehogy meglássam, hogy azt írod/mondod magadról, hogy béna vagy. Igen is ügyes vagy és menni fog! Csak pozitívan. Hogy sikerült az esti vezetés? Remélem jól. Én az első jogsival közlekedést este ejtettem meg. Hát... Először furcsa, meg zavaró, de meg lehet szokni...

Nem tudom, mennyire olvastad vissza a fórumot, de engem is kivittek rutin vizsga előtt 2 nappal a forgalomba. Átvert az oktató és rutin pályás körözés helyett kimentünk a forgalomba. Na nekem volt ám sokk... A végén még sírtam is, meg kiabáltam :D Most már jót nevetek rajta, akkor nem volt vicces. Másnap nem is vitt ki forgalomba. Legközelebb csak rutin vizsga után :D


Rosa:

27.-én kötelezően szorítok neked. Hánykor is lesz a vizsga? Ügyes legyél :) Sikerülni fog... A teszt cd-n gyakorolsz?


Jut*ka:

Nem rutin pályán tanuljátok a rutin feladatokat? Vagy már forgalom? Asszem kicsit összekavarodtam:)


Cicus:

Üdv körünkben :) Szerdán nagy drukkolás lesz érted! Sikerülni fog, szorítok/szorítunk Neked :)

1415. //Cicus//
2009. okt. 19. 19:36

Sziasztok!

Berina: levezettem mind a 20 órám, és sajna a vizsga előtti gyakorlásra kellett vennem még 3 órát. Így 23 órát vezettem városba. :)

Háromgyémánt: Mercedes Benz A170 a kocsi típusa. Nekünk pedig Skoda Feliciánk van...Mindkettő kicsi kocsi, de teljesen más :D

Köszi mindenkinek! :) Igyekszem aktív fórumtag lenni! Remélem sikerül :)

2009. okt. 19. 17:30

Sziasztok!Rosa,Berina köszönjük szépen a köszöntést.:-)


Látom mindenki ügyeskedik:-)

Ma délután már én is vezettem,egy nagy kőrt mentem a városban, csomó mindent elintéztem. A nagy keróban rá kellett "hasalnom" a dudára,kisbusz kereszteződés közepén befékezett,mert balra akart fordulni,csak elfelejtette az irányjelzőt használni,én meg ugye mögötte,naivan azt hittem,ő is egyenesen megy.:-/ Bizony most rádudáltam. Ebből van a sok baleset.


Berina én Üllőn lakom,nálunk úgy van,hogy a tanuló vezet be a rutinpályára,Pesten keresztül,már második alkalommal.Akkor még nem mennek be,csak eljönnek mellette.


Cicus,légy üdvözölve a csapatban.Hú,jó fiatalon lesz jogsid.Milyen kocsin tanulsz,és milyet fogsz vezetni? Sok sikert szerdára!

1413. d192d0122c (válaszként erre: 1410. - 9ea67a7a1c)
2009. okt. 19. 17:17
Minket nem vittek ki a városba vezetni, amíg meg nem volt a rutin vizsga. Addig csak a pályán voltunk. Nálatok ezek szerint nem így van? Hol tartasz egyébként?
1412. d192d0122c (válaszként erre: 1411. - //Cicus//)
2009. okt. 19. 17:15

Szia Cicus!

De jó neked,hogy már a forgalmi vizsgánál tartasz. Majd szoríttok! Amúgy hány órát vettél városban? Én nemsokára megyek, most lesz a 10-dik városi órám.

1411. //Cicus//
2009. okt. 19. 16:50
Sziasztok! Már régóta szerettem volna csatlakozni hozzátok! Szívesen olvasgattam ezt a fórumot! Nagyon jó kis társaság van itt! És mivel én is "hozzátok tartozom" úgy gondoltam, hogy nekem is itt a helyem! :) Rosa sok sikert a vizsgához! Én szerdán vizsgázok forgalmiból...:)
2009. okt. 19. 16:10

Hú hazaértem ,ép elértem az oviba menni a gyerkőckémért,váratlan volt ez a telefon nem úgy volt szervezve a nap....Azt hittem megyünk majd rutinpályára ahol kevesebb kárt tudok tenni másokban,de nem,a városkánkban gyakoroltunk ráadásul az utcánkban és környékén most már mindenki tudja hogy vezetni tanulok:)

Tanultunk elindulni megállni és efféléket főként a kuplunkghasználat volt nagyon előtérben meg kanyarodni...holnap megyek megint

1409. d192d0122c (válaszként erre: 1404. - Rosa)
2009. okt. 19. 11:29
Sok sikert a 27-diki vizsgádhoz. Csinálj nagyon sok teszetet ha van időd. Biztos sikerülni fog ha készülsz rá!
1408. d192d0122c (válaszként erre: 1403. - Háromgyémánt)
2009. okt. 19. 11:28

Sziasztok!

Háromgyémánt nagyon sok boldog szülinapot a kislányodnak! :-) Az én kisfiam májusban lesz majd 5 éves, a kislányom meg novemberben 1 .

Mi a hétvégét itthon töltöttük. Ma este megyek 6-ra vezetni. Irtam is hogy félek,mert még sötétbe nem voltam. Majd meglátjuk mi lesz. :-(

1407. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 1406. - Rosa)
2009. okt. 19. 09:18

:)


jaj dehogy is nem mertem én az esőben viharban felhívni nehogy menni kelljen!:)

viszont ma reggel hivtak az oviban ép hogy délben mehetek,izgulok rendesen...

1406. Rosa (válaszként erre: 1405. - 9ea67a7a1c)
2009. okt. 18. 22:06

remélem ügyes leszek,mint te:))

Voltál már vezetni?

1405. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 1404. - Rosa)
2009. okt. 18. 20:39
Biztosan sikerül!:)
1404. Rosa
2009. okt. 18. 20:29

Sziasztok!

Én olvaslak titeket,csak most nem nagyon van időm irni...dolgozom+tanulok ezerrel,mert ugye 27-én kresz vizsga...remélem sikerül,aztán mehetek vezetni:))De várom már!!


Háromgyémánt!

Kislánykádnak nagyon boldog szülinapot kivánok!

Küldtem képet,de aztán láttam,hogy nincs naplód,ahova betennéd,..az enyémben megnézheted a képet amit küldtem:))

2009. okt. 18. 17:38
Sziasztok! Sehol senki? Mennyit vezettetek hétvégén? Én most semennyit. Tegnap tartottuk lányom szülinapját(holnap 5 éves),ma meg kipihentük magunkat,így sehol nem voltunk.:-(
1402. d192d0122c (válaszként erre: 1395. - Simple)
2009. okt. 16. 17:28

De jó volt olvasni a sztoridat Simple! Ez annyira megható és jó dolog lehetett az életedben. Én is szerintem vagy elsirom majd magam, vagy körbecsókolom az oktatómat abba a pillanatban amikor ezt a mondtatot kimondják hogy megvan végre ! :-) És az is tök jó, hogy utána rögtön mertél menni egyedül és azóta is imádod. Én is biztos ha nem lesz dolgom akkor is megyek majd minden nap itt a városba egy-két kört majd :-)

Ebbe egyenlőre nem hiszek hogy menni fog, mert csak gyakorlás kérdése. Szerintem én extra béna vagyok hozzá. :-( De majd lesz valahogy, még mehetek párszor. Az oktató szerint fejlődök. Hát én nem veszem észre magamon. Ha nem mondja hogy mit csináljak, sokszor gőzöm sincs róla. De van hgogy mondja és akkor sem tudom csinálni. :-(

1401. d192d0122c (válaszként erre: 1394. - Háromgyémánt)
2009. okt. 16. 17:22

Szia Háromgyémánt!


Először is gratulálok a Tesódnak hogy sikerült a rutin! Nagyon ügyes volt! :-) Ugye pénz nélkül is ment. Ünnepeljék ám meg. :-) Amúgy TE sem voltál béna szerintem, ez azért szerencse kérdése is. Volt ami nekem is jobban ment ott, volt amit kevésbé szerettem volna kihúzni. Meg ez vizsgabiztostól is függ. Nekem egy rohadt szót nem szólt, még zavaró is volt, mikor az ember az elméleti részét mondta. De van olyan is, aki aztán kérdez, kekeckedik, bekever...

De jó amit irtál hogy ÉN!!! vezetek. :-) Na hát ezzel az érzéssel majd én is igy fogok lenni egyszer. Nem merem majd elhinni jó darabig, csak már ott tartanánk! :-)Most még egyenlőre megy a bénázás ezerrel.

Ma is voltam vezetni. Nem volt vészes. Ma jobbára parkolgattunk, meg egy ívben fordultunk meg. Kétszer lefulladtam a lámpánál... más extra nem történt. :-) Hétfőn megyek legközelebb, és este! Ilyen még nem volt, hogy sötétbe (csak rutinon). Félek is tőle rendesen, mert engem a párom mellett is mindig vakitanak az autók, nem is szeretek este menni. Hogy mi lesz? Ráadásul kimegyünk a városból... hát nem várom.

1400. d192d0122c (válaszként erre: 1393. - Lipike)
2009. okt. 16. 17:15
Én kaposvári vagyok. Itt a városban álltalában mindehol hasonló az ár, van jópár autósiskola. Azt mondják elég olcsó, mert hallottam hogy pl Sopronban állítólag 3700 Ft egy óra. Nagyon sok!
2009. okt. 16. 15:38
Sziasztok! Sikerült a tesómnak! Nem adott a vizsgabiztosnak pénzt,és így is levizsgázott.:-) Hiába,nem mindenki olyan béna mint én voltam:-/
1398. simple (válaszként erre: 1389. - Moncsicsi83)
2009. okt. 16. 10:10
Nagyon helyes! Semmiről nem vagy lemaradva, sőt! Nekem a mai napig itt csengenek a fülemben az oktatóm szavai, intelmei, mikor egy nehezebb helyzetbe kerülök! És ez jó, mert mindig tudom mit tegyek! Így nem ijedek meg semmitől. Ha megszerzel egy biztos tudást, azt senki nem veheti már el tőled!
1397. simple (válaszként erre: 1393. - Lipike)
2009. okt. 16. 10:08
Nálunk volt aki már a kresz vizsgára is saját autóval jött. :(
1396. simple (válaszként erre: 1391. - D192d0122c)
2009. okt. 16. 10:06
Ja, januárban lesz hat éve hogy megvan a jogsim, azóta folyamatosan megyek. :)
1395. simple (válaszként erre: 1391. - D192d0122c)
2009. okt. 16. 10:04

Nagyon helyes a szemléleted! Hidd el, hamarosan át fog ez a dolog fordulni. Én eleinte alig mertem menni, 35 km/h-val tötyögtem, az oktatóm (a legjobb,imádtam) ordított velem mert már nem tudott mit csinálni hogy vegyem már fel legalább az ötvenes tempót. Kapaszkodtam a kormányba csak és nagyon kivoltam. Úgy éreztem ezt nem fogom soha megtanulni. Mikor meglett a jogsim, eleinte a párom féltett a forgalomtól,egy hónap múlva már a forgalmat féltette tőlem. :) Nagyon hamar belejöttem, mondjuk ki sem lehetett robbantani a kocsiból, mintha kötelező lett volna mentem. Ha nem volt hová akkor is beültemés mentem egy nagy kört a városban, mert olyan szenvedélyem lett a vezetés hogy ha egy nap kimaradt már megbolondultam. Imádom!!! Sokszor ma is úgy jövök haza a nap végén, elégedetten hogy "de jót autóztam". Az érzés pedig, amikor a vizsgád végén a vizsgabiztos azt mondja hogy sikerült a vizsgád, hát azt érezni kell. Én reggel nyolckor vizsgáztam, hatkor keltem, hánytam még itthon olyan ideges voltam, végig remegtem, de sikerült. Mikor mondta hogy mostmár a saját autómat nyúzzam, kitört belőlem és bőgtem mint egy őrült, igazán még sokáig nem hittem el hogy megvan a jogsim, meg azt sem hogy én egyedül megyek egy autóval. Fantasztikus. A párom vitt el, és meg is várt, mikor mentem felé már kérdezte hogy na? Sikerült? Akkor sem tudtam megszólalni mert újra jöttek a könnyek csak bólogattam hogy "igen".

Hidd el, neked is sikerülni fog, és élvezni fogod. Ugyanígy voltam vele mint te,de utólag visszagondolva nem értem mitől féltem így. Gyakorlás kérdése, és menni fog mint a karikacsapás!

2009. okt. 16. 09:36

Sziasztok! Berina! Hidd el,én is úgy éreztem,sosem fog ez menni nekem.Főleg azok után,hogy pár éve egy gyenge próbálkozásnál levittem az akkori kocsink visszapillantóját. Nagy szükségem volt arra a 6 pótórára,sok önbizalmat adott,így mertem elkezdeni vezetni. Sokszor éreztem azt,hogy én sosem fogom megtanulni hogy nincs érzékem hozzá.Pedig hidd el,tényleg gyakorlás kérdése az egész. Néha mosolygok magamon a kocsiban,mert még mindig alig akarom elhinni,hogy ÉN!!! vezetek:-) De olyan jó,imádom. Nem is tudom,hogy bírtam ki idáig vezetés nélkül.


Lipike! Nálunk 3000 ft egy óra. Pest megye.


Moncsicsi! Akkor rajta! Ha itt a lehetőség,ne hagyd ki!Majd írd az élménybeszámolót!:-)


Amint hív a tesóm,megírom az eredményt!

1393. lipike
2009. okt. 16. 08:14

Berina ahol te tanulsz 2200ft egy óra?Melyik városban vezetsz?

Nekem 2800ft volt egy kis városkában.

Az oktatóm mesélte,hogy tanított egy srácot vezetni és a forgalmi órán,mindig egy parkolóban találkoztak és ott szállt be a tanulóautóba.A srác első órája úgy nézett ki,hogy szépen begurult a saját autójával a parkolóba és átszállt a tanulóautóba!:D Azt nem tudom,hogy elsőre átment e a vizsgán.De azért vannak bátor emberek.

1392. moncsicsi83 (válaszként erre: 1390. - D192d0122c)
2009. okt. 15. 23:31

Jah, olyan nekem is volt, amit páromtól láttam és véletlen megcsináltam. Na kaptam ám letolást :DDDD

Holnap majd látom milyen idő lesz. Bevallom parázok ettől a hidegtől, igaz még nincs fagy. Már a bringámon látom, hogy csúszik a gumija -most sírom vissza a régi bringámat, amin strapásabb gumi volt-, a fékek sem úgy fognak, szóval jön a tél. ugye a nyári gumi meg nem úgy tapad 7 (ha jól emlékszem) fok alatt, én meg ugye kezdő vezető vagyok, beparáznék, ha megcsúsznánk.. Na majd látjuk. Szívem szerint vezetnék holnap :)

1391. d192d0122c (válaszként erre: 1388. - Simple)
2009. okt. 15. 23:23

Köszönöm a bíztatást! Néha elkel, pláne egy rosszabb nap után. :-( A 8-dik órám volt ma a városban.

Én is igy gondolkodok mint Te, hogy inkább veszek majd plusz órákat, de amig nem érzem azt hogy tudom és egyedül is megállom a helyem az utakon, addig nem akarok majd vizsgára menni. Remélem egyszer megérem,hogy úgy vezetek mintha egy pohár vizet innék. :-) De most még elképzelhetetlennek tűnik,minden olyan bonyolult. Sokfelé kell figyelni, nincs elég kezem meg lábam. :-) Még jó hogy ilyen jó fej oktatóm van és imádok menni. A bénaságaim ellenére. Örök hálával fogok rá gondolni ha egyszer végre kezembe lesz a jogsi. :-) De ezzel gondolom mindenki igy van. :-)

Te mióta vezetsz?

1390. d192d0122c (válaszként erre: 1387. - Moncsicsi83)
2009. okt. 15. 23:16

Én is szüzen mentem vezetni tanulni. Pont ezért mert ezt hallottam sokaktól hogy ne tanulgassak előtte senkitől sem. Sőt ahogy a férjem vezet sokszor.. na jó Ő már rutinos. De volt amit láttam tőle és megcsináltam a tanuló autóba és az oktató fogta a fejét... na erről beszélünk. Tiszta lappal kell indulni, nemjó ha más tanít, pláne hülyeségre. :-)


Holnap reggel megyek legközelebb vezetni. Ez a hét nagyon jó,mert már negyedszerre tudok menni.Sokan betegek és lemondták. 2-3-szor szoktam tudni álltalában, mert nincs több hely. Szóval ez most számomra jól jön ki. :-)


Holnap ha mentek szüleidhez csak vezessél ha van kedved! Addig is gyakorolsz. A téli gumival kapcsolatban nem tudok mit mondani. A miénken is még az van. Lehet lassan le kéne már cserélni? Zavar már a vezetésben? Jó utat és ügyes légy!

2009. okt. 15. 22:43
Nekem volt egy olyan ismerősöm, aki úgy ment el jogsit csinálni, hogy már évek óta tudott vezetni. Mondanom sem kell, hogy harmadik vagy negyedik vizsgán ment át, mert nem tudtam elhagyni a rossz beidegződéseket. Épp emiatt én nem is voltam hajlandó egyszer sem beülni vezető ülésbe. Én teljesen szüzen mentem vezetni tanulni :D
1388. simple (válaszként erre: 1381. - D192d0122c)
2009. okt. 15. 21:54
Te is azt mondod hogy nem lehet megcsinálni 105 ezerből, pedig annyiért hirdetik. Az a 30 kötelező óra az semmi. Aki meg úgy kezd el tanfolyamra járni hogy "tud" vezetni, az valójában nem tud. Ugyanis ilyenkor a legtöbb beidegződés rossz, helytelen, és ha valaki így szokja meg, nem igazán tudja ezeket levetkőzni. Általában az ilyen mebrekék meg is buknak a vizsgán. Sokkal jobb egy "szűz" delikvens, aki még formálható. Menjél csak nyugodtan, amíg nem érzed magad biztosnak valamiben, nem szégyen az ha pótórákat veszel, legalább te komolyan veszed a dolgot,látod hogy ez nagyon nagy felelősség. Én már ugyan régen vizsgáztam, de addig nem voltam hajlandó vizsgára menni, még én magamban nem éreztem úgy hogy már megértem arra, hogy kikerüljek a forgalomba. Az oktatóm már előbb is engedett volna vizsgára, de mondtam hogy még szeretnék gyakorolni.Nem kell félni semmitől, de a túlzott magabiztosság sem jó, valahol a kettő között... Minnél többet gyakorolsz annál könnyebb lesz minden, hamar eljutsz majd oda, hogy nem kell odafigyelned például az autó kezelésére, mert automatikusan nyomod majd a kuplungot és váltasz, mint ahogyan levegőt veszel. Nekem például már olyan, hogy reggel beülök az autóba és megyek, bárhová, mintha innék egy pohár vizet. Nem egy egyszerű dolog az biztos,de nem is olyan félelmetes, csak most még új neked. De gyakorlás kérdése csak. Most hol tartasz? Ilyen hozzáállással biztos vagyok benne hogy neked rögtön sikerülni fog.
2009. okt. 15. 21:22

Sziasztok! Én is megérkeztem!


berina:

Ügyes voltál az órán, menni fog ez, nyugi! Az elindulással nekem is gondok voltak, sokszor lefulladtam. Sőt még a vizsgán is sikerült egyszer, de nem volt belőle gond. Gyorsan le kell reagálni és menni tovább. Majd bele fogsz jönni. Ahogy gyémánt írta, hogy a váltót nézte, na az nekem is volt, sőt most -amióta meg van a jogsi- is egyszer észrevettem, hogy lelestem, pedig nem szabad. Na de majd menni fog ez is, csak szokjam meg rendesen az autót. Olyat meg ne mondj, hogy nem fog menni. Tessék pozitívan hozzá állni. Igen is menni fog, meg fogod csinálni! Gyakorlat teszi a mestert. Minden egyes órával közelebb vagy a tökéletes technikához! Gondolj erre! Egyébként mikor mész legközelebb?


háromgyémánt:

Csak lestem, hogy miket írsz. Azért a pofátlanságnak is van határa... Pont erről volt szó x hónapja a tv-ben, hogy a vizsgabiztosoknak kenőpénzt adnak. Vagy nevezzük hálapénznek? Vagy minek. Na a lényeg, hogy szerintem se adjon egy fillért se. Milyen az már. Hallatlan, hogy milyen pofátlanok. Ezért még be is jelenthetné és a vizsgabiztos tuti nem vizsgáztat többet. Én a helyében nem pénzt adnék, hanem inkább diktafont vinnék és felvenném sutyiba a vizsgát és a beszélgetést... Hallatlan.... Kalappal a vizsgához tesódnak! Hánykor vizsgázik? Majd szorítok neki!


Velem egyébként nem sok van. Elméletileg holnap megyünk kocsival a szüleimhez, akkor ha lesz kedvem akkor én vezetek oda meg vissza is. Hát... Hidegben nem biztos, hogy lenne kedvem vezetni, főleg, hogy még a nyári gumi nincs is lecserélve. Na majd meglátom....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook