Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tanácsot kérek, lányomnak mensi után 1 héttel gyógyszerszedés mellett újra megjött. ömlik, fáj 4. napja, mit tegyünk? fórum

Tanácsot kérek, lányomnak mensi után 1 héttel gyógyszerszedés mellett újra megjött. ömlik, fáj 4. napja, mit tegyünk? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. ápr. 5. 10:43
na,vagyok.ugy beszéltük meg a lánnyal,elmegyünk a következö ultrahangra,kb -3hét mulva,és meglátjuk mit mond a doki.
2012. ápr. 4. 16:46

Nekem volt cisztám, ugyanez, csak jobb oldalon.

Egy doki fogamzásgátlót írt rá. Ezt elmeséltem egy másik dokinak, aki kiakadt. Mert az alig működő cisztás petefészkemet miért kell még jobban leállítani? Van olyan ciszta, amire jó a bogyó,mert nem nő tőle tovább. De azért nem nő,mert a gyógyszertől nincs peteérés.

Ja, a gyógyszeres doki azt mondta, hogy nem lehet gyerekem. Mert több cisztám lett. Elköltöztünk, másik orvosom lett. Azonnal abbahagyatta a bogyót és más dolgokkal kezdtük a ciklusomat rendbeszedni. Lassan 5 éves a fiam.:-)

Mivel gyógyszer mellett lett cisztája, valami nem oké a hormonjaival és nem is lesz, amíg fogamzásgátlót szed. Én keresnék egy jó dokit neki és abbahagynám a gyógyszert. Ha pár éven belül babát szeretne, akkor még van ideje rendbehozni a hormonrendszerét.

2012. ápr. 4. 13:29
már 8 éve szedi,és a baba még csak gondolatba!!
43. Hedi13
2012. ápr. 4. 13:27

Szia! Nem tudom, hogy erről volt -e már szó..Esetleg azon elgondolkozott egy orvos is, hogy nem bírja a lányod a hormonális fogamzás gátlót? Még erősebbet írtak fel neki? Atyaég. :(

Ha babát szeretnének hamarosan, szerintem ne szedjen semmit. Nagyon össze tudja zavarni a hormonrendszert a fog.gátló.

42. gyöngyi 49 (válaszként erre: 40. - Skóciababy)
2012. ápr. 4. 13:22
Begépeltem neked-nektek a vizsgálat eredményét,írjatok vissza ha tudtok valamit mert lassan ők is elgondolkodnak a kisbabán,milyen problémát okozhat?köszönöm
2012. ápr. 4. 13:21

BV:rendes nagy uterus,jobb old.-on szabad környezet.Bal old.-on tapinthato adnexum.Douglas szabad.

Zárt mhsz és nyakcsat.jelenleg kevés vérzés.

UH:36x40mm átm.uterusban 4 mm.-es endometrium,grav.-ra utalo jel nem ábr.A bal old.-i ovarium 42x34 mm átm. benne egy 30 mm.-es átm.-sűrű folyadékot és változo echodensitásu bennéket tartalmazo képlet ábr.A jobb old.-i ovarium:32x25 mm átm. norm.szerkezetű és nagyságu. Az uterusban és környezetében koros nem látható. a kismedencében norm.áramlási viszonyok .Douglasban folyadék nincs.

2012. ápr. 3. 23:04

:-( A ciszta nem egyszerű eset. Próbálkozzatok meg cickafark teával, vagy ami még jobb, cicka ülőfürdővel. Én anno tudtam fürdőolajban venni, elmúlt tőle. Ez akkor lesz majd probléma jobban nála, ha babát szeretne.

Figyeljetek oda rá,főleg ha panaszokat okoz. Nem mindegy, hogy külső vagy belső ciszta. Ha külső és növekszik a ciklussal, akkor műteni szokták. Feltételezem, hogy a petefészkében van.

2012. ápr. 3. 20:35
állitolag hozzászokott a szervezete a gyogyszerhez,az okozta és magasabb ösztrogén tartalmú kell
2012. ápr. 3. 20:32
sziasztok,itt vagyok.12-15-ig terhesrendelés,de ellátják a lányt,menjünk.ezt mondták.fél1-re ott voltunk, szóltunk az asszintesnek.mondta várjunk,szol a dokinak.én 1-orakor eljöttem,addigra odaért a barátnöje mert ha baja van nem felnött,anya kell.de mennem kelett a suliba a gyerekért.közbe hivta a fönöke imailen alkalmilag vagy hogy bejelentette 4-után van tb-je.én ezt nem értem,de mindegy.a lényeg fél5-kor behivták,ez a sürgösség.ultrahang ciszta van,elküldte péntekre vérvételre következő mensi után megint ultrahang.kapott új gyogyszert,erösebb fogamzásgátlót.
37. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 36. - Gyöngyi 49)
2012. ápr. 3. 18:56
Várjuk nagyon!
2012. ápr. 3. 18:23
most értünk haza,rendberakom a gyerekeket,és jövök.
35. Skóciababy (válaszként erre: 34. - RockyRoad)
2012. ápr. 3. 14:20
Ott nem tudom pontosan, de Skóciában eddig még soha semmi jellegű gyógyszerért nem kellett fizetni.
34. RockyRoad (válaszként erre: 32. - Skóciababy)
2012. ápr. 3. 12:46
Azert Angliaban sincs mindenkinek minden receptre felirt gyogyszer ingyen...
33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 32. - Skóciababy)
2012. ápr. 3. 12:41

..igen, ha meg nincs nekik, ingyen házhoz szállítják. Szemüveg is itthon egy vagyon a gyerekeknek, ott az is ingyen van és mekkora a keretválaszték :)

Hányszor előfordul 2-4 ezer Ft-os gyógyszert írnak fel itthon, és kiderül allergiás az illető rá. Nem is bosszantom magam.

32. Skóciababy (válaszként erre: 31. - 9b10f3d7ff)
2012. ápr. 3. 12:37
Igen, Anglia és Skócia. Itt még a fogamzásgátló is ingyen van. Engem meglepett ez a rendszer, az otthoni gyógyszerárak után...A fiamnak az antibiotikumot már az ügyeleten rögtön éjszaka kiadták,menni sem kellett kiváltani.
31. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30. - Skóciababy)
2012. ápr. 3. 12:31

Sajnos igen, sokan esnek ki az ellátásból már most is.


Utóbbit tudom, mármint én Angliát tudom, hogy így működik.

30. Skóciababy (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2012. ápr. 3. 12:26

Enissa akkor sokan bajban lesznek.

Ahol élek,ingyenes az ellátás mindenkinek. Aki dolgozik, attól vonják, de aki nem, azon sem problémáznak. Ja, és receptre ingyen van a gyógyszer.

Remélem nincs nagy baja, várom majd a híreket!

29. csgybzs (válaszként erre: 27. - Csgybzs)
2012. ápr. 3. 11:54
Na, és már meg is történt. Kíváncsi leszek..
28. Agnik1
2012. ápr. 3. 11:54

Mindenképp vidd orvoshoz. Nincs az a pénz ami többet érhet a Lányod egészségénél!!!!!

A te tb-re tuti nem látják el, de ha nincs is bejelentve akkor is ellátják, csak mondják majd hogy nincs fizetve a tb-je.

27. csgybzs (válaszként erre: 22. - 6ee0ffb012)
2012. ápr. 3. 11:54
Szerintem nem pánikkeltés, csak nyomatékosítás, hogy anyuka ne a tb-n vacilláljon, hanem fusson a dokihoz, amíg nem veszít túl sok vért a gyereke.
2012. ápr. 3. 11:53
Minden jót a lányodnak,várunk vissza a hírekkel!!
2012. ápr. 3. 11:52
köszönöm a hozzászolásokat,most beszéltem a dokival vár minket,indulunk.ha megjöttünk irok.délután kelett volna mennie dolgozni,hivta a fönökét hogy nem megy ,akkor mondta január óta senki nincs bejelentve.
24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Skóciababy)
2012. ápr. 3. 11:52
..de beállt :))
23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Gyöngyi 49)
2012. ápr. 3. 11:51

A Te TB kártyáddal nem nézhetik meg.


De, ha nagy a gond inkább fizessetek,sürgősséggel megnézik a lányod, és kiszámlázzák a vizsgálat díját.

Amennyiben a NAV-nál bejelentkezik, hogy fizeti a TB-t akkor azt is elnézik neki.

22. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 20. - Csgybzs)
2012. ápr. 3. 11:51
De akkor sem kell itt a pánikot keltetni.El kell menni mielőbb orvoshoz,és majd ott mindent elmondanak! :)
2012. ápr. 3. 11:50
Az nincs, de valami nagyobb baj lehet, ha menstruáción kívül vérzik és rosszul van.
20. csgybzs (válaszként erre: 19. - 6ee0ffb012)
2012. ápr. 3. 11:50
Az nem biztos. Ismerős körben volt valaki, aki a hajszálereiből vérzett, már a saját vérét, nem a menstruációsat.... sajnos ilyen erős vérzésnél minden lehet.. elvérzés is.
19. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 17. - Ce91523917)
2012. ápr. 3. 11:47
Jó,azért életveszély nincs!
2012. ápr. 3. 11:47

Egyébként én külföldön élek ,de otthonra magam után fizetek. Már ellenőrzik úgy tűnik, pont ma jött levelem róla, hogy mit,mikor,hová fizettem.

Ha valamiért nem jelentik be, akkor legalább ti fizessétek,mert ha egyszer szülni fog, vagy bármi lesz, komoly számlákat kaphattok miatta utólag.

2012. ápr. 3. 11:45
KÓRHÁZ MOST AZONNAL TAPASZTALAT MÉG A MENTŐ IS KIJÖN ÉRTE ÉS BEVISZI SZÓ NÉLKÜL
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook