Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segitsetek! A 4 éves lányom széklete zöld színű! Megijedtem... tudtok tanácsot adni? fórum

Segitsetek! A 4 éves lányom széklete zöld színű! Megijedtem... tudtok tanácsot adni? (tudásbázis kérdés)


1 2
59. f64f0d9a69 (válaszként erre: 58. - Klaryka)
2010. okt. 8. 14:50

A fenyőrügy az nagyon jó!

Nem is jut eszembe semmi új dolog. Szerintem már sokat tettél a lánykádért, remélhetőleg már jól is van. Nálunk itt mindenki arra panaszkodik, hogy a köhögés nagyon nehezen múlik. Nekem is alig akar elmúlni, pedig én nem szoktam hosszú ideig göthös lenni.

2010. okt. 6. 16:30

kiprobaltam a hagymas trukkot.mintha konnyebben venne a levegot:)

a mezzet nem szeretjuk. brrrrrrrrrr. en sem szeretem, viszont naponta kap sajat keszitesu fenyorugy szirupot.

meg ha tudsz valami jol bevalt hazipatika modszert szivesen olvasnam...

57. f64f0d9a69 (válaszként erre: 56. - Klaryka)
2010. okt. 4. 20:26

Remélem valamelyik módszer csak beválik!

Régen még nem volt sólámpa, ennek a hatását nem ismerem. A pára az biztosan jó, mert nem szárad ki a nyálkahártya.

Köhögésre jó a méz is.

56. klaryka (válaszként erre: 55. - F64f0d9a69)
2010. okt. 4. 19:11

van kulombseg a ket orszag kozott...

a hagymas trukkoket nem tudtam, ki is probalom, koszi:))

van solampank, azt hagyom egve egesz ejszaka, egy ici-picit parasit meg ionizalja a levegot.

55. f64f0d9a69 (válaszként erre: 54. - Klaryka)
2010. okt. 4. 18:44

Hm... Nekünk ha pöttyös lett valamelyik gyerek a gyógyszertől, azonnal kicserélték és az allergizálót nem is írták fel többé.

Ez az időszak a megfázásoké. :(

El is hiszem, mennyire megviselhette szegényt a köhögés, hiszen azért a felnőtteket is megkínozza rendesen.

Éjszakára lehet az ágy mellé tenni összezúzott fokhagymát vagy vöröshagymát ami kinyírja a bacikat, vírusokat.

Meg nekünk mondta a gyerekorvos, hogy nedves ruhával párásítsunk.

54. klaryka (válaszként erre: 53. - F64f0d9a69)
2010. okt. 4. 18:23

nem, nem csereltek ki semmit, csak irtak cseppeket az allergiara. 2-szer adtam es mar el is mult. a kohoges is szunik. de , hogy mit szenvedett szegeny...nem kivanom egy felnottnek sem.

a fiam nem kapta el, de ugy erzem vele nem lenne ennyi baj, a kicsiket jobban megviseli.

ma mar vittem oviba,remelem nem lesz semmi baj.

de ott is mindegyik gyerkoc kohog...mi atestunk,remelem nem fog visszaesni!

koszi, hogy erdeklodtel. jol esett!

53. f64f0d9a69 (válaszként erre: 52. - Klaryka)
2010. okt. 4. 15:18

Húúú hát a gyógyszerekkel bizony néha összeütközésbe kerül az ember. Azért akkor kicserélték azt, amire allergiás a lánykád?

A tesója még nem kapta el?

A köhögés az ami sokáig nem akar múlni, jól tetted, hogy vettél Echinaceát.

Jobbulást kívánok!

Ha viszket is a bőre, jó a fürdővízbe a szódabikarbóna. Nálunk jól bevált.

52. klaryka (válaszként erre: 50. - F64f0d9a69)
2010. okt. 2. 12:15
ja es vettem Echinacea port, amit meleg vizbe, teaba kell feloldani - napi 1-3 tasak javalott.
51. klaryka (válaszként erre: 50. - F64f0d9a69)
2010. okt. 2. 12:13

koszi!

igen irtak gyogyszert, napi 2-szer kell bevenni, nagyon rossz az ize, de alergias reakciot valt ki.a kar belso felulete, hasa alja, laba tele lett kiutesekkel.arra megint adtak valamit, mar lassan osszezavarodok, hogy melyiket mikor kell bevenni. ez a sok gyogyszi sem jo, telyesen kikesziti a belflorajat:(( mikor gyogyulunk meg telyesen?

50. f64f0d9a69 (válaszként erre: 49. - Klaryka)
2010. szept. 30. 20:46

Jobbulást kívánok!

Nálunk is fertőz ez a valami. Két hete én is elkaptam, mert ronggyá áztam. Még mindig köhögök.

Gondolom kaptatok valamilyen gyógyszert. Az Echinacea jó immunerősítő.

49. klaryka (válaszként erre: 48. - F64f0d9a69)
2010. szept. 29. 18:16

tokeletesen egyetertek Veled, ez igy van, sokszor erzem, hogy ha nem alszik el 10 percen belul...

nem voltam tegnap gep elott, mert most meg kohogunk, de ugy hogy fullad meg. ez valami jarvany itt nalunk, mert az egesz napkozi gyerekserege kohog. nappal, ejjel mindegy, egyfolytaba. laz nincs, a torka nem piros... nem tudom. holnap viszem a dr. megint, csak most mas panasszal:((

egyebkent itt szep idok vannak, reggel es este nagyon hideg tud lenni, de napkozben szepen felmelegedik.kicsit fujdogal a szel, de hat osz van. amugy a kedvenc evszakom. imadok ilyenkor a termeszetben bolyongni, de az iden meg nem voltunk sehova, s ha nalatok esik, akkor ide is eljon.

nem tudom meddig leszek gep elott, de holnap megirom az eredmenyt.

48. f64f0d9a69 (válaszként erre: 47. - Klaryka)
2010. szept. 26. 18:27

Köszi! Nagyon jól éreztük magunkat. Szerencsére egész jó volt az idő is.

Ma nálunk esik az eső, szinte egész nap.Mára kivégeztem a munkát és most egy darabig itt lopom a napot :DDD

Azért ma már csak tudtál pihenni egy kicsit... Nnnna igen kicsi gyerekben hatalmas energia van. Tovább bírja lánykád is szuflával, mint te.

Mikor a gyerekeim kicsik voltak, ebéd után mindennap meseolvasás volt. Ami után néha csak én aludtam el, ők pedig szép csöndben játszottak, nehogy felébredjek. :)))))))))))))

47. klaryka (válaszként erre: 46. - F64f0d9a69)
2010. szept. 25. 20:19

Isten eltesse a papat!

igertem, hogy ma tobbet leszek, de nem hinnem, hogy osszejon, alig varom, hogy elerjem az agyat! reggel nagyon koran keltunk, nem nagy alvo a lanyom, egesz nap meg futottam... ugy hogy, ha most nem vagy jelen, akkor el is koszonnek es nyugodalmas jo ejszakat kivannek!

46. f64f0d9a69 (válaszként erre: 45. - Klaryka)
2010. szept. 24. 20:34

Hááát én a szilvalekvárt venni szoktam. Nálunk kevés édes dolog fogy. Én még csokiban is a keserűt szeretem :))

Az jó, ha már a lánykád jól van. Hétvégén legalább már ő is játszhat kedvére. Mi szombaton későn jövünk haza, mert megyünk szülinapozni egy kicsit. 76 éves papát köszöntjük. Persze most csak 2-en megyünk.

Jó hétvégét kívánok, azért szombat este lehet még bekukkantok.

45. klaryka (válaszként erre: 44. - F64f0d9a69)
2010. szept. 24. 20:21

A szilvadzsem, szilvalekvar...kimagolod a szilvat, leorolod es felteszed foni. amikor mar elfott a viz rola beleteszed a cukrot, en meg tettem fahejat es egy keves cukros rumot es ezt a masszat kell kavargatni es kavargatni es megint kavargatni, amilyen suru szeretned hogy legyen. uvegbe majd meleg dunsztba teszed ott hagyod kihulni.

en nagyon remelem, hogy jovore is el tudunk menni tenleg nagyon szep a tengeren.

Paula jol van, a szine is hasonlit most mar arra amire kell :))

holnap tobb idom lesz gep elott ulni, most is csak azert kapcsoltam be, mert kivancsi voltam, hogy irtal-e, de holnap este itt leszek s ha gondolod...

44. f64f0d9a69 (válaszként erre: 43. - Klaryka)
2010. szept. 24. 14:15

Ami azt illeti én sem ülök minden nap a gép előtt, de azért ha tehetem bekukkantok.

Felétek mi a szilvadzsem neve?

A Fekete tenger is gyönyörű lehetett, szerintem minden tengerparti nyaralás egy élmény.

sajnos még mi sem vittük túlzásba a nagy víz melletti nyaralást. Részemről akár oda is lehetne költözni...

Remélem, akkor most már jól van a lánykád!

És már kipihented a befőzés fáradalmait!

43. klaryka (válaszként erre: 42. - F64f0d9a69)
2010. szept. 23. 19:04

Ne haragudj, amiert tegnap nem voltam jelen, de csak annyi idore ultem le e gep ele, hogy kozoljem a jo hirt.

szilvat hoztak falurol es egesz delutan azzal foglalkoztam, es szinte ejfel is elmult mire vegeztem vele. most van egy par uveg szilvadzsemem( igy mondjak nallatok)ja es csipospaprikat tettem el...az egyszeru volt, hamar ment.

mi az iden a Fekete tengerparton voltunk, en meg eddig soha sem voltam tengeren- szep volt.

42. f64f0d9a69 (válaszként erre: 36. - Klaryka)
2010. szept. 22. 20:07

Régi szép idők! Rodosz és Korfu, gyönyörű...

Azt hiszem egyelőre nem repetázhatunk.

41. f64f0d9a69 (válaszként erre: 34. - Klaryka)
2010. szept. 22. 20:05

Nem lényeges a korkülönbség, ha szeretik egymást!

Nálunk 4 év különbség van. 25 és 29 évesek és nagyon szeretik egymást. Szerencsére nagyon jóban vagyunk mindannyian. A kicsi gyerek pedig megfiatalít :DDDD

40. f64f0d9a69 (válaszként erre: 37. - Klaryka)
2010. szept. 22. 19:57

Ez azért tényleg jó hír. viszont tapasztalatból tudom, nem mindig elég az alacsonyabb zsírtartalmú tej. A boci tej nem embernek való, magas a fehérjetartalma. Az emberek egy részében eltűnik a laktáz enzim, mert a tej a csecsemőnek való. Ráadásul később ez is lehet oka cukorbetegségnek.

A savanyított termékek esetleg fogyaszthatók , de mértékkel. Hiába mondják a tej egészséges, ez nem igaz. A Föld nagyobbik részén nem isznak tejet. Aki issza pedig, a legtöbb meg is betegszik. A "B" vércsoportúak egy része képes jól megemészteni. Nálunk a családban ez sajnos igaz.

39. klaryka (válaszként erre: 38. - Ancsika72)
2010. szept. 22. 18:52
Igen szerintem is. koszi a jelt, reggel tenleg szaladtam a dokinohoz:))
2010. szept. 22. 18:45

Na ez jó hír:-))))

De inkább ijedjen meg az ember 100x mint,h legyen valami baj.

2010. szept. 22. 18:42

Sziasztok! van valaki?

JO hirem van, voltunk a dr. nonel, megnyugodtam, mert azt mondta, hogy a tejtol van. Valtsunk alacsony zsirtaltalmu tejre!

A laborban az eredmenyek negativak.

Most mar igazan nyugodt vagyok, de nem kivanom az lemult orakat senkinek!

36. klaryka (válaszként erre: 33. - F64f0d9a69)
2010. szept. 21. 22:44

en is megneztem a fotokat, meseszepek.

szertenek en is egyszer eljutni egy olyan helyre, ahol csak a "kek viz es kek eg" lathato, jo johet egy- ket palmafa, de nem feltetlenul szukseg.

35. klaryka (válaszként erre: 33. - F64f0d9a69)
2010. szept. 21. 22:40
a fiam Levente o most 16 eves a lanyom Paula-Veronika es 4. toltott a mult honapban.
34. klaryka (válaszként erre: 32. - F64f0d9a69)
2010. szept. 21. 22:37

Ami kesik nem mulik - mondjak.

es egy gyerek nem gyerek - ezt is mondjak.

Biztosan tudjak ok is de nem akarjak elkapkodni a dolgot - raernek.

Nalunk a ket gyerek kozott 12 ev van. ez a nagy korkulombseg sem jo. a kicsi meglepetes baba volt.

Sokaig probalkoztunk, siker nelkul, aztan egyszer csak jott a golya...

2010. szept. 21. 22:26
Megnéztem a fotókat. Aranyosak a gyerkőceid! Nekem is lányom és fiam van.Csak ők már kicsit nagyobbak :DDD
32. f64f0d9a69 (válaszként erre: 31. - Klaryka)
2010. szept. 21. 22:24
Köszönöm. Ő nagylegénysége az első. Örülnék én többnek is, de a gyerekeim számolni is szoktak és alaposan meggondolják vállalhatnak-e?
31. klaryka (válaszként erre: 30. - F64f0d9a69)
2010. szept. 21. 22:19

Akkor jo, maradunk a "szia"- nal.

Isten eltesse az unokadat!

O az elso unoka?

30. f64f0d9a69 (válaszként erre: 28. - Klaryka)
2010. szept. 21. 22:09

Szerintem a fórumokon a tegeződés a szokás, és ez így is van jól! Hiszen akkor én mire fel tegeznélek itt téged!

Sokkal jobban lehet így beszélgetni, és mégiscsak a Hoxa csapat tagjai vagyunk!

Bizony unoka lassan 2 éves de én nem érzem öregnek magam (nem is fogom...) :DDD

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook