Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sziasztok! Az 1 hónapos pici lányomnak szélgörcsei vannak. Tudna-e nekem valaki jó tanácsot adni, hogyan enyhíthetném fájdalmát? Köszi fórum

Sziasztok! Az 1 hónapos pici lányomnak szélgörcsei vannak. Tudna-e nekem valaki jó tanácsot adni, hogyan enyhíthetném fájdalmát? Köszi (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 15. 16:50

menj el a patikába és kérdezd meg lehet-e még kapni kelevényszaptot,ez egy régi jó bevált készítmény.

ha már nem lehet kapni,akkor fözzél neki édesköményből teát.

24. zitke
2009. dec. 15. 16:43
Ja: a pelenkát a hasára tettük.
23. zitke
2009. dec. 15. 16:42

Szia!

Mi is sokat küzdöttünk a hasfájással, szélgörccsel, már 1 hetes korától. Infacolt használtunk, az bejött, bár elég enyhe a hatása. A kislányom nem bírta a köményeset, ánizsosat, anyatejen keresztül sem, szinte görcsbe rándult töle, visítva sírt. A masszázs enyhítette a hasfájást. A legjobb a meleg pelenka volt (vasalóval melegítve, de nem túl forrón, melegen), késöbb vettünk melegítö zselét, azt is nagyon szerette. A melegtol megnyugodott, gyakran el is aludt.

Három hónapos kora után lassan, fokozatosan múlt el.

(Egy hónapos korában még kórházban is voltunk, annyira vígasztalhatatlanul sírt. Ott tüneményesen viselkedett. A diagozis: nyugtalanság, bár ezt lehet, hogy rám értették :)

2009. dec. 15. 09:38

Szia!


Nálunk a következők váltak be:

- hason altatás (a mai napig is így alszik, most 1,5 éves)

- kamillateát adtunk neki a szopizások között (világos, szalmasárga színű, nem kell sokáig áztatni a filtert, épp csak mártogatni egy darabig)


És sok türelem, türelem.

Ja, azért mérjétek meg, h gyarapszik-e. Az se mindegy, h mikor sír. Ha közvetlen szopi után sír, és nem hízik eleget, akkor lehet h éhes.

2009. dec. 14. 13:22
Mi babamasszázzsal és tornáztatással vészeltük át, az espumisan olyan kíméletesnek bizonyult, hogy semmit sem hatott.
2009. dec. 14. 13:02
Infacol Szirup.Ez csak mechanikusan hat,tehát csak a gázokat alakítja át apró nagyon pici buborékokra hogy könnyebben tudjanak távozni.Nekünk csak ez vált be.
2009. dec. 14. 11:32
Hasrafektetés!!Az én lányom úgy nött fel,hogy 1-2 hetes korától hason feküdt,szép formájú lett a feje,egyenes a tartása,és RITKÁN fájt így a hasa!!!
2009. dec. 14. 11:31
Nekünk a tornáztatás és a szélcső vált be
2009. dec. 14. 11:30
Nekünk sajnos az előzőek nem jöttek be. Doktornéni írt fel papaverines görcsoldót, az segített neki, hogy tudjon aludni.
2009. dec. 14. 11:19
Édeskömény tea.Nem a babának kell adni, hanem te iszod.Anyatej serkentő, és a tejeddel együüt a babának is jut;)
2009. dec. 14. 11:11

Szia!

Babamasszázs!!!

Nálunk bevált!

14. DTÁ78
2009. dec. 14. 11:01

Szia!


Cseresznyemag párna is segít.

13. Dinuss (válaszként erre: 10. - Vkj77)
2009. dec. 14. 11:01
A Gripewater 1 honapos kortol adhato!!Az edeskomenyes teat meg a sima komenyeset se birja minden baba.En ezeket is kiprobaltam,sot meg csepp formaban is es csak rontott a helyzeten nem is kicsit.
2009. dec. 14. 10:55

hát ezelőtt 34 évvel is megoldottuk, de akkor még csak teával :))

kamilla tea kicsi korban, meg lehet itatni egy egész cumisüveggel, vagy pohárral, ki hogy szereti, csak nem szabad túl erősre készíteni.

Persze egész napra elosztva és nagyon hatásos, mert jó székletet is csinál.

Ha már beállt minden, akkor fokozatosan el lehet hagyni, vagy átcserélni ánizsmag teára.

2009. dec. 14. 10:54
Mi komenymag teat adtunk neki es az is segit. Jo az anizstea is de eros az ize es nem minden baba szereti.
10. vkj77 (válaszként erre: 7. - Dinuss)
2009. dec. 14. 10:52
Ez az angol víz?Azzal csak annyi baj van,hogy nem újszülött kortól adható. De már nem emlékszem,hogy 1hótól vagy 2 hónaptól.
2009. dec. 14. 10:52

Annak idején mi is kipróbáltunk mindent, talán a Gripewater ami bejött.

Szélcsövet is kaptunk, de azt nem mertem használni.

2009. dec. 14. 10:44

Szia!


Nekünk az infacol segített annakidején. Próbáld meg tornáztatni is, az is sokat szokott segíteni!!

2009. dec. 14. 10:43
Az infacol es az espumisan nekunk nem jott be.Nagyon hasfajos volt az en kisfiam is.Nekunk a Gripewater jott be.Minden etetes kozben adtam neki 5 milit es sokkal de sokkal jobb volt a helyzet.Nekunk a 4.honapig tartott.Kitartast nektek!
2009. dec. 14. 10:43
nekünk az infacol vállt be. Minden kaja előtt két cseppentővel adtunk a kisfiamnak + tornáztattuk, így elvoltunk.
5. Ganz
2009. dec. 14. 10:43
köszönöm nektek a választ
4. Ganz
2009. dec. 14. 10:42
espumisant adok de nem veszek észre nagy hatást
2009. dec. 14. 10:40
hastorna,lábacskákat jól fel tolni a pocira,ha nem használ akkor esetleg espumisan csepp nagyon hatásos és már lehet csecsemő kortól alkalmazni
2009. dec. 14. 10:40
Eseltleg infacol vagy espulmisan?
1. Ganz
2009. dec. 14. 10:39
Sziasztok! Az 1 hónapos pici lányomnak szélgörcsei vannak. Tudna-e nekem valaki jó tanácsot adni, hogyan enyhíthetném fájdalmát? Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook