Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanácsokat várnék olyan anyukáktól akiknek 3 picijük van fórum

Tanácsokat várnék olyan anyukáktól akiknek 3 picijük van (beszélgetős fórum)


21. k.d.andy (válaszként erre: 18. - Bojnik0915)
2014. aug. 4. 12:57
Sajnálom nagyon...:( tudom hogy ez ilyenkor kevés de fel a fejjel !!!! Erős legyél!!
20. 4c1a787e8f (válaszként erre: 18. - Bojnik0915)
2014. aug. 1. 19:33

Szinte biztos vagyok benne, hogy azért volt, mert nem voltunk alkalmasak akkor a fogadására. Akkor derült ki a második gyerek fogyatékossága, meg még a 3. is pici volt. Nem is viselt meg annyira a vetélés, szinte örültem neki, bármennyire is csúnyán hangzik.


Aztán egy évvel később műtétek és betegség ellenére is megmaradt Nándika. Agyonütni se lehetett. Meggyőződésem, hogy ugyanaz a lélek talált utat mégis hozzánk.

19. 4c1a787e8f (válaszként erre: 18. - Bojnik0915)
2014. aug. 1. 19:31

Sajnálom!


Nekem is volt egy vetélésem a 3. gyerek után..


Aztán amikor eljött az ideje, megmaradt a baba.


Még idővel lehet aktuális..

18. bojnik0915 (válaszként erre: 17. - K.d.andy)
2014. aug. 1. 18:29
Szia.köszi hogy irtál.aranyos vagy,de sajnos már nem aktuállis ez a kérdés.hétfön kiderült hogy 8hetesen leált a szive a picimnek.tegnal volt a mütétem.. :/ :'(
2014. aug. 1. 14:34

Nálunk is 3 pici van kicsi korkülönbséggel 5éves 3,5éves és 18hónapos és ha mindne igaz szeretnénk negyedik gyerkőcöt szintén nem nagy korkülönbséggel:)

Vannak könnyebb nehezebb napok de mindig mindenr evan megoldás,össze kel lszokni és akkor lehet kezelni a helyzetet.Nekem pl kisebb korukba könnyebb volt velük a dolgom mint most hogy a két "nagy" el lenne és a kicsi meg mindig velük lenne de ő még nem érti hogy mit hogyan kellenne és így megy a harc de mégis inkább azt mondom így sokkal jobb hogy kicsi a különbség.Mindne kornak meg van a maga szépsége,nehézsége de semmi sem lehetetlen!

16. 4c1a787e8f (válaszként erre: 15. - Fiúsmami)
2014. júl. 3. 07:57

Persze, nem kell senkit görcsösen követni. De azért mindannyian tudjuk, hogy sok nehezen megoldható élethelyzet adódik, amikor azért valahonnan már hallott dolgokat kezdünk el alkalmazni. Azt mi döntjük el, melyiket a sok közül, de új nincs a nap alatt.


Igen nagyon mások a gyerekek. Nemrég pl. volt egy vita, ill. beszélgetés, hogy tesóknál jó-e, ha egy csoportba kerülnek. Erről mindenki azt írta le, amit ő tapasztalt. Vagy azt írták nagyon jó, vagy azt nagyon rossz. Ebben a megoldás nyilván a saját gyerekek jellemében, viszonyában rejlik. De ami ebben a fontos infó lehet:


Maga az a dolog, hogy ez egyáltalán téma. Lehet, hogy az viszont eszébe se jutott az anyukának, hogy ez egy fontos téma lehet. Nekem se jutott eszembe, csak amikor a gyerekeim elkezdték ölni egymást csoporton belül.

2014. júl. 1. 15:49
Tesómnak 4 van,1 kislány autista,ő azt mondja 4-el könnyebb mint 1-el.13 .11. 8 . és 4 évesek .Szerintem jó tanács nincs hiszen minden gyerek más.Nekik az első 3 lány.nekünk két fiúnk van.Mikor nekem megszületett az első fiú akkor neki még nem volt meg a fiú és mindig mondta,hogy az ő lányai halkabbak,ügyesebbek mint nekem a fiú és biztos valamit máshogy kellene tennem aztán jött nekik a fiú.Azóta nem győz bocsánatot kérni.A második fiam ellenkezője a nagynak.Bár nincs 3 gyerekem ,de őszinte leszek inkább vállalnék be még 1-et mint egykét nevelni.Semmi baj nem lesz.Csinálj mindent úgy mint eddig.
14. 9ad44cf752 (válaszként erre: 3. - Bojnik0915)
2014. júl. 1. 15:31

Nem nehéz, csak nem könnyű.

Nekem sem volt semmi segítségem, de mindent megoldottam. Akkor nem gondolkoztam rajta, csak tettem, amit éreztem. Ez a legjobb tanács, tedd amit jónak látsz. :) Ne hallgass senkire, ne foglalkozz azzal, más hogyan csinálja. Te tudod mi a legjobb neked. Hajrá. :)

13. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9. - Bojnik0915)
2014. júl. 1. 14:48
Azért ma nem szólnak meg, ha elveteted. Ma már az a trendi, ellenkező esetben "felelőtlen" vagy, mert még talán nem tudod azt a 30milliót felmutatni, amiből az a gyerek Oxfordban fog tanulni. És ha az nincs meg, akkor el kell vetetni, mert "nem tudsz neki mindent megadni." A sok marha...
12. 72497ec515 (válaszként erre: 11. - Bojnik0915)
2014. júl. 1. 13:31
nekünk amikor a második jött akkor örültem, de amikor közölték hogy ikrek.. gombóc volt a toromban ;) egyedül az neccesebb ha sétálunk de most már könnyebb mert a fellépőn el van a nagyobbik az ikerbabakocsiban a kicsik :D
11. bojnik0915 (válaszként erre: 10. - 72497ec515)
2014. júl. 1. 13:28
Amikor a 2.jött akkor attol féltem,hogy fogadja a lányom az öcsét.de imádja.igaz öcsi tervezett volt,nem akartunk nagy korkülömbséget.Most nem terveztük,védekeztünk,söt egyszer 72órán belülit is kellett bevennem.az anyagiaktól annyira nem félek.saját házunk van.igaz csak a fele a miénk.de külön házrészünk van.ugy számoltam mire meg születne lányom pont menne oviba.
2014. júl. 1. 13:18
Nekem is 3 van ,ne félj ;)
9. bojnik0915 (válaszként erre: 8. - 4c1a787e8f)
2014. júl. 1. 13:18
igen,ebben igazad van.ha meg nem akarnám meg tartani azért szolnának meg az emberek.. Igaz nekem az abortusz tabu.Nem is lenne szivem elvetetni.
8. 4c1a787e8f (válaszként erre: 7. - Bojnik0915)
2014. júl. 1. 13:06

A környezet le van sz.va. Bár nekem is ez jutott eszembe a 4.-nél. És mondták is a szomszédok a magukét, ment a bántás, meg a cigányozás, meg hogy miért nem dolgozok inkább...


De kit érdekel. Legalább mi legyünk már tisztába azzal, hogy jelenleg, itt Mo.-on a tisztességesen felnevelt gyerek az minden aranynál többet fog érni, és aki ezt becsülettel, lógó nyelvvel végzi, az igenis nagy dolgot tesz. És talán még a jutalmat is megérjük..


Felhívom a figyelmedet az Otthon Segítünk alapítványra, meg a NOE honlapjára, szervezeteire. Tényleg legyen elérhető segítséged.


Számomra mindig az a necces, ha betegség van, és esetleg én is nagyon rosszul vagyok, akkor mi van.. Akkor ki van a gyerekekkel.. Mert hogy a férj meg nehogy elveszítse a munkáját, az mindennél fontosabb..

Tehát ha nincs már nagyszülő, legalább valami ötlet kell, ha gond van, akkor mi van. Bár sose legyen szükség rá!!

7. bojnik0915 (válaszként erre: 6. - 4c1a787e8f)
2014. júl. 1. 12:55
köszi.Sajna nagy szülök már nem élnek,de férjem nagy segitség.Csak kicsit félek picit hogy fogom birni.Meg hogy a környezetem hogy fogadja majd.
6. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Bojnik0915)
2014. júl. 1. 12:38

Hát anyósomat kérdezd, ő szült meg 4 fiút 5 év alatt... :-)) Nekem 9 év alatt jött a négy.


Gáz, nehéz, a legnehezebb az, hogy évekig semmi másról nem szól az életed, és ahhoz azért társ is kell, aki ezt elfogadja, hogy egy leterhelt valaki van mellette.

Azonkívül a gyerekeket is megviseli azért, pláne a középsőt szokta.


De pont a hátrányokat kell megpróbálni előnnyé tenni. Ami a jó a kis korkülönbségben az az, hogy még hasonló az érdeklődési körük. Nem kell szétszakadni a programokkal.


Apukának legyenek meg a fix dolgai, ami lehet, hogy napi 20 perc, de az mindig az övé legyen. Ez egyrészt neked is fontos, másrészt a gyerekeknek is, hogy az az idő az ÖVÉK.


Nagyon fontos, hogy mindegyikre legyen meg naponta a 10-20 perc EGYÉNI idő. Addig üvöltsön a kicsi, vagy verekedjen a két nagy, de minden gyereknek kell, hogy ő, Pityi Palkóka pár percig egykének érezze magát, és CSAK Ő legyen a fontos.


Ha úgy érzed, vigyed a nagyokat intézménybe, bölcsibe, csanába, oviba, akárhova. Nem szégyen az, hogy nem akarsz megbolondulni. Persze nem 10 óra hosszára lerázni őket, csak egy pár órára, hiszen néha neked is meg kéne fürdeni, vagy pihenné kéne pláne terhesen, vagy éppen "csak" meg kellene főzni egy ebédet anélkül, hogy ketten magukra rántanák a forró olajat. Persze ez csak akkor, ha tényleg akarod, de legyen meg a menekülő út mindig, hogy ne akkor kelljen elkezdeni keresgélni, amikor mondjuk 6 hós terhesen hulla fáradt vagy és görcsölsz...


Meg persze alapvetően sok múlik a nagymamákon, meg a férjen. Tulajdonképpen majdnem csak azon múlik, mennyi segítséget kapsz. Meg persze az egészségen..


Szóval kitartás, olyan még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna..

5. gigi> (válaszként erre: 3. - Bojnik0915)
2014. júl. 1. 12:37
Nem lesz könnyű,főleg az elején nem.De minden ki alakul majd.És hidd el nagyon-nagyon gyorsan felnőnek.Tapasztalatból tudom:)
2014. júl. 1. 12:33
(:
3. bojnik0915 (válaszként erre: 2. - 9ad44cf752)
2014. júl. 1. 12:24
Lényegében nem is tanácsot hanem inkább tapasztalatot.Mennyire nehéz 3 picivel?..
2014. júl. 1. 12:16

Milyen "tanácsot" szeretnél?

Magától kialakul minden. :)

2014. júl. 1. 11:55
Sziasztok.Tanácsokat várnék olyan anyukáktól akiknek 3 picijük van.Nekem van egy 22hos lányom, egy 7hos fiam és ugy néz ki uton a 3.babo.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook