Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Takarítsunk környezetbarát módon! fórum

Takarítsunk környezetbarát módon! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Takarítsunk környezetbarát módon!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
184. sztolyka (válaszként erre: 90. - 9c8432d068)
2010. febr. 18. 11:23

Szia!

Milyen időközönként szoktad átöblíteni?

183. maya80 (válaszként erre: 181. - Gabriella67)
2010. febr. 18. 08:29
Nekem is ez a problémám. Ecetet tettem az öblítő helyére + kb 6-8 csepp édesnarancs illóolajat, de egyáltalán nem éreztem a ruhákon az illatát. Pedig jó minőségű Naturlandos illóolaj, nem valami gagyi. Többet kell tenni?
182. csilla80 (válaszként erre: 181. - Gabriella67)
2010. febr. 17. 11:47
Narancs,citrom,levendula... en ezeket hasznalom... :-)))
181. Gabriella67 (válaszként erre: 156. - Lady Blakeney)
2010. febr. 17. 11:42

SZiasztok!

Én aar gondoltam, talán a hőfok is szerepet játszik benne. Mosni ugye meleg vízzel szoktunk, az öblítés pedig hideg vízzel történik!

Egyébként én is szoktam ecetes, illóolajos vízzel öblíteni! Nos én az illatot hiányolom!

Kérnék szépen hozzá tippeket!

Milyen illóolajat ajánlotok?


Köszönöm


Gabi

180. csilla80 (válaszként erre: 176. - Arnica)
2010. febr. 17. 11:05

Glycerin


glicerin


Funkció: nedvszívó, vízelvonó, kissebb koncentrációban nedvesen tartó alkotórész


Megjegyzés: zsírok és olajok alkoholkomponense, szintetikus gyártása propilénből, a bőrön ragadós filmet képez, nagyobb koncentrációban (30%) a bőrből vizet von ki, ezáltal azt kiszárítja, bőrizgató, csecsemő-bőrápolókban nem ajánlott


Felhasznált irodalom:

dr.Rózsa Sándor: Testápoló kislexikon (Ökotárs Fogyasztóvédelmi Füzetek 2001)

179. maya80 (válaszként erre: 178. - Bonanzamokus)
2010. febr. 17. 08:40
Megyek és kipróbálom ezt a citromleves dolgot...
2010. febr. 16. 13:08

sziasztok!


nekem is nagyon tetszik a rovat


én még a dm-es cuccokat szeretem, egyre több a környezetbarát szer!


az én tippem: én a mikró takarításához semmilyen vegyszert nem használok (hiszen ebben ételt melegítünk...), a legjobb a citromlé!

kis bögrében citromleves vízet kell berakni

én max 5 percig szoktam legnagyobb fokozaton tolni, hogy felforrjon, utána hagyom állni még pár percig benne

a citromsav megteszi jótékony hatását, és utána már csak papírtörlővel le kell szedni a "dzsudzsut"


ecet: sokmindenre jó, a teljesség igénye nélkül megemlítem én is: hűtő pucolásához, mosdóba, wc-be, fürdőkádba, mosógéphez is kíváló(évente 1x 2 üveg ecettel kell egy mosást nyomni, kíválóan letolja a vízkövet, bár utána érdemes egy gyors öblítést nyomni, hogy kimenjen teljesen a szag)

én higítani szoktam, mert tényleg elég tömény, és én sem bírom jól a szagát

az is igaz, hogy utána kicsapja a lakásajtót az ecetszag még 1 napig, de a kellemetlen rossz szagokat mind elűzi (jó ott, ahol kisállat van a lakásban)

177. Macifül (válaszként erre: 172. - Bébinyuszi)
2010. febr. 16. 09:02

Köszi szépen, hogy leírtad!

Tegnap vettem illóolajokat, de a mosódió nagyon drágán volt és nagyon kevéske. Nézek inkább netről.

176. Arnica (válaszként erre: 174. - Bébinyuszi)
2010. febr. 15. 22:39

Köszi az infót.

(A gyógyszertári katyvaszokról meg csak annyit, hogy amikor a 3. babánkat gyógyszertári mosdatókrémmel kezdtük fürdetni a gyerekorvos határozott utastítására - bár még nem volt a babának semmi baja -, már a második fürdés után úgy nézett ki a gyerek bőre, mintha leforráztuk volna. A frász jött rám, azonnal ment a krém a kukába, de már nem emlékszem, h utána mit használtunk. Rég volt. Ja és a glicerin véletlenül nem kőolajszármazék? Mert akkor többet árt mint használ!...)

175. maya80 (válaszként erre: 174. - Bébinyuszi)
2010. febr. 15. 14:05

Az kislányomnak is voltak ekcémás foltjai, amire a gyermekorvos felírt egy kenőcsöt, amit a gyógyszertárban kevertek ki. Nem drága, és nagyon hatásos!

Ezenkívül vettünk bioptron lámpát, és azzal kezeltük a problémás felületeket. Ez még nyár elején volt, és azóta tünetmentes.

174. Bébinyuszi (válaszként erre: 173. - Arnica)
2010. febr. 15. 07:28

Szia!

Mivel a kisfiam 3-4 hósan ekcémás tüneteket mutatott, piros foltos hámló lett a bőre még a gyógyszertári glicerines fürdető ellenére is, (nem beszélve a Jo....n színezékes, illatosított fürdetőről) bőrgyógyászhoz vittem. Ott ajánlottak egy nagyon jó testápolót, de nagyon drága. Egy másik fórumon ajánlotta egy anyuka ezt a rizsporos fürdetőt, és van neki egy nagyon jó körömvirágos testápolója is (fele annyiért mint amit a bőrgyógyász ajánlott). Azóta tünetmentes a fiam. A neve Biobiobaby- szerintem általában a bioboltokban lehet kapni, de netről is lehet rendelni.

A fürdető kb 1600 ft, a testápoló 2800, de nagyon sokáig elég. Mekké nem használok neki semmi fürdetőt, vagy szappant így is gyönyörű puha lesz a bőre.

Most azon gondolkodom hogy a mi tusfürdőnket is ki kéne cserélni valami vegyszermentesre. A neten találtam, de elég drága, ráadásul macerás állandóan onnan rendelni:S

173. Arnica (válaszként erre: 172. - Bébinyuszi)
2010. febr. 14. 21:36
Mi ez a rizsporos fürdővízlágyítás? Ez érdekel,nemsokára szül a barátnőm!
172. Bébinyuszi (válaszként erre: 169. - Macifül)
2010. febr. 14. 21:13

Szia Macifül:)

Tudod, a Viktornak elég érzékeny a bőre- eddig hipoallergén mosószerrel és öblítővel mostam, de a múlt héten beszereztem mosódiót. Most úgy mosom a ruháit (és a miénket is) hogy mosódió + az öblítő fakkba fele ecet fele víz + kb 8 csepp illóolaj (most éppen édesnarancsot vettem, nagyon jó illata van). Sokkal puhábbak a ruhái és szerintem jó az illata is. De a legfőbb hogy nem érintkezik a kis bőrével semmi vegyszer. Szerencsére totál tünetmentes, de teszek is érte, nem használunk semmiféle fürdetőt sem, csak a fürdővizét lágyítom a rizsporral. Itthonról is próbálok minnél több vegyszert kiiktatni:)

171. 9c6a3d164e (válaszként erre: 167. - Arnica)
2010. febr. 14. 17:38
Mosógélt teszek, a mosószóda plussz kb 3 evőkanállal 50°C-on.+ ecetes öblités! Mert a mosószódától mintha picit keményebb lenne a ruha!
170. Praktikati (válaszként erre: 161. - Arnica)
2010. febr. 14. 14:52
A házi samponod mindenképp ki fogom próbálni!
2010. febr. 14. 13:46

Sziasztok!


Szuper ez a fórum! Végigolvastam pár napja. Az ecetet eddig is használtam, pedig utálom a szagát, de csodákra képes. A ruhák nálam sem lettek ecetszagúak, babaruhákat öblítettem azzal, amikor kicsapta a bőrét az újszülöttemnek a mosógél.


Ki fogom próbálni a mosószódát és a mosódiót is.

Bébinyuszi, Te mivel mosod a kisfiad ruháit?

168. Arnica (válaszként erre: 139. - BollerKrisz)
2010. febr. 14. 10:35

Szerintem megér még 1-2 próbát. Eeleinte nekem is voltak rosszabb tapasztalataim (pl az első ecetes öblítéses ágynemű mosás után vasalás közben majd megfulladtam az ecetszagtól:)) ) Sajnos már nem tudom, mit ronthattam el, de főzni, sütni, varrni sem tudunk elsőre! Gyakorlat (és kísérletezés) teszi a mestert! Szerintem ne add fel, próbáld újra másképp. Egy ébként a kérdésed jogos. Talán az lehet a kulcsa, hogy a mosóvíz meleg és sokáig van benne a cucc, míg az utlsó öblítés hidegvizes és viszonylag rövid szokott lenni.

De tök jó, hogy ilyen kérdések is felmerülnek, mint a hozzászólásaimból látjátok, most egybe ovastam végig a fórumot, és tetszik, hogy itt gondolkodó csajszik vannak! Örülök nektek!

167. Arnica (válaszként erre: 103. - 9c6a3d164e)
2010. febr. 14. 10:25
Csak símán a mosószódát, semmi mást? És hány fokon mosod a fehéreket?
166. Arnica (válaszként erre: 97. - Praktikati)
2010. febr. 14. 10:23
És ha így sem jön le az odaégett maradék, tegyél bele néhány kanál mosószódát és kis forró vizet, majd hagyd állni 12-24 órát. A tv-reklámok elbújhatnak,olyan csodát látsz: nekem volt, hogy ezután az egész kozmás valamit EGY DARABBAN ki tudtam venni az edényből!!
165. Arnica (válaszként erre: 64. - BollerKrisz)
2010. febr. 14. 10:16
A ruhád akkor sem lesz ecetszagú ha csak azt teszel az öblítőtartájba - én a min. jelzésig töltöm 10%-ossal, de lehet 20%-ost higítgatni, igaziból ki kell tapasztalni, hogy neked mi a jó arány. Ha illatosat akarsz, tegyél hozzá illóolajat, de csak tisztát, 100%-ost! Persze az illatkapszulás öblítőkhöz képest nem lesz illata a ruháidnak, ahhoz szekrésnyillatosítás is kell, de tiszták és "tisztaszagúak" lesznek. Gondolom a hosszantartó illathoz is valami káros vegyszert kevernek a gyártók az öblítőkbe, mert sem illóolajjal, sem mosóparfümmel, sem bioöblítővel nem maradnak illatosak a ruhák.
164. Arnica (válaszként erre: 63. - J357)
2010. febr. 14. 10:10
Jó a kérdés, elgondolkodtató. De,... Ajánlom olvasd el egy háztartási vízkőoldó, egy ablaktisztító, egy öblítőszer összetételét és gondolkodj el a válaszon... És gondold végig azt is, hogy ezek a szerek kapcsolatba kerülnek a bőröddel, azon keresztül felszívódnak a szervezetedbe... Persze lehet gumikesztyűt is használni (ha nem vagy rá allergiás), de az elhasználva, a szemétbe kerülve mennyi idő alatt bomlik el? Ja és ha az ecet mellett mosószódát, vagy szódabikarbónát is használsz, az lúgos és már helyre is állt az egyensúly! :) Állt volna - ha mindenki úgy gondolkozna, mint ti meg én...
163. Arnica (válaszként erre: 57. - Hnora)
2010. febr. 14. 10:04
Én rendszeresen(?) olvasom a Vali oldalát, mert ugyan igaz a neways-es dolog, meg most van egy újabb (organic mission), de nem gondolom, hogy ez baj. Hagy terjessze őket, valószínűleg tényleg jók, ebben nem kételkedem, bár én még egyiket sem próbáltam ki, merthogy az áruk! Na az rettentő magas! De mégis azt mondom, nem baj, hogy azzal is foglalkozik, érdemes az oldalát böngészni, mert amellett nagyon tisztességesen csinálja: több alternatívát is megemlít mindenre, és házi praktikákat is ajánl. És rengeteget lehet tőle tanulni. Meg a többiek hozzászólásaiból is. De persze ezt mi is megtehetjük itt :))
162. Arnica (válaszként erre: 54. - Maria068)
2010. febr. 14. 09:58
Mosógéptisztítás: 2 l ecet az üres gépbe, 60 fokos mosást beállítani, hagyni, hogy felmelegítse a vizet, majd leállítani, így hagyni 1 éjszakára. másnap a mosást befejezni. Gyönyörű lesz. A gumi tömtéseket, mosószer és öblítőtartályokat is dörzsöld át ecetes ronggyal!
161. Arnica (válaszként erre: 50. - Noncsi18)
2010. febr. 14. 09:55

Nekem nem jött be a mosódiós hajmosás, csupa ragacs lett a hajam, de nincs kizárva, hogy én voltam béna, mert többektől hallottam már pozitív tapasztalatokat.

Nekem most a nagy boldogságos felfedezésem a házi tojássampon, amit egy másik oldalon ajánlott valaki. Összekeversz 2 egész tojást egy nagyobb citrom levével, adsz hozzá illóoajat (rozmaring, levendula...) és a száraz hajba, fejbőrbe dörzsölöd, majd alaposan kiöblíted és kész!!! Nem kell kétszeri mosás, nem kell balzsam, nem kell semmi! Gyönyörű szép tiszta lesz, lágy esésű, puha, fényes. Esetleg meg lehet még koronázni egy kis ecetesvizes (és illóolajos 1-2 csepp csak!!)öblítéssel. Sőt, 3 ilyen tojásos mosás után következő alkalommal megint samponnal mostam hajat, és nem jöttek elő a hajproblémáim (gubancosság, kellemetlen tapintás, stb), tehá a tojássampon hajpakolásként is működik egyúttal.

160. Bébinyuszi (válaszként erre: 158. - Praktikati)
2010. febr. 14. 07:28
Azt már én is kipróbáltam és nekem is bevállt!Szuper ötlet,és nem kell aztokat a drága maró hatású vegyszereket a lefolyóba önteni. Már attól jó érzés fog el hogy ettől megkíméltem a környezetet:)
159. BollerKrisz (válaszként erre: 156. - Lady Blakeney)
2010. febr. 13. 21:50

Lehet, hogy igazad van. Még egy próbát megér, mert az tuti, hogy nem olyan érdes a törölköző és jobban is szívja a vizet. Jobb vele törölközni.

Köszi

2010. febr. 13. 21:43
Kitisztítottam az eldugult lefolyót ecet szódabikarbóna keverékkel!Bárki is tanácsolta:KÖSZI!!!
157. b3ef8ccfb4 (válaszként erre: 154. - Terézia32)
2010. febr. 13. 19:47
Tömény ecettel. 10 perc alatt olyan lesz, mint az új.
156. Lady Blakeney (válaszként erre: 139. - BollerKrisz)
2010. febr. 13. 15:02

A mosás szerintem sokkal hosszabb folyamat, mint az öblítés. Ha te már a mosáshoz beleöntöd az ecetet, akkor amíg mos a gép, végig az ecetes vízben áznak a ruháid. Mivel a mosás nem 5 perc, ezért sokkal több idejük van a ruháknak beszívni az ecetet, mint nálam, amikor csak az utolsó öblítésnél szippantja be a gép az ecetet. Így nálam csak pár percet vannak a ruhák az ecetes vízben.

Nem ez lehet az oka, hogy nálad ecetszagú marad a ruha? Persze nem biztos, hogy ez a jó válasz, csak gondolkodtam a megoldáson, és ez jutott eszembe.

155. 9c6a3d164e (válaszként erre: 154. - Terézia32)
2010. febr. 12. 19:19
Ecet (O:!
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook