Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Takarítsunk környezetbarát módon! fórum

Takarítsunk környezetbarát módon! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Takarítsunk környezetbarát módon!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
34. csilla80 (válaszként erre: 30. - Sodrika)
2010. febr. 3. 22:10

Ha vkit erdekel (priviben),a szodabikarbonaval van egy tuti jo receptem izzadasgatlonak,ami termeszetes,nincs benne aluminium es persze propylene glicol a ket eletveszelyes vegyulet... :-)))...


Ha vkit meg erdekelnek a TISZTA TERMEKEM tiszta szivembol ajanlom az AntalVali.com-ot... :-)))


A szodabikarbonaval szuper fogat mosni,de nem szabad tul gyakran,szuperul tisztit es feherit... :-)))

33. Sodrika (válaszként erre: 32. - Free)
2010. febr. 3. 21:50
Nem tudom amikor a szódabikarbónás fogmosást láttam a tv-ben éppen egy gyerek mutatta be hogyan kell vízes fogkefe belemártva a szódabikarbónába és azzal suvickolta a fogait nem használt hozzá fogkrémet!
32. Free (válaszként erre: 30. - Sodrika)
2010. febr. 3. 21:45

Ajajaj!!!!! Nehogyám! A fogkrémekben olyan kevés szódabikarbóna van, hogy annyicskát nem tudsz a fogkrémedre tenni. Nagyon lebontja ám a zománcot a fogról, szóval ezt inkább ne csináljátok!


Viszont! Mosódió! Olyan, mint a dió, de víz hatására lúgos lesz, mosógépbe 2-3 darab a ruhák közé, és máris nem kell mosópor! 10 dkg mosódió olyan 1200-1500 ft körül van. Ez fél évre elég ha hetente 3x3 adag ruhát mostok! Környezet- és pénztárcabarát :)


Ecet jó ablakmosáshoz is, nem lesz cirmos az üveg, meg a vízforralót is azzal öblögetem néha át :)


Állattartóknak hűséges barátja a szódabikarbóna, mert a kárpitba dörzsölve, és onnan kiporszívózva megszűnik az "állatszag". Kutya-macska szobatisztaságra nevelés baleseteinél is nagyon hatásos!

2010. febr. 3. 21:11

szia!

Nagyon jó cikk, azt hiszem párszor még elő fogom venni a tippek miatt, köszönöm ;)

Annyi lenne a kérdésem h privátban (mert itt nem bizti h megtalálom a választ) el tudnád-e küldeni nekem mennyi ruhához/mosószerhez mennyi ecetet öntesz vízlágyítóként a mosógépbe?A mosóporhoz öntöd, vagy a dobra, vagy hova?

(egyébként az én tippem a következő lenne még:szódabikarbóna+ecet pl. wc tisztításra is jó, azt hallottam, bár még mindig nem próbáltam :(

viszont teafaolajjal illatosítva nem is büdi :))

2010. febr. 3. 21:07
A szódabikarbóna egyébként még nagyon jó izzadásgátló, a hónaljra kell tenni, és fogfehérítésre is használható, azzal kell fogatmosni!(ezt mondjuk még nem próbáltam, csak a tv-ben láttam).
29. Sodrika (válaszként erre: 16. - Bébinyuszi)
2010. febr. 3. 21:04
Én csak ajánlani tudom a mosódiót, van olyan jó mint bármelyik mosószer, nekem azok sem vették ki a foltokat, de így mosószappannal szuper!
2010. febr. 3. 21:01

Sziasztok!

Én a mosódiót a zöldboltban vettem és a szódát is a folttisztítót is, meg még szappant és testápolót, sampont, stb. Ott olcsó a mosódió!

Én 0,5 kg-ot vettem, és kiszámoltam ha 5 egész diót rakok bele ugye az 3 mosásig használható, akkor nekem 100 mosásra elég! Én a nagyon foltos cuccokat vagy Apa fehér zoknijának a talpát (nem vesz fel papucsot innentől fekete) sima mosószappannal (bio,bológiailag könnyen lebomló) dörzsölöm meg és tökéletesen kivesz minden foltot!

Én felmosáshoz mosószodát használok és bár nem marad csíkmentes de lehet utána ecetes vízzel felmosni (én nem szoktam).

Mindenkinek ajánlom még a Tulasi mosogatószert nagyon jó környezetbarát és hatékony, gazdaságos!

De szinte minden termékük nagyon jó az arckrémük egy álom! Az aromaterápiás szappanjaik szintén remekek és MAGYAR!

2010. febr. 3. 20:12

Sziasztok!

rám meg mindig néznek, mint tyúk a piros kukoricára, mikor mondtam, hogy ecettel öblítek. Tényleg nagyons zépek lesznek tőle a ruhák, és nem marad benne a mosószer maradék.

Ecetes vizet szoktam tölteni ilyen szórófejes flakonba és azzal szoktam kimosni a kádat.

Amit tudok, hogy a tisztítószerek közül az egyik legjobb a Frosh, ami még ilyen környezetbarát. Nem vészes az ára, és tényleg kevés kell belőle. Egy fórumon olvastam, szóval nem száz, hogy teljesen vegyszermentes, viszont jobb, mint a többi.

2010. febr. 3. 20:12
Én is leginkább Frosch termékeket hasznáok,nem is drágák,és nagyon jól tisztítják a felületeket.
25. Nagyir (válaszként erre: 24. - Csilla80)
2010. febr. 3. 19:55
Az illóolaj használatát én is csak javasolni tudom, de tényleg elég pár csepp. :) Legutóbb kicsit többet cseppentettem a kézzel mosott ruháim öblítővizébe és tömény rózsaillatuk volt még száradás után is. :)
2010. febr. 3. 19:29

SZuper a cikk!!!

Koszi!


En most tertem at a mososzodara es az ecetre... ha vki fel a szagatol,csepegtethet par csepp valodi illoolajat a tisztalovizbe az ecet melle... az en kedvencem 5-6 csepp narancs vagy citrom... :-)))

23. Darcy73 (válaszként erre: 10. - Moncsicsi83)
2010. febr. 3. 19:21

Az ecetet töményen használom-20%-ost.Hát,büdi és ha nem nyitsz ablakot egy idő után kellemetlen.De gyorsan kiszellőzik.

A ruhák viszont nem lesznek ecetszagúak!!!(A mosógépbe öntés dologról "beszélek")

2010. febr. 3. 18:50

Zöld békás cuccokat én is használok, azok is nagyon jók.

Átszeretnék térni lassan teljesen a környezetbarát dolgokra.

Szép lassan elfogynak a vegyszerek és már csak ilyeneket fogok használni!!!

2010. febr. 3. 18:44

Sziasztok!

Most értem haza a munkából. :(

Örömmel láttam hogy tetszett a cikk.Köszönöm a hozzászólásokat!:)

Én is mosódiót használok.De ahogy "hnora" írta,a koszosabb cuccokhoz nem vált be.Így most emelett használom a "zöld békás" folyékony mosószereket.DM-ben lehet kapni.A mosódiót én is neten vettem a kataboltjában.(Máshol is kapni,de nem mindegy mennyiért.)

Én nem hallottam arról hogy vényköteles lenne a szódabikarbóna a patikákban.Tavaly vettem többször,idén még nem kellett,de már fogyóban.Meglepődnék,ha orvossal kéne felíratni.Talán veszélyes szer? :)

Várom még az ötleteket!!!:)

Jó lenne ha minnél többen belátnák,hogy nem kellennek a hülye vegyszerek!

20. hnora
2010. febr. 3. 18:09

Sziasztok,


fél éve mosok mosódival, és a következőkre jutottam: gyönyörűen karban tartja a legérzékenyebb ruháinkat (gyapjú pulcsik, színes pólók), a színük és az anyaguk is olyan, mintha még teljesen újak lennének (pedig heti-kétheti 1szer mosom őket).

Viszont a szabadidők, kosárcuccok, zoknik, törölközők, és jobban koszolódó egyéb holmik esetében nem volt túl hatásos, mosószódával együtt sem, legfeljebb akkor, ha epeszappannal átdörzsöltem az összes foltot. Szóval ezeknél feladtam a harcot, és visszatértem a mosóporhoz. Egyébként arra érdemes vigyázni, hogy többféle dió van a piacon, nekem a legjobban a kataboltja-féle jött be.

Használat: Én fél pár zokniba teszek 3-4 dióhéjat (ruha mennyiségétől függően), klopfolóval összetöröm, és forró vízbe áztatom negyed órára. Utána az egészet a mosógép dobjába öntöm, rá a ruhát, és hideg mosással is nagyon szép lesz.

Mosóparfümöt is használtam, de az se volt az igazi, valahogy nekem sose maradt benne az illat a ruhában, úgyhogy visszatértem a hipoallergén öblítőhöz.

Viszont van-e valakinek ötlete felmosószerre? Az ecettel egyébként hogyan szeded le a vécé vízkövét?

2010. febr. 3. 18:07
Sziasztok,én már egy ideje ecetet használok mindenhova. A mosogatógéphez is nagyon jó. A többi csodaszert még nem próbáltam.
2010. febr. 3. 17:44
sziasztok.én mosódiót használok.szépen mos,de ha foltos a ruha akkor nem veszi ki,kell hozzá oxigénes fertőtlenítő.november óta kb 1500 ft értékű diót mostam el.nagyon gazdaságos.
17. Nagyir (válaszként erre: 15. - Sodrika)
2010. febr. 3. 17:13
Szia! Én is éppen a mosódióról akartam írni, illetve arról érdeklődni, hogy van-e valakinek tapasztalata, mennyire jó? Tudom, hogy fehér ruhákhoz még mosószódát is használni kell mellé, hogy ne szürküljenek be, de a színesekhez is jó. Van egy oldal, ahol lehet rendelni, de tényleg 3-4 fél dióhéj elég egy adaghoz és akár megint felhasználható?
2010. febr. 3. 17:09

Sziasztok, szuper ez a fórum!

Sodrika, a mosódiót hogy kell használni? És ki is veszi a foltot a ruhákból?

Van egy kisfiam, érzékeny bőrű úgyhogy hipoallergén mosószert és öblítőt használok a ruháihoz, de véleményem szerint az is vegyszer úgyhogy szívem szerint ezt is elhagynám. Lecserélhetném ezekszerint mosódióra?

2010. febr. 3. 16:49

Sziasztok!

Én tudom még ajánlani a mosódiót mosószer helyett, és öblitő helyett ecetes víz illóolaj keveréket, én a takarításhoz mosószódát használok, egy csoda! (ua. mint a szódabikarbóna, csak erősebb sokkal), csodálatosan lehet vele szennyeződéseket eltávolítani mindenről, én mosáshoz is használom, és még olykor folttisztító sót is (ez is természetes anyag nátrium -perkarbonát), az ecet nagyon jóóó ez igaz de én gyűlölöm a szagát! Egyébként a mosógép vízkőtelenítésére a legjobb amit a cikkben is olvashattok, én régen műszaki áruházban dolgoztam és mondták a háztartási kollégák hogy ez a legjobb a vízlágyítók nem érnek semmit!

2010. febr. 3. 16:46
Bútortisztításhoz pl.nagyon jól használható a citrom, olívaolajjal.De csináltam olyat is, hogy a kifacsart citrommt használtam a bútorra(ami a kifacsarás után megmaradt), azzal dörgöltem le egy makacs foltot.A citrom is antibakteriális és az illata is jó!
2010. febr. 3. 16:41
TALáltam egy oldalt ahol azt írják hogy tavaly óta receptköteles a szódabirbóna a gyógyszertárban ,...létezik hogy így van ,?
2010. febr. 3. 16:38

Köszi, hogy leírtad nekünk, alkalmazni fogom, várom még az ötleteket :)


szanád: hány napra kell betenni a szódabikarbónát a hűtőbe? mindegy hogy mennyit?? Ez nagyon jó, mert nekünk a citrom bent van a hűtőbe és úgy beveszi minden kaja a szagát.... Remélem ez összejön, mert már nagyon unom.... :S


Felmosáshoz mit lehet használni?


A sütőporról jut az eszembe, hogy mi hangya irtásra azt használtuk, nem ilyen hangyairtó porokat....... Nálunk nagyon bevált. Már csak azért is mert kutyánk van és nem akartuk, hogy beegye....

2010. febr. 3. 16:38

Én is próbáltam már a kádat 20% ecettel tisztítani, végül is tiszta csak a végére teljesen kába lettem a szagtól .

Pedig én is jobban szeretnék környezetbarát szereket használni!

2010. febr. 3. 16:34

Juj de jó, köszi ezt a cikket, ki fogom próbálni. Már egy ideje gondolkozok rajta, hogy természetbarát tisztítószerek, egyéb praktikák kellenének, a lakásba takarításhoz, de még annyira nem néztem után. Most kezdenek kifogyni a szerek, ki fogom ezt az ecetes dolgot próbálni.

Pl kádat mennyi ecettel takarítasz ki? Töményen öntöd rá, vagy hígítod. Illetve meddig hagyod rajta. A lakás nem lesz ecetszagú?

2010. febr. 3. 16:30

Minden érdeklődő szíves figyelmébe:


Szódabikarbónát - vásárlói kártya nélkül

* Az Azur Vegyszerbolt, munkanapokon 8-17 óráig várja vásárlóit a következő címen: 1085 Budapest, József körút 65. Tel./Fax: (1) 318-5377, (1) 338-4461, *

is lehet - olcsóbban, kívánt mennyiségben - kapni.

2010. febr. 3. 16:29
Én is ezeket a használom már jó ideje, főleg a gyerekek miatt tértem át annak idején a természetes tisztítószerekre.Mindent ecettel vízkövezek és a WC tisztítására is a szódabikarbóna+ecet párost használom.Ahogy írtad, a mosógépbe is teszek, én sem használok vízlágyítót.Még a tűzhelyet is ecettel tisztítom. :) Amúgy nagyon jó, hogy leírtad ezeket, mert sajnos, sokan el se tudják képzelni,hogy a drága vegyszer nélkül is lehet tisztaság!Pedig fontos lenne, főleg ott ahol kisgyerek is van, hogy ne használjunk veszélyes vegyszereket, sokszor feleslegesen.
2010. febr. 3. 16:18
A sütőporok körül nézelődj, zöld zöldségmintás tasakban van, a felsőrésze fekete, arany betűkkel Lucullus, fehér betűvel Gastro felirat van rajta.
2010. febr. 3. 16:15
Köszi hogy leírtad a módszereidet. Egy ideje már én gondolkozom azon, hogy csak környezetbarát módon takarítsak, és egy-két dologra használtam is az ecetet, de ez hiányzott, hogy tudjam, mire hogyan kell használni. Ha van még valakinek tapasztalat, örömmel veszem!
2010. febr. 3. 16:14
A fertőtlenítésről csak annyit, hogy ha hetente egyszer 10%-os ecettel áttörlöd a lábujjaid közét, soha nem lesz gondod a bőrgombával, se a lábszaggal.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook