Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosogatógéppel olcsóbban, és környezetbarát módon? fórum

Mosogatógéppel olcsóbban, és környezetbarát módon? (beszélgetős fórum)


17. bowie
2012. okt. 12. 17:36

Sziasztok!

A naplómban leírtam!

2012. okt. 12. 17:06
pospsitörlő engem is érdekel:)
15. Zebra25 (válaszként erre: 13. - Bowie)
2012. okt. 12. 17:02
Hogy csinálod a popsitörtőt?
14. bowie
2012. okt. 5. 23:52

Jah, zselés állagú illatosító a wc-be, autóba..stb:))


1 dl desztillált vízhez 2 evőkanál zselatint kell számolni.

Ezen kívül kell még hozzá illóolaj és ételfesték.:))

Keresünk szép üveget, nem nagyot. Megnézzük mennyi víz fér el bele és úgy számoljuk az arányokat.


Én 1 dl-vel írom:

Az 1 dl vízben felfőzzük a 2 evőkanálnyi zselatint, majd amikor már kissé hűlt, de még nem kötött meg mehet bele az ételfesték és az illóolaj. Ezután betesszük a hűtőbe, és megvárjuk míg megszilárdul, utána kirakhatjuk oda, ahová szánjuk.

A lényeg, hogy jó minőségű illó legyen, 1 dl vízhez kell olyan 30-40 cseppnyi belőle, olyan 2-3 hét az időtartama, addig megtartja az illatát.:)

Bocs az offért, hogy nem a mosogatógépről írtam csak, de láttam, hogy többen tértek át a bio dolgokra. Nyilván az ételfesték nem az, na de nem párolog belőle méreg, és nem esszük meg jelen esetben, csak a színe miatt kerül bele az illatosítóba.(hogy mégis szép legyen) Nekem most vannak levendulásak, meg narancsosak.:)Kék, zöld, sárga és piros, de kevertem már lilát is.:))

13. bowie
2012. okt. 5. 23:40
Folyékony szappant és mindent amit lehet, házilag készítek el már (a házi folyékony szappan óta nem kell krémeznem a kezem).:) Még a popsitörlőt is.:)) Ami persze nedves kéztörlőnek is tökéletesen megfelel.:)
12. bowie
2012. okt. 5. 23:38

És általános tisztítószerként is van egy csodaszer névre hallgató keverék:


Kell hozzá egy spriccelős flakon

2 dl ecet

2 dl mosogatószer (a frosch tökéletes, de ha valaki koncentrátumot használ, akkor abból egy deci elég)

Az ecetet meglangyosítjuk, hozzáadjuk a mosogatószert, fölrázzuk, befújjuk vele a csempéket, kádat, kagylókat, wc-t..stb, majd úgy hagyjuk egy negyedórára.

Elviekben elég csak lemosni, én azért mindig lightosan átmegyek rajta szivaccsal is (de nem erőltetem meg magam), majd leöblítem. Olyan minden, mintha új lenne. Nagyapám 30 éves csempéje úgy fénylik, hogy látom benne magam, a még régebbi tűzhelye gyönyörű csilli villi lett tőle.:))

11. bowie
2012. okt. 5. 23:33

Nekem van egy receptem. Olcsó, jó, tökéletesen mosogat és nem szennyezi a környezetet:


1 bögre bórax

1 bögre szódabikarbóna

1/4 bögre só

1/4 bögre citromsav


Nyilván a bögre helyett lehet evőkanállal is számolni, ezek az arányok maradnak. A bórax opcionális, elhagyható belőle, viszont fertőtlenít, a citromsav pedig megöli a bacikat. A hozzávalókat mindig patikában veszem, nagyobb mennyiségben. Mivel a cucc hajlamos a csomósodásra, ezért légmentesen lezárt dobozban érdemes tartani, de állítólag, ha olyan kis tasakos gyöngyöket tesz az ember a dobozba (amit a cipősdobozokban adnak a cipők mellé), akkor nem csomósodik. Egy evőkanálnyi kell belőle, ha nagyon szennyezettek az edények, akkor kell két evőkanálnyi.

2012. okt. 5. 22:19

Nem volt a DM-ben ecover, de volt denk mit márkájú, mindenfélétől mentes. Ráadásul most pár napig 25% kedvezmény van ott tisztítószerekre. Már 2x mosogattam ma vele, minden ok.

Kár, hogy nem volt belőle por.

9. michelle.r (válaszként erre: 7. - Lillus-M)
2012. okt. 5. 11:50

Az Ecover olcsóbb mint a "zöld fa" :o). Biztos mindkettő drágább mint a vegyi, de már olyan régen Ecoverre váltottam, hogy nem emlékszem :o)).


Jobb későn ébredni, mint soha :)). Én nagyon nem bírom az ecet szagát, Frosch- tisztítószerekkel takarítunk, az is környezetbarát. De pl. vízkőoldásra csak ecetet használok, a hajamat ecetes vízzel öblítem, de szóbabikarbónával kevert ecet pasztával nem tudok, mert belefulladok.


Nem használok öblítőt a mosogatógépben.

8. Bonti74 (válaszként erre: 7. - Lillus-M)
2012. okt. 5. 08:26
Én mosogatógépbe semmilyen öblítőt nem teszek. A mosógépbe teszek csak kevés ecetet öblítő helyett. Az az ECOVER az drága? Aki már vásárolta.
7. Lillus-M (válaszként erre: 6. - Michelle.r)
2012. okt. 5. 05:39

Köszi megnézem. Árra is kíváncsi vagyok.

Jó ideje már csak ecettel és szódabikarbónával takarítok, mosószeremet is leváltottam mosódióra, mosószódára, öblítőt ecetre, és csak verem a fejem a falba, hogy mi a búbánatnak is adóztam eddig a vegyipar felé olyan busás összegeket?


Öblítőt használok a mosogatógépben. Vajon ahelyett tehetek-e ecetet? És higítva kell bele, vagy töményen?

6. michelle.r (válaszként erre: 5. - Zebra25)
2012. okt. 4. 19:27
Na még egyszer: ECOVER ;)) Tökéletesen környezetbarát, a DM-ben biztosan kapható, én mindig ott veszem. Vagy a L'arbre verte, ez bárhol, Tesco-ban is láttam már.
2012. okt. 4. 14:07
Én is ezen gondolkodtam tegnap, vajon létezik e környezetbarát mosogatószer gépbe? és honnan lehet beszerezni?
4. Bonti74 (válaszként erre: 1. - Lillus-M)
2012. okt. 4. 14:00

Szia! Én ezen már sokat agyaltam, mert a mosószóda nem jó a fémnek, a mosódiót próbáltam még. Kifőztem és folyékony mosószerként adagoltam bele, de a poharak nagyon csúnyák lettek.

Öblítőt egyébként sem használok bele...

Csak tablettát, olcsó tescósat, de tudom, tele van vegyszerrel.

3. michelle.r (válaszként erre: 1. - Lillus-M)
2012. okt. 4. 10:19
Ecovert használok, tökéletesen környezetbarát és gyönyörűen mos.
2012. okt. 4. 10:12
Én a mosószódát próbáltam, a zepter edényeim lemattultak, befoltsodtak. Én ha több napra elutazunk akkor sütőpost szorok bele, elveszi a szagokat.
2012. okt. 4. 10:04

Tapasztalatokra vagyok kíváncsi: használ-e valaki mosogatógépben öblítő helyett ecetet, és mosogatószer helyett tehetek-e bele szódabikarbónát, vagy mosószódát, vagy egyéb környezetbarát szert?

Köszönöm előre is a degítségeteket

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook