Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan vásárolsz és fagyasztasz húst, pékárut környezetbarát módon? fórum

Hogyan vásárolsz és fagyasztasz húst, pékárut környezetbarát módon? (tudásbázis kérdés)


17. forrest2010 (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
2020. márc. 4. 11:36
... és a Parlamentbe ?!!!!!!! mint ahol disznók ülnek :( :(
16. globus (válaszként erre: 15. - Michelle.r)
2020. márc. 4. 11:29
Betöm egy egész zsemlét jobbra, balra, majd otthon előveszi 🙂
15. michelle.r (válaszként erre: 10. - Regin_a)
2020. márc. 4. 09:26

😉😜😂

és a pékárut hogy vásárolod környezettudatosan? 😉🙃😉

14. michelle.r (válaszként erre: 13. - Papája)
2020. márc. 4. 09:24

Hihetetlen; hogy bármilyen témába bele tudod keverni a menekülteket 🙄

A Forma 1 után láttad már a helyszínt? Vagy bármelyik fesztiválon. Szerinted ott hány menekült dobálja szét a szemetet?

13. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 4. 08:30

Különböző méretű kis lábasok és fazekak is alkalmasak tárolásra. Még fedőt is lehet hozzá kapni, sőt a benne tárolt ételt ugyanabban fel lehet forralni.


Egyik legnagyobb környezetszennyező társaság a migránsok. Millió számra kapnak egyszer használatos műanyag edényeket, reggelihez, ebédhez, vacsorához és még a rengeteg műanyag palack vizet.

A használt műanyagot szétdobálják.

Nem értem miért nem a jól bevált katonai fém csajkát és kulacsot adják nekik. Ezt kellene megőrizniük és tisztántartaniuk. Aki nem vigyáz rá nem kap enni. Hamar megtanulnák (talán) hogy mire (is) kell vigyázniuk.

12. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 4. 07:37

Juditu a lakberendező most vált át erre az életmódra. Ha van fészbukod keress rá így : Juditu


Sok ötletet leír, fotóz, leîrja, hogy mit, hol szerzett be, stb...

2020. márc. 4. 01:56
Üvegedény a megoldás ha irtózol a műanyag tárolódobozoktól es a zacskóktól. Bár többnyire azoknak is műanyag fedele van. A szilikon alapú tárolódobozokkal is problémád van? Vagy alapvetően a műanyag a probléma?
10. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 3. 22:45
Én natur harapom ki az állatböl a darab húst. Nincs hűtő, nincs műanyag doboz
9. rabankari (válaszként erre: 8. - Vivo44)
2020. márc. 3. 22:01

Nincs mit🙂

Az tény, hogy nagyobb a helyigénye, mintha zacskóban tennéd be,ezért praktikus ha többféle méretben van.

Ha maradékot fagyasztasz le annak is tökéletes,ráadásul a sütőt is bírja, bár én mikróban szoktam.

Amióta használom a férjem mindent megtalál és nem az van, hogy de nincs ott, nem látom :-)

8. vivo44 (válaszként erre: 7. - Rabankari)
2020. márc. 3. 21:50
Köszi szépen a felvilágosítást!!
7. rabankari (válaszként erre: 6. - Vivo44)
2020. márc. 3. 21:49
Nem,nagyon vastag, ez fagyasztóban is használható és mikrózható is. Bármilyen étel tárolására alkalmas. Teteje műanyag és bambusz, de utóbbit csak sima hűtőszekrényben használom.
6. vivo44 (válaszként erre: 4. - Rabankari)
2020. márc. 3. 21:45

Nem kötekedni szeretnék kihangsúlyozom!

Az üvegedény nem tud elpattanni a minuszban?

Minden rossz indulat nélkül kérdezem!

5. rabankari (válaszként erre: 4. - Rabankari)
2020. márc. 3. 21:45
Sajnos nem olcsók, de mivel amúgy is kiráz a hideg attól hogy műanyag edényekbe tegyem el az ételt a hűtőszekrényben, így felhalmoztam az évek során egy jelentős készletet.
4. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 3. 21:41

Én a fagyasztóban (több rekeszes) üveg edényekbe teszem el a dolgokat. Ikeában vettem egy csomót. Többféle méret, alak van, kicsi, nagy, kerek, szögletes...A sima hűtőszekrényben is ilyenekben tárolom az ételeket.

Az ellen valóban nincs mit tenni, hogy a húst abban adják, de ha pl. egyben veszek több kg húst az csak egy zacsi, és azt szétszortírozom otthon. Kockazva, szeletelve stb.megy az üvegedénybe.

3. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 3. 21:33

A húsboltban vagy nylonban adják, vagy papírban, aminek a belseje ugyancsak nylon, hogy el ne ázzon a papír. Szóval ez értelmetlen.

Fagyasztóba tárolóedénybe, ami csak is műanyag lehet, mert a hideg és a jég/víz károsítaná a fémet.

A sütőpapír jó ötlet, de ha azzal fagyasztom le a húst a jégkristályok miatt a húsba ékelődik fagyáskor és azt kiszedni művészet, ha kiolvad.

Bármennyire is szeretnénk környezettudatosan élni, ha a világ (húsbolt) és a technológia nincsen felkészülve rá. Addig marad a műanyag.

Bár egy hús, vagy pékáru tárolóedényt nem dobunk minden héten még szelektíve sem ki.

2. 1c0f052a51 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 3. 21:28
Talán sütőpapírba csomagolva?
2020. márc. 3. 20:56

Miben vásárolod meg a húst a hentesnél, ami nem műanyag edény vagy zacskó? Miben teszed a fagyasztóba, ami nem műanyag edény vagy zacskó?


A pékárunál megoldás a textilzsák, de otthon miben tároljuk? Nálunk a kenyértartó nem fér el, a textilzsákban megszikkad. Én fagyasztani is szoktam pékárut, azt miben lehet műanyagmentesen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook