Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan vásárolsz a boltban magvakat környezetbarát módon úgy, hogy ne kerüljön többe? fórum

Hogyan vásárolsz a boltban magvakat környezetbarát módon úgy, hogy ne kerüljön többe? (tudásbázis kérdés)


26. df1e1c376c (válaszként erre: 17. - Zsofi_876)
2020. jan. 12. 12:32

Ha nincs annak semmi baja is megvághatna az ellenőr a boltot. Meg a vezetőnek is illene helyretenni azt a dolgozót, aki nem sűrű elnézés kérés közben nem kezdi azonnal leszedni a polcról.

A nagy láncoknál uzletenkent is nagy eltérés van a vezetőség mentalitásától, létszámtól stb. függően.

De pl. A Spárban, ahol lejárt terméket még selejtező vonnak le a hatalmas dolgozói fizetésekből mit várjon az ember?

25. Amaunet (válaszként erre: 16. - Globus)
2020. jan. 12. 12:17

Nem járok eleget az ilyen boltokba.:) Még nem találkoztam ilyen állvánnyal.

Többnyire piacon szerzem be az ilyen termékeket.

24. Bless the child (válaszként erre: 21. - Zsofi_876)
2020. jan. 12. 11:50
Tojást mindig átnézem a dobozban. Siman belerakják úgy a repedtet, hogy ne látszódjon. Én meg szépen atforgatom. Ez nem garasoskodás, hanem utálom, ha palira vesznek
23. semleges (válaszként erre: 21. - Zsofi_876)
2020. jan. 12. 11:48
Na ezért volt nekem a múltkor (karácsony előtt) a 30-ból 3 törött és persze mire hazahoztam folyt minden eláztatva a szatyrot meg a többi árút is. Mondjuk azt a lid.-be vettem:)
2020. jan. 12. 11:09
Sehogy. A "közösből" nem veszek semmit. Kenyeret se veszek, csak csomagoltat. Az ember látott már erdekes dolgokat a boltokban, hogy bizalmatlan legyen a csomagolatlan árúval szemben. Egy kivétel van, a L..l helyben sütött kenyerei. Főleg, mióta raktak szeletelőt a boltba és magamnak vágom
2020. jan. 12. 10:21

Ja még egy sztori:

Pont az Inters.-ban történt, zöldséget vásároltam, mellettem egy tanuló lány leborított egy raklap tojást. Odaszaladt a főnöke, elkezdték felszedegetni.

Pakolták vissza a tojástartókba.

Mondja a lány: de ezek mind megrepedtek. Főnök: nem baj, úgy tedd, hogy egy tartóba csak pár repedt legyen, jusson ép is. Így nem kell majd az összeset kidobni a vásárlónak.

Ezt mind úgy, hogy ott álltam két méterre.

Két perc múlva egy nénike csoszogott oda, persze automatikusan rakta a kosárba a visszapakolt dobozt, nem nyitotta ki. Odamentem és segítettem olyat választani neki, ami nem volt repedt. Az eladó meg szemrebbenés nélkül rakta tovább a repedtet.

Na de nem offolom szét a fórumot. :)

20. zsofi_876 (válaszként erre: 18. - Semleges)
2020. jan. 12. 10:14

Hát igen...

Most ott járok, hogy már csak 1-2 helyen merek venni felvágottat vagy húst.

Azt is főleg előre csomagoltat, ami nagyban ellenkezik az elveimmel. Megbízható hentest vadászok, de ezen a környéken nem egyszerű.

Az meg már alap sajnos, hogy minden vásárlás idejét meghosszabbítja az, hogy a polcokon a hátsó, hosszú szavatosságú termékeket keresgélem, majd visszarendezem a cuccot.

Nagy szemétségnek tartom ezt az üzletpolitikát.

Sokan nem nézik a dátumot, mert eszükbe sem jut, hogy kirakják a vacakot. A férjem is sokszor belefutott, hozta a gyereknek a lejárt túrórudit, penészes joghurtot szegény. Aztán már ő is alaposan válogat.

Ráadásul sokszor kint hagyják a raklapon a kitolt mirelitet órákra, "majd a délutános kipakolja". Az addig szépen kiolvad, majd újrafagyasztják.

Anyukám, mivel kétféle szemüveg kell neki, ő is sokat időzik azzal, hogy kibogarássza az apróbetűs dátumokat. Ő is tapasztalatból teszi, sokszor belefutott már.

Kint külföldön legalább annyival emberségesebbek, hogy a lejárat közelit külön pakolják és az ember eldöntheti, hogy akarja-e olcsóbban. Itthon sokszor beépítik a teljes árúba.

Persze nem mindenhol, de nagy általánosságban az a jellemző.

Aztán ha valaki ételmérgezést kap, hát így járt.

2020. jan. 12. 10:11
sehogy
2020. jan. 12. 09:37

A tecso egyre lejjebb van. Már nem járok oda. A lid-be vettem a héten savanyú tejet. Nem volt kedvem visszavinni, kidobtam. jan 15 volt a szavatossági idő.

Kár ezekért mert az ember bizalma hamar elszáll.

17. zsofi_876 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 12. 09:08

Én nagyon bizalmatlan vagyok.

Szerintem nem fogy annyira, hogy mindig friss legyen benne.

Valamint vannak negatív tapasztalataim olyan üzletekkel kapcsolatban is, amikről nem hittem volna.

Inters. például a lejárt szavatosságú zöldségeket is belevágja a friss, kimérős salátába. Saját szememmel láttam, amikor a penészes, erjedt koktélparadicsomokat a benti csapnál mosta/válogatta egyesével az egyik eladó. Az előre csomagolt salátákat ha már lejártak, kibontják és mehet az is a kimértbe.

Húsokat szintén: egy napos szavatossággal átmossák és kiteszik akciósnak. Persze nem szólnak, hogy az már csak aznap jó és szaga is volt.

Csemegeáru szintén.

Ha az ember frissen megvesz húst, felvágottat, az elvileg még 1-2 napig állhat a hűtőben. Csak ilyen esetben már nem, és ezt illene tudatni a vásárlókkal is.

Tegnap pl. beugrottunk a tecsóba. Innivalót akartam venni a gyereknek. Mindig nézem a szavi időt, most meglepetten láttam, hogy a gyerekitalok közül az egyik márka összes darabja lejárt tavaly novemberben.

Mivel azt feltételeztem, hogy nem szándékos, szóltam az egyik dolgozónak. Normális hangon jeleztem, hogy az egész polc lejárt. Azt válaszolta, hogy és ő most mit csináljon. Mondtam neki, hogy gondolom, ha jön egy polcszervizes, akkor jelezhetné neki. Erre lekezelő hangon elkezdett győzködni, hogy nincs annak semmi baja. Mert még ha hús áru lenne... Mondom, dehát gyerekeknek készült termékről van szó, egészen kicsik is isszák. Nem baj, akkor sincs semmi baja, de jó, akkor majd szól valakinek. Vagy inkább én szóljak az ügyfélszolgálaton (ahol kb. húszan álltak sorba).

Nekem sajnos nem volt erre fél órám, így otthagytam a palackot, abban bízva, hogy minden felnőtt megnézi majd a dátumot, mielőtt a kicsinek adja.


Szóval visszatérve a magvakhoz: tapasztaltam, hogy a kibontott zacsiban maradó szemek másnapra már nem annyira ropogósak, így azért sem vennék kimérve, mivel azok is a levegőn állnak a tartályban.

Plusz akárhányszor kacérkodtam a gondolattal, hogy csak pár szemet abból..., mindig apró kis rovarok röppentek fel, ahogy megemeltem a tetejét.

De elsődlegesen azért, mert nem bízom a tisztaságában.

16. globus (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2020. jan. 11. 22:39
Intersparban van egy állvány, igen. Mogyoró, kesudió, pisztácia, diákcsemege, bulgur, egyéb gabonafélék.
2020. jan. 11. 22:10
Láttam már olyan boltot, ahol a magvak magas tárolókban voltak, csap-féleségen át lehetett hozzájutni, illetve dobozba vagy zacskóba engedni belőle, és nem lehetett belemarkolni.
14. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 11. 22:03
Mondanám, hogy tedd a kenyeres papírba, de az is környezetszennyező azzal a kis átlátszó résszel, ráadásul ahhoz nagy zacskó, hogy le is kellene vágni belőle, ha valaki nem 1 kilót akar venni. Aztán lehetne sütőpapírból otthon hajtogatni valami kis tasakot, de azzal is az a baj, hogy nem látszik át a pénztárnál, bemondásra meg nem biztos, hogy elhiszik. Érdekes lesz, amikor a zacskókat kivonják, hogy milyen papírt vezetnek be ezekhez a kimérős termékekhez.
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 11. 21:59

5000-6000 Ft/kg árú magvaknál


Azért sem vehetsz óriási mennyiséget, mikor 3-4 ezer Ft egy kg dió, mogyoró, mandula, kesudió, nem beszélve a 8000-9000 Ft/kg árú egzotikus magvakról.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2020. jan. 11. 21:53

Én meg ilyen helyen nem vásárólok, ahol savanyúságot, vagy ételt lehet elvinni saját dobozban csomagolóanyagban.

Láttam már olyan retkes dobozt és ha ahhoz ér az adagolókanál, a gyomrom kifordul.

Ismertem egy ügyvédet kb. 40 macskával élt együtt, a macskák az ételhordókat nyalogatták, láttam, hogyan mosta el az öreg aztán azt adta át, hogy tegyék bele a menüjét. blőőőőőőő

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2020. jan. 11. 21:47
Persze, azokban a műanyag tartályokban, amit oldalta fogantyújával lehet adagolni, mint pl. a száraztésztát, cukorkát, csokoládét.
10. 8d00a82c06 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 11. 21:47

Hipermarketben itt is vannak ilyen kimérős magvak.

Melósok koszos kézzel belemarkolnak. Nem egyszer láttam ilyet.

Gondolj bele! Kifalatozza a tenyeréből, visszamegy belemarkol az akkor már nyálas kezével is...

Te meg büszkén megveszed utána.

2020. jan. 11. 21:47
Nem rossz ötlet. :-)
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2020. jan. 11. 21:45
Igen, sokféle van.
7. Guruljka (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 11. 21:45

Akkor vegyél az odakészített nejlonban magvakat, és azt használd fel még többször.

Igazából nem tudom pontosan, mert nem vettem még magvakat. Azt már láttam, hogy a Lidliben önkiszolgáló alapon van.

6. Amaunet (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 11. 21:43
Hipermarketben vannak kimérős magvak?
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2020. jan. 11. 21:39
A hipermarketben ez nem lehetséges.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Zsofi_876)
2020. jan. 11. 21:39
Szerinted ennyire szennyezett az ilyen áru?
3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 11. 21:37
Simán ráteszik a mérlegre az üres zsákot, lenullázzák, úgy mérik bele a magvakat. Ez nem ismeretlen eljárás, tárázásnak hívják (a tára a csomagolóanyag súlya).
2020. jan. 11. 21:35

Én magvakból csakis előre csomagoltat, hosszú lejárattal merek venni.

A zacsi, ami megmarad utána az én lelkiismeretembe belefér.

Igyekszem máshol helyrehozni ezt a "hibát".

Túlságosan is félős/finnyás vagyok ahhoz, hogy az általam ismert lédig dolgokból vegyek.

Persze, ha tudnék olyan forrást, ahol mindig friss és tiszta az áru, akkor egy általam készített vászon tasakba kérném kimérve.

2020. jan. 11. 20:58
Ne vegyem meg a csomagoltat, mert gyarapítom a műanyag hulladékot. Ha a kimérősből vásárolok, hozzáadódik a textilzsák/doboz súlya. Pl. krumplinál ez elhanyagolható, de 5000-6000 Ft/kg árú magvaknál már jelentős, főleg, ha rendszeres. Ez hozzáadódik a zsák árához, amit szintén pénzért vettem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook