Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Takarítsunk környezetbarát módon! fórum

Takarítsunk környezetbarát módon! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Takarítsunk környezetbarát módon!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
2010. febr. 4. 14:21

Sziasztok!


Segítsetek légyszi!


Engem is érdekel ez a természetes dolgokat használó takarítás, csak az a bajom vele, hogy sehol nem találom, hogy mikor mennyi ecetet vagy sz.bikarbónát kell használni.

Eddig csak ablakmosásra és vízkő ellen használtam az ecetet, de érdekelne az öblítés és mosás közbeni használat is, de mikor mennyit??? És mit csináljak, ha kellemes illatú és nem ecetszagú friss ruhákat szeretnék? Akkor az öblítő mellé tegyek vmennyi ecetet???? És a mosóporhoz mennyi kell?

63. j357
2010. febr. 4. 13:27
az ecet savas kémhatású, így eltolja a víz pHját,ami (amennyiben nincs szennyvízkezelés)elég károsan hat az élő szervezetekre...a gőzét sem jó belélegezni emiatt... Biztos, hogy ez egy környezet barát módszer?
62. maya80
2010. febr. 4. 13:24

Nagyon jó ez a cikk!

Mosásra én még ajánlani tudom mosószer helyett a mosódiót; bioboltokban kapható. Öblítő helyett egy kis ecet, és ha illatos ruhákat akartok, egy vattapamacsra csepegtessetek illóolajat, majd dugd bele egy vászontasakba és már mehet is be a ruhák közé.

Vízkőoldásra én sem használok semmi drága és környezetterhelő löttyöt, csakis ecetet. Nincs annál jobb!

61. weberkitti (válaszként erre: 59. - 9c8432d068)
2010. febr. 4. 13:04
És akkor mennyi az annyi? HA nagyobb kiszerelés az egy kiló? Vagy mnnyivel nem néznek hülyének?
60. 9c8432d068 (válaszként erre: 38. - Lady Blakeney)
2010. febr. 4. 12:51

Jól értem,hogy a mosószer mellé is teszel ecetet,és öblítésre is azt használsz?


Csak azért kérdezem,hogy ha jó öblítésre,akkor mosás közben nem veszi el a mosószer hatását???


Én eddig csak öblítésre használtam az ecetet.

59. 9c8432d068 (válaszként erre: 55. - Weberkitti)
2010. febr. 4. 12:47
Amikor szódabikarbónát vettem patikában,csak azt kérdezték meg mennyit kérek,mert nagyobb kiszerelésben olcsóbb.
58. 9c8432d068 (válaszként erre: 56. - Maria068)
2010. febr. 4. 12:46

Én is ecetet,20 %-ost használok öblítéshez,és mindenfajta ruhához,még a kötött holmikhoz is,mert allergiás vagyok az öblítőkre.

Soha semmi bajuk nincs a ruháknak.

57. hnora
2010. febr. 4. 12:26

Sziasztok,


valaki ajánlotta antal vali honlapját, megnéztem, de mintha ő is ennek a neways nevű új mlm-cuccnak lenne az egyik követője. Ami persze nem baj, de szerintem ez is egy irtó jó és irtó nagy üzlet: "tiszta" és "bio" termékeket eladni az egyre inkább érdeklődő, és a teszkógazdaságos termékektől rettegő új generációs háziasszonyoknak. Persze, lehet, hogy ezek nagyon jók, de én köszönöm, nem kérek belőle... Sokkal jobban tetszenek az itt leírt házi praktikák.

Ti hogy látjátok ezt?

56. maria068 (válaszként erre: 53. - Lzsuzska)
2010. febr. 4. 11:31
Délután mosnom kell uszodában használt törölközőket. Légy szíves,írd meg, hogyan használjam öblítéshez az ecetet?!Ha a fürdőruhák is a gépben vannak, azoknak sem árt az ecetes öblítés?
2010. febr. 4. 11:08

Sziasztok!

Ez ecet 10 vagy 20%-os legyen?? Szódabikarbónát gyógyszertárban milyen kiszerelésben lehet kapni, vagy ti hogy kéritek? Csak, hogy ne nézzenek teljesen hülyének. A ricinust is mindig el kell magyaráznom mire kell... :D

2010. febr. 4. 10:20
Sziasztok! A fürdőkádat, mosdót én is ecettel tisztítom. A mosógépet is tisztítottam már ecettel, de nem emlékszem, bele kell-e töményen önteni és benne hagyni egy éjszakára, vagy azonnal beállítani a mosást.A másik: pontosan hogyan használjátok a ruhák öblítésénél? higítva, vagy töményen?Lehet, hogy ezekről már volt szó, de nem találtam meg.
2010. febr. 4. 09:47

Mindig kinevettem a nagynénémet, hogy ecet "mániája " van.Ablakot tisztít vele, a ruhákat ezzel öblítette stb.

Én a következőkre használom és már nem mosolygok meg senkit, ha ezeket a a természetes anyagolat használja.Már régota nem veszek tisztítószereket csak ecetet....

Ecet:

-öblítő helyett

- vízlágyításra( wc tartályba is szoktam önteni)

- vízkö leszedésére

-üveg felületek tisztítására

-fertőtlenítsre

-gombás fertőzésekre( lábgomba, lábizzadást is rendezi)

Szódabikarbóna:

- fehérírésre

- tisztításra ( ecettel )



Az ecet sav gőze valóban nem kellemes, de mindig jobb mint a klór gőz.

Én ecetet használok a mosáshoz, folyékony mosószer mellé kb 2 dl öntök + az öblítő helyére szintén ecetet.Köztudott, hogy ha a frottír törölközöt öblítővel öblítjük akkor a nedvszívó képessége csökken,és hát hiába lesz puha és illatos de a vizet nem "issza".

52. Wecuska (válaszként erre: 50. - Noncsi18)
2010. febr. 4. 09:43
én is olvastam,de még nem próbáltam.azt is írták,hogy háziállatot is lehet vele fürdetni.azt biztosan kipróbálom a kutyánkon,ha jobb lesz az idő.milyen tusfürdőt használtok?
51. bambuc (válaszként erre: 12. - Noncsi18)
2010. febr. 4. 09:41

Én mindig ecetes vízzel szoktam a hűtőt áttörölni kimosás után, és egy kevés kávét teszek bele, hogy kivegye a szagokat, ha nem tudom épp kimosni.

Ablakmosásra is legjobb az ecetes víz, és az újságpapír:-)

2010. febr. 4. 09:33

Mi bio tusfürdőt használunk és egyáltalán nem drága. Sőt még olcsóbb is, mint amiket eddig vettem előtte. És tele volt, illatanyaggal meg minden hülyeséggel.


Én olvastam amúgy, hogy mosódióból lehet kifőzni sampont is. Azt próbálta már valaki? Megéri? És mennyire jó?

2010. febr. 4. 09:12
szia.be szoktam tenni a mosógépbe csak nem öblítem ki.de egyébként mindegy hogyan tisztítod csak az öblítöben olyan anyag van ami tönkreteszi a mikroszálakat.
48. kiki8400 (válaszként erre: 46. - Wecuska)
2010. febr. 4. 09:04
Szia! Én most vettem mikroszálas törlőkendőt. Használat után mivel tisztítod ki? Csak vízzel, vagy lehet valami mosóport vagy mosogatószert használni a tisztítására? Előre is köszi a választ!
2010. febr. 4. 03:21
hú megbolondolt a gép.bocsi.
2010. febr. 4. 03:20
nagyon jó vizkőoldásra a citromsavpor is.az edényeket szoktam ilyen vízzel átfőzni.én a penészt gőztisztítóval oldom meg.a porszívózsákot szárított levendulával szoktam illatosítani.vannak nagyon jó öko tisztítószerek.én már évek óta használok egy bevált márkát.teljesen növényi.és lebomlik.még ami nagyon jó dolog az a mikroszálas törlőkendő .semmi nem kell rá csak víz.az ablakra jó,tv-re jó,és a vízkövet is le lehet törölni vele mindenhonnan.csak amire figyelni kell,hogy nem szabad öblítőszerrel kimosni.
2010. febr. 4. 03:20
nagyon jó vizkőoldásra a citromsavpor is.az edényeket szoktam ilyen vízzel átfőzni.én a penészt gőztisztítóval oldom meg.a porszívózsákot szárított levendulával szoktam illatosítani.vannak nagyon jó öko tisztítószerek.én már évek óta használok egy bevált márkát.teljesen növényi.és lebomlik.még ami nagyon jó dolog az a mikroszálas törlőkendő .semmi nem kell rá csak víz.az ablakra jó,tv-re jó,és a vízkövet is le lehet törölni vele mindenhonnan.csak amire figyelni kell,hogy nem szabad öblítőszerrel kimosni.
2010. febr. 4. 03:20
nagyon jó vizkőoldásra a citromsavpor is.az edényeket szoktam ilyen vízzel átfőzni.én a penészt gőztisztítóval oldom meg.a porszívózsákot szárított levendulával szoktam illatosítani.vannak nagyon jó öko tisztítószerek.én már évek óta használok egy bevált márkát.teljesen növényi.és lebomlik.még ami nagyon jó dolog az a mikroszálas törlőkendő .semmi nem kell rá csak víz.az ablakra jó,tv-re jó,és a vízkövet is le lehet törölni vele mindenhonnan.csak amire figyelni kell,hogy nem szabad öblítőszerrel kimosni.
2010. febr. 4. 03:20
nagyon jó vizkőoldásra a citromsavpor is.az edényeket szoktam ilyen vízzel átfőzni.én a penészt gőztisztítóval oldom meg.a porszívózsákot szárított levendulával szoktam illatosítani.vannak nagyon jó öko tisztítószerek.én már évek óta használok egy bevált márkát.teljesen növényi.és lebomlik.még ami nagyon jó dolog az a mikroszálas törlőkendő .semmi nem kell rá csak víz.az ablakra jó,tv-re jó,és a vízkövet is le lehet törölni vele mindenhonnan.csak amire figyelni kell,hogy nem szabad öblítőszerrel kimosni.
2010. febr. 4. 03:20
nagyon jó vizkőoldásra a citromsavpor is.az edényeket szoktam ilyen vízzel átfőzni.én a penészt gőztisztítóval oldom meg.a porszívózsákot szárított levendulával szoktam illatosítani.vannak nagyon jó öko tisztítószerek.én már évek óta használok egy bevált márkát.teljesen növényi.és lebomlik.még ami nagyon jó dolog az a mikroszálas törlőkendő .semmi nem kell rá csak víz.az ablakra jó,tv-re jó,és a vízkövet is le lehet törölni vele mindenhonnan.csak amire figyelni kell,hogy nem szabad öblítőszerrel kimosni.
41. Wecuska (válaszként erre: 20. - Hnora)
2010. febr. 4. 02:58
szia.vannak nagyon jó öko tisztítószerek.felmasásnál ilyet használok.narancsolajjal van.szuper és jó az illata.és nagyon sokáig elég.
40. MMMaya
2010. febr. 4. 02:45

Nagyon jó a cikk!

Az ablakot én is ecetes vízzel szoktam tisztítani. Még a nagymamától tanultam.

Esetes víz a hűtőbe szintén szagtalanít.


Esetleg van valami tippetek penészedésre? Sajnos nagyon kicsi a fürdőnk, alig szellőzik, ilyenkor télen állandóan ezzel küzdök :(

39. MMMaya (válaszként erre: 13. - Szanád)
2010. febr. 4. 02:42
Egy hete vettünk recept nélkül, szerintem ez nem igaz. De van már olyan gyógyszertár, ahol nem adnak, ilyennel találkoztunk már.
2010. febr. 3. 23:29

Nagyon jó a cikk.

Én már elég régóta ecetet használok a mosógépbe vízlágyító helyett. Ezen kívül a mosópor mellé szódabikarbónát teszek, szépen tisztít. A tusolófejet is ecetbe áztattam be, leoldja a vízkövet.

Azt is hallottam már, hogy ecetes vízzel kell ablakot pucolni. Ha elfogy az ablaktisztítóm feltétlenül kipróbálom. Meg azt is tanácsolták már nekem, hogy ecetes vízzel mossak fel. A fürdőkádon és a wc-n is megnézem mit tud az ecet és a bikarbóna.

37. csilla80 (válaszként erre: 36. - Csilla80)
2010. febr. 3. 22:31
En is hasznalom...
36. csilla80 (válaszként erre: 32. - Free)
2010. febr. 3. 22:19
A fogzomancot nem tudja lebontani a szodabikarbona... ez egy dorzsanyag... finom orlesut kell valasztani,es heti egyszer siman lehet vele fogat mosni.
35. csilla80 (válaszként erre: 31. - 6a98b3b9fa)
2010. febr. 3. 22:11

A teafaolaj az illata mellett fertotlenit es gombaolo is... :-)))


Szajvizbe,parfumbe,dezodorba... en mindenbe hasznalom... :-)))

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook