Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szülni valamilyen autoimmun betegséggel fórum

Szülni valamilyen autoimmun betegséggel (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
567. LauraJones (válaszként erre: 566. - Myra_Myra)
2012. máj. 21. 08:39

Jaj de nagyon szorítok érted!!!

Egész hétvégén Rátok gondoltam!!!

2012. máj. 21. 07:04

Lányok, indulok a kórházba, drukkoljatok nekem, hogy ne legyen semmi gond. LauraJonesnak írok sms-t ha megvan a baba,

Vigyázzatok Magatokra :)

2012. máj. 17. 17:02

Sziasztok, csak beköszönök, folyamatosan görcsöl a hasam, fáj nagyon :( Reggel voltam UH-n, a babát 3104 grammra saccolták, mondtam hogy tuti rosszul mérték mert nagyobb mint amennyit ők mondanak. Délelőtt védőnő, nézte a vizeletet, rendben van. Délután nőgyógyász, sajnos elkezdett nyílni a méhszáj, és fájdalmaim vannak, de mégsem műt meg hétvégén, pedig azt hittem... Azt mondta, várjunk még pár napot, mert a babának ott van a legjobb helye. Akarnak a kórházban vizsgálatokat csinálni ( ekg, labor, vizelet, belgyógyász, neurológus, anesztes ), de hétvégén nem csinálnának semmit azt mondta...így csak hétfőn kell befeküdnöm. Azt hittem elbőgöm magam mikor mondta. Már nagyon nem bírom, ez az idő is betesz :(


Full up, nagyon örülök, hogy remekül vagy, szinte csoda hogy ennyit jelentett a kezelésed! Az ember nem tudja kinek higgyen, erősítse-e vagy gyengítse-e az immunrendszerét.


Laura, tessék pihenni, pihenni, pihenni.

564. Full Up! (válaszként erre: 563. - LauraJones)
2012. máj. 16. 13:49

Sziasztok!


Laura, hogy vagy? Remélem elmúlt már mindenféle lábzsibbadás, izomfájdalom!? Nem csodálom, hogy megijedtél. A süllyedésnek nem hinném, hogy nagy jelentősége lenne, terhesség alatt az amúgy makk egészséges kismamáknál is előfordulhat. Ráadásul az értéked már csökkent, tehát megy le a gyulladás, ami simán lehetett egy szimpla náthától is. Immunpanelt nem csináltak, mert szerintem inkább az lenne meghatározó?

Nagyon sajnálom, hogy még nem tudtad élvezni a babavárást, pedig ez a legkellemesebb időszak a terhességben: a hánykolódásnak vége, a has viszont még nem olyan nagy. És tudod az idegesség egyikőtöknek sem jó!


Myra: egyben vagytok még? Jó kis frontok vannak, nem lennék meglepve, ha már a szülőszobán lennél. Drukkolok nagyon, most már bármikor jöhet babóka!


Csajok engem mintha kicseréltek volna v. vmi agymosáson mentem volna keresztül. A fejem teljesen kitisztult, nem vagyok fáradékony, feledékeny. Éjjel nem aludtam semmit, ehhez képest pörgök ezerrel.

Ezt az immunerősítőst dolgot én sem értem. A fura az egészben, hogy az immundokik szó szerint tiltják, míg a kínai rendszer meg ezt alkalmazza gyógymódként. Érdekes ellentmondás az egész. Egyelőre úgy vagyok vele, hogy azt csinálom, ami nekem jó. És per pillanat ég és föld a különbség a mostani és az egy hetes állapotom között. Nem tudom ez a kezelés után is így marad, vagy teljes visszaesés lesz.. ez mondjuk még kicsit aggaszt. De még az sem érdekelne, ha évente kellene egy ilyen kúrát végigcsinálni, ha ezzel tünetmentességet lehet elérni.

563. LauraJones (válaszként erre: 562. - Myra_Myra)
2012. máj. 15. 06:42

A hidegfrontra amúgy is mondják, hogy előszeretettel jönnek elő a babák, nem?

38. hét... olyan gyorsan eltelt az idő!!!

A szülőszobától tartok kicsit... :S Egyelőre szeretnék az alternatív szobán szülni, valami ülő, vagy nem tudom milyen pózban, aztán meglátjuk persze...

Hát ennyire konkrétan még nem beszéltünk a szülésről, de nem ismerek magamnál kizáró okot normál hagyományos szülésre. Legalábbis úgy gondolom.

Várom már a mocorgást, hogy egy kicsit végre élvezni is tudja, a babavárást, mert eddig sokat bőgtem, meg idegeskedtem különböző dolgok miatt, és hogy is mondjam, nem a legszebb oldalát sikerült eddig megfogni...

562. Myra_Myra (válaszként erre: 561. - LauraJones)
2012. máj. 14. 21:25

Igen, ezek most nálam jóslófájások, a kislánynál nem volt egyáltalán semmilyen fájás. De most a hidegfront miatt lehet hamarabb akar jönni a baba. Most már a 38.héten vagyok, ha megszületik sincs baj, 37.hét után már nem koraszülött. Meglátod, Neked is hamar elszalad az idő s nemsokára Te is a szülőszobára mész :) Beszéltél az orvosoddal a szülésről vagy még korai? Mármint hogy lehet simán szülnöd vagy a betegség miatt császár lesz?

Magnéziumot én is szedtem, a párom pék és a meleg miatt nincsenek rendben az izmai, Ő Juvita tablettát szed, valami porcerősítőt. Neki használ.

Szép estét Neked, nemsokára - pár hét - és már fogod érezni a mozgását a babának, izgalmas dolog nagyon :)


Kedves Többiek, minden rendben? Adjatok hírt Magatokról...várjuk!

561. LauraJones (válaszként erre: 560. - Myra_Myra)
2012. máj. 14. 17:46

Ó uram isten, itt van a küszöbön!!! Olyan izgi!!!

Nem lehetnek ezek valami jósló fájások, vagy ilyesmi? Korábban volt már ilyened? A lánykánál?

Az izmaim talán most nem gyengék, még. De zsibbadtak, és ettől érzéketlenek. Persze ebből egyenes úton jön az izomgyengülés, de még azt hiszem, nem indult ez el. Korábban alig tudtam a lépcsőt is megmászni. Most még megy gyorsan is. És le tudok guggolni, korábban nagyon fájt ezt megtenni.

Nem tudok nagyon bogyókat szedni. Csak naturlandos krémeket kenhetek amúgy is. meg szedem a magnéziumot calciumot, hátha segít.

560. Myra_Myra (válaszként erre: 559. - LauraJones)
2012. máj. 14. 14:45

örülök, hogy javult a süllyedésed! :) Nekem folyamatosan megy felfelé, most 72.

Voltam ma NST vizsgálaton, rendben van a baba, sokat mozog, de a doki azt mondta, lehet nem húzom ki hétvégéig, mert a gép már kimutatta a fájásokat. És mivel programozott császár lesz, így nem várják meg a fájások beindulását. Egyelőre haza engedtek, csütörtökön kórházi ultrahang és védőnő és doki, aznap lesz döntés a befekvésről, ha addig nem indul be magától. Még pár nap van hátra.

Visszatérve Hozzád, ijesztő érzés lehet az izomgyengeség, gondolom nehezen bírsz lábra állni is :( Valami izomlazítót erre nem szedsz? Vagy terhesség miatt nem lehet?

559. LauraJones (válaszként erre: 558. - Myra_Myra)
2012. máj. 14. 09:44

Szia Myra! Néztek süllyedést. 1 hete 41 volt, most 32. Tehát javult valamit, de nem ment határérték alá. Bízom abban, hogy majd az antibiotikum kúra segít.

Némi javulás már van: pl a combizmaim nem fájnak már, le tudok ülni nyújtott lábbal is... csak mi van ha két betegség is van bennem? az egyik, ami meggyógyul az antibiotikumtól, és a másik, ami nem... :( Bele sem merek gondolni.

A mandulám vagy torkom is kezd egy picit jobb lenni, bár eddig is csak nyomásra fájt, vagy ha feszítettem a nyakam. Egyelőre zsibbadt a lábam, térdem. Fájni nem fáj, ezért sokszor nem is zavar igazán.


a 26.-a egyelőre jónak tűnik :) De előtte még majd szólj, mert hajlamos vagyok elfelejteni...

2012. máj. 12. 15:17

Szia LauraJones. Én nem örülök annak, hogy a baba nem nyomhatja az ideget, abban bíztam hogy az a zsibbadás oka. Ezek szerint nem. Ha jobbak a véreredményeid, ez mindenképpen örömre ad okot. Tudom nehéz, de Magad és a baba miatt is pihenned kellene. Megértem a munkádat, én középvezetőként dolgoztam a kislány születése előtt, sokszor bent voltam estig vagy hétvégén is, mert nem időre ment a munka, hanem folyamatosan mindennek rendben kellett lennie. Csak sajnos ezt (illetve a Te munkádat is) lehet kihasználják, lehet nincs így... de vigyáznod kellene Magadra és a stressz egyáltalán nem használ. Nekem az immunológus azt mondta, a stressz nagyon könnyen előidézheti a visszaesést, ezt az én betegségemre mondta, én is próbálok nyugodt maradni, de nem mindig sikerül.

Fehérje a vizeletben nekem is volt terhesség alatt, magától elmúlt 1 hét alatt. Süllyedésedet nézték?

Június 26-án kell mennem Pécsre a Klinikára. Nem tudom biztosra ígérni, de ha lesz idő rá és Te is jól leszel és éppen nem dolgozol, beülhetnénk egy cappuccinora, mit szólsz? Még addig meglátjuk :)

557. LauraJones (válaszként erre: 552. - Myra_Myra)
2012. máj. 11. 18:11

Köszönöm Neked is a biztató szavakat! Kellet is most, mint egy falat kenyér.

A betegségem legfőbb tünete az volt, hogy zsibbadt a lábam, de nem az egész, hanem mondjuk bokától combközépig, tehát pl a talpam nem. Érdekes ugye? És olyan volt a térdem, mintha kalács helyett csak egy vasgolyó lenne. Na ezeket érzem most is, pont ugyanezeket.

Emellett volt izombénulás végtagokban, és sok-sok fájdalom.

Most bizakodom, remélem, hogy az idő múlásával ez is elmúlik. Minden esetre antibiotikum.

556. LauraJones (válaszként erre: 549. - Myra_Myra)
2012. máj. 11. 17:27

Jaj kitartás Drágám!

Nem lehet egyszerű, próbáld meg elterelni a figyelmed! A viszketésre nem lehet valami naturlandos kenőcsöt kenni, vagy bármit? Vagy esetleg egy hideg vizes törölköző???

Az embereknél nem a figyelmetlenség a legnagyobb gond, hanem a bunkóság. Nem divat már átadni a helyet egy kislányos anyának, főleg egy kislányos várandós anyának. Ez ez érzés kihal az emberből. Csak az tudja, milyen, aki maga is átélte már.

555. LauraJones (válaszként erre: 548. - Full Up!)
2012. máj. 11. 17:23
Juuuj, de jóóó, szívből örülök neki! Csak így tovább!!!
554. LauraJones (válaszként erre: 547. - Full Up!)
2012. máj. 11. 17:22

Szia! Igen, Pécs mellett lakom. Úgy van, hogy hétfőn és pénteken általában itthonról dolgozok, és kedd-szerda-csütörtök vagyok fent. Akkor haza sem jövök, szóval hetelek. Elég gáz, mert messze van a párom, meg senkim sincs ott, akire számíthatok, de a szükség nagy úr.


A neurológus szerint a babó pici még ahhoz, hogy ideget nyomjon. Én nem tudom mit higgyek, csak bízom abban, hogy nem lesz bajom.

A tünetek 150%-ban megegyeznek a korábbi tünetekkel, minden egyet nem tudnék mondani, ami kicsit is más lenne, ezért is pánikoltam be.

A doki megnézett, vizsgálgatott, majd annyit mondott, hogy egyelőre várjunk, még semmit nem tud mondani, csak hogy az elmúlt heti vérképemhez képest jobbak az eredmények, de még nem tökéletesek. És van fehérje a vizeletben, szóval egyértelmű a gyulladás, mellesleg a torkom is fájdogál még, vagy a mandulám, vagy mi :)

Szóval végül azt mondta, hogy még egy hét antibiotikum kúra, aztán meglátjuk.

Pokoli volt ez a mai nap. Annyit stresszelek mindenféléken, hogy csoda lenne, hogy a babám egy csendes nyugis baba lenne születés után...

2012. máj. 11. 14:30

Cseva, Pécs után nekem is Debrecent mondták hogy az a 2.legjobb immunológia. Illetve én csak azért járok Pécsre, mert az én betegségemmel ( Devic neuromyelitis optica ) ott foglalkoznak, ott kutatják, konkrétan ennek a betegségnek ott a központja. Nekem egy pécsi út egész napos elfoglaltság, az anyagi oldalról ne is beszéljünk, de nincs mit tenni. Megértem hogy Te is messze jársz a lakóhelyedtől.

Nem ismerem a betegségedet, de utánaolvasok majd. A szteroid sajnos egyrészről méreg, velem is szedették, bár nekem a lökésterápia (lórúgásnyi szteroid infúzióban 9 napig) sem nagyon használt semmit. Utána csökkentve szedtem bogyóban, jól meghíztam, vizesedtem, ennyi :(

Remélem a Te állapotod is javulni fog, Neked hatalmas erényed a pozitív hozzáállás, ez már eddig is kiderült. Fél gyógyulás! :)


Nbernadett, Veletek minden rendben? Kint vagytok már, gondolom.

552. Myra_Myra (válaszként erre: 545. - LauraJones)
2012. máj. 11. 14:25

lauraJones, fél 3 van, már túl vagy a dokin. DRUKKOLTAM Neked fél 2-től. Nem ismerem a Te betegségedet, ami tény az az hogy az immunbeteg kismamák 80 %-ánál javul a betegség. Nekem is van olyan ismerősöm aki terhesség alatt rosszabbodott, vele gyógyszert szedettek. Én bízom benne, hogy Nálad nem lesz ilyen. Várom hogy írj.

A nem-alvás nálam a terhesség felétől megy, alig alszok én is éjjel. És nekem kb 1 hónapig volt olyan hogy a jobb combonon kb egy tenyérnyi rész zsibbadt, más tünet nem volt. Én is megijedtem de mondták hogy "csak" a baba nyomott egy ideget, s igazuk lett, el is múlt. Remélem Nálad is "csak" a baba rendetlenkedik :)

De természetesen számításba kell venni a rossz oldalt is, ami - ha beigazolódik - ( DE NEM FOG! ), akkor plazmaferezis. Nekem is ezt mondta anno az immunológus, ha bármi tünet van, plazmaferezis. Ha ne adja Isten de Neked is ez kell, akkor az fog vígasztalni Téged hogy ott a baba a pocakodban, aki Téged és a Párodat választott szüleinek, ha másért nem, hát Miatta végig kell csinálni a ferezist. De nem lesz rá szükség, én nagyon bízok benne.

Várom hogy írj hogy mit mondott a doki.

2012. máj. 11. 14:19

LauraJones, először a régire reagálok:

sajnálom hogy anyud mástól tudta meg a babát, kellemetlen de én is átéltem majdnem ilyet. Voltam bent a munkahelyemen a terhesség elején és a kedvenc kollegámnak mondtam hogy babát várok és nem megyek vissza dolgozni idén júniusban. Meghallotta az a nő, akit a helyemre vettek fel átmenetileg dolgozni, gondolom megörült neki nagyon hogy tovább maradhat emiatt a cégnél. Amikor ment haza (falun lakik) a buszon találkozott anyósommal, s gratulált neki. Na onnantól volt sértődés hogy anyósom nem tőlünk tudta meg a dolgot. De mi nem akartuk túl korán elmondani senkinek mert ugye az elején nem volt biztos az sem hogy megtartjuk, vártuk a pécsi immunológus véleményét.

2012. máj. 11. 13:57

Full up, őszintén nagyon örülök az állapotod javulásának! :))) Ez szuper! Szinte hihetetlen, de a lényeg hogy úgy tűnik, működik a dolog Nálad. A pénz ilyenkor nem szabad hogy gondot okozzon, bár biztos nehéz kiszorítani 2 gyermek mellől, de a Te egészséged nagyon fontos, hogy el tudd látni a gyerkőcöket. Megint nem értem ezt az immunerősítést....azt hiszem Nbernadett írta anno hogy immunerősítőt szed. Nálad is erősítik az immunrendszert. Lányok, én tavaly télen voltam egy "látónál", a hastánc tanárom javasolta, 5000 Ft volt és diagnosztizált. Azt mondta, tudna kezelni is, de ahhoz az immunrendszeremet kell erősíteni. Mivel nekem az immunológus pont az ellenkezőjét mondja, azaz gyengíteni kell, én emiatt nem vágtam bele a "látó" kezelésébe. Végképp nem értem, az orvosok azt mondják, gyengíteni kell, a többiek (cérnadoki, látó, stb) meg azt hogy erősíteni. Az ember kinek higgyen?

A lényeg hogy jobban vagy Full up, ez csodás és kívánom hogy maradjon is így. És le a kalappal Előtted, annyi tűszúrást kibírtál.

2012. máj. 11. 13:52
Sziasztok. Egyre nehezebben bírom...hőség-eső-szél-hőség, a kislányunk örökmozgó napi minimum 3 órát kint kell lenni vele, a Párom dolgozik... a viszketés nem hogy nem műlik, egyre rosszabb. Teljesen kész vagyok :( Már lassan főzni sincs erőm. Tegnap összepakoltam a kórházi cuccokat, fáradt és kimerült vagyok, éjjel nem tudok aludni a viszketéstől. Plusz ahogy vakarom, vérzik is, és ugye szúrják minden nap a véralvadásgátlót a császár miatt, így elég nehezen áll el a vérzés a vakarózás helyén. Még 9 nap van a kórházig, nem tudom hogyan bírom ki addig :( Jövő héten NST vizsgálat, csütörtökön pedig UH-gyerekorvos-védőnő-nőgyógyász, mindez egy napon. Nem gondoltam hogy ilyen nehéz lesz a vége. A buszon, postán, buszmegállóban senki át nem adja a helyét, még ha a kislánnyal vagyok és a kezemben tartom őt, akkor sem. Az emberek figyelmetlenek vagy csak nem veszik észre hogy akkora a hasam mint egy ház? :(
548. Full Up! (válaszként erre: 542. - Cseva1)
2012. máj. 11. 13:45

Jaj te szegény, rákerestem a googleben, hááááááááááát jajj..

Akkor nálad a tüdő, ami gyenge lehet. Ja a szterokban pont ez a "jó" dolog, hogy lehet a tüdődet gyógyítja, csak közben más szerveket meg szétszed. Mit mond a dokid erre a miopathyara? Ez csak átmeneti, vagy??


Lányok a cérnabeültetés 4. napján vagyok: azt kell, hogy mondjam a fáradékonyságom teljesen megszűnt, reggel már 6-kor kidob az ágy, úgy hogy közben gyerkőceim 4-5 ször felkeltenek éjjel. Napközben a házimunka már nem okoz gondot. Ja és ez a legjobb: a 3. napon a bal szemem elkezdett könnyezni reggel, a jobb még száraz volt, ma vettem észre, hogy mindkét szememben van könny, és még nem kellett csöppintenem. A szám még ugyan száraz, de a doktornő azt mondta, a tünetek nem egyszerre fognak eltűnni. Nekem ez már maga a gyógyulás, komolyan annyira jól érzem magam, páromnak is feltűnt, úgyhogy ez már jelent vmit. Remélem a kezelések után is sikerült fenntartani ezt az állapotot, mert ez így most nagyon szuper.

547. Full Up! (válaszként erre: 545. - LauraJones)
2012. máj. 11. 13:35

Szia Laura!


Nyugi, nyugi, nyugi! Tudom könnyű mondani, de most úgy sem tudsz mást tenni. Azt idáig nem írtad, hogy Balcsin dolgozol. Ha jól emlékszem te pécsi vagy, igaz? Uh azért ez kemény. És ha kivennél pár nap szabit? Meg kellene nézni, ha otthon pihizel változik e a helyzet. Ha javulás van, könnyen lehet, hogy már a munka ill. a sok utazás terhel le. A dokidnak abban tökéletesen igaza van, hogy a babó ahogy növekszik a pocidban nyomhat idegeket. Myránál is volt ilyen ha jól emlékszem, és látod ő is jól van. Nekem a 30. hét után kezdődött ilyen fájás és én a combomban éreztem zsibbadást, nyilalást aztán volt, hogy elmúlt, majd visszajött. Szülés után meg teljesen megszűnt. Szerintem ne félj! Tudom ilyenkor az ember egyből a legrosszabbra gondol, főleg ha már átélt hasonlót, mint ahogy te is. De tényleg nyugtasd magad azzal, hogy szülésnél az autoimmun tünetek javulnak. És gondolj arra, hogy szerencsés vagy, mert a dokid is nagyon pozitív, látod rögtön tovább is küldött, szóval bármi van, rögtön jó kezekben leszel.

Nagyon szurkolok érted, és ne félj, el fog ez múlni! Laura ha van időd próbálj jógázni (van egy kismamajóga dvd Lombos Melinda jógaoktatóval), nagyon jól lelazít, semmi megerőltető nincs benne, nekem nagyon bevált és vannak benne jó kis légzéstechnikák, ami majd a szülésnél is jól jöhet.

Írd meg mindenképp mi volt a dokinál, de vhogy úgy érzem nem lesz itt semmi baj. Vigyázz magadra nagyon!

2012. máj. 11. 11:11
mit gondoltok???? lehet hogy visszajön a betegségem??
2012. máj. 11. 11:11

Sziasztok, vagytok?


Én nagyon ki vagyok most bukva, ezért:


Kedden felmentem a Balcsihoz melózni. Egész nap ültem bent az irodában, eléggé megviselt, estére már mindenem fájt a lábaim, derekam, tényleg mindenem. 7 óra volt, hogy el tudtunk jönni az irodából. Rémes egy nap volt. Este hamar lefeküdtem aludni, nagyon késznek éreztem magam.

De sajnos hamar fel is ébredtem, hogy nem bírok, hogy feküdni, mindenem fáj... Pedig az elmúlt két este már sokkal jobb volt. Most nagy visszaesés...

Egész este mászkáltam, kínlódtam, és aludni próbáltam. Első este 2 órát sikerült aludnom, szóval nem sokat. Reggel is már alig éltem. Viszont az aktualizálást csak én tudom megcsinálni, és 10. a leadás határideje, és aznap már 9. volt... :S Ráadásul ez az egész eltart egy napig lazán. Szóval választásom nem nagyon volt, amúgy sem volt jó a sok fekvés sem. Bementünk az irodába. Amit kellett, szépen meg tudtam csinálni, csak hát megint túlóráztunk, és a végén már megint elég szarul voltam. Az estém annyival jobban telt, hogy kétszer is tudtam aludni. Felébredtem éjfél előtt, és 2 körül még tudtam húzni vagy 2 órát.

Az éltetett, hogy végre haza mehetek este. A délelőtt eltelt valahogy, és szerencsére úgy alakult, hogy délben el is tudtam indulni haza. Délután pihentem, mert alig éltem.

Estére elkezdett lezsibbadni a lábam. Nem akartam vele foglalkozni, mert féltem tőle. Próbáltam tudomást sem venni róla, de egész estére már olyan volt, mint ha egy ágyúgolyó lenne a térdem helyett. Pont úgy, mint a féléves kínszenvedésem alatt, ez volt az egyik legjellemzőbb tünet.

Azzal próbáltam tartani magamban a lelket, hogy terhesség alatt az autoimmun beteg kismama állapota szinte mindig javul, nem hogy romlik. De időnként elkapott a pánik, és akkor zokogás. Elmondtam a páromnak is, próbálta bennem tartani a lelket, nem azt mondta mindjárt, hogy azonnal orvos, hanem igyekezett nyugtatni. És pont erre volt szükségem. Ha azt mondja, hogy azonnal orvos, akkor minimum úgy bepánikolok, hogy egész este nem alszok semmit.

Azért később megbeszéltük, hogy orvos reggel, de azt már higgadtabban tettük.

Az este nehezen indult, de végül is többet tudtam aludni, mint az elmúlt 2 napban. Reggelre az ágyúgolyó nehezebb lett, és a másik lábamon is éreztem a zsibbadást. Folyton az járt a fejemben, hogy miért velem történik ez meg...

Átmentem reggel a háziorvosomhoz, amikor megjött elsőként hívott be, azt mondta, megérezte, hogy valami gond van. Beültem, és már el is kezdtem nála a picsogást, csak annyit tudtam kinyögni, hogy zsibbad a lábam. Elszomorodott az arca, és már hívta is a férjét, aki a neurológus orvosom tök véletlenül, hogy nézzen ma meg. Délutánra kaptam időpontot tőle. Illetve beküldött mindjárt vérvételre. A vért vevő hölgy kissé szétszurkálta az ereimet. Mindkét karomban. Aztán átmentem a nőgyógyászati klinikára is, mert ma lett volna esedékes a 16. heti vérvételem. Ott még egyszer bele szúrtak a karomba, élmény volt. És ezután felkerestem a dokimat, hogy elmondtam neki ezt az egészet.

Annyit mondott, hogy szerinte ez csak azért van, mert a babó nyomja az idegeket, és ne aggódjak, nem a GBS akar visszajönni. De ezt azért furcsállom kicsit, mert nem a teljes lábam van lezsibbadva, hanem a térdem nagyon, és a sípcsontom kicsit. A lábfejem szinte rendben van.

Most itthon vagyok. Délután fél 2-re kell orvoshoz visszamennem. És mit-tagadás, nagyon félek. Hogy a végén ferezis lesz belőle. Vagy, hogy kiderül, beteg vagyok, újra. Nem tudom, mit csinálok, ha beigazolódik.

544. LauraJones (válaszként erre: 540. - Full Up!)
2012. máj. 8. 18:23

:)

Szerintem az volt a baj, hogy az itteni védőnő írt egy formanyomtatványt az ottani védőnőnek, hogy helyileg hozzá járok.

Senkinek nem mondtuk el eddig, úgy hogy ezt tudom csak elképzelni.

De neki meg orvosi titoktartás az semmi?


Én sem akartam szedni antit. A dokimban megbízok, mert neki köszönhetem, hogy a GBS-re is fény derült. Mondta, hogy nem gyógyszerpárti, és hogy inkább egy kis penicillin, mint egy streptococcus, és ebben kénytelen vagyok elfogadni a véleményét. Én nem értek úgy hozzá.

Aranyos nő, és úgy tűnik képben van.


Legközelebb fel fogom hívni a nőgyogyit is, aztán majd meglátjuk.


Én is pörgök.

A szívás az, hogy az én munkahelyem 2,5 órára van a kórháztól és az otthonomtól :)

Innen azért nem szívesen mennék... :D

543. LauraJones (válaszként erre: 539. - Cseva1)
2012. máj. 8. 18:20

Az isten szóljon belőled, mert tényleg elég sok negatívumot éltem meg.

Párom volt biorezonanciás kezelésen vagy 1-2 hónapig. Senki nem tudta a gyomrát meggyógyítani, mióta volt ott, vagy 5-6 éve, azóta semmi gondja nem volt.

Az elején úgy volt, hogy amikor beteg volt, mindig elaludt a kezelés alatt. De ahogy gyógyult, úgy kezdett egyre éberebb is lenni. A végén már egyáltalán nem aludt el.

Csak ennyit tudok mondani. Egy barátnőm volt ilyen felmérésen. Valami rudat kell fognod, ami egy laptopra van dugva, nem tűnik túl tudományosnak, de működik.

:)

542. cseva1 (válaszként erre: 541. - Full Up!)
2012. máj. 8. 13:32

Full Up, nekem egy ritka fajta autoimmun betegségem van: wegener granulomatosis, ami főleg a felső-, alsó légútakat érinti.

Pesten volt orvosom, de sajnos nem úgy állt hozzá(m), ahogy kellett volna és ezzel sokat romlott az állapotom. Most Debrecenben járok, Magyarország egyik legjobb immunológusához. Kicsit messze van, de ha az életem függ ettől, akkor megéri.

Most hogy vagyok? Hát nem akarok negatív dolgokkal jönni, de sajnos a szteroid mellékhatásaitól szenvedek: kialakult egy miopathya, ami az izmok gyengeségét jelenti, így pillanatnyilag nem tudok lépcsőzni,mert nincs erő a lábamba. De most már csökkentették a szteroidot és remélhetőleg hamarosan újra erős leszek.

541. Full Up! (válaszként erre: 539. - Cseva1)
2012. máj. 8. 13:05

Szia Cseva1!


Üdv a klubban! Neked milyen autoimmun betegséged van? Hol kezelnek? És most hogy érzed magad?

540. Full Up! (válaszként erre: 533. - LauraJones)
2012. máj. 8. 13:05

Szia Laura!


Jó, hogy előkerültél. Nagyon sajnálom, ami történt. Ki pletykálhatta el? Megértem anyukádat, hogy így kibukott, remélem azóta megenyhült kicsit. Nem kéne' azzal foglalkozni, ki mit gondol, sokkal inkább örülni az érkező babának.


Laura azért óvatosan ezekkel az antibiotikumokkal, szerintem terhesség alatt nem jó ilyeneket szedni, és tényleg ha szarul vagy inkább először a nődokival konzultálj a lehetőségekről nehogy árts a babónak! Jó?


A munkát be fogod tudni fejezni, szerintem kifejezetten jó dolgozni minél tovább, augusztusban még csak 6-7 hónapos leszel, ha nincs semmi problémád én azt tanácsolnám, maradj. Én is majdnem munkából mentem szülni :-) De én ilyen vagyok, pörgök ezerrel, ez is a vesztem.

539. cseva1
2012. máj. 8. 12:30

Sziasztok!


Full up, nagyon jó olvasni a soraidat és ezt a pozitív hozzáállást, na meg az orvos biztató szavait.

Közben én visszaolvastam néhány oldalt és látom, hogy van aki már különböző diétákkal is próbálkozik. Én ma (?, ha eljutok egy boltig) kezdem a glutén- és tejtermék mentes - remélhetőleg bírni fogom és így életen át tartó - diétámat. Remélem, hogy használ, na meg a homeós bogyó is. Én a biorezonancián is szeretném kipróbálni, van esetleg valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?


Myra, nagyon közeleg már a szülés ideje. Én ilyenkor nagyon izgultam és biztos, hogy minden rendben lesz. A szemeddel kapcsolatban jó híreknek pedig nagyon örülök!!!


Laura, a 12 hétig én sem voltam túl jól, de aztán meg nagyon szép heteim és hónapjaim voltak. Meglásd, majd elmúlnak a nyavalyák és jön a boldog pocakos korszak.

538. LauraJones (válaszként erre: 532. - Full Up!)
2012. máj. 8. 11:22
jaj de jó olvasni, amit írtál! Nagyon szorítok, hogy jól legyél! Elsőre soknak tűnik az ár, de ha használ, akkor nincs az a pénz, ami nem térülne meg, és az ember nem jó szívvel adna ki a kezéből!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook