Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szülni valamilyen autoimmun betegséggel fórum

Szülni valamilyen autoimmun betegséggel (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
507. LauraJones (válaszként erre: 505. - Myra_Myra)
2012. ápr. 20. 09:25
Jaj sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. De tudom, hogy jól fogsz dönteni! Ha a babó kint lesz, már Magadra is gondolnod kell! Ne olvasgasd a rémhíreket! Csak bízz benne, és cselekedj a legjobb tudásod szerint!
506. LauraJones (válaszként erre: 503. - Myra_Myra)
2012. ápr. 20. 09:23

Szia Myra!

Jó hallani rólatok! Sajnálom ezt a nyavalyát! De ne stresszeld Magad! Ez árt a leginkább tudod! Csak nyugi! Ne gondolj mindjárt a legrosszabbra!

A babó szépen a 38. héten fog születni, ahogy tervezve is volt. Nem lesz baj!!!

2012. ápr. 19. 21:39
bocsánat, szétkapcsolt. Szóval a nőnek az azt követő 10 évben még 12x volt látóideggyulladása, majd ráment a gerincére is. S csak akkor kezdték el sejteni hogy Devic-je van neki is, s elkezdték az Imuran kúrát. A végére az volt írva, hogy az eset tanulsága az, hogy az időben elkezdett Imuran immunszuppresszív kúra megelőzheti a későbbi szem- és gerincproblémákat. Én erre gondolok most, hogy nekem is fontos lesz szednem. De az a sok mellékhatás....jaj.
2012. ápr. 19. 21:36

Visszaolvasgatok amennyire a gép engedi.


Laura, de örülök hogy voltál UH-n, nagy élmény! :) Nekem még 1 Uh lesz a 38.héten, ha addig nem születik meg a kisfiú. Sajnálom a rosszullétedet, de sajnos ezzel jár (sokunknál) a terhesség. Nekem most is sok a savam, lehet már írtam, Rennie-t szedek rá, jégmenta ízű, nagyon rossz ízű de használ. Gyorsan szétrágom s kész.


Lányok, nekem is volt anno lyme vérvizsgálatom, engem egy hematológus küldött el rá, negatív lett. És akkor néztek valami borrelia vagy vmi ilyesmi nevű betegséget is, az is negatív lett.

Nekem szülés után nézik az aquaporin szintet, itt helyben leveszik a vért és küldik Pestre, persze előtte a csekket a 8.000 Ft-ról be kell fizetnem, az állam nem támogatja ezt a vizsgálatot.

És időközben kértem időpontot Pécsre, az új doktornőhöz, június 26. lesz. Nem tudom milyen lesz a nyári hőségben Pécsre utazni, át az országon, Intercity-vel, felvágott hassal, szülés után 1 hónappal, de le kell mennem. És megmondom őszintén, félek az Imuran gyógyszer szedésétől...szülés másnapjától :( Olvastam egy orvosi tanulmányt, ott egy 25 éves nőnek volt látóideggyulladása, az azt követ

2012. ápr. 19. 21:15

Sziasztok, megvan a gép, elmentünk a család házához, megrázó volt. Volt ott 7 gép, szerencsére az enyém nem volt szétszedve (még), így elhoztuk egyben. Minden megvan de nem működik, percenként szétkapcsol. Holnap keresek szerelőt.


Pár napja rettenetesen viszket mindenem...de annyira, hogy éjjel erre ébredek. Nagyon rossz. Tele vagyok piros pöttyökkel, kezem, lábam, hasam, hátam, mindenem, mert vakarom, nem tudom megállni. Néha már vérzik is :( És ahol nincs piros pötty, ott is viszket. Voltam ma védőnőnél, ő azt mondta, létezik "terhességi kiütés" nevű betegség, terhesség vége felé szokott lenni, szülés után elmúlik. Meg is nyugodtam. De mentem ma a nőgyógyászhoz is, délután, ő megijesztett, holnap reggel 7-kor bőrgyógyászhoz kell mennem. Azt mondta, lehet "csak" kiütés, de lehet komolyabb immunbetegség is, s akkor lehet az veszélyes a bbaára is :( Meg vagyok rémülve most rendesen. Ha immunbetegség és ha komoly, akkor a 36.héten azaz 2 hét múlva császároz, mert ártana a pocakban lét a babának. Koraszülött lesz a baba ha 36.héten születik :(( Holnap kiderül, próbálom megírni majd ide, ha a gép engedi.

és a másik rossz hír az, hogy újra kell a Clexane-t szúrni, 1.terhességnél is kellett. Trombózis ellen véd (anyunak volt), de nem tudom magamnak szúrni, nem vagyok rá képes :( Szülés előtt 2-3 héttel kell kezdeni, szülés utáni 2 hétig.

2012. ápr. 19. 10:12

Sziasztok Lányok!

Én éhes vagyok. Eszek rendesen, de ma valahogy állandóan éhes vagyok. Itt az ideje a tízórainak. Egy kis tejfölre gondoltam... Kenyérkével, áááá :)

Ebédre pedig krumpli főzelékre...

Tegnap kihánytam a vacsit, annyira savasat ettem :S És ilyen borzalmas hányásom még életemben nem volt. Bocsi az illusztrációért...

2012. ápr. 18. 14:48
Hol vagytok?
2012. ápr. 16. 14:32

Sziasztok

Anita nem voltam a doktornőnél, nem pesti vagyok, lehet nem is jutok el, nem tudom. A vérvizsgálatot megcsináltatom, elvileg holnap. Majd eredménytől is függ megyek-e a doktornőhöz.

A GM étkezés a paleohoz képest maga a mennyország. Ha a "rendes" étkezés 100%, akkor a GM 80%, a paleo 30% az "élvezet" szempontjából...ezekkel a GM lisztekkel szinte mindent meg tudsz csinálni amit a rendes búzaliszttel. A paleo nem eszik semmilyen gabonát, cukrot, tejterméket. Rizst, burgonyát, kukoricát, hüvelyeseket se. Ez a szadi...bár akik csinálják azok szerint meg lehet szokni. Most próbálom az agyam ráállítani erre, mert kénytelen leszek kipróbálni...azt ugye tudod, hogy a kínai diéta se csak addig tart amíg a kezelés? Ezek élethosszig tartó iránymutatások!!! Különben nem ér semmit. Nekem is híznom kéne, nem tudom a paleotól hogy fogok...


Laura nálunk a 19. heti uh-n derült ki a neme. Szép neveket választottatok!!


Myra ez naggyyon durva...szegények :-(((

Az ekcéma is immun alapú sajnos. Már olyan kevés van a terhességből, izgulok érted!!!

2012. ápr. 16. 12:10

Sziasztok!


Myra sajnálom, ami az informatikusoddal és családjával történt, borzalom! A géped biztosan elő fog kerülni, és vki csak megbütyköli végre. A családi képekről nem szoktatok biztonsági mentést csinálni? Mi a legjobbakat mindig előhívatjuk. Nekem az a mániám, hogy egyszer betörnek és elviszik a laptopokat, semmink sem marad a gyerkőceink múltjáról. Nem tudom megmagyarázni miért, de vhogy bennem van. Az orvosi leleteket meg a dokiktól is ki lehet kérni utólag.

Már csak 4 hét? Jaj, hát nem semmi, és ezt a terhességet teljesen tünetmentesen élted meg, tök jó!!


Laura, nekem a megérzéseim sosem működtek, én az elsőnél lányt mondtam, fiú lett. A 2.-nál fiút mondtam és lány lett. :-) Bár közhely, de tudod mit egy a lényeg: egészséges legyen! Jó gyorsan sikerült névügyileg dűlőre jutnotok. :-)


Bernadett, beszéltél már Esztó doktornővel? Mikor mész hozzá? Nagyon kíváncsi vagyok mit fog neked mondani. Én is el fogok menni hozzá, csak előbb ezt a cérnabeültetést végigcsinálom.

Úristen a paleoban még rizst sem lehet enni, meg GM kenyeret? Ez nagyon durva, nekem már a gluténmentes táplálkozás is elég szadinak tűnik, dehogy még azt se.. Jaj most nem lettem feldobódva.. Remélem cérnadokinéni nekem vmi lightosabb diétát javasol, mert ezt hát nem biztos, hogy hosszú távon bírnám. Na nem az akaraterőm miatt, hanem fizikailag jelentene gondot. Írd meg mindenképp, hogy boldogulsz!

498. LauraJones (válaszként erre: 496. - Myra_Myra)
2012. ápr. 16. 11:40

utána olvastam a hírekben. egy víkend házban voltak, ahová a gépedet biztosan nem vitték magukkal, így legalább az orvosi levelezések megmaradnak...

Minden esetre elég borzasztó... :(

497. LauraJones (válaszként erre: 496. - Myra_Myra)
2012. ápr. 16. 11:37

Jaj, ez nagyon durva, sajnálom!

De Te ne foglalkozz semmivel, csak koncentrálj arra, hogy minden rendben van! És már csak 4 hét. Hú.... Mindjárt itt van. Olyan gyorsan telik az idő...

2012. ápr. 16. 10:35

Sziasztok, nem tudtam írni és most sem tudok, tudjátok a számítógépem... a szerelő, akinél volt/van a gép, meghalt. 32 éves volt, lakástűzben bennégtek a barátnőjével :( A tévé is mutatta őket :( Szombaton volt a temetés, a héten majd felkeresem az anyukáját, hogy megvan-e a gépem. Azon volt minden családi fénykép, és az összes orvosi levelezés :(

Már a 34.hétnél tartok, 4 hét van hátra, most nem volt vizsgálatom, 25-én megyek Pestre szemészetre (neuro-ophtalmológia). Most csütörtökön megyek védőnőhöz és nőgyógyászhoz is. Új tünetem nincs, vagyis bőrtünetek vannak, ekcéma, nem tudom van-e összefüggés az immunbetegséggel.

Lányok, amint lesz gépem, írok, ne haragudjatok.

Drukkolok mindenkinek!

Puszi.

495. LauraJones (válaszként erre: 493. - Full Up!)
2012. ápr. 16. 10:04

:) Nemet nem tudtak mondani még, nagyon nem is úgy volt elhelyezkedve. Pedig nagyon vártam, és szinte tutira vettem, hogy most látni fogom. Szerintem fiúcska lesz :D Tutira veszem, a párom csak azért is lányt mond :D

Levente lesz, vagy Virág :) Ezek mellett döntöttünk.


Egyébként én is jobban el tudom azt a magyarázatot fogadni, hogy az, hogy mi betegek vagyunk, az nem a véletlen műve, úgy értem, hogy nem azért van így, mert hipp-hopp, és így alakult, hanem úgy gondolom, hogy mindennek oka van. Az én esetemben az ok az influenza elleni védőoltás volt, meg vagyok erről győződve.

De tudnám azt is mondani, hogy a brutális fertőtlenítés is közre játszik ebben. Hogy minden bacit kinyírunk... Válogatás nélkül...

2012. ápr. 13. 15:45

Anita: igen olvastam a történetét, sőt felvettem vele a kapcsolatot is, váltottunk pár emailt. Én úgy döntöttem megcsináltatom magamnak ezt a vérvételt, nem hagy nyugodni a dolog. Abban én sem hiszek, hogy ami félresiklott nem lehet ismét a normális irányba terelni. Csak meg kellene tudni hogyan...ha rájöttél szólj :-D.

Én a paleoban azért hagytam meg a rizst meg a GM kenyeret mert nagyon le vagyok fogyva és nem akartam tovább. De az okosak szerint be fog állni tőle a normál súlyom. Úgy legyen!

2012. ápr. 13. 09:29

Sziasztok!


Laura, látom már teljesen a babó hatása alá kerültél.:-) Emlékszem én minden egyes uh-t nagyon vártam, olyan jó volt kicsit kukucskálni, mit csinál éppen bébike. Kár, hogy párod nem láthatta. Nemet nem tudtak még mondani? Lehet akkor lány lesz, a fiúkat ilyenkor már gyakran látják, ha épp úgy helyezkedik. Neveken már gondolkodtok?


Bernadett, ha csak lyme lett volna az SS-A nem lett volna pozitív az immunpaneljében. Neki u.a volt mint nekem magas RF és SS-A pozitívitás. A lyme elsősorban reumás tüneteket és idegrendszeri problémákat okoz. Neki pedig lényegében minden szervét érintett. Hogy az összes mirigyműködése leállt, kezdve az izzadságmirigyektől a gyomornedvig tipikus sjögren dolog, bár ennek is a durvább fajtája. Ő már akkor ment lyme vizsgálatra, mikor már gyógyult volt. Szerintem, ha a sjögrent vmi vírus (?) okozza simán lehet, h azt is kimutatja a lyme szerológia, nem csak borelia bacit néznek, hanem társfertőzéseket is. Én el tudom képzelni, h az autoimmun betegségek és a lyme között lehet összefüggés. Bennem rengeteg kullancs volt kiskoromban, sokat kirándultunk szüleimmel a Börzsönyben, a legkülönbözőbb helyekről szedték ki belőlem rendszeresen. Mondjuk olyanra, h bevörösödött volna ilyen kokárdaszerűen nem emlékszem, nyilván ha ez történt volna, anyum rohant volna velem a bőrgyógyászhoz. De simán lehet, hogy vmi fertőzés bennem maradt. Az az igazság, hogy én a vírus magyarázatot v. hibás étrendet vhogy jobban elfogadom, mint hogy az immunrendszer csak úgy párunknál megbolondul, és a saját jó sejtjeit, szöveteit írtja ki mindenféle előzmény nélkül.


Szerintem próbáld meg a kúrát, amit a doki javasolt, ha már kicsit enyhülnek a tünetek fél siker. A kínai diétában sem szerepel glutén, cukor, tej és vörös húsok, úgyhogy rám is kemény diéta vár. Csakhát ha még fogyni is fogok, na az lesz a katasztrófa, jártányi erőm nem lesz.

492. LauraJones (válaszként erre: 491. - Nbernadett)
2012. ápr. 12. 13:42

annak idején, amikor panaszaim voltak, engem is elküldtek egy lyme szerológiára, biztos, ami biztos alapon. De nem mutatták ki. A lyme is okozhat polyneuropathiás tüneteket.


Annyira nem zavart, hogy nem tartott az UH félóráig, amúgy is 1 órát késett a doki. Olyan hihetetlen még, hogy odabent van valaki :D

2012. ápr. 12. 12:26

Anita: elolvastam a Szebetiel hsz-it, tegnap egész délután a témában kutakodtam. Neki azért tűntek el a véréből az antitestek mert nem is volt autoimmun, hanem lyme-os, nem? Én így értelmezem. Benned volt valaha kullancs? Bennem egyszer harminc valahány éve de állítólag azonnal kiszedték.

Dokinál: az alap a paleo táplálkozás, amit én csinálok már egy jó ideje, két dolog meghagyásával amit elvileg nem lehetne. Azt mondta a doki nálam nincs kompromisszum, hard paleo kell. Emellett Bemer mágnesterápiás kezelés plusz homeo bogyók. Gondolkodom...az ára húzós.

Írországba költözünk, haza fogok járni kezelésre, kontrollra. Köszi a biztatást, remélem Te is jobban vagy már. Sajnálom, hogy megcsapott az ízületi fájdalom szele...de örülj, hogy csak megcsapott...Jobbulást a lányodnak!


Laura tök jó, hogy minden rendben! Emlékszem a lányom is hiperaktív volt a 12. hetes uh-n. Azóta is örökmozgó. Olyan bukfenceket csinált a méhemben alig tudták megmérni. Akartam mondani, hogy sokat ne várj az uh-tól, futószalagon csinálják...

2012. ápr. 12. 11:43

Sziasztok! Túl vagyok a 12. heti UH-mon.

Hát össze-vissza az történt, hogy a hasi UH-n kb fél perccel tovább nézelődtünk, mint eddig szoktunk :)

Láttuk a lábait, meg az ujjait :D Most 52 mm-es a csöpike. A doki nagyon elégedett volt a méretével, azt mondta, hogy szépen alakul!

Utána elküldött a lelettel, meg a befizetett kombinált tesztes csekkel vérvételre. Egy csőnyi vért vettek le, és kb 1, 5-2 hét múlva lesz eredmény.

A párom ott volt velem, ellógott munkából 1 órára, de a doki pont egy órát késett, így nem láthatta a babót, pedig úgy izgult.

És képzeljétek, a baba úgy ficánkolt, hogy azt még nézni is durva volt, a lábaival úgy fincergett :)))

489. Full Up! (válaszként erre: 480. - Myra_Myra)
2012. ápr. 11. 11:09
Látom mindenki ma megy orvoshoz, csak én nem, úgyhogy ma én szorítok értetek. Uh Myra mindjárt érkezik a babótok, rohan az idő. Te is írd meg mi volt, mit mondott a szemed hirtelen javulására? Vagy azt nem ő nézi?
488. Full Up! (válaszként erre: 486. - LauraJones)
2012. ápr. 11. 11:08

Szia Laura!


Úgy emlékszem a 12. uh-on a lehetséges rendellenességeket szűrik, down kór stb. Ilyenkor van az a nagy vérvétel már elfelejtettem a nevét.


Írd meg mindenképp mi volt, nagyon kiváncsi vagyok!

487. Full Up! (válaszként erre: 481. - Nbernadett)
2012. ápr. 11. 11:04

Szia Bernadett!


Mi volt a homeopátiás doktornál? Milyen szereket kaptál? Képzeld tegnapelőtt éjjel én is nagyon beparáztam, éjjel belázasodtam, és az ízületeim úgy bedurrantak, hogy alig bírtam felkelni az ágyból. Aggasztó volt, aztán összeszedtem magam, bevettem egy algoflexet, és elmúlt. Azóta nyugi van. Anyum szerint a frontok miatt lehetett, hát nem tudom. Vivimnek arcüreggyuszija lett (ő már jobban van szerencsére), talán vmit elkaptam és nekem ilyen ízületeket érintő formában jött ki.


Keress rá a „Szebetiel” névre, nagyon aranyos, segítőkész gyógyult exsjögrenes!

A lyme dolgot nem tudom, azt azért nem hiszem, hogy minden autoimmun betegség abból indulna ki, de tény, hogy sokakat kigyógyítottak, tehát egy kört talán ez is megér. Én most abban maradtam magammal, ha a cérnára nem reagálok még a 10. kezelés után sem, akkor bejelentkezem Eszto doktornőhöz (állítólag lyme téren csak hozzá érdemes menni).


Messzire költöztök? És akkor hazajársz majd kezelésekre, v. külföldön keresel új dokit? Szerintem abba fogod tudni hagyni a gyógyszereket, lehet pont ezzel a homeopátiás cuccal tudod majd kiváltani. Hát drukkolok 1 000-rel, mert azért gyulladáscsökkentőkön élni mégsem a legjobb.

2012. ápr. 11. 09:18
Holnap reggel megyek a 12.heti uh-mra. Izgi... Mit fognak ott csinálni? Lesz valami extra?
485. LauraJones (válaszként erre: 479. - Full Up!)
2012. ápr. 11. 09:17

Jó hogy eltűntek a csomók, és a gyulladás is eltűnt.

Kíváncsian várom én is ezt a beültetést, remélem használni fog majd! Szorítok érted!!!

484. LauraJones (válaszként erre: 483. - Nbernadett)
2012. ápr. 11. 09:15

Lehet, de magamra költeni a pénzt, amikor a páromra is lehetne, vagy a házra, vagy a babára... Annyi mindenre el tudnám "szórni" sokkal hasznosabbakra :(

Sajnos én ilyen vagyok.

Most már ugye jobban vagyok, ezért nem is foglalkoztat annyira. :(

2012. ápr. 10. 18:53
Laura ez nem túl jó hozzáállás...az egészséged a legfontosabb! Mondjuk most ne is menj, állapotosan. Egyébként hogy vagy? Múlnak a hasi panaszok?
482. LauraJones (válaszként erre: 478. - Nbernadett)
2012. ápr. 10. 17:20

őszintén szólva? sajnáltam a pénzt rá.

a párom volt biorezonanciás vizsgálaton is, és bejött neki. kb 2 hónapig járt rendszeresen kezelésre a gyomrával, és teljesen meggyógyult azóta, előtte meg csak kínlódott vele. Csak sokba került.

Amikor szarul voltam, akkor gondolkoztam rajta sokat, de most hogy amúgy is elvagyok, most az lebeg a szemem előtt, hogy mennyibe kerül, és hogy azt mennyi másra lehet elkölteni. :(

2012. ápr. 10. 14:54

Anita örülök, hogy a nyirokcsomók eltűntek! Ez tényleg jó hír! Olyan izgatott vagyok a kínai kezelésed miatt mintha én mennék :-))). Én meg holnap homeopata orvos-természetgyógyászhoz megyek, majd referálok mit mondott.

A fórumon konkrétan azt a hozzászólót meg tudod írni akinek eltűnt az ssa a szervezetéből? Te hiszel ebben hogy minden autoimmun Lyme? Neked vizsgálták ezt?

Natúrszigetes fórumot már korábban végigolvastam, az most behalt egy beszólás miatt (de a csaj akinek beszóltak átköltözött az autoimmun topikra) az indexre. Na akkor nem voltam túl boldog mikor azt elolvastam... :-S

Tegnap-tegnapelőtt nagyon rosszul voltam, alig éltem. Nemsoká megyek Debrecenbe a dokimhoz beszélek vele a gyógyszert illetően. Elhagyni nem fogom tudni még egy darabig de úgy néz ki bírni se nagyon bírom, vagy nem tudom ezek "normális" mellékhatások-e amik nálam voltak...


Myra várunk vissza!


Laura hogy vagy?

2012. ápr. 8. 15:53

Sziasztok,nagyon kellemes és pihentető húsvéti ünnepeket kívánok Mindannyiótoknak és a családtok minden tagjának!

A számítógépünket megint elvitte a szerelő, ha jól emlékszem, szerdán...ma vasárnap van, még semmi hír, nincs gépem megint, ezért nem írtam. Most kint vagyunk Párom szüleinél, innen gyorsan írok, hogy tudjátok: nálunk minden oké. Szerdán megyek neurológiára.

Amint lesz gépem, írok "rendesen" és vissza is olvasok.

2012. ápr. 6. 11:58

Sziasztok!


Megvolt a mai uh. Szerencsére a nyirokcsomók eltűntek, a nyálmirigyeim viszont csökkentek, egyedül a jobb oldali nagy nyálmirigyem normális méretű (na és pont ott volt a múltkor a gyulladás!). Közben bejelentkeztem a cérnabeültetésre, május 7-én lesz az első utána havonta ismételjük. 30 perc állapotfelmérés, 30 perc masszázs, és 30 perc beültetésből tevődik össze egy ilyen kezelés. Azt mondta a doki, vigyek minden leletemet. Mindenképpen beszámolok a kezelésről, kicsit izgulok, de nagy reményeket fűzök hozzá. Bennem érdekes nem merült fel, hogy ezzel még több kárt okoznék magamnak. Most vhogy nyugodt vagyok.


Bernadett ez egy lymos fórum, ami az indexen van, aztán van a natúrszigetes sjögrenes fórum ill. az utolsó, ahol mindenféle autoimmun betegség van, szép számmal akad köztük sjögrenes is:


[link]


[link]


[link]


Igen én is úgy tudom, h a delagil a leggyengébb gyulladáscsökkentő. És azon nem gondolkodtál, hogy a gyógyszert elhagyd? Amúgy meddig kell szedned? Vagy szerinted, ha abbahagynád újra jelentkeznének az ízületi fájdalmak???


Tényleg Laura, hogyhogy nem próbáltad meg a kínai orvoslást, azért egy ismerősben mégis jobban megbízik az ember.. Én már úgy vagyok ezzel az egésszel, hogy bármire hajlandó vagyok, csak a kemény szterókat, gyulladáscsökkentőket ne kelljen.

2012. ápr. 6. 10:52
Laura ha ilyen kapcsolataid vannak miért nem próbáltad meg Te is?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook