Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szülni valamilyen autoimmun betegséggel fórum

Szülni valamilyen autoimmun betegséggel (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
537. LauraJones (válaszként erre: 530. - Myra_Myra)
2012. máj. 8. 11:13

Annyira jó, hogy Te nem kapod el a lány betegségeit.

Én minden szemetet elkapok, de úgyis, hogy igazából nem is volt a közelemben senki, aki beteg lett volna. Egyikből a másikba esek. Rémes. :(

536. LauraJones (válaszként erre: 529. - Cseva1)
2012. máj. 8. 11:11

Szia! Köszi a tanácsokat. Az én terhességem eddig elég gázos volt. Nem hogy élvezni nem volt még időm, hanem eléggé kikészültem az egyéb bajaimtól.

Úgy hogy most már nagyon rám férne egy kis kikapcs.

535. LauraJones (válaszként erre: 527. - Myra_Myra)
2012. máj. 8. 11:10

Képzeljétek. A múlt héten beteg lettem, és a dokim látott valamit a torkomon. Elküldött vérvételre, magas volt a süllyedésem, meg a fehérvérsejt számom, és antibiotikumot írt fel. Fájt minden végtagom, derekam, aludni sem tudtam.

Tegnap voltam a nőgyogyimnál, lehurrogott, hogy nem szóltam neki a gyógyszerről még mielőtt szedni kezdtem volna, aztán az is eszembe jutott, hogy itt is mondtátok, hogy a terhességtől is lehet magas a süllyedés száma... Kicsit össze vagyok zavarodva, mert a múltkor amikor allergiáról kérdeztem, akkor azt mondta, hogy szakorvos...

Na mindegy.

Szóval lehet feleslegesen szedem a bogyót, de most már mindegy.

Csak remélem, hamar meggyógyulok.

534. LauraJones (válaszként erre: 525. - Full Up!)
2012. máj. 8. 10:50
Mi volt a cérnadokival??? Kíváncsi vagyok!!!
533. LauraJones (válaszként erre: 521. - Myra_Myra)
2012. máj. 8. 10:48

Először is sziasztok! Megjöttem, gyorsan végig olvasok, kommentelek, aztán ha még belefér mesélek egy kicsit. :)


Szerintem 6 nap 2200 ft/nap áron megéri. nem beszélve arról, hogy nyugiban vagy. És tényleg a fertőzések, nem mindegy.


A szüleimnek elvileg a 4 napos hétvégén akartuk megmondani, de anyukám már előtte való héten felhívott, hogy sorban gratulálnak neki az emberek a faluban (ami 340 km-re van innen), és rákérdezett, hogy most akkor mi van. Rémes volt, ne tudjátok meg, mert az volt neki a legfontosabb, hogy hogyan fog ezek utána a falu szemébe nézni, hogy eddig meg letagadta...

Mondanom sem kell, nagyon kiborultam, 2 napig sírtam, és legszívesebben haza sem akartam menni.

Végül voltunk otthon, sokat nem beszéltünk az egészről otthon, inkább azóta telefonon beszélünk ezekről, mert mostanra nyugodott meg.


Egyelőre dolgozom. Egy olyan munkán vagyok, aminek a határideje augusztus 31, igaz addig tuti nem lesz kész. Ráadásul kb 2-en csináljuk az egész munkát, és ha én lelépnék, akkor a másik bele rokkanna, na meg a pénz sem mindegy, hogy táppénz vagy fizetés. Szóval, ameddig jól vagyok, és bírom csinálni, addig szeretném is.


Kitartás, nagyon szorítok érted, értetek! Már alig van hátra idő... Olyan izgi!!!

532. Full Up! (válaszként erre: 530. - Myra_Myra)
2012. máj. 8. 09:46

Sziasztok Lányok!


Tegnap megvolt életem első cérnabeültetése, ahogy megígértem most akkor élménybeszámolok. Érkezéskor kitöltettek velem egy lapot, fel kellett sorolni minden tünetet, betegséget, műtéteket évszámra pontosan. Tehát nekem nem csak a sjögrent, hanem pl. a legutóbb beszerzett laktózérzékenységemet is. Amikor ez megvolt, még ücsörögtem elég sokáig mire behívott a doktornő. Bemutatkozott, kézfogás után megállapította, hogy a keringésem nagyon rossz (nekem ez már fel sem tűnik, világ életemben hidegek voltak a kezeim, lábaim, és különösebben nem zavart). Aztán átfutotta a papírjaimat, jegyzetelésbe kezdett. Utána kérte, hogy nyújtsam ki a nyelvem, abból rögtön látta, hogy a vesém, tüdőm és a májam a problémás, és azt kell majd kezelni. És itt jön a csavar, merthogy a szem és szájszárazság csak tünet.. Ő nem tünetet kezel, hanem egész testet gyógyít, különösen azon szerveket, amik érintettek. Na innentől kezdve már éreztem, hogy ez az én dokim. Mindent részletesen elmagyarázott, hogy mi mit okoz. Azt láttam rajta, hogy az „autoimmun” fogalmat ő sem szereti. A parotis gyulladásomról nagyon részletesen kikérdezett, szerintem ő is azt érezte nagyon gázosnak. Azt mondta meg fog gyógyítani. És nekem ez éppen elég is volt. Megnézte a vérképem, a RF-emre annyit mondott nagyon sok, de megoldjuk. Ezenkívül megállapította, hogy vérzszegény vagyok, és sajnos az ínyem is sorvadozásnak indult. Gondolhatjátok fel voltam dobódva, de megnyugtatott a tudat, hogy itt legalább már AKARNAK segíteni. Ezután egy lazító masszás következett, lányok az isteni volt. A masszőr mondta, hogy a hátam nagyon merev, és nem ártana nyújtanom rendszeresen, mert nem erősítenem kell, hanem nyújtanom. Elraktároztam, majd előkapom vmelyik jóga DVD-m és beveszem az edzésprogramba. Szóval a lazító masszás után elérkezett a várva várt pillanat. Doktornő megjelent a cérnákkal. Gyakorlatilag a lábujjamtól a fejem búbjáig összeszúrkált. Igyekeztem követni azt az utasítást: minden beszúrásnál kilélegezni. És működött nagyon is, mert semmi fájdalmat nem éreztem, egyszer volt, hogy elfelejtett szólni, hogy szúrás jön, és én meg nem lélegeztem ki, na azt azér’ már megéreztem. Kb. 20-25 cérnát tehetett belém, volt ahol jobban vérzett, volt ahol kevésbé. Ja még egy dolog, a masszás után szerintem lement nagyon a vérnyomásom, mert iszonyat hidegrázásom volt, remegett az egész testem. A dokinő mondta, hogy előtte enni kell, na persze én nem ettem semmit. Valószínűleg ez lehetett a baj. Hozott nekem egy gyömbéres cukorkát, kb. a felénél már el is múlt minden remegés, teljesen jól voltam. Mikor befejezte, behúzta a függönyt, 10 percig pihiztem még.

A kezelés 22 500 Ft volt nekem, ami a következőképpen tevődött össze: 3 000 Ft állapotfelmérés, 13 000 Ft cérnabeültetés, 2 000 Ft vietnámi vitamininjekció (immunrendszer erősítő!), 1 000 Ft ginger tea (ez a vérkeringést szabályozza), 3 000 Ft tabletta ízületi gyulladásra ebből 2*5 db-ot kell bevenni étkezés után, és végül 500 Ft balzsam ízületi fájdalmakra.

Ahogy hazaértem 3 órát aludtam, majd arra ébredtem, hogy fáj a szuri helye a hátamon és a hasamon… Kivánszorogtam az ágyból ettem, bevettem a bogyókat, megittam a ginger teát, ami úgy felpörgetett, hogy egész éjjel fent voltam. Reggel 6-kor picit bealudtam, de 7-kor kivágott az ágy. Lányok velem ilyen 2 éve nem volt, úgyhogy ez már maga a csoda, hogy ma totálisan éber vagyok, tiszta a fejem, ma még csöppentenem sem kellett a szemembe, és a legjobb, hogy reggel a szájpadlásomon volt nyál. Nekem egyetlen egy dolog a furcsa, hogy nagyon kemény immunerősítést kaptam, és még fogok is kapni 4-5 alkalommal. Ugye elvileg autoimmunosoknak ezt nem szabad.. Viszont már 2 éve nem érzem magam ilyen szuperül, tehát van benne vmi. A doktornő azt mondta, alkalomról alkalomra lesz feltűnően jobb.


Május 30-án megyek a következő kezelésre, közben majd tájékoztatlak benneteket, hogyan alakulok. És képzeljétek nem kell diétáznom, hál istennek.

531. cseva1
2012. máj. 7. 15:25

Myra, a pozitívumot a terhességre, szülésre és az utána lévő időszakra írtam.

Sajnos, igen bármikor fellobbanhat, ma már tudom, hogy nálam főleg mi a kiváltó ok (stressz), de most már nemcsak a gyógyszeres kezelést, hanem más alternatív módszereket is igyekszem igénybe venni és remélhetőleg hamarosan kimászni az éppen tomboló immunrendszerem ellen. És főleg pozitívan hozzáállni a gyógyuláshoz. A gyerekek sokat tudnak segíteni. Ha itthon van a fiam, akkor nem érek rá magammal foglalkozni, mostanában folyton ki nevet a végént játszunk vagy más társast. Bár tény, hogy vannak időszakok, amikor az ellátása is nehezemre esik. De akkor is csak előre szabad nézni és felfele.

2012. máj. 7. 13:35

Sziasztok!


LauraJones, hová tűntél? Ugye nincsen semmi baj? Aggódunk ám Érted, kismama! Tessék írni legalább pár sort :)


Full up, Neked ma van a nagy nap, majd írd le, milyen volt a cérnadokinál? Fájdalmas?


Nbernadett, Ti már kint vagytok? :)))


Szia cseva, örülök hogy itt vagy! Köszi hogy leírtad, bár nekem inkább negatívum a történeted, s tudod miért? Azért, mert x év után is visszatér a betegség...s szerintem ez az elkeserítő ebben az autoimmunban. Sosincs gyógyulás és akár 10 év után is előjöhet egy újabb shub :( Én annyiból vagyok szerencsés, hogy nálam hamar rájöttek, mi a baj, és kezelik majd gyógyszerrel. Én abban bízok hogy a gyógyszer mellett nem lesz újabb tünet.


Lányok, mához 2 hétre kell befeküdnöm, a doki áttette május 21-re a kórházi befekvést és 22-én születik a baba.

A viszketés továbbra is szörnyű, komolyan, az ellenségemnek sem kívánom :(

Legyen szép napotok. Voltam ma vásárolni pár dolgot ami a kórházba kell, a kislány itthon volt az apukájával mert torokgyulladással küzd szegény.

529. cseva1
2012. máj. 7. 11:51

Sziasztok!


Nem vagyok érintett a szülés témában, (az autoimmunban sajnos igen), de bele olvastam a topicba és szeretném a saját történetemet pozitívként megosztani.

25 éve vagyok autoimmun beteg, de csak öt éve jöttek rá. 25 évvel ezelőtt 4 év tünet után magától helyreállt az immunrendszerem és volt 16 tünetmentes évem. Közben volt egy gyönyörű terhességem, egy 20 órás szülésem és két év gyönyörű évem a gyerekemmel. Bár akkor is fenn állt az autoimmun folyamat, de nem erősödtek a tünetek, ellenkezőleg, életem legcsodálatosabb évei voltak. (és remélem, hgoy még lesznek is ilyen szép évek). Majd amikor visszamentem dolgozni, az már sok volt nekem és akkor lobban be újra a betegség. Arra figyeljetek kismamák vagy leendő kismamák, hogy ne fáradjatok ki nagyon és sokat pihenjetek, és élvezzétek a babás állapotot.

528. Myra_Myra (válaszként erre: 525. - Full Up!)
2012. máj. 3. 21:47

Sajnos pihenés kizárva, ha itthon van a kislány, Vele vagyok, ha meg nincs akkor takarítok, mosok. Hétvégén átnéztem a gyerekruhákat, mit tudok felhasználni a kisfiúnál, elég sokat szerencsére :)

Neked is köszi a tanácsot, egyre biztosabb vagyok abban hogy megyek külön szobába, a két ágyas jó lesz :) A foglalás nálunk is csak azért működik jelen esetben mert kiírt napra megyek be, ha csak a baba nem akar előbb jönni. Remélem nem mert a Párom május 20-tól van 31-ig szabin. Császárnál nem jöhet be, de előtte-utána igen.

Szombaton ballagásra megyünk, Párom testvérének a lánya ballag középsuliból. Nem tudom fogom-e bírni a hőséget.

Érdekes amit a klimaxról írtál, na de az a Te korodban még nagyon de nagyon messze van :))) Ne is gondolj ilyesmire!

Hétfőn drukkolok, majd írd le, milyen volt, én is kíváncsi vagyok!

Dalma még csak most lesz 2 éves, bölcsibe anno beírattuk, de mivel jön a kistesó, így nem veszik fel az állami bölcsibe. Magánbölcsire meg nincs havi 40.000 Ft-unk. Óvodába jövő év szeptembertől megy, el is mentem beíratni de nem veszik fel "előfoglalásba" sem mert május 31-ig nem tölti be a 2.évét, s csak azokat veszik előre. Majd jövőre beíratom. Itt van velünk szemben az óvoda, át a zebrán s 50 méter :)

Meggyógyult teljesen a kisfiad?


Remélem többiek Ti is jól vagytok, s tessék hírt adni Magatokról :)

2012. máj. 3. 21:38

Lányok, mindenki elfoglalt? Hiányoztok ám :)

Voltam ma a nőgyógyásznál, május 21-én kell csak befeküdnöm a kórházba s másnap szülés. Hétfői nap kell mennem, gondolom a hétvége miatt tette át máj.21-re. És volt olyan kedves, hogy kinyomtatta a tegnapi vérvétel eredményeimet, na ezt nem kellett volna, szinte minden értékem rossz, többszöröse a megengedettnek. IGE, CRP, GGT, GOT, süllyedés, és még vagy 10 érték magas, most nem tudom felsorolni mert alszik a lányom és nem akarok villanyt kapcsolni. Reggel megyek a bőrgyógyászhoz, kíváncsi vagyok mit mond a leletre.

2012. máj. 3. 14:25

Sziasztok! Már kapom a Clexane injekciót, kész rémálom :( Itt minden császáros kap, reggelente megyek a körzetishez hogy beadja. Hétvégén a kórházi ügyeletre kell menni beadatni.

Tegnap megvolt a vérvétel, holnap megyek az eredményekért a bőrgyógyászhoz. A kiütések csak jönnek és jönnek, azt sem tudom, ha elmúlik a viszketés, a kiütések helyével mit lehet kezdeni hogy ne látszódjanak. Összefutottam vérvétel után a neurológussal tegnap, benne felmerült hogy lehet mégis autoimmun ez a sok kiütés, most megint rámijesztettek :( Holnap reggel körzetis injekció, utána bőrgyógyász, utána neurológus. Azt mondta, lehet erre a 2 hétre elkezdik a szteroidot a kiütések miatt, hááááát, szeretném elkerülni.

Most indulok a nőgyógyászhoz, legyetek jók, este még írok és visszaolvasok mindent :)

525. Full Up! (válaszként erre: 524. - Myra_Myra)
2012. máj. 3. 13:00

Kitartás Myra, mindjárt meglesz babóka!

Szerintem ez normális, hogy lánykáddal is türelmetlenebb vagy, ez is a közelgő szülés jele. Pihizz sokat, ne törődj most semmivel! Látom van segítséged, úgyhogy a nagyobbik pici miatt most ne aggódj, biztosan jó kezekben van. Ő ebből szerintem nem sokat fog még fel, és már tényleg nincs sok hátra. Tényleg óviba beirattad? V. 2 picúrral leszel otthon? Mondjuk ez a nyár még szép kihívás lesz itt az elején a picúrokkal.


Nem tudom nálatok a VIP szobadolog hogy működik, én egyszer sem a kiírt dátumra szültem, úgyhogy nálam ilyen foglalásos rendszer nem volt. A dokim azért elintézte, hogy legalább 2 ágyasba kerüljek, ahol volt külön fürdőszoba is. Kellett is, mert nálam ez a WC dolog, főleg császár után hát egy rémálom volt. Én nem bírom a közös mosdó használatot, fóbiám van tőle. Amúgy nekem tök jó volt, hogy nem egyedül voltam, ráadásul, a lánnyal, akivel egy napon szültem, a mai napig tartjuk a kapcsolatot. Szerintem ha van lehetőséged, márpedig van, mert programozott császival szülsz, szerintem magad miatt is foglald le azt a szobát!


Hát az én szemszárazságom érdekes dolog. Annyit már megfigyeltem, hogy havi baj előtti nap nagyon rossz, sokkal jobban szárad mint úgy általában. Aztán mikor megjön, vhogy jobb mint bármikor máskor. Kicsit azon izgulok, hogy ez nehogy vmi korai klimax dolog legyen. A szemorvos azt mondta, klimaxszal a sjögrenes tünetek felerősödnek. Simán lehet, hogy a hormonok is bejátszanak. Ízületi bajok hál istennek mostanában elkerültek. Egyébként azt csinálom, hogy igyekszem minél jobban elfoglalni magam, és így nem gondolok a tünetekre, nagyjából működik is.

Viszont hétfőn lesz a nagy nap: megyek a cérnadokihoz, hú nagyon izgulok, ugyanakkor várom a nagy csodát. Most mindent erre tettem fel. Tudjátok nem szedem a gyógyszert, amit felírt a reumaorvos, viszont ezt a nyavalyát vhogy remisszióban kell tartani, úgyhogy nagyon remélem, hogy sikerülni fog. Majd mindenről részletesen beszámolok.


Bernadett, de izgi, mikor indultok? Nagyon bátrak vagytok, de egyébként megértelek. Én is ezt mondom a páromnak sokszor, ha olyan helyzetbe kerülnénk, simán benne lennék, hogy külföldön próbálkozzunk. Nagyon sok sikert kívánok Írországhoz!


Laura mi van veled/veletek???

524. Myra_Myra (válaszként erre: 522. - Nbernadett)
2012. máj. 2. 05:46
Köszi a tanácsot, én is hajlok a külön szoba felé, és tényleg nem vészes az ára. Már csak azon kell drukkolni hogy legyen szabad férőhely. Sajnos előre "lefoglalni" nem lehet, de holnap az orvosomtól megkérdezem.
2012. máj. 2. 05:44

Jó reggelt lányok! Hogy bírtátok a tegnapi nagy forróságot? Nálunk 32 fok volt. Kicsit kimentünk a főtéri majálisra, de nem éreztem magam túl jól a meleg miatt, ráadásul a Párom ment dolgozni éjfélre, így nem maradtunk sokáig.

Korán keltem, megyek vérvételre ( terhesség miatt - ellenanyagszűrés - 1 kémcső vér ) illetve a bőrgyógyász is küldött ( alapvizsgálatok, süllyedés, májfunkciók - 4 kémcső ), oda korán kell menni mert sorszám-húzás van.

Holnap védőnő és nőgyógyász, na holnap dönti el végleg a dokim, hogy mikor kell befeküdnöm a kórházba. Félek az egész kórházi léttől, nem szeretek ott lenni, és aggódni fogok a kislányunk miatt is ( elvileg 3 napot lesz itthon anyuval és a Párommal, plusz 3 napot lesz a másik nagyszülőknél a Párom oda is megy vele ). Remélem megúszom 6 nap bentléttel...

2012. máj. 1. 08:21
Myra: köszönjük a jókívánságokat. Szerintem a türelmetlenség ilyenkor teljesen normális. Én is az utolsó két hétben voltam sárkány :-). A szoba: egy percig se gondolkozz!!!! Ez nagyon baráti ár és a külön fürdő minden pénzt megér! Nálunk 10e(!) Ft volt éjszakánként a VIP szoba, igaz az egyágyas, plazmatévé stb. Gondolkoztam anno rajta de aztán így is egyedül voltam a szobában, igaz fürdő a folyosó végén volt de ha most szülnék biztos rááldoznám a pénzt! Jaj de izgi, hamarosan megint anyuka leszel! Minden történjen úgy ahogy szeretnéd!!!
2012. ápr. 30. 15:39

Sziasztok, jó a gépem! Bár a szerelő azt mondta, sürgősen mentsek le mindent, mert megy tönkre a winchester, s azt már nem érdemes cserélni, akkor inkább egy új gép. Na most a szülés előtt ez lehetetlen lesz, úgyhogy használjuk míg tudjuk.


LauraJones, remélem jól érzitek magatokat a szüleidnél! Nekik már elmondtátok a babát? :) Meddig szeretnél dolgozni a terhesség alatt? Én már nagyon nehezen bírom ezt a bő 2 hetet, mindenem fáj és Dalmához is kevesebb a türelmem sajnos :((( Ez bánt, pedig ő egy kis tündérke.


Nbernadett, Írország? Merész lépés, mármint nagyon sok sikert kívánok és hogy találjátok meg a számításaitokat kint. Nekem máshol vannak ismerőseim, van aki egészen Ausztráliáig ment és remekül érzi ott magát. Én egyelőre nem mernék belevágni egy másik országba való költözésbe.

Örülök a negatív borrelia eredményednek.


Full up, írod hogy megint száraz a szemed. A cseppet végül nem használod? Remélem Patrik teljesen meggyógyult már!


Lányok, mi a véleményetek szülésnél egy külön szobáról? Mármint a kórházi tartózkodás alatt. Elvileg 6 nap lenne, kórház, másnap szülés, s utána 4 vagy 5 nap. Van itt 2 ágyas szoba, 2200 Ft/napi díj az ára, nem lenne vészes erre a pár napra. Külön hűtő és tévé (bár ez utóbbi nem fontos), és külön fürdőszoba! Gondolkozok rajta. Egyrészt hozzám jön majd neurológus szülés előtt-után vizsgálni, másrészt a többi szobánál közösek a fürdőszobák s nem éppen higiénikus... Aki császáros, 3 ágyasba teszik alapból, de közös a fürdő a mellette lévő 6 ágyassal :( S mivel immunbetegek vagyunk mi itt a fórumon, könnyebben elkapunk bármilyen fertőzést. Emiatt gondolkozom. Csak tudjátok, azt sem szeretném, ha a többi anyuka vagy a nővérek megszólnának, hogy fennhordom az orrom vagy ki tudja kinek képzelem magam a külön szoba miatt. Ti mit tennétek?

2012. ápr. 26. 15:43

Hát őszintén szólva kicsit formásabb már a hasam, de azért szerintem még lazán le tudnám tagadni, ha akarnám :)


Mi hétvégére haza utazunk a szüleimhez a párommal és a gyerekeivel. Lesz búcsú, és majális, és kirándulás a Mátrában, csavargás. Legalább mi is kikapcsolódunk végre kicsit, már nagyon ránk fér. Mostanában sok volt a nyüzsi.

2012. ápr. 26. 15:05

Sziasztok!

Myra nagyon örülök, hogy javul a látásod! Látod vannak még csodák! :-) Írországba költözünk, rokonok élnek ott, a miért: jobb élet reményében. Mi pakolunk a májusi hétvégén, meg állatkertet terveztünk a kicsivel.

Várjuk a híreket a baba felől!! Deizgi!!


Laura hogy vagy? Kerekedsz már? :-)


Anita veled mizu? Megjött a borrelia eredményem, negatív...

2012. ápr. 26. 13:51

Sziasztok Lányok!


Itt vagyok én is, kicsit betegeskedett Patrik (fülgyulladás a változatosság kedvéért), úgyhogy sok volt a 24 órás műszak. Most már jól van, ma már oviba is mehetett volna, csak úgy voltam vele, erre a 2 napra inkább hagyom, az étvágya még úgy sem az igazi.


Én jól vagyok, vagyis a szokásos, időnként enyhébb ízületi fájdalom, néha kicsit szárazabb a szemem, de egyelőre elvagyok. Komolyan, ha nem rosszabbodna a jövőben sem, akkor azt mondom, ez még simán belefér. Csak gyanítom fog ez még romlani.


Myra nagyon szorítok, remélem minden a legnagyobb rendben lesz a szülésnél, meg utána is. És akkor Laurától várjuk a híreket!


Bernadett mi lett a lyme eredménnyel? Van vmi fejlemény?


Nagyon szép nyári időt ígérnek a 7végére. Mi családilag telkezünk, és remélem sikerül a gyerkőcöket jól kifárasztani. :-)

517. LauraJones (válaszként erre: 515. - Myra_Myra)
2012. ápr. 26. 10:21

jaj de nagyon jó hírek, hogy a pötyik elmúlnak, és hogy szemed is javult! Őrületesen jó!!! Gratulálok, és nagyon szorítok Neked, hogy így is maradjon!!!


A számomat pedig mindjárt írom is. És persze mindenkit tájékoztatok a fejleményekről!

2012. ápr. 26. 10:09
LauraJones, mi iwiw-en ismerősök vagyunk, ott megírom Neked a mobilszámomat, s ha bármi történne (hamarabb kerülök kórházba pl) akkor tudunk egyeztetni s ha szépen megkérlek majd értesíted a többieket is, ugye? Köazi szépen!
2012. ápr. 26. 10:07

Bőrgyógyászat: egy főorvosnőnél voltam, helyi sztk, megnézte s azt mondta, nem autoimmun (hála az Égnek!!!), hanem "csak" terhességi kiütés. A terhes nők 1-2 %-ánál fordul elő, nagyon kellemetlen mert folyamatosan viszket, de nem tudnak vele mit csinálni. Szteroid gyógyszertől elmúlna, de azt nem adhatnak a terhesség alatt. Ami jó hír: szülés után kb 1 héttel elmúlik. Tehát addig tűrni kell...rossz nagyon de kibírom még ezt a 3 hetet. Írt fel egy hűsítő krémet, de mire bekentem magam mindenhol, kb negyed óráig tartott, s maga a hűsítő hatás kb 5 percig, utána ugyanúgy viszketett. Így nem használom a krémet.


Tegnap voltam Pesten a neuro-ophtalmológusnál (szemész-neurológus), nagyon örült a szemem javulásának. Nála szeptemberben voltam utoljára, azóta csak emaileztünk. Sokat javult. Olvasótáblán már az első 4 szám megy, és a színtáblán is (tudjátok, zöld-piros-fekete pöttyös alapon vannak számok elrejtve) is a 6-ból 4-et el tudtam olvasni. A látóterem is sokat javult. Mind-mind pozitív :) Ennek főleg a terhesség alatt legyengült immunrendszeremnek van köze. Szülés után is fenntartják ezt a legyengült immunrendszert, az Imuran tablettával. Bizakodó vagyok és kész. Hátha olyan szerencsém lenne, hogy többé nem jön elő semmi visszaesés.


Mit csináltok május elsején? Mi tervezünk nyársalást barátokkal, de nem tudom az időjárás engedi-e.

Legyen szép napotok! :)

2012. ápr. 26. 09:58

Sziasztok!

A számítógépem meglett, nagy nehezen. De rögtön el is vitte egy másik szerelő, még nincs készen :( Most bejöttem a Művházba hogy tudjak írni Nektek.


LauraJones, tudom nem egészséges a Coca Cola, de nekem anno ez segített a hányingernél. Egy pohár cola, nem light, hanem a rendes. Amúgy nem szerettem a colat, de ittam mert nem volt hányingerem utána.


Nbernadett, hova és miért költöztök? Véglegesen kimentek? A paleot én - bevallom - nem nagyon tudom elképzelni magamnak, sok mindent megvon. Én azt vallom, hogy az étkezésünk biztos hogy befolyásolja az állapotunkat, de szerintem az sem egészséges ha (szinte) mindent megvonunk.


Full up, Te hogy vagy?

2012. ápr. 24. 10:55
Sziasztok Lányok! Hogy vagytok?
512. LauraJones (válaszként erre: 510. - Full Up!)
2012. ápr. 20. 15:09

napi legalább 5ször eszek, szerintem nem sokakat. de egy fél perc alatt megtelek, és a felesleg ki is jön azonnal.

nem azért hányok, mert ingerem van, hanem az allergiám miatt, illetve, van, amikor úgy tele vagyok. :S Vagy mert annyira savas a gyomrom... nem hiszem hogy éppen ezért köze lenne a 12 hét elmúlásához. :(

2012. ápr. 20. 14:04

Anita: megcsináltattam a vérvizsgálatot, jövő héten lesz eredmény. Ha pozitív mindenképp elmegyek a doktornőhöz még a költözés előtt. De, mágnesterápiás kezelést fogok kapni és homeopátiás alkati szereket. Jövő héten kezdem, majd beszámolok milyen.

A paleo extra durva de megcsinálom és ha van eredmény...hát kis áldozat a gyógyulásért, nem igaz?


Myra ne aggódj előre!!!!!!! Mindenképp írd meg mit mondott a bőrgyógyász! Amúgy a bőrgyógyászat az egyik leghomályosabb foltja az orvostudománynak úgyhogy azt se vedd készpénznek szerintem amit a bőrgy. mond. Ad rá vmi szteroidot szvsz.

Én is nagyon féltem a Trexantól és jól vagyok!!!Ha kell hát kell!!! Muszáj, van (mindjárt) 2 gyönyörű gyereked, jól kell lenned!

510. Full Up! (válaszként erre: 502. - LauraJones)
2012. ápr. 20. 14:03
Próbálj zöldséget, gyümit enni, ne nehéz kajcikat, akkor szerintem nem fogod kihányni! Lehet az a baj, h egyszerre sokat eszel, nem? Most már hogy túlvagy a 12. héten, lassan ennek a hánykolódos korszaknak vége kéne', h legyen. Nekem bevállt, h többször ettem kicsiket.
509. Full Up! (válaszként erre: 503. - Myra_Myra)
2012. ápr. 20. 14:01

Szia Myra!


Jaj de jó hallani rólad, ezek a pöttyök az ekcémás kiütések, v még pluszban jöttek? Figyi a 36. hét már nagyon jó, nem lesz semmi baja a kisfiadnak. Ha úgy ítélik, hogy összefüggésben lehet az autoimmun betegségeddel, akkor szerintem is jobb a baba és a saját egészséged miatt közbeavatkozni. De simán lehet, hogy kicsit idegesebb vagy a közelgő szülés miatt v. sima allergia okozza. A védőnőt nem tudod megkérni, h adja be neked a szurit? Vagy a párod, ha megmutatják neki, hogyan és hova kell beadni? Én se merném magam szúrni.. jajj.

508. Full Up! (válaszként erre: 500. - Nbernadett)
2012. ápr. 20. 13:55

Szia!


Tudom, h nem pesti vagy, csak gondoltam nála csináltatod a vizsgálatokat. Végül megcsináltattad? Mikorra lesz eredmény?

Hát nem tudom, nekem ez a paleo nagyon durvának tűnik. 1-2 hónapig tudnám csinálni, na dehogy örökké. Nekem ahhoz, hogy jól legyek kg számra kellene enni a zöldségeket, gyümiket, hát az meg jó sok pénz. És akkor homeopátiás bogyókat nem is javasolt, csak ezt a szigorú diétát???

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook