Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szülni valamilyen autoimmun betegséggel fórum

Szülni valamilyen autoimmun betegséggel (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
627. LauraJones (válaszként erre: 619. - Myra_Myra)
2012. aug. 22. 08:19

Nagyon szorítok Neked, hogy mihamarabb elmúljon ez a nyavalya :(


Mi megvagyunk. Baba nagyon aktív, hihetetlenül át tudja deformálni a hasam, pedig még csak 31 hetes.

Vagy már? Te jó ég, mindjárt szülni fogok. :S


Sokat ég a gyomrom, nagyon nem is tudok mit kezdeni vele. Rémes.


Apás szülést tervezünk, legalább valaki legyen észnél a családban abban a pillanatban :D

Babaruhánk szerencsére van elég, a bátyáméktól mindent megkaptunk: plusz kiságyat, hordozót, mobilágyat, etetőszéket, 2 babakocsit. Kb csak néhány textil pelenka, fürdetőkád, láz és hőmérő hiányzik a készletből...


Már elkezdtem kimosni a kapott cuccokat. Sok benne a lányos ruci is, olyan édesek, hogy mondtam is a páromnak, hogy kell egy lány is :D Ezeket fel kell adnom valakire :D

626. Myra_Myra (válaszként erre: 625. - Ramb)
2012. aug. 21. 16:22

Szia, üdvözlet a fórumon! :)

Amikor az első autoimmun betegségemet próbálták diagnosztizálni ( ez 1,5 évvel ezelőtt történt ), akkor egy haematológus nekem is csináltatott Barrelia és Lyme kór szűrést. Negatív lett.

Az a baj az autoimmun betegségekkel, hogy jelen tudomány szerint nem gyógyítható és bármikor előjöhet egy újabb fajta :(

Köszönöm az észrevételt, azért megemlítem majd újra az orvosnak.

625. ramb
2012. aug. 21. 15:50
Azoknak a betegeknek akik nem javulnak az autoimmun betegségükből, próbálják meg lyme kór irányba kivizsgáltatni ill kezeltetni magukat. Az országban több ezer fel nem ismert beteg lehet akiknél lehet hogy soha nem derül ki a betegség valódi oka.
2012. aug. 21. 13:43

Lányok, ma már bőgtem is itthon, egyszerűen nem bírom idegekkel :((( Voltam ma is bőrgyógyásznál mert ugye több seb lett a lábamon. Másik doktornő volt, teljesen más gyógyszert és krémeket írt fel... anyagilag sem bírom lassan, a 2 gyermek mellett az elmúlt héten 25.000 Ft volt a gyógyszer+injekció+kötszer+krém, erre most kaptam még 2 másik gyógyszert ( Augmentin és Aerius ) és 2 teljesen másik krémet. Ez a doktornő is azt mondta, hogy ez sajnos vasculitis :( Szövetmintát nem vett egyelőre, állítása szerint "nem oltja le mert nincs váladékozás". Mindegy, ő tudja. Nem tudom hogy ez a leoltás egyenlő-e a szövetvétellel?

Kedden Pécs (vesznek vért több mindenre, már szóltak előre), és szerdán vissza kell mennem a helyi bőrgyógyászatra és az itteniek be akarnak fektetni 10 napra a kórházba! Na itt aztán kiakadtam, hogy mivel fog még sújtani az Élet? Két kicsi gyermek mellől 10 napra kórházba... anyum beteg, Párom dolgozik, anyósomra se lehet most hagyni egyéb okok miatt (hosszú lenne részletezni).

Megmondom őszintén ha ez tényleg egy újabb autoimmun lesz és tényleg a szülés hozta ki ezt is, akkor elátkozom az egész autoimmunitást!!! Ne haragudjatok hogy ilyet írok most, de teljesen el vagyok keseredve :( Fogalmam sincs, mi lesz így. Szülés után a kisfiam élete forgott kockán, aztán jött a császáros sebem szétnyílása, aztán diagnosztizálnak mindenféle egyéb betegséget, s most meg autoimmunra tipplnek. Lelkileg nem bírom.

623. Myra_Myra (válaszként erre: 618. - Cseva1)
2012. aug. 20. 16:04

Cseva, nem tudod hol rendelte meg az ismerősöd a kék krémet? Én sehol de sehol nem találom. Már végigkérdeztem az itteni Herbáriákat is, itt sem ismerik. Azt javasolta valaki hogy menjek állatorvoshoz, talán ott van, vagy tudnak szerezni. Azért ez röhej hogy ami használna az embernek (is), azt nem lehet sehol sem kapni.

Olyan ez mint a babáknál a Gripe water. Használt a kislányomnál. Időközben az elmúlt 2 év alatt betiltották mert használ, manapság alig lehet neten venni vagy külföldről hozatni. Helyette meg végig-próbáltatnak az anyukákkal mindenféle drága cseppeket és gyógyszereket....

2012. aug. 20. 16:00

Sziasztok! Mára már 6 seb van a lábamon... Bal láb lábfejen 1 db ami szivárog folyamatosan :( Bal lábon hátul a térd alatt egy kicsi, ami "csak" ott van és nem fáj (még). Jobb lábszáron külső oldalon egy kb 2 centis seb, ami gyógyulni látszik mert viszket, remélem ez jó jel. Jobb boka külső-belső részén 1-1, illetve a lábfejen is egy. Mindegyiket kenegetem de amit írtak fel folyadékot (Fuchsin) rettentően csíp, a másik a betadinos krém az jobb. Be is van kötve mind.

Amiket adtak gyógyszereket: Detralex vénaerősítő ennek a kúra már letelt. A Clexane injekciót abbahagyatták mert a bőrgyógyász szerint amiatt jött ki ez a vasculitis. Apranax gyulladáscsökkentőt szedtem az ízületi fájdalomra ( aztán lehet semmi köze nem is volt az ízületi gyulladásnak ahhoz ami nekem volt/van ) már ezt sem szedem. Most 100 mg az Imuran és mellé 16 mg a Medrol szteroid.

El vagyok keseredve, 33 évesen úgy be van kötve a lábam mintha egy 80 éves néni volnék akinek fekélyei vannak :( Lassan az utcára is kellemetlen lesz kimenni, mindenki csak nézi... ráadásul nehéz így a kislányommal elmenni bárhova is, pedig muszály mert nagy a mozgásigénye.

Ma délelőtt kivitte a Párom mindkét gyermeket a szüleihez (apósom István, névnapoznak), holnap délutánig kint lesznek, addig pihentetem a lábamat.

Holnap reggel megyek a bőrgyógyászatra, nézzék meg újra hogy mi ez.

RA autoimmun betegségem nincs, ezt kizárták sos vérvétellel, de lehet ezt már írtam valamelyik nap Nektek. Nem gondoltam volna hogy a 2.szülés is előhoz egy másik betegséget :(


Ajánlottátok a Lukács féle kék krémet. Utánanéztem, sehol nem kapni, rendelni sem lehet. Nem nyilvánították gyógyszerré, csak ÁLLATgyógyszerré, attól függetlenül hogy rengeteg embernek használt pl fekélyre és sebekre. Most olvasgatok utána, úgy tűnik, a gyógyszergyáraknak nem "éri meg" ha valami használ... azért ez röhejes. És most olvasom Lenkei könyvét a Cenzúrázott egészség címűt, elég megdöbbentő az is, Ti ismeritek?


Full up, nagyon örülök hogy Te jól vagy, látod lehet Neked a cérna használ! :) Örülök neki nagyon!!! A kislányodnak a bölcsi, azt hittem most óvodába megy már, úgy emlékeztem hogy idősebb az én lányomnál, de ezek szerint tévedtem. A beszoktatás van amelyik gyerkőcnek nagyon könnyen megy, beszéltem több anyukával.

621. Full Up! (válaszként erre: 620. - Myra_Myra)
2012. aug. 17. 14:13

Szia Myra!


Döbbenten olvasom soraidat, azt hittem minden rendben. Ha ez tényleg vasculitis, nagyon nem irigyellek. Elég kemény autoimmun betegség az is, és borzasztó fájdalommal jár állítólag, főleg a meleg időszakban okoz problémát. Remélem vhogy le tudják állítani, mert a 2 kicsi mellé ez most neked nagyon durva lenne. Épp elég amid már élből megvan, minek hozzágyűjteni. Egyébként simán el tudom képzelni, hogy az imuran mellékhatásaként jelentkezett. Ezt nem értik ezek a dokik, hogy jó, hogy szedjük a szterokat 1-1 autoimmunra, csak épp arról feledkeznek meg, hogy közben kicsináljuk a májunkat, vesénket, és a legrosszabb, hogy beszerzünk újabb nyavalyákat. Laurának van igaza, keresni kellene vmi alternatív megoldást, mert ennek így nagyon nem lesz jó vége.


Aminek viszont örülök, hogy picikéd jól van, ez a legjobb hidd el.. amit én tudok neked javasolni, használd ki a nagyszülők, barátok segítségét. Pici gyerkőc mellett a pihenés gyakorlatilag 0. És neked most nagyon is szükséged van rá. Mi másképp oldjuk meg, de tudod a mieink már nem olyan picik, és ami lényeges, hogy pillanatnyilag teljesen jól vagyok. Így azért más, ha fellángolna a nyavalyám én is kérném a rokonság besegítését. Vivit felvették bölcsibe, szept 24-én kezdjük a beszoktatást, aztán én is megyek vissza dolgozni.

Myra nagyon szorítok neked. Szeptembertől már gyakrabban leszek, csak most épp a telek és Bp között ingázunk, elég ritkán jutok a fórumra.


Mindenkinek nagyon jó egészséget kívánok!


Laura: a baba addigra még be fog fordulni szerintem, úgyhogy meglátod minden a legnagyobb rendben lesz. Várjuk a részleteket, szorítok neked (nektek) is nagyon.

620. Myra_Myra (válaszként erre: 618. - Cseva1)
2012. aug. 16. 11:03
Szia, köszönöm szépen, megnézem mi az, amit mondasz, nem ismerem, nem hallottam róla. Igen, vasculitis lett de "csak" olyan ami a bőrre lokalizálódott és "csak" 3 db seb, ami nem számít soknak, ahogy a bőrgyógyász mondta. Ettől függetlenül én is éjjelente ébredek és a nappalok is elég nehezek, főleg hogy itt a 2 kicsi gyermek, plusz főzni is kell mert a Párom dolgozik.
619. Myra_Myra (válaszként erre: 617. - LauraJones)
2012. aug. 16. 11:01

Szia, nem RA mert mind a rheuma faktor, mind a CCP érték határon belül van. Tehát annyit tudunk most, hogy nincs Ra autoimmun betegségem. De továbbra sem tudják hogy akkor mi a baj...

Holnap megint megyek szteroid injekcióra, az lesz a harmadik.


Te hogy vagy? Írjál magatokról,minden érdekel. Sokat mozog a baba? Apás szülés lesz? Nézegetitek már a baba-holmikat vagy még nem?

618. cseva1 (válaszként erre: 616. - Myra_Myra)
2012. aug. 15. 21:52
Myra, sajnálattal olvasom, hogy mi történt. A leírásod alapján vasculitis lehet. Van egy ismerősöm és egy barátnőm, akinek hasonló tünetei vannak és ők is nagyon szenvednek. Azaz a barátnőm már nem. Két-három hónapja neki is annyira fájt a lába, hogy volt amikor éjszaka sírva ébredt fel és napközben sem tudott semmit csinálni. Aztán rátalált a lukács-féle kék kenőcsre, amit azóta is használ, és a fájdalom megszűnt és a nyílt sebek is eltűntek, már csak a maradék van. Ajánlottam az ismerősömnek is, ő megrendelte, de még nem érkezett meg. Ha gondolod próbáld meg. Semmi érdekem nem fűződik a kenőcshöz, csak segíteni szeretnék, hátha segít.
617. LauraJones (válaszként erre: 616. - Myra_Myra)
2012. aug. 15. 11:48

Ú :(

Neked aztán rendesen megadatott most, borzalom. Nyílt sebek. Sajnálom.

Szorítok, hogy jobban legyél.

Nem tudom, minek örülnél jobban, ha bebizonyosodna, hogy RA, és lehet kezelni valahogyan, vagy ha az derülne ki, hogy nem az, nincs még egy AI betegséged.

Én minden esetre szorítok Neked, hogy ettől csak jobb legyen!!!

Sok pusziii

2012. aug. 15. 10:38

Szia LauraJones, köszi a bíztatást. Én már semmit sem hiszek el, ahány orvos, annyit mond. Most ott tartunk hogy a lábamon nyílt sebek keletkeztek ( 3 db ), iszonyúan éget, csíp, fáj. A bőrgyógyász mindenféle krémeket írt fel rá, és azt mondta, hogy a feleslegesen beadott 10 db Clexane véralvadásgátló injekciók hatására lett vasculitis, ami érfalgyulladás, nálam a bőrre lokalizálódott. Folyamatosan le kell kötni mert váladékozik :( Szörnyű ez az egész.

Tegnap csináltak egy csomó vérvételt, ma lesz eredmény, többek közt nézik a Rheuma Faktort és a CCP értéket, ha ezek magasak, akkor bebizonyításra kerül hogy RA autoimmun betegségem lett a szülés után.

Pécsre aug.28-án tudok menni, akkorra jön vissza a szabadságáról az immunológus doktornőm.

Már lábra tudok állni de éjjel arra ébredek hogy ég az egész lábfejem. Most már a nyílt sebek miatt borogatni se nagyon lehet mert nem érheti víz... kész vagyok idegileg :(


Minden jót Nektek, írok majd ha pontosat tudok.

615. LauraJones (válaszként erre: 611. - Myra_Myra)
2012. aug. 14. 09:33

:( Tudom, hogy el vagy keseredve, én sem lennék másként. Megint a bizonytalan, megint a mindenféle gyógyszer, de egyik sem az ember bajára, és ott a két gyerek...

Ennek ellenére nem adhatod fel, és hinned kell abban, hogy minden rendbe fog jönni, lehet a terhesség, meg a hormonális változások, vagy az immuran, mindegy az oka, a lényeg, hogy elmúljon, és ha Te Magad is hiszel benne, el fog múlni!!!


[link]


[link]


Esetleg egy látogatás akkupunktúrás orvoshoz? Ha tud kezdeni valamit, akkor úgyis megteszi, ha meg nem, akkor úgyis megmondja. Szerintem nincs veszteni valód.

614. LauraJones (válaszként erre: 610. - Myra_Myra)
2012. aug. 14. 09:26

Ó istenem. :( Ez elég kiábrándítóan hangzik!

Fel a fejjel Myra! Olyan sok mindenen keresztül mentél már, ebből is kimászol valahogy. Immunológussal nem tudtál beszélni, hogy esetleg tényleg az immuran lehet a bűnös? Korábban szedtél már ilyen mennyiséget?

613. LauraJones (válaszként erre: 609. - Myra_Myra)
2012. aug. 14. 09:23

Húúú, azt írod, hogy 10 órát is tudott sírni? És így jó baba??? Ezt valószínűleg azért mondod, mert már tapasztalt vagy, hiszen van egy másik gyerkőcöd is. De nekem, kezdőnek, ez igen csak durvának hangzik.

Nem is tudom, mit csinálnék, ha napi 10 órán keresztül sírna szegénykém. Én szerintem teljesen kiborulnék.

Még jó, hogy az éjszakák nyugisak.

Megnéztem ezt a grip watert, jó lesz majd emlékezni rá később is...


Az akkupunktúrás dokim egyébként teljesen amellett van, hogy a babának a tápszer jobb, mint az anyatej. A konkrét indokokra már nem teljesen emlékszem, csak erre a kijelentésére, mert ez eléggé megdöbbentett. Igaz lehet ez? Hogy valami, ami mesterséges, és ellent mond az évezredes hagyományoknak, és bevált dolgoknak az jobb lehet?

Minden esetre nem tudom, mit gondoljak. A tapasztalat az, hogy a tápszeres babák sem lesznek kevésbé egészségesek, szóval nem származik hátrányuk abból, hogy anyatej helyett tápszert esznek.

Ez egyébként olyan lehet, mint a terhes vitamin. Pont az kapja, ami kell neki. Nem?

612. LauraJones (válaszként erre: 607. - Myra_Myra)
2012. aug. 14. 09:12

Hát eddig faros a drágám, de ugye ez elvileg még nem jelent semmit, mert bármikor megfordulhat.

Az én esetemben semmi nem indokolja a császárt szerintem. Nincs magas vérnyomásom, és semmi egyéb tényező. Azt hiszem.

Szóval normál módon fogok szülni előre láthatólag...

2012. aug. 11. 09:23

Közben elment a net, bocsánat.

Írtam emailt annak a pesti doktornőnek, aki tavaly rájött hogy nekem autoimmun betegségem van. Ő szegény azonnal segíteni akart, felvette a kapcsolatot azzal az immunológussal, aki engem elkezdett kezelni csak közben külföldre ment. A lényeg az, hogy szerintük ízületi gyulladásom lett, ami lehet akár az Imuran-tól, de akár egy ÚJ autoimmun betegség is lehet :((((( A piros foltok a lábamon pedig lehetnek ún Sweet szindróma jelei, ami szintén egy másik autoimmun betegség, amit szintén okozhat akár az Imuran is :(((

Csütörtök reggel azonnal felkerestem egy reumatológust, aki jelenleg szteroid injekciókkal kezel. Ő is azt mondja, ízületi gyulladás, ami több ízületet érint, jobb boka, bal boka, s kezdődően jobb csukló. Most itt tartunk.

Lányok, teljesen kivagyok. Alig bírok lábra állni, nem tudom a 2 gyermeket ellátni, iszonyat fájdalmaim vannak, sokat sírok :( Szedem a gyógyszereket ( gyulladáscsökkentő, vénaerősítő, véralvadásgátló és szteroid injekció ), és szedni kell az Imurant is, levették 50 mg-ra. Úgy érzem, megint minden összeomlik.

Teljeskörű immunológiai kivizsgálásom lesz, nem tudom, vagy Pécs vagy Pest, ez még elválik. Biztos megint tizenakárhány kémcső vért vesznek mint anno :(

Nem tudok semmi bíztatót. Illetve annyit, hogy szerencsére nem Devic tünet ez a láb-fájdalom, mert akkor abból bénulás is lehetett volna.

Nem tudom az Imuran kevert-e be vagy a szülés miatt lett egy második-harmadik-akárhányadik ÚJ immunbetegségem :(

2012. aug. 11. 08:31

Na és a végén magamról:

voltam Pécsett kontrollon júniusban. Az új doktornő ( aki nekem új, mert a régi immunológusom külföldre ment több évre ) nagyon kedves és barátságos volt, pozitív csalódás ért. Elkezdtük az Imurant beállítani, ami nálam úgy néz ki, hogy 25 mg-ról indult, heti 25 mg-al emelem az adagot. Mindehhez 2 hetente vérvétel szükséges, májfunkciók és sima vérkép. Az eredmények jók lettek, most tartottam 150 mg Imuran-nál. Nem is volt semmi baj....egészen múlt hét péntekig.

Bedagadt a jobb lábam. Gondoltam pihentetem, biztos a melegtől. Nem múlt el. Vasárnap irány az ügyelet, írtak fel vénaerősítőt ( Detralex tabletta és Lioton gél ). Hétfőn lementem a háziorvoshoz hogy nézze meg ő is, azt mondja ez trombózis, nemrég szültem, esélyes lehet. Irány a sürgősségi a kórházba. Ott vizsgáltak, a lábam már nagyon csúnya volt, addigra már a másik is kezdett dagadni, pirosodni. Trombózist kizárták de a biztonság kedvéért írtak fel 10 db Clexane véralvadásgátló injekciót, nehogy tényleg trombózis legyen. Jó, adni kell, ez van.

Másnap, kedden Pesten voltunk a kisfiammal.

Azt követő nap, szerdán anyumnak volt időpontja a bőrgyógyászhoz, gondoltam elmegyek vele, mert addigra már járni is csak sírás mellett tudtam, olyan fájdalmaim voltak. Ráadásul piros pöttyök jelentek meg a lábamon. A bőrgyógyász azt mondta, a pöttyök lehetnek vénafal gyulladás jelei, amit akár az Imuran is okozhat. De ő nem meri levenni az adagot mert nem immunológus...

Rögtön átmentem a helyi neurológushoz, nézze már meg, nem-e a Devic újabb tünete, mert persze megijedtem rendesen. Cipőt húzni nem tudtam, 3x-os volt a lábfejem. Neurológus szerint mégis trombózis, irány a kórház, vettek vért, ahol D-dimer értéket néztek, ha ez magas (0,5 feletti) akkor trombózis. Az eredmény 2,19 lett, azonnal tolószékben áttoltak az UH-ra, ahol Doppler vénás UH-t csináltak. Az eredmény negatív, az erek és vénák teljesen jó állapotban vannak.

Haza jöttem, sírva a fájdalomtól, hogy akkor most mi van? Nincs mélyvénás trombózis, de kell a véralvadásgátló... Nincs véna probléma, de kell a vénaerősítő gyógyszer.... 6 orvos látott, mindenki mást mondott :(

2012. aug. 11. 08:20

Na és hol is kezdjem....

Kisfiam teljesen rendbe jött. Haza hozatal után ( SOTE ) 2x voltunk kontrollon Vele, egészséges, tiszta a tüdeje. Tudjátok PTX-e lett, azaz kilyukadt a tüdeje anno. Semmi extra kezelére vagy gyógyszerre vagy terápiára nincs szüksége.

Tápszeres, mert az én Imuran-om miatt el lett apasztva a tejem. Most lesz 3 hónapos és már 6 kg, a tápszer eléggé nyomja a súlyát. Már 1 hónapja úgy van az adagolása, hogy 4 kanál tápszer helyett csak 3 kanállal teszünk bele, egyrészt a meleg miatt így több vizet kap, hígabb a tápszer, másrészt a súlya miatt ezt javasolták az orvosok.

Hasfájós volt, szegész sokat sírt, mindent kipróbáltunk, végül a már nem kapható Gripe water vált be, amit a netről rendelek azóta is, aukciós oldalról, ott el lehet csípni néha. Ezzel a Gripe water-rel már csak kb napi 2 órát sír, ez remek az addigi 10 órához képest.

Ügyes, nézelődő, nyugodt baba. Éjjel 1x ébred enni, az is inkább hajnalban van, 4-5 óra között, szóval egy szavunk sincs rá, aludni is tudunk éjjel és ez nagy szó :)

Most a héten kapta meg a 2 hónapos oltást, ettől kicsit lázas, de majd elmúlik.

A nagylány szeretgeti az öccsét, néha túl erősen...de azért úgy gondolom, jó testvérek lesznek.

608. Myra_Myra (válaszként erre: 605. - Full Up!)
2012. aug. 11. 08:14

Szia Anita, irigyellek hogy van erőd megfeledkezni a gondokról. Én is mindig ezt szoktam javasolni, bár most életem egy olyan szakaszában vagyok megint, hogy húúúúú, de erről majd később.

Hogy bírod a gyerekekkel? Két kicsivel nem könnyű. A nagy hőségben van valami extra tipped? Mert mi max a szomszéd gyerekekhez mentünk le játszani ide a házba, utcára csak estefelé. Pancsolás az erkélyen, és a nagyszülők. Ugrálóvár ha nincs hőség, játszótér, néha Meki ( sült krumpli kis adagban, tudom nem egészséges de kb 3 hetente 1x elviszem mert szereti az ottani játszóteret ), sokat sétálunk a városban, parkokban. Egyszerre a 2 gyereket nem tudom elvinni egyedül, mert a nagy akarja tolni a kicsi babakocsiját...vagy ha nem, akkor elszaladgál. De majd túl leszünk ezen is. Csak azért kérdeztem, hátha van valami jó kis elfoglaltság tipped, örömmel venném :)

Amit a kézfejedről írtál, sajnos nem tudok érdemben hozzászólni, segítenék ha tudnék, de még ötletem sincs. Lehet Neked lesz igazad hogy a cérnák miatt :( Ha azt írod, fehéres, akkor elvileg ott nem jó a vérkeringés, bár lehet éppen hogy csak a bőrfelszín alatt van és elvékonyodott ott a bőr.

607. Myra_Myra (válaszként erre: 604. - LauraJones)
2012. aug. 11. 08:07

Szia LauraJones, itt is szívből gratulálok a házasságodhoz, remélem az esküvő maradandó élmény és életreszóló összetartozás kezdete lesz Nálatok!

Örülök hogy jól vagy, a várandósság vége kissé nehézkes, főleg ha nagy a meleg... de már nincs túl sok időd hátra és meglátod mindent elfelejtesz utána. A szülésről beszéltél az orvosoddal? Természetes szülésre "készülsz" lelkileg?

Vigyázz nagyon Magadra, Magatokra!!!

606. LauraJones (válaszként erre: 605. - Full Up!)
2012. aug. 9. 07:23

Szia Anita! De jó, hogy jelt adtál Magadról!

A nyár nálunk is repül gyorsan, ezer a tennivaló, ott a kert, meg az udvar, meg a ház, mindig van mit csinálni rajta ...

Elkezdtem előszedni a babaruhákat, hogy lássam miből kell gazdálkodnom.

Zsibbadás van még, azzal az akkupunktúrás doki kerek perec megmondta, hogy nem tud mit csinálni, mert terhes vagyok, és nem szúrhat olyan pontokat.

De ez így legalább nem fáj, úgy hogy bőven elvagyok vele.

A meleg jobban zavar mostanában, eléggé undorom van már tőle, szerencsére reggel 19 fok volt itt, feldobódtam mindjárt egy kicsit :)

A babóca jól van, és egészségesnek tűnik, most már 100%-ban biztos, hogy fiú lesz :) Olyan izgi, teljesen be vagyok zsongva. Október végére vagyok kiírva, az meg már mindjárt itt van, 2,5 hónap, bár én egyébként úgy gondolom, hogy 2 héttel korábban fogok szülni, ez olyan megérzés. :)

Szóval olyan túl sok már nagyon nincs hátra... :)

Egyelőre még dolgozom. Igaz, igyekszem itthonról csinálni a gép elől, de azért van, hogy fel kell mennem a Balcsihoz az irodába, és ezt utálom.

De a pénz nagyon nem mindegy. :S

A cérnás doki nem mondott semmit a csuklódra, meg a foltokra? Lehet egy bőrgyogyi azt sem tudja, mi az a cérna... Nem?


Beszéltem Myrával telefonon. Máté-baba teljesen rendbe jött szerencsére, viszont neki gyulladtak a lábai, és nem bír rájuk állni. Az orvosoknak halvány gőzük sincs, hogy mi az, mitől van.

Borzalom.

605. Full Up! (válaszként erre: 603. - LauraJones)
2012. aug. 8. 13:23

Szia Laura!


Hát most itt a nyáron teljesen megfeledkeztem a nyavalyámról, annyi tennivaló volt, gyerekekkel sem épp a legkönnyebb. Járok még cérnára, vérvételen még azóta nem voltam, mert a háziorvos szabadságon van. Viszont egy dolgot észrevettem, a kézfejemen a hüvelykujj és a csukló találkozásánál lett egy mélyedésem, aminek ilyen fehéres, rózsaszínes színe van. Először arra gondoltam, hogy biztos vmi pigmenthiány, de mivel mindkét kezemen ugyanott van, és oda mindig kapok cérnát, gyanítom, hogy vmi másról van szó. Nem fáj meg semmi, csak elég furi. Úgyhogy most ezzel asszemm' a bőrgyógyászt is fel kell keresnem.


Veled mi újság? Mi van babókával? Jól vagy egyébként? Zsibbadás megszűnt? Jársz még kezelésre???

2012. aug. 6. 11:47
Ez szomorú, mi lett veletek????
2012. júl. 16. 10:20

Sziasztok Lányok! Hová tüntetek???


Myra, hogy van a kisfiad?

Anita, mi van a cérnákkal? Meggyógyultál már? :)


Én itt vagyok, de ti merre???

2012. jún. 25. 08:51

Sziasztok Lányok! De jó, hogy mindenki jól van, még a babó is!

Én lázban égek már. Szombattól férjezett asszony leszek :D Tiszta fura :D

Kedden megyünk haza, mert én heves megyei vagyok, és az esküvő is ott lesz. Családi körben tartjuk majd, 80 fő :) Elég nagy a mi családunk :D

A terhességem is fura, már tényleg a 23. hétben vagyok, túl a felénél. Wááá :) Fel sem tudom fogni épp ésszel :D

Egyébként 2,5 kiló plusz van rajtam, ilyen korban ez normális? Vagy sok, kevés? :)

2012. jún. 23. 09:10

Sziasztok, 1 hete haza hoztuk a kisfiút. Teljesen egészséges, ezt mondják, majd kontrollra kell Pestre vinni 3 hét múlva. Hasfájós, sokat sír, próbálkozunk csillapítani a fájdalmát, Infacol és Bio Gaia csepp. A kislányom szereti az öccsét, de túl hevesen nyúl hozzá..próbálom bevonni mindenbe, fürdetés, pelenkázás...de megmondom őszintén, nagyon nehéz ez az első időszak 2 gyerekkel. Nem is gondoltam volna! Minden tiszteletem a több gyermekes anyukáké. Sokszor egyszerre kell etetni, a nagyot kellene vinni játszótérre de a kicsit nem tudom levinni, a nagy este 9-től aludna a kicsi van amikor hajnali sír...de majd belejövünk. Max kihullik a hajam :)

Kedden megyek Pécsre, előre félek mit mondanak, ráadásul most találkozom először az új orvossal, kicsit tartok a keddi naptól. Laura, ahogy néztem a menetrendet, nem hiszem hogy belefér egy találkozás, mert 10.40-re ér be a vonatom, 11-re kell mennem a Klinikára és a 13.10-es vonatot el kell érnem hazafelé ahhoz, hogy haza érjek este 8-ra :(


Kérdezted Full up az Imurant. Még nem szedem, megvárom a keddet vele. Aquaporin szintem terhesség előtt 80 volt, szülés után lement 40-re. Nem tudom kell-e az Imuran, megmondják kedden. Ez az érték 18-tól számít pozitívnak, szóval csak kétszerese az enyém.

Kitartást Neked is a 2 gyermekhez, na én a strandot egyelőre tuti nem vállalnám be kettővel :) Ti végül mentetek? Én Dalmát az erkélyen felállított kismedencében "strandoltatom", kényszermegoldás de a semmitől jobb.

Örülök hogy hatásos a cérna, ámulok és bámulok rajta, nagyon pozitív ez a dolog!!!! :) És hogy a szemed is mennyit javult, meg a többi is, le a kalappal, hogy bele mertél vágni.


Laura, látod, szalad az idő, már túl vagy a várandósság felén! Addig próbálj pihenni, amíg a kicsi a pocakodban van, utána nem lesz idő. Szívből gratulálok az esküvőhöz, érezzétek nagyon jól magatokat és sok boldogságot kívánok! Majd képeket kérünk ám :)

A hányinger nem kellemes, együttérzek Veled :( Magnéziumot szedsz rá? Bár ha nem is a terhesség okozza, hanem lelki ok, akkor nem is jó rá a magnézium. Kívánom, hogy múljon el hamar.

600. Full Up! (válaszként erre: 599. - LauraJones)
2012. jún. 20. 14:36

Szia Laura,


abszolúlt igazad van abban, hogy a legfontosabb,hogy gyógyulsz, okokra meg úgyis mindenki mást mond. Ugyanez van velem, a cérnadoki szerint egy vmi indította el ezt az egész folyamatot, és ez gyógyítható. Reumatológus szerint nem gyógyítható, egyre rosszabb lesz, de van rá sztero. Hát köszi, én az előbbire szavazok.


NAGY GRATULA A HÁZASSÁGOTOKHOZ!! Nagy esküvő lesz, v családi körben tartjátok?


Laura, ritka, de van olyan, aki az egész terhessége alatt hányingerrel küzködik, úgy látszik ebben most te is benne vagy. De nyugtasson meg az a dolog, hogy nincs két egyforma terhesség, talán a 2. babával szerencsésebb leszel :-)

Már a 22. hét, borzasztó gyorsan telik az idő... Ezt a nagy meleget gondolom nehezen viseled így pocakosan...


Én köszönöm nagyon jól vagyok, ma sokat beszélgettem a cérnadokinővel, azt mondta, látja, hogy sokat javultam. Ízületi fájdalom teljesen megszűnt, úgy értem a kis nyilalások sincsenek már, számban van nyál (ez január óta nekem a legnagyobb problémám volt a fáradtságérzettel együtt), a szemem már csak ritkán szárad, de már cseppet egyáltalán nem használok. A bőröm látványosan javult, és a legdurvább az egészben, hogy a hátam nekem nagyon anyajegyes, ez pici korom óta így van, és képzeljétek az anyajegyeim összementek. Rá is kérdeztem, azt mondta látta, hogy nem szépek, arra is kaptam cérnát. Ha ezt így folytatom 100 évig fogok élni. Ja a gyógyteát már nem kell tovább innom, letelt a kúra, innen már ártana a vesének. Szóval arról leszedett. Most csak gyulladáscsökkentő van, meg a kapszula a bőrömre. Egyébként úgy döntöttem, ha a kezelésnek vége, masszíroztatásra vissza fogok járni havi egy alkalommal. Ezt ne úgy képzeljétek el mint egy nyugtató masszást, amit egészségesekenek csinálnak.. Nekem a gerincemre, a nyakamra, és a talpamra mentek rá nagyon.. Masszírozás közben fáj, de utána annyira jól érzem magam. Mivel ülő munkát végzek, jó lesz ezt folytatni.

599. LauraJones (válaszként erre: 598. - Full Up!)
2012. jún. 19. 09:37

Sziasztok Lányok! Örülök, hogy jelt adtatok magatokról.

Myra, hála istennek, hogy a fiad jobban van, nagyon sokat gondoltam Rátok! Haza engedték már? A kislány hogy viseli? És Te hogy bírod?


Anita, hogy vagy a második cérna után? Javulás?


Én vagyogatok. Járok akkupunktúrára, voltam háziorvosnál, aki megcáfolta néhány ponton az akkupunktúrás "doki" diagnózisát a streptococcusról, úgy hogy igazából nem tudom, sőt senki sem tudja mi bajom van. De már nem is érdekel az, hogy hogy hívják. :S Csak gyógyuljak.

Fájdalmaim szerencsére már nem nagyon vannak, csak zsibbadás, és érzéketlenség. De ezek az első alkalommal is kb 1 évbe teltek mire teljesen elmúltak. Úgy hogy azt hiszem, ez még marad egy darabig.


Egyébként jövő héten szombaton férjhez megyek :) Úgy hogy egy kicsit kezdek már izgulni.

Nagyjából ennyi van velem.


Babóca jól van. Sajnos hányok még, a gombóc miatt a torkomban, amiről szintén senki nem tudja, mitől van. A védőnő szerint lelki eredetű :S

A nőgyógyászom szerint az allergiám, az akkupunktúrás orvos szerint a baba húzza a nyelőcsövemet, és azért van, a háziorvosom szerint pedig "csak" gyomorsav. Éljen :D

A baj az, hogy nincs rá igazi gyógymód. A calciumos pezsgőtabletta segít a legtöbbet talán. De ettől még van sajna, hogy irtó rosszul vagyok.


A héten töltöm a 22. hetemet. :) Durva, és olyan szokatlan még mindig ez az egész. :D

598. Full Up! (válaszként erre: 597. - Myra_Myra)
2012. jún. 18. 13:37

Szia Myra!


Hogy van a kisfiad? Írod hogy a héten hazavihetitek, van már vmi konkrétum? Nagyon nehéz időszakon mentetek most keresztül, nem irgyellek az biztos. De szokásodhoz híven jól viselted, ügyi vagy!!

Imurant elkezdet szedni? Mik a tapasztalatok?


Én jól vagyok, szerdán megyek cérnára. Patriknak vége az ovinak, úgyhogy most megint 3-asban vagyunk itthon, hát mit mondjak, kemény. Most a kerületi stranddal szemezgetek, de nem tudom el merjem e vinni a 2 gyerkőcöt egyedül.. meglátjuk.


Laura veled mi van? Minden ok?

Bernadett?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook