Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Születésnapi buli - ti mit gondoltok erről? fórum

Születésnapi buli - ti mit gondoltok erről? (beszélgetős fórum)


1 2 3
77. 190d482025 (válaszként erre: 76. - Trapiti)
2015. nov. 27. 19:19

Akkor egy gazdag család elkényeztetett csemetéje talán?

Jobb, ha alkalmazkodtok. Nem megalkuvásra gondolok, de egy ideig egy iskolába járnak. Ha nagyobb lesz a gyereketek, el tudja ezt a leányzót kerülni.:))

76. trapiti (válaszként erre: 75. - 190d482025)
2015. nov. 27. 16:18
Nem szegények a szülők. Norvégia, itt mi vagyunk a "szegények" ;) Nyilván relatíve értem, hozzájuk képest mindenképp.
75. 190d482025 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2015. nov. 27. 16:13
Ha szegények a szülők, talán érthető, hogy összedobatják az ajándékra a pénzt. :)
74. csikil4ny (válaszként erre: 72. - Trapiti)
2015. nov. 26. 18:47
Ha akar hadd menjen, ha más akadálya nincs. Ha nem érzi jól magát a társaságukban, úgy se akar barátkozni velük a továbbiakban.
73. 388b941089 (válaszként erre: 72. - Trapiti)
2015. nov. 26. 18:46
Biztos azt szeretnèk h elsimuljanak köztük a dolgok.
72. trapiti (válaszként erre: 71. - 388b941089)
2015. nov. 26. 18:43
Nem, szerintem azért mert a szülők értesültek róla hogy mi volt és így próbálják kompenzálni. De a kislány azóta se lett kedvesebb.
71. 388b941089 (válaszként erre: 70. - Trapiti)
2015. nov. 26. 18:40
Szted azert hivtak h piszkaljak, belekossenek?
70. trapiti (válaszként erre: 69. - 388b941089)
2015. nov. 26. 18:24
Abban biztos vagyok hogy nem véletlen... mindenesetre most épp úgy áll, hogy nem akar menni mert akikkel jóban van azok nem lesznek ott...
69. 388b941089 (válaszként erre: 68. - Trapiti)
2015. nov. 26. 18:21
Majd megvèdi magat, ha ugy adodik:) sztem o nagyon be szeretne illeszkedni es nagyon szeretne joban lenni mindegyik gyerkoccel:) a tobbi gyerkocnek sem art megtanulni Lucahoz alkalmazkodni, hidd el nem veletlenul hivtak!!
68. trapiti (válaszként erre: 67. - 388b941089)
2015. nov. 26. 18:15
Nem tervem, hogy kalitkába zárom :)
67. 388b941089 (válaszként erre: 50. - Trapiti)
2015. nov. 26. 18:13
Majd Luca eldönti akkor ;) nem zárhatod kalitkába :) max megtapasztal ezt is azt is. Szocializalodik, ennyi:) ha nincs kedve menni, majd ugyis mondja, ne parázz :)
66. trapiti (válaszként erre: 65. - Gizella11)
2015. nov. 26. 14:37

Ez esetben osztálytárs 8. szülinapjáról.

A saját szülinapját családi körben ünnepeltük.

2015. nov. 26. 14:07

nálunk legtöbbször családon belül volt megtartva,

de ez sok mindentől is függ,pl-kinek a szülinapjáról beszélünk??

64. trapiti (válaszként erre: 62. - Gribedli***)
2015. nov. 26. 13:18
Egyébként mi is emiatt döntöttünk úgy végül, a gyerekkel egyetértésben, hogy nem csinálunk idén bulit. 3-4000 koronát nem tudunk kifizetni egy két órás össznépi játszóházazásért, azt meg nem akartuk hogy csak egyes gyerekeket hívjunk.
63. trapiti (válaszként erre: 62. - Gribedli***)
2015. nov. 26. 13:16

Igen, nagyon szépen alakulnak a kapcsolatai a suliban. Én is inkább efelé hajlok, ha nem akar mindenáron menni és kíváncsi a véleményemre, akkor én inkább arra szavazok hogy ne. Megtiltani nem fogom, mert nyilván az a legrosszabb ha nekünk itthon konfliktusunk lesz emiatt.


Igen, Norvégia, itt épp nincs annyira hideg, viszont rengeteget esik, így akármilyen kabát nem jó, mert pillanatok alatt átázik. Ősszel-télen folyamatosan esik szinte és sokat vannak kint. Egy jó kabát kb. olyan áron van amit írsz. Épp szerencsénk van, mert a régebbit tépték le róla, és van egy újabb, de így csak egy vízálló maradt a télre, előbb-utóbb vennem kell még egyet, mert ha ezzel bármi lesz, még az iskoláig se tud elmenni... Nem mondom hogy nincs miből, de azért ez itt se kis pénz.

62. gribedli*** (válaszként erre: 37. - Trapiti)
2015. nov. 26. 13:08

Pont ez az, neki vannak igazi barátai (az a 4-5 lány) és közülük senkit nem hívtak el, miért menne el? Pláne azok közé, akik így bántak vele? Nem kötelező mindenkivel jóban lenni, és ha jól értem, nem volt semmilyen bocsánatkérés, sem kártérítés a kabát miatt. Ha jól emlékszem, Norvégiában éltek, ott jó hideg is van, egy jó gyerekkabát, ami jó meleg is 200-300€ körül van, meg ugye a traumát se becsülöm le, hogy így nekitámadtak.


Szerintem neki nincs szüksége arra, hogy még oda is menjen a szülinapra, ha vannak normális barátai is.


Egyébként mi is mindig az egész osztálynak adunk meghívót és aztán döntse el ki-ki, hogy eljön-e vagy sem, semmi diszkrimináció.

61. 76c87e32e1 (válaszként erre: 60. - Trapiti)
2015. nov. 26. 12:08

Akkor várd meg, mit szeretne a lányod, és aszerint döntsél. Az, hogy te ajándékként pénzt adnál, az nem fogja befolyásolni az ő értékrendjét, ilyen korban nem az foglalkoztatja, hogy te most mit ajándékozol annak a gyereknek. :) Főleg ha beszélsz is vele erről.

De szerintem nem fognak elzavarni, ha nem pénzt viszel, hanem egy ajándékot.

2015. nov. 26. 11:53
A másik: jelképes kis ajándékkal nem lehet odamenni, ha külön kérték hogy pénzt vigyen. És nyilván ahhoz hogy ne legyen kellemetlen, megfelelőnek kell lenni az összegnek is. Nekem nagyon nem tetszik ez a mentalitás, mi nem is eszerint élünk, nem szeretném ha a gyerekem ezt elfogadható és járható útnak tartaná...
59. trapiti (válaszként erre: 57. - 76c87e32e1)
2015. nov. 26. 11:51

Amúgy nem gondolom, hogy rossz az a kislány. Egész egyszerűen valami miatt most ő volt az aki nekiment a másiknak. Az ok sokféle lehet, nem csak az hogy ő rossz vagy problémás... Ki tudja, talán ő sem biztos a saját helyzetében, vagy konkurenciát látott az én lányomban, ki tudja...

A mi oldalunkon igen, bizonyos értelemben "problémás" az enyém is, mert nagyon más mint az átlag és ezt sokan nehezen tűrik.

58. trapiti (válaszként erre: 57. - 76c87e32e1)
2015. nov. 26. 11:44
Ha nagyon akarna elvinném. De még gondolkozik rajta, szóval egyáltalán nem biztos benne.
57. 76c87e32e1 (válaszként erre: 54. - Trapiti)
2015. nov. 26. 11:42

Nem ezen az egy bulin múlik, de nem hasonlítható össze a mindennapos napközi vagy mindenkivel közös játék ahhoz, hogy őt meghívták a szülinapra.


De látom, te már eldöntötted, hogy nem akarod, és megértem az ellenérzéseidet is, csak hát bármennyire problémás és "rossz" az a gyerek, a tiéddel is problémák vannak. Ezt ne értsd félre vagy ne vedd magadra, de minden olyan gyereknek, aki nehezen illeszkedik be, nagyon sok baja, problémája van, ami a későbbiekben nagyobb lehet, elmagányosodás, önbizalomhiány stb. Ha azt látnám a gyerekemen, hogy annak ellenére menni akar a szülinapra, hogy az a másik mit csinált vele, elvinném. Mondom, nem véletlen, hogy akar menni, baj az nem lehet belőle, viszont neki lelkileg jót tenne.


Értem én, hogy szülőként mindenki jobban tudja, mi is jó a gyerekének, mint a gyerek maga, csak hát azért oda kéne figyelni a gyerekre is. :)

56. trapiti (válaszként erre: 55. - Youlcsi)
2015. nov. 26. 11:33
Hát azért ez nem így megy itt :) jól beszélem a nyelvet, de nem anyanyelvi szinten. És egy ilyen beszélgetés még magyarul se lenne egyszerű úgy, hogy ne rontsunk a helyzeten. Meghát nyilván nem is mondaná azt, hogy ja, persze, csak bűntudatunk volt, bocs...
55. youlcsi (válaszként erre: 54. - Trapiti)
2015. nov. 26. 11:20

beszéld meg ezt a szülővel... kérdezd meg, hogy ezért-e... és esetleg mondd, meg, h bűntudatból nem kell meghívni a gyerekedet, arra -köszönöd- nincs szükség, elvan a leányzó az ő kislányuk nélkül is boldogan...


ha úgy érzed, szülői nyomásra hívta meg, akkor ezt szülők között kell lerendezni...

54. trapiti (válaszként erre: 53. - 76c87e32e1)
2015. nov. 26. 11:17

Ok, ez mind szép, de ha igaz lenne hogy ezen az egy bulin múlik, akkor ennek már régen nem is kellene problémának lennie, hiszen számtalan más esetben ott volt. Sőt minden nap együtt vannak a napköziben, ami itt kizárólag játékot és szabadidős tevékenységeket jelent, tehát aki szeretne közeledni hozzá, annak van lehetősége, és ő is keres és talál is lehetőségeket.

Én azt gondolom, aki nem szereti a suliban, és pont letojta az eddigi összes bulin is, az most sem szeretetből hívja meg... talán a szülő lelkiismeretfurdalása van a háttérben.

53. 76c87e32e1 (válaszként erre: 52. - Trapiti)
2015. nov. 26. 11:08
Én nem hiszem, hogy gyerekek között ebből ilyen problémát kell gyártani, hogy megsértődnek, mert ő elment arra a szülinapra. :) Ha a gyerek nem akar menni, akkor persze ne erőltesd. De ha menni akar, akkor annak nyilván oka van, és nagyon is fontos az ő számára. Akármilyenek is vele, ezek szerint akarja, hogy őt is elfogadják, és nem lenne jó, ha ezt te felnőttként megakadályoznád. Nem tudom, érthető-e, mire gondolok. Biztos nem illenek össze és mások az erőviszonyok, de egy olyan gyereknek, akit nehezen fogadnak el, nehezen illeszkedik be, kevés barátja van, viszont ő akarja és tenne érte, annak jót tehet egy ilyen esemény, az önbizalmának is, a hozzáállásának is, és a többiek is lehet, ezentúl másként kezelnék. Attól még azok, akik most szeretik és barátkoznak vele, nem fognak elfordulni.
52. trapiti (válaszként erre: 51. - 76c87e32e1)
2015. nov. 26. 10:59

Mindenkitől nem tartom távol, szó sincs ilyesmiről. Eddig minden szülinapon ott volt, ahová mindenki meg volt hívva. Mint ahogyan jár napközibe is (annak ellenére hogy nyilván bármikor megismétlődhet ami történt) és iskolai külön programokra is.


De nézzük fordítva: azzal mennyire jár jól, ha ebből az egészből lesz egy konfliktus az osztályban (mert tuti lesz, hiszen ez a kislány is eddig minden szülinapon ott volt, de a sajátjára csak bizonyos gyerekeket hívott meg) és a lányom elmegy, akikkel jóban van azokat meg meg se hívták. Akiket kedvel, azoknak fog rosszul esni, nem?

51. 76c87e32e1 (válaszként erre: 48. - Trapiti)
2015. nov. 26. 10:54

De nem állhatsz folyton mellette, és nem védhetik meg folyton a felnőttek, annál rosszabb lesz. Ha baj van, közbeavatkoznak, mint ahogy megtették most nálatok, nem hagyták annyiban. De ha folyton távol akarod tartani a gyereket mindenkitől, aki rosszul bánhat vele (már ilyen kisiskolás szinten), akkor csak gyámoltalanabb lesz, és később még inkább visszaüt majd ez a barátkozásban, tanulásban, programokban, mindenben.


Épp ezért engedném mégis, hogy elmenjen a szülinapra, töltsenek együtt játékidőt, érezze azt, hogy nem kell félnie, tartania tőlük.

50. trapiti (válaszként erre: 49. - 388b941089)
2015. nov. 26. 10:46
Nincs.
49. 388b941089 (válaszként erre: 47. - Trapiti)
2015. nov. 26. 10:45
Sztem döntse el a gyerek.;) Ha szívesen látják őt is, nincs gond szerintem. Ez a másik két gyerek nincs meghívva?
48. trapiti (válaszként erre: 46. - 76c87e32e1)
2015. nov. 26. 10:41
Nem pátyolgatásról van szó, de azért ha a te gyereked lenne a könnyű célppont nem biztos hogy annyira természetesnek éreznéd hogy mindent megtehetnek vele...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook