Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szüléskor gátvágás mikor szükséges? ki hogyan élte meg? fórum

Szüléskor gátvágás mikor szükséges? ki hogyan élte meg? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2008. aug. 5. 12:00
Nekem is volt gátmetszésem, nem fájt, utána sem, tudtam rendesen ülni, járni. Varrat szedés nem volt, mert felszívódó cérnával varrtak :)
2008. aug. 5. 11:29
bocs a megúsztam egybe van!!!
2008. aug. 5. 11:28

mindenki csak a szülésről mesél,de azt valahogy mindíg kihagyták ami utána van!!!

Napokig mint egy félresikerült pingvin úgy közlekedtem!Ülni nem tudtam!

Persze azt sem tették hozzá h fáj a melled a méhed meg ....Na mindegy,amúgy nekem felszívódott a varrat(legalább azt meg úsztam)

2008. aug. 5. 10:50
Én 5 fiut szültem de mindegyiknél volt gátvágásom.De szerintem sokkal rosszabb mint a szülés.Föleg akkor mikor a varratokat szedik ki.Evvel senkit sem szeretnék megijeszteni,de nekem ez a véleményem és átt éltem.
95. a9e1c02a7b (válaszként erre: 94. - Klimpírozi)
2008. aug. 5. 09:28
Nálunk is van egy-két doki, akiről fiatalként legendák keringtek, aztán idősebben már belefásult, vagy túl sok volt a betege és nem tudott mindenkire rendesen figyelni. Én kétszer szültem ugyanannál a dokinál, már másodjára nem figyelt annyira, mint először, pedig csak három év telt el az első óta. Csak hát azóta lett egy csomó páciense, a város nőinek 80%-a hozzá jár.
94. Klimpírozi (válaszként erre: 93. - A9e1c02a7b)
2008. aug. 5. 09:07
de fizettem, elrakta, és soha többé nem mentem hozzá vissza...egyébként a város legjobbja volt, én is nála születtem...az anyukámnál még biztosan - fiatalabban -lelkesebben dolgozott..
93. a9e1c02a7b (válaszként erre: 91. - Klimpírozi)
2008. aug. 5. 08:15
Remélem, nem fizettél neki! Nehogy már azt gondolja, ez a normális!
92. Dézsa
2008. aug. 4. 23:38

Az első szülésemnél gátmetszés volt, a másodiknál gátvédelem, ami nem sikerült, így repedés lett.


Amikor a dokival megbeszéltem, hogy ne vágjon, benne volt a pakliban a repedés esélye (nem volt gátvédelemben jártas szülésznő), tudatosan választottam ezt az utat. Előtte utánnaolvastam a témának. A saját tapasztalatommal alátámasztva egyet értek azzal amiket olvastam: a repedés könnyebben gyógyul mint a metszés, mert nagy valószínőséggel nem olyan mértékben érinti a szöveteket... Nandu tollából lehet erről többet, részletesebben olvasni a neten.

91. Klimpírozi (válaszként erre: 89. - A9e1c02a7b)
2008. aug. 4. 22:44
semmi, és döbbenet élmény volt...az apukám mikor meglátott, majdnem sírva fakadt, hogy mit tettek velem:))
2008. aug. 4. 22:40
Veszprémben automatikusan vágnak, kérdés nélkül, mert félnek a műhiba-perektől. Én a vágásból semmit nem éreztem, az ollót ugyan láttam mikor eltűnt, de abban a pillanatban el is felejtettem:-) Viszont a varrás... az odab*sz :-)
89. a9e1c02a7b (válaszként erre: 88. - Klimpírozi)
2008. aug. 4. 08:20

Ott és akkor én is megfogadtam, hogy legfeljebb örökbefogadunk, de aztán két év alatt leülepedett a dolog és rászántam magam. A második nem is volt annyira szörnyű (főleg így utólag).


Azért ez tényleg durva, hogy otthagytak. Nekem a szülésznő segített letusolni, kimenni wc-re, meg minden másban.

2008. aug. 3. 12:09
az orvosom hanyagsága , figyelmetlensége, és a menetközben zajló téli olimpia hallgatása az irgalmatlan fájdalommal járó gátvágáshoz, varrogatáshoz vezetett, az érzéstelenítésre alig figyelt, éreztem mindent és fogcsikorgatva azon gondolkodtam, hogyan rúgjam fel az orvost..majd mint aki jól végezte dolgát, seb bevarr, elmentek kávézni, engem vérbe fagyva otthagytak az asztalon órákra..borzalnas volt, erőt gyűjtöttem, és kivánszorogtram a tusolóba, rendbeszedni maga..ott és akkor megfogadtam, elég az egy gyerek, soha többé még egy szülés...a lányom elmúlt 20 éves:))
2008. aug. 3. 09:36
Három gyermekem van 16,14,6,évesek csak az elsőnél vágtak a harmadikat gátvédelemmel szültem egyszem varratom sem volt.
2008. aug. 3. 09:18

Nekem mind a kétszer volt gátmetszés, de sem azt sem előtte az injekciót nem éreztem.

Mind a kettőnél erősebb a fájás, azért nem vettem észre.

2008. júl. 24. 13:52

Két szülés sem egyforma, egy embernél sem. És két gátvágás/varrás sem. Nekem az első nagyon rosszul sikerült. Kicsit vágtak, továbbrepedtem, mondták, hogy nem számítottak ekkora babára. 3,4 kg-mal született a gyermekem, szerintem nem egy átlagon felüli méret. Valami baci is belekerült a sebbe szülés közben, úgyhogy szétnyílt a varrat néhány nap múlva, akkor már nem is tudták összevarrni. Napokig vissza kellett járni, takarították hidrogén-peroxiddal a sebet, itthon meg kenegetnem kellett magamnak. Kb. 10 hónap eltelt, mire úgy rendbejöttem, hogy rendes nemi életet tudjak élni. Szegény férjem! :)))


Viszont a második gyermekem születésekor másik szülésznő volt ott, vágott, amekkorát kell, semmi probléma nem volt, már másnap tudtam ülni (bár utólag mondták, nem szabadott volna). A hathetes kontrollra is vígan mentem.

2008. ápr. 10. 13:11

A kisfiamnál vágtak amit nem éreztem,a varrást sem,de utána rettenetesen fájt.Hetekig nem tudtam rendesen ülni(persze közrejátszott az aranyér is)

A kislányomnál előre megbeszéltem a dokimmal,hogy ha lehet gátvédelemmel szeretném.Sajnos nem lehetett. A vágás itt sem fájt,de a varrás.Rosszabb volt mint a szülés.Viszont másnap már simán ültem.Érdekes.

2008. ápr. 10. 11:01

29 évesen szültem a lányomat 3150g, 52 cm és vágtak.

Tavaly 34 évesen a fiamat 4150g, 57 cm és nem vágtak.:-))))

82. M_Marcsa (válaszként erre: 81. - McKenzi)
2008. ápr. 10. 07:35

Nem attól függ, hogy fiatal vagy-e, hogy tegeznek vagy sem. Sztem. Én is tapasztaltam ezeket...

Én is 31 vagyok...

81. McKenzi (válaszként erre: 80. - M_Marcsa)
2008. ápr. 9. 17:00

:) köszi,

csak tudod...

mostanában többször fordult elő, hogy boltokban lemagáztak - eddig mindig tegeztek az eladók, sőt a múltkor egy kiscsaj azt kérdezte, hogy "mit tetszik kérni?"

teljesen ledöbbentem, aztán olvastam, hogy a nők kb. 27 éves koruk felett elkezdik egymást magázni, és ez mindig a fiatalabb nő döntése...

jujj de öregnek látszódhatok egy huszonéves szemében :)

80. M_Marcsa (válaszként erre: 76. - McKenzi)
2008. ápr. 9. 08:03
Fiatal vagy, teeeeeeeeeeeeee.
2008. ápr. 9. 06:32
Amikor én szültem még mindenkinél alkalmazták.
2008. ápr. 8. 23:47
amugy 31 meg nagyon fiatal van idod
77. titi 85 (válaszként erre: 76. - McKenzi)
2008. ápr. 8. 23:46

hat en is imadom azt amikor a regeben szulok buszkelkednek a fajdalom mentes szulesukrol es bealitanak engem egy hisztis picsanak .

imadom a lanyomat meg a lehetoseget hogy anya lehesek de az intim reszemet is es szeretnek baratsagba maradni vele meg egy ideig.

van a you tube ban szulesi videok es amikor oket latom nem hiszem el hogy vegig csinaltam

76. McKenzi (válaszként erre: 75. - Titi 85)
2008. ápr. 8. 23:04

:)))

na de nálad még eléggé friss az élmény, idővel ez is változik, egyébként nem gondoltam volna, hogy a gátvágás ennyire tud fájni, ezt megúsztam és az aranyeret is!

bár hazudnék, ha azt mondanám, hogy elfelejtettem a rossz dolgokat, a nővérem kissé gúnyosan -lenézően meg is jegyezte, hogy még mindig nem nem vagy túl rajta?

Kösz gondoltam, de hónapokig kínzott a gyomorsav, sokszor heteken át minden nap.. a többiről nem is beszélek-

viszont a minap megijedtem, hogy lehet nem is lesz olyan egyszerű teherbe esni - így viszont már minden fájdalmával együtt akarom újra,


Te még ráérsz - én már 31 vagyok, ha fiatalabb lennék inkább a nagyobb korkülönbségre szavaztam volna :)))

75. titi 85 (válaszként erre: 74. - McKenzi)
2008. ápr. 8. 22:52

szepen vagtak fel ma mar semi nyoma de akor ezt ugy eltem meg mintha kinoznanak az erzestelenito nem segitet ugy remegtem hogy a labam kitancigalt a tartobol utana nem tudtam meg mozdulni es a legroszab volt hogy mire feltutam terpeszkedni a babahoz mer tejes lelki fajasom volt en akartam foglalkozni a babamal es nem az anyam vagy a parom plusz a far csontom meg repet na meg az aranyer is jo baratom let .

szerintem inkab segitek a vilagon es orokbe veszem a kovetkezot hhh

74. McKenzi (válaszként erre: 73. - Titi 85)
2008. ápr. 8. 22:41
igen - én is félek, nehéz terhességem és hosszú szülésem volt. A gátvágásból hamar felépültem, de a napi három órás alvások eléggé kikészítettek. Inkább arra gondolok, hogy jó lenne még egy gyerek, és az anyaságra gondolok, a terhességen és a szülésen egyszerűen csak túl akarok lenni. És most már ragaszkodom valamilyen segítséghez legalább a szülés utáni két hétben. Sokan mondják, hogy a második terhesség már elrepül ebben bízom. Keress egy jó orvost, aki híres arról hogy szépen vág, ha már muszáj.
2008. ápr. 8. 22:35

en is aba a csoportba tartozok akiknek nagyon fajt a va ras meg az utana levo felepules 5 hetig nem tudtam ulni meg a jarasom is elege kockas volt

az alvasrol ne is beszejunk nem volt sok es nem a babam miat.

a szulesem konyu volt meg talan meg tenem meg egyszer de amikor gondolok a varatokra meg a fellepulesre nem tudom hogy mernem meg egyszer meg csinalni

72. McKenzi (válaszként erre: 69. - McKenzi)
2008. ápr. 8. 22:12

Hülyeség lehet, de én attól féltem hogy ha nem tolom ki hamar, akkor valami baja lehet, ezért mondtam a dokinak, hogy vágjon

de a férjem azt mondja, hogy ő látta és annyira feszült a gát, a doki és a szülésznő is látta, hogy nem lehet megcsinálni a gátvédelmet.

Szexről: azóta egyébként éreztem szárazság érzést, amit előtte nem.

2008. ápr. 8. 21:43
Mivel fájás közben vágnak, nem érezni belőle semmit. A matyóhímzést már érezni lehetett.:(((
2008. ápr. 8. 21:40

Én 2002-ben szültem a lányomat 16 órás vajúdás után, könnyítés miatt vágtak.

2007-ben - köszönet a szülésznőnek - 4150g-os 57cm-es babát szültem GÁTVÉDELEMMEL!!!!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook