Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sztk-s fogászat-pozitiv, negativ vélemények országszerte! fórum

Sztk-s fogászat-pozitiv, negativ vélemények országszerte! (beszélgetős fórum)


22. ba3baaabe6 (válaszként erre: 21. - Frenczy)
2014. ápr. 28. 13:21
Már hátul sem használnak amalgámot, nemhogy első fogak esetében.
2014. ápr. 28. 13:08

Sziasztok,


Az sztk-s fogorvosok milyen tömést használnak? Nekem az egyik első fogamból esett ki a tömés, de nem tudok tízezreket kiadni a magánfogorvosi kezelésért, ezért gondoltam, kipróbálom a TB által finanszírozott verziót.

Még mindig az amalgán tömés van divatban? Vagy már korszerűbb alapanyagot használnak? Van arra lehetőség, hogy pár ezer forintos felárért cserébe jobb minőségű tömést használjon a doki? Nem vagyok képben :s


Köszönöm a válaszokat,

Frenczy

20. rora
2013. jan. 21. 15:26

Nekem jobb tapasztalataim vannak az sztkról, mint a magánorvosról, ami nagy hátrány, hogy sokat kell várni, több hetes várólisták, stb.

Az egyik 11.kerületi magánorvosnál történtek viszont kiábrándítóak voltak: idő előtti gyökértömés, akaratomon kívül orvosváltás, gyökértömés kiszed, több heti gyógyszeres kezelés után húzás, később derült ki, hogy ekkor egy gyökérdarab bent is maradt.(Több tízezerért elég "jó"...) Inkább az sztk-s szájsebésszel szedettem ki.

19. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - Jecsim)
2012. nov. 13. 06:52
Gyökérkezelt fog: szerintem minden gyökérkezelés végeredménye ez lesz. Ez nem a doki hibája. Nekem pl. 1 évig gyökérkezeltek egy fogamat, de az lett a vége, hogy letört, hiszen a fog teljesen elhal, elgyengül, stb. korona alá talán jó de, hogy a kezelést követően együnk rajta...
2012. nov. 12. 21:48
MÀV-szakrendelôbe járok évtizedek óta. Összeségében jó tapasztalataim vannak.
17. jecsim
2012. nov. 12. 21:41
Én kétszer is megártam az SZTK-s fogászaton, először egy nemtörődöm pasashoz kerültem, aki alig figyelt oda mit csinált, és a gyökérkezelés után egy évvel szétesett darabjaira a fogam, a másik a szájsebészeten volt, aki kikalapálta, és teljesen fel volt háborodva, hogy neki kell kiszedni a darabokra tört fogat. Én most magándokihoz járok, és minden fogamat rendesen, szépen megcsinálta.
16. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 15. - Kriszti1212)
2012. aug. 28. 18:33
nem semmi történet:(A pest megyei sztk-ból ha szájsebészetre küldenek az max egy hétnyi várakozási idő férjem egyiknap bement a körzetihez,másnap meg már mehetett is a szájsebészetre.
15. Kriszti1212 (válaszként erre: 1. - Cc6a0cd7c8)
2012. aug. 27. 08:32

Szia!

Én Dunaújvárosban lakom, június 20-án mentem az sztk-ba ahhoz a fogorvoshoz, akihez körzetileg tartozunk. Begyulladt, folyamatosan növekvő fájdalmas lyukkal, alsó bölcsességfog. Megröntgeneztette, mondta nem bírja kivenni, szájsebészet. Időpont: szept. 11. Kértem keressünk közelebbi időpontot, mert túl soká kerülök sorra. Kérésemre minden követ, amit lehetett megmozgatott, de sikertelenül, így jövőhéten megyek. Vártam majd' 3hónapot. Csak kicsivel kevesebb. Viszont átnézte a számat és azt mondta kritikus állapotban vannak a fogaim (2kisfiam van, "kiették" a fogaim). Az első kezelés kritikus volt. Bármit kértem semmit nem úgy csinált, de nem tántorodtam el, mentem megint. És folyamatosan egyre kedvesebb lett és normálisabb. Elfogadta, hogy félek és nem hisztizett, nem volt türelmetlen. Sikerült is feloldódnom. Ki kellett húzni egy fogamat elöl. Elmondta az nem ingyen van és mennyibe fog kerülni. Elfogadtam. Múlt héten esett meg,hogy nem tudtak a kicsinyeimre vigyázni, így be kellett vinnem magammal mindkettőt (3éves és 8hónapos). Gyökértömésre mentem, nem 2perc volt, a nagyfiam mindenhol ott volt, mindenbe belenézett, a picike meg ebédidőben hisztizett, aludnia kellett volna. DE még így is türelmesen bántak velem is, a gyerekekkel is és nem lett elkapkodva semmi. Most szerencsém van és jó tapasztalataim, de el fogunk hamarosan költözni innen, ahol most vagyunk egy másik településre, és nem tudom mire számíthatok az új helyen. Ide szívesen járok, pedig az első alkalmakra gyomorgörccsel mentem.

Nekem ez a tapasztalatom. Bocs, ha hosszú voltam :)

Sajnálom, hogy veled meg ilyen rosszul bántak. Sok múlik az orvos hozzáállásán, pillanatnyi hangulatán. Kitartást kívánok ahhoz a két héthez, ami vár rád :(

14. a0c1361e44 (válaszként erre: 13. - Cirmoscicajaj)
2012. aug. 27. 06:25

Az SZTK-ba is pénzbe kerül.

Ez pont nem egy ingyenes kezelés.

2012. aug. 26. 20:15
ha sztk-ba megyek szerintetek ott is csinálnak fogszabályzót?minden vágyam egy fogszabi,de azt hallottam, kb 200-ba kerül
2012. aug. 26. 19:54
Azért nehogy má' orvosszitkozódásba menjetek át :(
2012. aug. 26. 19:53

Több, mint 400 ezerbe kerültek a fogaim.

És csak ahhoz az orvoshoz megyek, aki csinálta, különben oda a "garancia"... És bizony a nyáron 2 hétig vártam a saját fogorvosra.

Olyan jó, hogy külföldről is járnak hozzá évek óta rendszeresen vissza.

2012. aug. 26. 19:38
Nem hiszem, hogy országrészhez lehet kötni a jó fogászatot. Jó fogorvos kell, mindegy, hogy hol dolgozik.
2012. aug. 26. 18:53
szuper hogy vannak jó tapasztalatok is:)csak én vagyok balek?:D
2012. aug. 26. 18:52
XIV. kerületi sztk. Dr. Jekelfalusy Kinga. Ő a legjobb. Csak hozzá vagyok hajlandó menni.
2012. aug. 26. 18:50
Én az újpesti sztk-ba járok és nagyon jó a dokim,amit lehet megment és fájdalommentesen dolgozik.Én pozitívan csalódtam benne.
6. 3532273647 (válaszként erre: 1. - Cc6a0cd7c8)
2012. aug. 26. 18:41
Szerintem is a Mária utca..félve mentem,mindenki azt mondta,hogy sintérek...úgy küldtek,hogy húzás lesz,ott röntgenezték meg és megmentették.Szerin tem főként orvosfüggő,ide is szerencse kell
2012. aug. 26. 18:28
A mai napommal kezdeném:tegnap kiesett az egyik csapos koronám mivel hétvége ezért az ügyeletes fogászatot hívtam ahol 2 éve egy másik koronámat minden szó nélkül beragasztották.Ugyanaz az ügyelet csak másik fogorvosnő:jelzem hogy kiesett korona sos visszaragasztását kérném a fogíny érzékeny s ha a korona nem kerül vissza begyullad és fáj.A válasz az ügyelet ilyen jellegü problémával nem lát el mert csak huzás valamint tömés tartozik a hatáskörébe meg amugy is ezt egyedül nem tudja megoldani...ismétlem 2 éve ugyanott egy kedves fiatalember egyedül oldotta meg-Szóval most várok két hetet míg a magánorvosom visszajön a szabiból és addig megpróbálok nem enni mert felül a korona helye fáj,alul jönnek a bölcsességfogak-marad a kinlódás.Mindez Érden ahol a normál sztk-ba szabad fogorvosi választásom mellett sem látnak el csak ide-oda küldözgetnek de ez egy másik történet.
2012. aug. 26. 18:26
szia,TRAUMATOLOGIAI INTÉSZET.MÁRIA UTCA./ énmár évekota oda járok.üdv ágnes
2012. aug. 26. 18:18
Szia!Én a székesfehérvári sztk-s fogorvosommal maximálisan elégedett vagyok, sőt most úgy alakult, hogy a helyetteshez kellett mennem, Ő is nagyon kedves és alapos volt.
2. kisj
2012. aug. 26. 18:16
ez egy adó
2012. aug. 26. 18:15
Sziasztok nekem sajnos csak negativ tapasztalataim vannak de mivel ez egy sokunkat érintő téma gondoltam hátha vannak az országnak olyan részei is ahol pozitiv élmények is vannak sztk-s fogászattal kapcsolatba.Fizetem az egészségügyet mégis rendszeresen el kell döntenem ez csak kényszerített pénzkidobás.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook