Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szorongást, pánikbetegséget okozhat alacsony TSH? fórum

Szorongást, pánikbetegséget okozhat alacsony TSH? (tudásbázis kérdés)


16. Channa* (válaszként erre: 13. - VersEmber)
2018. márc. 21. 05:27

Alacsony TSH: pajzsmirigy túlműködés, ami feszültséget, idegességet okoz.

Magas TSH: Pajzsmirigy alulműködés, ami szorongást, depresszív hangulatot.

15. VersEmber (válaszként erre: 14. - 35fd735e6f)
2018. márc. 20. 22:22

Ezt nézd meg a neten!

Ott a legszakszerűbb választ kapod, ha okosan keresel rá.

14. 35fd735e6f (válaszként erre: 13. - VersEmber)
2018. márc. 20. 22:05
Es a magas? Az mit okoz?
2018. márc. 15. 00:54
Igen, de nagyon jól karbantartható.
12. syria (válaszként erre: 6. - V.v.V)
2018. márc. 14. 23:50
Kitartás, majd csak kiderül, hogy alul, vagy túlműködik-e a pajzsmirigyed. S utána is nagyon észnél kell lenni!
11. papája (válaszként erre: 10. - Channa*)
2018. márc. 13. 20:31

[link]


A túlműködés után, amikor már minden eredményem jó volt leállított az endo doki a gyógyszerről. Én viszont továbbra is fél évente eljártam a laborba ellenőrzésre. A tsh értékem lassan, de biztosan emelkedett, így egyszer csak határérték feletti lett. Ekkor írt fel a házi dr. L-Thyroxint napi 50 mg-ot. Ez határérték alatt tartotta a Tsh-t. később hullott a hajam, elkezdtem hízni. Elmentem az endo dr-hoz. Azt mondta klímaxozok (tíz éve túl vagyok rajta, szerencsére gyakorlatilag tünetmentesen) Csökkentette az adagomat felére, ennek eredménye az lett, hogy minden eredményem rossz lett. Azóta nem járok az endo dokihoz, a házi kezel. Megvagyok, de mostanában hízok.


A linket azért tettem fel, mert Solymosi dr. leírja, hogy egyes esetekben a túlműködés átmegy alul működésbe. Ezek a betegek nem tudnak fogyni. A többi alul működőnek sikerül, ha akarja.

10. Channa* (válaszként erre: 9. - Papája)
2018. márc. 13. 19:26
És, hogy mentél át alulműködőbe?
9. papája (válaszként erre: 1. - V.v.V)
2018. márc. 13. 19:11

Megéltem több mint hatvan évet és sajnos közel ötven éves tapasztalatom van a témában. Nyolcadikos voltam, amikor először éreztem a pm. túlműködés tüneteit. Természetesen nem tudtam, hogy mi a bajom, de a dr. sem a szüleim se és senki sem. Panaszkodtam, hogy nagyon gyorsan ver a szívem, izzad a tenyerem, pánikoltam a bezártságtól. Pl. moziba csak a legszélső széken voltam hajlandó ülni. Bezártság, pánikroham eredménye, hogy rám jött a hasmenés, ezért nem szívesen utaztam. Állandóan éhes voltam, ettem is, de nem híztam. Nagyon erősen kényszerítettem magam, hogy bírjam ki a tüneteket. Valahogy jobban lettem, elmúlt és néhány évig rendben voltam.

Mai eszemmel azt mondom, volt egy pm. gyulladásom és az rendeződött.

Sajnos a tünetek ez után többször előjöttek. Nagyon durván úgy 20-22 évesen. Akkor a nőgyógyászom azt mondta, lehet, hogy pm. túlműködő leszek, mert kézfogáskor szinte csurgott a kezemről a víz, annyira izzadt. Persze Ő sem küldött laborba. Teltek az évek, többször volt szörnyű magas pulzusom, hasmenés, pánik. Egyik dr sem törődött velem. Elmúltam ötven, amikor a főnököm diagnosztizált pm. túlműködő lett, így azonnal rájöttünk, nekem is ez a bajom. A háziorvos ekkor is csak béta blokkolót írt fel, de végre laborba kerültem és kiderült nagyon súlyosan túlműködő vagyok. Feltehetően ez is "csak" egy pm. gyulladás volt, de már endokrinológus kezelt közel két évig. Mire rendbe jöttem és végre egészséges voltam, fordult a kocka. Most már évek óta alul működő vagyok annak minden kellemetlen tünetével.

2018. márc. 13. 14:57

Mennyire alacsony a TSH-d?

Ha az alsó referencia alatt van, az FT3 és FT4 pedig a felső felett, akkor pm. túlműködést mutat.

A pm. betegség hasonlíthat a pánik betegségre, már csak azért is, mert feszült az ember, magas a pulzusa, nem tolerálja a meleget, azaz mindig melege van, de emellett még van rengeteg más is, pl. fulladás, fogyás, száraz bőr, hasmenés, stb.


És igen, sok orvos a pajzsmirigy beteget félre kezeli, mert nyugtatót ír fel, az meg kevés...

2018. márc. 13. 12:41
Okozhat.
2018. márc. 13. 11:57
Megyek endokrinologushoz de több mint egy hónap mire tudnak fogadni .
5. Miss Angel (válaszként erre: 2. - V.v.V)
2018. márc. 13. 10:38

tünetek között a levertség simán jellemző,kedvetlenség,"életuntság"....pánikrohamok sztem kevésbé.

mindenesetre aZ alacsony TSH más tünetekkel is jár,annak mindenképp olvassx utána.De először tényleg endokrinológushoz menj,és onnan tovább,ha esetleg ő nem talál semmit....

2018. márc. 13. 10:35
Szerintem igen! Endokrinológus!
3. syria (válaszként erre: 2. - V.v.V)
2018. márc. 13. 10:34
Szerintem lehet.
2018. márc. 13. 09:33
Azaz lehetnek ugyanazok a tünetei a kettő betegségnek ?
2018. márc. 13. 09:33
Szorongást, pánikbetegséget okozhat alacsony TSH?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook