Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szorongás és pánikbetegség fórum

Szorongás és pánikbetegség (beszélgetős fórum)


23. cicc11
2020. dec. 21. 09:34

Bocsi hogy csak most válaszolok.

Szóval ez a betegség nagyon nem fejben ből el mivel a gondolataiddal nem tudod szabályozni az agy kémiai zavarát ami ezt a pánikbetegséget kiváltja.

Mi volt a baj a gyógyszerrel ami miatt nem akarod szedni?

Reggelente vagy esténként egy bogyó csekély ár azért a pokolért cserébe amin énis keresztül mentem. Szerintem biztos meghaltam volna mert enni sem tudtam... Szóval ezt valahogy helyre kell hozni.

Van akit ez a betegség kevésbé korlátoz van akit teljesen.

Engem teljesen. És nagyon fiatal vagyok ahhoz hogy hagyjam itt véget érni az életem mert nem akarok bogyót szedni.

Szerintem mindenki tudja hogy mire van szüksége. Én a végsőkig elmegyek a gyógyulásomért.

2020. okt. 7. 09:44
Sziasztok sajnos én is pánikbetegséggel küzdök. 2012-ben már pánikbeteg voltam amire gyógyszert is szedtem 1 évig. Most viszont 3 hete azt érzem,hogy kiújult a betegség. Ugyanis minden nap rosszullétek jönnek rám ugyanaz ami régen volt. Csak nekem nagyon sok tünetem van többek között nehéz légzés, néha gyorsan ver a szívem a kezeim zsibbadnak ha egy nagyobb roham jön rám, ájulás érzés kerülget szédülni is szoktam és halálfélelmeim vannak de ez csak egy nagyobb rohamnál szokott előfordulni. Van mikor csak kisebb rosszullétek törnek rám amit még eltudok valahogy viselni. De sajnos most már nincsen olyan nap,hogy ne legyek rosszul. Vagy a bal karomat érzem gyengének vagy pedig nyugtalanság tör rám megfeszül a mellkasom vagy a hasam és nem jó a légzésem. Nagyon rossz így élni. Nem akarok megint gyógyszereken élni nem hiszem el,hogy más megoldás nincs. Hogy lehetne egyáltalán megállítani,hogy rám törjön a rosszullét? Sokan mondják minden fejből dől el de én nem tudom.
21. cicc11
2020. szept. 21. 18:11
Szia Adrienn írtam neked levelet. Nagyon sajnálom hogy beteg vagy. Van kiút.
2020. szept. 14. 14:07
Sziasztok! Szívesen beszélgetnék bárkivel aki hasonló cipőben jár. Én is szorongó és pánikbeteg vagyok 2 éve. Hol jobb, hol rosszabb.
19. cicc11 (válaszként erre: 18. - Amaunet)
2020. aug. 23. 17:23
A naplo jo otlet evekig vezettem naplot. Mostis gondoltam ra. Elis fogom kezdeni.
18. Amaunet (válaszként erre: 17. - Cicc11)
2020. aug. 23. 15:32

A pszichiáter tüneteket kezel gyógyszerrel.

A pszichológus az, aki csak hallgat hosszan, majd 4-5 ülésen kiböki, hogy "mi lenne, ha...?" terelgetős mondatát.


Írj naplót! Magadnak.

Írd le őszintén azokat a dolgokat a múltból, amelyek a mai napig bántanak!

Költséghatékonyabb, mint az orvosok.


Nem az orvosokról akarlak lebeszélni, ha úgy érzed szükséged van orvosi segítségre, akkor menj.

17. cicc11
2020. aug. 23. 15:13
Elmegyek majd egy pszihiaterhez amint az allapotom javul. Hogy kitudjam beszelni magambol.
16. cicc11 (válaszként erre: 15. - Amaunet)
2020. aug. 23. 15:12

Igen erre nem is gondoltam. 😥 Pedig valoban ez lehet a problemam. Magamat vadolom altalaban mindenert. Meg hogy szerencsetlen vagyok. Sajnos volt hogy sok rossz dolgot tettem. Amit sajat magamnak nem tudom talan mostsem megbocsajtani.

Koszonom hogy erre felhivtad a figyelmem. Mostmar biztos vagyok benne hogy ez bant a legjobban.

15. Amaunet (válaszként erre: 14. - Cicc11)
2020. aug. 21. 19:08

Nem csak dologi függőségek léteznek. Függhetsz a saját magad köré épített korlátoktól, a saját magaddal szemben támasztott elvárásoktól. Soha ne mások elvárásainak akarj megfelelni. Magaddal szemben is legyél kicsit megbocsátóbb!


A múltban történteket le kéne zárni magadban, nem foglalkozni már olyan dolgokkal, amelyen nem tudsz változtatni.

Aztán meg kéne tanulni uralni ezt a szorongást, nem átadni magad neki, nem hagyni eluralkodni az elméden.

Tudatosítsd magadban, hogy mivel állsz szemben! Ez az agyadban zajlik és a tünetekhez is az agyad küldi ki az utasításokat.

Nálam a gyógyulást ebből a szorongásos állapotból a meditáció nyújtotta.

14. cicc11 (válaszként erre: 12. - D7ba7bf7ff)
2020. aug. 21. 18:50

Hal istennek. Egesz eletemben soha sem szenvedtem fuggosegtol. Pedig eltem cigarettaval is 6 evig de egyik naprol a masikra eldontottem hogy nem kell tobbe. Ugymond azert szivtam csak mert mindenki azt csinalta korulottem. Sokminden fuggoseget okoz. Akar az alkohol is. Dolgoztam olyan helyen ahhol szakmai artalombol napi ket harom pohar bor elfogyott evekig. De arra sem szoktam ra. Sem a kavera. Pedig sokaig kaveztam is. Ismerek olyat akinek diszkomfort erzese van ha nem ihat kavet.

Ugyhogy ettol nem felek.

13. cicc11 (válaszként erre: 11. - D7ba7bf7ff)
2020. aug. 21. 18:45

Hat ebben abszolut igazad van. Mostanaban sajnos sokszor ereztem ugy hogy egy kenyszer az egesz eletem.

A sportot nagyon sokan mondjak.

Van otthon szobabiciklim.

De egyenlore a termeszetben kezdek amig meg nyar van es joido.

12. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 5. - Perla del Mar)
2020. aug. 21. 01:22
Függőségekre, kiegyensúlyozatlanságokra, pszichés problémákra NEM meditálunk rá! Alapszabály! Önismeret kell, önbizalom fejlesztés, konfliktuskezelés!
11. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 9. - Cicc11)
2020. aug. 21. 01:21

De a tüneteid meg úgy múlnak el, ha leszámolsz a kisebb-nagyobb félelmeiddel, belemész a konfliktusokba és levezeted a feszültségeidet!


Kéne egy jó sport és tudatosan érvényesíteni az akaratodat ott, ahol mások esetleg nem értenek vele egyet! Pont azért jönnek elő ezek a tünetek, mert nem mersz megküzdeni azért, amiben HISZEL! Nem mersz kiállni magadért! Elnyomod magad!


Ebben az értelemben: [link]

10. cicc11 (válaszként erre: 5. - Perla del Mar)
2020. aug. 19. 08:45
Probaltam 😓 annyira igyekeztem de keptelennek tunt. Mintha a sajat magam ellen lennek.
9. cicc11 (válaszként erre: 7. - D7ba7bf7ff)
2020. aug. 19. 08:44
Azt mondtak az ambulancian hogy ha elmulnak a tuneteim akkor fogom tudni felepiteni ujbol az eletem. Aprankent.
8. cicc11 (válaszként erre: 6. - Pteri)
2020. aug. 19. 08:43
Sajnos nem javult magatol. Egyre mélyebben benne voltam... Igen a napokban jott ki de pokol az eletem. Frontint szedek hogy a panik rohamok tompuljanak. Ne szorongjak. Tegnap betegszallitoval vittek de a pszihiatriai ambulanciara mert meg buszra szallni sem tudtam volna. Annyira borzalmas felelemerzes retteges van rajtam. Nagyon szeretnem ha elmulana. De komolyan. Az egesz eletem megvaltozik ha ebbol felgyogyulok.
2020. aug. 18. 23:06

Szedhet rá gyógyszert, ha az alap okokat nem tisztázta le magában! A gyógyszer tüneti kezelést nyújt, a betegségnek viszont oka van!


Itt most egy "küszöb" alatti feszültségről van szó, ami évek óta gyűlik, mivel nincs tanult megküzdési mechanizmus, így a feszültségek ellene fordulnak és emiatt van rohama!


Erre kéne rájönni, hogy MI okozza a feszültséget és HOGYAN lehetne ezt levezetni?


Főként ez a megoldási mechanizmus hiányzik az életéből:


[link]

6. pteri (válaszként erre: 1. - Cicc11)
2020. aug. 17. 19:14
Ha van kedved írj nekem. Ugyan nekem nem segített, ha mással beszéltem róla. De mindenkinek más segít, az biztos.
2020. aug. 17. 11:46

Történt valami, ami miatt előjött?

Nem olyan egyszerű, de én is azt tanácsolom, hogy próbálj fejbe küzdeni ellene, meditálj stb.

Gyógyszert ne szedj! Mindenféle mellékhatása van és függőséget okoz!

4. Garabonciás (válaszként erre: 3. - Papája)
2020. aug. 17. 10:42
Bárcsak ilyen egyszerű lenne 😁
3. papája (válaszként erre: 1. - Cicc11)
2020. aug. 17. 10:02
Keresd az okot, azt kell megszüntetni, vagy leküzdeni, csírájában elfojtani, vagy egyszerűen magasról tenni rá. Hasonló esetekben rajtam az utóbbi segített minden alkalommal.
2. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Cicc11)
2020. aug. 17. 08:34
Szia! Csak az utóbbi napokban? Amúgy nem? Szedsz rá gyógyszert? Vissza lehet találni magadhoz, ez nem kérdés! :)
2020. aug. 17. 07:18

Sziasztok.

Sajnos az utobbi napokban eleg durvan kijott rajtam a szorongas es nagyon sokat segitene ha valakivel tudnak errol beszelni aki attelt hasonlokat.

Nagyon szeretnek visszatalalni magamhoz. 😓

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook