Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szorongás ellen milyen módszereket ismertek? Használhat a jóga, ÉFT? fórum

Szorongás ellen milyen módszereket ismertek? Használhat a jóga, ÉFT? (beszélgetős fórum)


1 2
23. marduk (válaszként erre: 18. - Guzmi)
2011. okt. 18. 17:03
Elolvastam a gépről a dolgokat hisz a régiek felismerésére alapoznak.A fény terápiára jó a szabadban látható fények a nyugtató fény a lemenő nap ahogy szineket varázsol az égre a hangok az esti szerenád amit a tücskök békák adnak.
2011. okt. 17. 20:40

Gyógyszert nem szeretnék :), túl fiatal vagyok ehhez, és úgy ézem talán elég erős is :). Sajnos az önbizalmammal már gyerekkorom óta vannak problámák, világ életemben szorongtam minden miatt (a fogorvost nem merem felhíni, mert tudom , hogy szinte remeg a hangom mikor beszélek -.-"). De mostanra elhatalmasodott a családi gondok miatt, és az elmúlt 6 hónap itthonlét miatt (érettségi stb.), de szeretnék életmódot változtatni :) és újra boldog lenni :). Cigizni, inni, partyzni sosem szoktam, nos igen a facebook az más kérdés, de az internet volt az egyetlen ahová menekülhettem az itthoni gondok elől (jó persze lett volna más is, de én ezt választottam :( ). És a másik nagy gond, hogy elvesztettem a hitem mindenki felé, felnőttem és csak azt látom, hogy a világ hogyan pusztítja el önmagát. És nincs mit tagadni félek ettől a pusztulástól :(.

Az a gond, hogy nem szeretek írni, ha pl. valamilyen fogalmazást kellett beadni, vagy ilyesmi akkor soha senkinek nem adtam oda, mert szégyeletem, még a tanárnak se nagyon mertem, sőt ami a legrosszabb hogy én magam sem szívesen olvasom saját irományaimat :(.

21. guzmi (válaszként erre: 17. - Ade3888e36)
2011. okt. 17. 20:22

Szia!

Teljesen igazat adok Neked. Ez egy egészségtelen világ, tudom én is, persz itt vagyok a neten, de legalább nem viszem túlzásba. Én nem ebben nőttem fel, az én időmben mással foglalkoztunk. Azzal együtt én is szorongó kisgyerek és fiatal felnőtt voltam, tehát régebben is létezett ez, nem csak ma. Talán genetika meg a környezet körülmény teszi.Borzasztó rossz érzés, szerencsére nálam már a múlté. Teljesen kiegyensúlyozott, nyugodt ember lett belőlem. Próbáljatok ki mindenfélét, mindenkinél más használ.

20. marduk (válaszként erre: 17. - Ade3888e36)
2011. okt. 17. 20:20
Bár minek is nevezük azt ami segít ellazulni,Én is ebben a világban élek és igen is meglehet tanulni ne a körülmények irányitsanak hanem Én iráyitsam a körülményeket.Nincs olyan ami tolongana elöttem,hogy annyira fontos lenne.Igaz 25 éve annak,hogy fontosnak tartom a nyugalmamat minden mástólmert Énekem is a lelki világom feldúlt volt.Szerintem tudni kell mi a fontos az életünkben a többit ki kell zárni
19. Judit Csodaországban (válaszként erre: 1. - 297e02583e)
2011. okt. 17. 20:19
Az EFT-t mindenképp érdemes kipróbálni. Ha tényleg érdekel, írj privit és segítek.
18. guzmi
2011. okt. 17. 20:08

Sziasztok!

Én nagyon tudom ajánlani az agytréner gépet szerintem jó, legalábbis nekem bevált, 2 hónapra kölcsönöztem mindennap használtam. A második hónapban már csak ritkábban. Sok program van rajta szerintem ha beütöd a google-ba hogy agytrénergép többet is megtudhatsz róla

17. ade3888e36 (válaszként erre: 11. - Marduk)
2011. okt. 17. 20:06

Bocsi de ezzel nagyon nem értek egyet. A meditáció egy belső kiürülést jelent ami hosszú folyamat. Napokig tart mire az ember képes annyira elmélyülni hogy teljesen kiüresedjen belülről. Nincs olyan hogy én most leülök vagy fekszek és meditálok 20 percet. Az emberek összekeverik a meditációt a relaxációval. És hogy egy 18 éves ember képes lenne úgy elmélyülni önmagában hogy közbe ne arra gondoljon hogy "na még 10 perc és elszívhatok egy cigit" vagy "biztos írtak már valamit a facebook üzifalra, de jó lenne már rálesni" szerintem képtelenség. Az emberek nagy része nem is képes meditálni,(én se) pláne aki már ebben a rohanó világban nőtt fel. Nincsenek megfelelő körülmények. Körbe vagyunk véve elektromos berendezésekkel, óriási a zaj és fényszennyezettség, a gondolataink kontrollálatlanul cikáznak, mindenhonnan zúdul az információ. Ami egy a hegyen a magányosan éldegélő lámának megy Indiában az nem valószínű hogy megy egy európainak.


Egy normál facebook felhasználó tini átlagosan 7 percenként ellenőrzi a profilját egy magyar felmérés szerint, sőt elhagyatottnak érzi magát a középiskolások és egyetemisták 20%-a ha nincs fent senki a chaten. Nem esne le az állam ha egy feltáró terápia során kiderülne hogy ez a szorongás forrása. Hogy vajon mi folyik a közösségi portálokon míg én nem figyelem és mit gondolnak rólam más felhasználók.

16. marduk
2011. okt. 17. 19:59
soha ne szégyeld azt amivé tett az élet és sgítséget szeretnél
15. marduk (válaszként erre: 14. - Bucóka20)
2011. okt. 17. 19:58
Talán ird ki magadból azt ami ilyen nagy sérelmet okoz és tényleg jó a meditálás.
14. Bucóka20 (válaszként erre: 10. - 297e02583e)
2011. okt. 17. 19:51

Ahhoz,hogy meggyógyulj vagy legalábbis ne romoljon az állapotod,mindenképpen szükséges a kitartás és a hit.

Bármivel kapcsolatban,legyen ez jóga,meditáció,pszichológus...bármi,de hinni kell,h sikerülni fog.


Én már egyszer meggyógyultam,akkor rendszeresen sportoltam és szedtem a gyógyszerem.

Majd mindkettőt elhagytam...és ismét lent vagyok.


Most megint sportolok....várok,még várok,aztán döntök.

Lehet,h kell megint a gyógyszer.



Azért annyit tudni kell erről a betegségről,h naon el tud hatalmasodni az emberen.

......nekem gyökerestől megváltoztatta az életem és nem mindig tudok róla mosolyogva beszélni....



Néha "ölni" tudnék,annyira fáj!Aztán elmúlik...

2011. okt. 17. 19:48

A félelem és a szorongás közti különbség hogy a szorongás esetében a fenyegetettségi érzést kiváltó ok rejtett. Valamitől félsz amivel nem nézel szembe és elfojtod. Az európai ember egyik legnagyobb baja hogy fegyelmezetlen és elfojtásokkal él mert kialakultak olyan normák amik szerint bizonyos dolgokat jobb eltitkolni. Nem csoda hogy ennyi pánikbeteg van. Pszichoterápiával feltárható hogy mi a probléma forrása de ez hosszú folyamat. Én mindenki óva intenék a gyógyszeres kezeléstől. Eleinte egy kis gyógynövényes nyugtató (valeriána, citromfű) segíthet, de a cél a probléma megszüntetése, nem a tünetek megszüntetése.

A szorongás nagyon visszafogja az embert. A tünetek után áttevődik a viselkedésre is és már képtelen lesz pl emberek közé menni, mások előtt étkezni, normálisan kommunikálni és ezek beteljesítenek egy hamis kórképet és azt találjuk mondani hogy mi is pánikbetegek vagyunk. Keresünk valami racionális okot amivel magyarázhatjuk. Pl félünk az egerektől vagy a pókoktól, pedig hát kinek ártanak ezek az apró kis lények?


Ajánlom figyelmedbe a Hová tűnt a nyugalom? című könyvet. 1200 Ft sincs és érthetően elmagyarázza a félelemmel szorongással és pánikkal kapcsolatos tényeket és tévhiteket. Én sem vagyok szakember, csak utánaolvastam és világossá vált számomra.

12. marduk
2011. okt. 17. 19:48
Ha érdekel még tudok tanácskat adni
11. marduk
2011. okt. 17. 19:45
Még igencsak fiatal vagy nem is szedtél össze nagy szorongásoka.Szerintem a meditáció nagyon sokat segít és ha rászoksz a meditálásra végig kiséri az életedet.Itt az a lényeg,hogy a gondolataidat félre teszed amíg a meditálás tart utánna a tudat magától a test azt a részét keresi fel amelyik erősitésre vár esetleg gyógyulásra.Ugye milyen jó lenne?Legalább félév mire érzed a hatását a meditációnak,ekkor már a tudatod nyugalomba tud lenni míg meditálsz.Nem is kell több idő 20pernél naponta és fekve is megteheted.Nagyonsokat segít az ha szereted tiszteled magadat,már ez is sokat old a feszültségen.Nagyszerű hogy ilye fiatalon már ezt a témát keresed vannak akik nem is tudják létezik e tudatos feloldodás a szorongásból.Én depreszíót hagytam magam mögött ennek a segítségével.
2011. okt. 17. 19:43

Értem, azért remélem rátalálsz a megfeleleő módszerre :).

Én is utána olvasgatok ezeknek, amiket írtál :). Már kezdő jógavideóm van :), már csak motiváció és kitartás kéne.

9. Bucóka20 (válaszként erre: 8. - 297e02583e)
2011. okt. 17. 19:37

Bármilyen munka amivel lefoglalod magad.

Leginkább a fizikai munka,ami hatásos lehet.



Nm tudom az akupunktúra,hogy segíthet,mert engem csak vittek.

De nem vállalt a nő,mert azt mondta velem született depresszióm van,ami természetesen nem igaz.:)



Ha tudnám az igazi megoldást,akkor elárulnám,de én is csak tapogatózok.

8. 297e02583e (válaszként erre: 6. - Bucóka20)
2011. okt. 17. 19:31

Az ilyen-olyan munkaterápia mit takar?

Az akupunktúra miben segíthet? Ez is ilyen ellezítós dolog? Nem is tudtam, hogy ilyen estben is hesználható :)

7. Lysiantus (válaszként erre: 4. - 297e02583e)
2011. okt. 17. 19:28
A tanfolyamon az oktató kijavíthatja a helytelen tartást, mozdulatokat.
2011. okt. 17. 19:27

-agykontroll

-jóga

-meditáció

-sport

-ilyen-olyan munka terápia

-akupunktúra

-kineziológus

-pszichológus

-pszichiáter

-természetgyógyász



Azt hiszem felsoroltam mindent,ami esetlegesen segíthet.Kinek ez,kinek az vált be.De ahhoz,h valaki meggyógyuljon az életén kell változtatnia.

Nem hinném,h minden esetben a múltban kellene turkálni.


Én sok mindent próbáltam,van ami jó volt és úgy éreztem,h erőt ad,de volt olyan is,aminek semmi hatása nem volt.


Még benne vagyok,de már semmilyen külsős személytől nem várom a segítséget.

5. eszter_good (válaszként erre: 4. - 297e02583e)
2011. okt. 17. 19:24
Otthon az igazi :)
2011. okt. 17. 19:21
Nem tudom, hogy az vagyok e :) és ha videóból kezdem el tanulni akkor helyesen sajátítom el? vagy jobb lenne tanfolyam?
2011. okt. 17. 19:17
Ha már depressziós vagy,akkor sajnos ezek már nem segítenek:(
2011. okt. 17. 19:17
Jóga állítólag jó rá, amennyiben nem vagy még depressziós.
2011. okt. 17. 19:16

Ha jógáztok, vagy alkalmaztok egyéb módszereket megosztanátok a fórum olvasóival? Mennyi idő alatt érezhető ezeknek a hatása? Milyen egyéb módszerek vannak még?

(Generalizált szorongásnál főleg)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook