Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatásról való leszoktatást ki hogy csinálta? fórum

Szoptatásról való leszoktatást ki hogy csinálta? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2017. aug. 12. 18:01
Mit szoljak èn aki 3 hètig voltam ugy,hogy tüdőemboliám volt.Ezt ugy èrtsd,hogy 3 hete már nagyon rosszul voltam.Persze akkor nem tudtam mèg mi a bajom,de èn utaltattam be magam a korházba.
57. 4213133598 (válaszként erre: 54. - Epervirág)
2017. aug. 12. 18:01

Gribedlinek igaza van. Az az anya, akinek a gyerekorvos azért nem írja fel receptre a tápszert, mert van ugyan teje, de nem szoptat - legközelebb azt fogja hazudni, hogy nincs teje.

Nem mondok mást továbbra sem: az orvosnak nem azt kell nézni, hogy mennyire szimpatizál a szülővel, hanem a gyerek érdekeit.

Ha amiatt nem ír fel tápszert, mert az anya tudna, de nem akar szoptatni, az burkolt megkülönböztetés. És egy gyerekorvos ne diszkrimináljon!


Szerinted nem kellene felírnia annak tápszert, aki nem akar szoptatni, szerintem meg nem szabadna megkülönböztetni őket.

Mondjuk nem is aszerint fog felírni, vagy nem felírni tápszert, hogy mi mit mondunk. :)

56. epervirág (válaszként erre: 55. - Globus)
2017. aug. 12. 17:58
Lehet neked van igazad,de èn akkor is azt gondolom,hogy van külömbsèg akkozött akinek van teje ès nem akar szoptatni igy kèr receptet vagy akinek nincs ès ugy kapja meg.Meg ahogy már irtam ennek a nönek pár napos volt a gyereke ès rengeteg teje volt amit le kellett fejnie erre mondta a doktornő az apukána,hogy nem irja fel mert nem maradhat az anya mellèbe a tej.
55. globus (válaszként erre: 54. - Epervirág)
2017. aug. 12. 17:52

Nem azért hívtak össze konzíliumot, hogy eldöntsék, megkaphatja-e. Hanem azért, mert ennek ez a protokolláris menete. Onko-teamnek hívják, a leletek, szövettan, távoli áttétek viszonylatában választják ki a gyógyszerelést. Valóban kár, hogy erre egy hétig kell várni, sajnos a team tagjai egyéb onkológiai (osztályos, szakrendelői) munkát is végeznek, valamint a team tagjaként heti több friss daganatos beteg sorsát mérlegelik.

Szerintem ha az anya azt mondja, hogy nem tud szoptatni, akkor a gyermekorvos -fejcsóválva akár- köteles tanáccsal és tápszerrel ellátni. Nem bírálhatja felül, hogy a nemszoptatásnak milyen oka van.

54. epervirág (válaszként erre: 51. - Gribedli***)
2017. aug. 12. 17:44
Az is más ha valakinek nincs elèg teje ahogy nekem sem volt ès ugy irják föl receptre vagy nekem azèrt mert a kicsi bukos volt.Szerintem meg nem köteles akkor felirni ha van teje,de nem akar szoptatni.A tüdőrákkosokrol meg az a vèlemènyem mivel saját szememmel tapasztaltam mikor a tüdőemboliám volt,hogy akar nem tudtak segiteni cigizett,de annak már csak az az öröme.Meg ha azèrt valaki 1 hètig vár mert tüdörákos,hogy kaphat- e kezelèst vagy sem ez a nèni soha nem dohányzott ès konziliumot hivtak össze csupán a pènz miatt mert menthető volt amugy akkor mièrt kellene olyanak kiirni tápszert aki csak lusta? Ez a nèni pedig nem ő választotta,hogy tüdőrákos akart lenni.Neki mièrt nem járt automatikusan a kezelès??
53. epervirág (válaszként erre: 51. - Gribedli***)
2017. aug. 12. 17:30
De ennek a nönek pár napos volt a gyereke.Ès tele volt tejjel azt a tejet meg le kellett fejnie.Mièrt nem azt adta a gyereknek?
2017. aug. 12. 17:28
A másik meg az ha az anyának van teje,de nem akar szoptatni azt le kell fejni mert ha nem begyullad.Szerinted avval a tejel mit csinál?
51. gribedli*** (válaszként erre: 44. - Epervirág)
2017. aug. 12. 17:28

De ha valaki fizeti a tb-t, miért ne lenne jogosult tápszerre, ha ő azt választotta? Ma, amikor a tüdőrákosok kimennek a kórház udvarára cigizni mert nekik úgyis mindegy, és ugyanùgy ingyenes ellátásban részesülnek, pedig ők vâlasztották a cigit, visszásnak tartom, hogy egy anyuka meg ne kérhessen tápszert receptre.


Mèg ha én is a szoptatás mellett voksolok, HA és AHOL erre lehetőség van (nem mindenkinek van, mert aki 3 hónap után vissza kell, hogy menjen dolgozni, annak minimum elapad a teje a munkahelyi idegességtől is), ettől függetlenül mindenki dönthet erről. Nem drogra kellett a recept. Max legközelebb azt éri el a doki, hogy hazudik az anyuka, hogy nincs teje.

50. epervirág (válaszként erre: 48. - 4213133598)
2017. aug. 12. 17:21
Persze csak azt ne felejtsd el,hogy amit felirnak popsikrémet azt nem tudod megvenni a rosszmannban vagy adm_ben.Mert ez gyogyszertári kenőcs ugyanugy a fürdető krém is ,de ha tápszert felirnak az ugyanaz mint a recept nélküli.
49. gribedli*** (válaszként erre: 36. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 12. 17:20

6 hónap csak akkor, ha már tud enni meg van legalább egy fogacskája. Mert az etetés elkezdésére is sok elmélet van de minden gyerek más ès más, az emésztőrendszer akkor van igazán készen, amikor foga is van a gyereknek, azért pont addigra nő ki, hogy akkor kezdjen el mást is enni, természetesen pépesítve de legalább megindultak a fogak.


Persze, akinek előbb apad a teje, az nyilván hamarabb, de az is tápszerezni fogja, lényeg, hogy egy anyuka, akinek sok teje van, és a gyereke élből elutasít bármilyen pépeset, plusz még foga sincs, ne hagyja abba.


A mellrák elleni védettséghez pedig hosszabb, 2 éves szoptatás kell. Ami a mai életvitelünk mellett tarthatatlan, de több gyerek szoptatása is összeadódik. Magyarán nemcsak azért szoptatunk, hogy a gyerekünk nehogy éhen maradjon, hanem azért is, mert az anyára mellrák elleni védőhatással van a szoptatás.

48. 4213133598 (válaszként erre: 46. - Epervirág)
2017. aug. 12. 17:17

Van különbség. Igen.


Minthogy a véleményünk között is.

Nekem meg ez a véleményem, és semmi gond, hogy nem egyezik kettőnké.:)

47. Bözsi néni (válaszként erre: 43. - Epervirág)
2017. aug. 12. 17:15
Beszédhibákkal hogy áll?
46. epervirág (válaszként erre: 45. - 4213133598)
2017. aug. 12. 17:13
Mindenkinek más a vèlemènye.Nekünk mondjuk a receptes posikrèm be sem vált.Azèrt popsikrèm ès tápszer van külömbsèg.De ahogy irtam nekem ez a vèlemènyem.
45. 4213133598 (válaszként erre: 44. - Epervirág)
2017. aug. 12. 17:07

Nézd!

Ilyen alapon popsikenőcsöt se írjon fel a gyerekorvos, azt is vegye meg a szülő a Rossmannban vagy a DM-ben.


A gyerekorvos jóindulatán múlik, hogy felírja-e a tápszert vagy sem.

Szerintem egyáltalán nem volna szabad megkülönböztetést tenni aszerint, hogy az anya akar-e szoptatni vagy sem. A gyerek a fontos.


De tényleg nem akarok ezen tovább lovagolni. :)

44. epervirág (válaszként erre: 42. - 4213133598)
2017. aug. 12. 17:00
A mi gyerek orvosunk szart sem ér sajnos.Viszont a régi egy nagyon jó orvos volt még az én gyerek orvosom is volt.Ő olyan volt,hogx ránézett a lányomra és abbol tudta,hogy mi a baja és milyen gyogyszer kell neki persze meg is vizsgálta,de egy nagyon jó orvos volt.Abban igazad van ha valaki nem akar szoptatni akkor ne szoptasson nekem is ez a véleménye,hogy a magánügye,de akkor ne akarja feliratni mert szerintem a receptes tápszer azoknak a babáknak jár akinek nincs az anyának teje vagy bukos a baba.Nekem is kevés tejem volt mindkettőnél,de eszembe nem jutott volna feliratni hanem megvettük a rosszmannba.Persze a kicsinél más volt a helyzet.
43. epervirág (válaszként erre: 41. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 12. 16:56
Hát nagyon tévedsz mert mindig szigoru voltam vele attol függetlenül,hogy imádom.Olyan szülő nincs aki nem kerül a gyerekével ősszetüzésbe,de attol hogy 6 évesen rakta le a cumit semmi baja sem lett.Persze az igaz,hogy nem természete,hogy 6 éves korig cumizik egy gyerek,de nem éjjel nappal cumizott.
42. 4213133598 (válaszként erre: 38. - Epervirág)
2017. aug. 12. 16:51

Nem értek egyet.

A gyerekorvosnak fel kell írnia a tápszert. Függetlenül attól, hogy az anya nem képes, vagy nem akar szoptatni. Az, hogy az anya szoptat, vagy sem, az az ő döntése. Senki nem törhet pálcát az olyan anya felett sem, aki nem akar szoptatni. A gyerekorvos sem. Egy normális orvos a gyerek érdekeit kell, hogy nézze, nem pedig az ítélőbíró szerepét kell játszania, és megmutatni, hogy ő akkor majd jól megbünteti az anyát, és nem írja fel a tápszert, mert szoptasson csak, az a dolga. Hát nem!


A refluxos babáknak is van tápszer, igen. Akkor a te gyerekorvosod is elég bankó volt, hogy csak 3 hónap után bökte ki, hogy hogy van bukós babáknak is tápszer. Nagyon jóindulatú szakember lehet. Remélem, átjött az irónia.

41. 10cc61fb5a (válaszként erre: 39. - Epervirág)
2017. aug. 12. 16:50
Persze magyarázat mindenre van. Hogyne. Csak ne kelljen a gyerekekkel összetűzésbe keveredni.
40. 10cc61fb5a (válaszként erre: 32. - Epervirág)
2017. aug. 12. 16:49
A 3 hónapos szoptatasi idő alatt alatt babának jut elég tápanyag. Ennyi úgy vélem, elég. Én kb ilyen korban fejeztem be, mertkényelmetlen is volt (baba izgetmozgott közben) és este meg nagyon sokáig tartott, nem volt már elég tápláló tápláló tej. Pikk-pakk kiváltottam tápszerrel, először az utolsó esti kaját, majd szépen fokozatosan a többit. 4 hós korára meg jöhetett minden ami a hozzátaplálási folyamathoz passzolt.
39. epervirág (válaszként erre: 37. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 12. 16:45
Az èn nagylányomnak soha egy rossz tejfoga sem volt.A kicsinek meg igen ès ő nem cumizott,de èrdekes nem?
38. epervirág (válaszként erre: 34. - 4213133598)
2017. aug. 12. 16:44
Ők akkor már otthon voltak ès rengeteg teje volt az anyukánák csak maceránsnak tartotta a szoptatást.Ez 13 ève volt.Szerintem meg nem köteles felirni.Nekem a kicsinèl alig volt tejem.Mindefèle tápszert kiprobáltunk,de egyik sem volt jó neki a háromnegyede állandoan kijött belöle ès ezt tudta a doktörnő hozzáteszem ez már másik orvos mert aki elötte volt ő már vagy 10 ève meghalt.Szóval tudta a doktörnő hogy a gyerek mennyit bukik erre szètárta a kezèt,hogy ez van.Aztán mikor a lányom 3 hónapos volt akkor kibökte,hogy ja amugy van egy tápszer ami bukos babáknak van akkor felírta nekünk.Jól össze is vesztem vele,hogy mièrt nem elöbb.Hozzáteszem ez a tápszer receptes ès jóval kevesebbe kerül mint bármelyik más.Szóval azt gondolom ha egy anya nem akar szoptatni csupán lustaságból akkor vegye meg.
37. 10cc61fb5a (válaszként erre: 32. - Epervirág)
2017. aug. 12. 16:43

A cumiról is le kell szoktatni, mert baromira nem tesz jót a foganak ilyen sokáig.

Úgy gondolom nem azért vagyunk a gyerekeink szülei, hogy csak babusgassuk őket, hanem terelgetni is kell jól kemény kézzel hol kicsit engedékeny ebben. De a lényeg hogy egyenlőre a szülő iranyitson, ne a gyerek.

36. 10cc61fb5a (válaszként erre: 32. - Epervirág)
2017. aug. 12. 16:41
Szerintem? Maximum 6 hónapig. Onnantól a baba ő fejlődésnek indul, mozog, kúszik, mászik, majd feláll megy. Olyan a szoptatás elhúzasa, mintha az 1 évest még direkt mózes kosárba tennénk vagy polyába. Vagy a 4 évest még babakocsiban hordjuk.
35. 4213133598 (válaszként erre: 34. - 4213133598)
2017. aug. 12. 16:32

Na, szóval, nem a gyógyszert, hanem a tápszert köteles felírni.

Csak kicsit felhúztam magam.

34. 4213133598 (válaszként erre: 32. - Epervirág)
2017. aug. 12. 16:31

Bocs, hogy beleszólok.

A doktornőnek kérésre kutya kötelessége felírni a gyógyszert. Nehogy már ő döntse el, hogy mi a dolga az anyának.


Ha normális a gyerekorvos, akkor még kérés nélkül is felírja a tápszert. Hiszen egyik pillanatról a másikra történhet bármi a frissen szült anyukával. Lehet, hogy akarna szoptatni, de egyszerűen nincs elég teje. Akkor a baba éhesen sírjon?

Persze, könnyű odavágni, hogy menjen a szülő a DM-be vagy a Rossmannba, aztán vegye meg 3-szors áron a tápszert. Ha már olyan "gonosz" az anya, hogy nem akar szoptatni.


Igenis, az orvosnak kötelessége felírni a tápszert.

33. 4213133598 (válaszként erre: 30. - Gribedli***)
2017. aug. 12. 16:24

Szerintem is, ha az első hónapokban képes szoptatni az anya, akkor már a baba megkapja az immunrendszere fejlődéséhez szükséges mennyiséget. Egyébként pedig aki egészségügyi probléma miatt nem tud szoptatni, annak sem kell semmiféle lelki problémát csinálnia magának, hiszen sok gyerek nő fel tápszeren, és makkegészséges.


A mai tápszerek szerintem nagyon jó kiegészítők, és tökéletes megoldás arra az átmeneti állapotra, ameddig a gyerek eljut a szilárd táplálékig. Sokan tehéntej helyett is adják a babának, és ezzel egyetértek. A tehéntejnél mindenképp jobb.


Az, hogy meddig igazán jó és hasznos az anyatej, az vitatott még orvosi körökben is. Egyik ezt vallja, a másik azt, a harmadik amazt. A védőnők ugyanúgy. Az anyák meg, hát olvashatjuk, ők is más és más időpontot tartanak jónak.


A szoptatás örök vitatéma.:)

32. epervirág (válaszként erre: 23. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 12. 16:18
Szerinted mennyi ideig termèszetes?Tudod mikor a nagylányom volt pici pont vittem kontrollra ès berobogott egy apuka a doktornöhöz,hogy irjon fel tápszert mert most született meg a babájuk ès van a felesègènek teje,de nem hajlandó szoptatni,erre azt mondta neki a doktornő,hogy nem.ir fel ha van teje szoptasson az a dolga.Az èn lányom 6 èves koráig cumizott igaz az oviba olyan 4 èves korig lehetett bevinni.De semmi baja nem kett mert nem vettem el tőle a cumit.
31. epervirág (válaszként erre: 27. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 12. 16:11
De okos vagy ugy látszik csak a mi ovodánkba lehetett.Persze csak bugyi pelenkát lehetett.igaz nem èvekkel ezelött volt hanem tavaly.
30. gribedli*** (válaszként erre: 29. - 4213133598)
2017. aug. 12. 16:07

Tulajdonképpen este is kevés tejem volt, úgyhogy azzal is kezdhettem volna, az egyiknél azt hagytam el először. Végülis nekem a dokinéni azt mondta, hogy az immunrendszerhez szükségeset már az első hónapban is átadjuk, úgyhogy akinek egyáltalán nincs teje utána, az is ezt kipipálhatja. Persze csak azt tudjuk átadni, ami nekünk is van, szóval egy beteges anyukának nyilván nincs sok antitestje, ami védené a babât hiszen az anyának is gyengusz az immunrendszere.


Aztán bár a tápszerekre ráírják, hogy 1 éves korig a legjobb táplálék de a mai étkezési szokások, anyukák egészségi állapota miatt is azért 6 hónap után vitatható az a nagy tápérték, plusz ekkor már minden gyerek valamit eszik is. A dokinénim azt mondta, hogy 7-8 hónapos kor előtt a legjobb abbahagyni mert ekkor még nem annyira emlékeznek a babák, hogy mi történt, hamar túlteszik magukat. Természetesen, ha van addig tej, mert én vegyeseknél is az egyiket 5 hónaposan választottam el, de ebből csak 3 volt az, amikor tisztán csak anyatejet kapott. Számtalan módon lehet ezt variálni.

29. 4213133598 (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2017. aug. 12. 15:55

Vajon miért javasolta az orvos a szoptatásról való leszoktatást?

Általában az anyák nem javaslatra, hanem saját döntésük alapján hagyják abba a szoptatást. Már ha nem kényszerből marad abba a szoptatás. Értem ezalatt, ha bármi oknál fogva képtelen szoptatni.


Ha a gyereknél elkezdődik a hozzátáplálás, fokozatosan el lehet hagyni egy-egy cicizést. A te gyereked bőven túl van a hozzátápláláson, 19 hónaposan szinte mindent ehet.

Ha tényleg abba szeretnéd hagyni a szoptatást, akkor azt teheted, amit gribedli is írt.


Az, hogy mikor melyik szopizást iktatod ki, azt majd eldöntöd.

Annak idején nálunk az esti szopizás maradt utoljára, és simán ment.

Igaz, hogy közel sem tartott annyi ideig, mint nálatok.


A gyerkőcöd nem fogja megsínyleni a cici "megvonását". Fokozatosan csináld, és nem lesz semmi baj.

Fontos, hogy magadnak se csinálj belőle lelki problémát, nem attól jó anya valaki, ha a végtelenségig szoptat.

A gyerekednek már nincs szüksége anyatejre, a vegyes táplálkozással mindent megkap, amire a szervezetének szüksége van.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook