Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy lehet leszoktatni a 7-8 hónapos babát arról, hogy este szoptatás közben aludjon el? fórum

Hogy lehet leszoktatni a 7-8 hónapos babát arról, hogy este szoptatás közben aludjon el? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 25. 18:37

Kicsit megkésve bár, de köszönöm mindenkinek. Adalinak üzenem (mielőtt még rossz anyának bélyegezne bárki is): NEM AKAROM LESZOKTATNI A SZOPIRÓL, csak arról, hogy így aludjon el. Szeretném, ha enélkül is képes lenne elaludni.


Mégegyszer köszönöm a válaszaitokat!

2013. szept. 15. 16:12
A kisebbik fiam 1,5 éves,sajnos én nem tudtam szoptatni,de a mai napig tápszerrel alszik el. Szerintem ebben nincs semmi rossz,örülj neki,hogy a karodban tarthatod,mert olyan gyorsan fel fog nőni,és olyan hamar azt fogja mondani: Anya ne puszilgass,tiszta ciki!
14. Adali
2013. szept. 14. 12:50
Minek leszoktatni???
2013. szept. 14. 11:38
Az enyém 1 éves koráig ezt csinálta, minden este szopi és alvás. 1 éves korában már kaphatott tehéntejet, megszoktattam vele a kakaót, 2 hét alatt megszerette, és egyszer csak felvittem a cumisüveget a hálószobába és cici helyett azt nyomtam a szájába. Nem volt semmi panasz, megitta, amennyit akart és utána ugyanúgy aludt, mint máskor szoptatás után. Az esti volt az utolsóként elhagyott szopi, nekem bejött, hogy 1 évesen szoktattam le róla, később soha nem jajgatott a ciciért, nem húzogatta a pólómat, semmi gond nem volt.
12. didris (válaszként erre: 7. - Rinike)
2013. szept. 14. 10:13
Szerintem semmi baj a tápszerrel de ha nem is akarod, 1 éves kor után amúgy is tejital van már és olyan picik még, nagyon kell nekik a "folyékony étel". Legalább is az én meglátásom ez.
11. didris (válaszként erre: 10. - Didris)
2013. szept. 14. 10:05
Bocs a szóismételgetésért, nem olvastam el újra.
10. didris
2013. szept. 14. 10:03
Szerintem se aggódj! Nem lesz semmi gond! El fog aludni úgy is. Majd ugyanúgy összebújtok és simized (pici lányom) vagy ő turkál a pólódba (másik lányom,aki sokáig szopizott). Lesz majd más szokás, ne vedd el tőle ezt a szokást! :) Minden jót!
9. 9d7efeb022 (válaszként erre: 2. - Gumi-nyuszi)
2013. szept. 14. 07:29

Szerintem ne aggódj ezen. Ha már nem fog szopizni akkor is el fog tudni aludni,Annyi inger éri napközben,hogy simán kifekszik.

Ilyenekre gondolok: jövés-menés,leesés,pakolás,rámolás,hiszti stb:-)

2013. szept. 11. 21:39
Nekem mindkét gyerekem este kidőlt szoptatás közben. Egyszerűen annyira ellazulnak, hogy nem is csoda, hogy kidőlnek. Amikor már este nem volt szoptatás, akkor először szépen a karomba vettem őket, lekapcsoltam a lámpát, énekelgettem és gyönyörűen elaludtak pik-pak. Utána szépen be a kiságyba, énekelgetés, mese, benyúltam a rácson, fogtam a kezüket (melyikük éppen mit igényelt) és ez is szépen beállt. Ha jó alvó, nem kell ezen aggódni szerintem, nem lesz gondod később emiatt...
7. rinike (válaszként erre: 1. - Gumi-nyuszi)
2013. szept. 11. 21:29
Az én 10 hós kislányom is így alszik el, és bevallom, kicsit én is aggódok már előre, mert csak egy éves koráig szeretném szoptatni. Eddig bárkit megkérdeztem, mindenki azt mondta, gond nélkül maguktól leszoktak a gyerekeik, legtöbbjük 1 éves korban. Számomra ez ideális lenne, mert 1 éves kor után már nem kell tápszerezni, és azért is reménykedem, hogy a kislányommal is így lesz, mert van egy 21. éves fiam, és valóban magától szokott le egy éves korában az egész cicizésről.
2013. szept. 11. 21:20
Délelőtt cicin alszik el. Délután vagy séta közben, vagy cicin, vagy magától, de mostanában főzelék vagy gyümi evés közben is... Szóval van,a mikor magától, de inkább a babakocsi vagy a cici a nyerő!
2013. szept. 11. 21:20

Szia


Az én kisfiam is így aludt el, szerintem nincs ezzel semmi probléma.

Ott alszik el, ahol a legjobban érzi magát:-)

2013. szept. 11. 21:15

Szia

szerintem még nagyon nem kell aggódni, kb ennyi idősen még az én babám is elalélt a cicin, és csak tettem is le aludni, de 8-9hónaposan egyszer csak kezdte elutasítani a cicit, egyszer csak nem fogadta el, és át kellett váltani tápszerre, illetve ahogy nőtt már nem is aludt be.


Nappal hogy alszik el? ez a lényeg, ha akkor megtanult magától elaludni, akkor később fog este is menni, este azért alszik be, mert már eléggé fáradt is.

2013. szept. 11. 21:12
Természetesen az össze-vissza sétálgatást sem szeretném altatási módszerként bevetni...
2013. szept. 11. 21:11
Kisfiam 7 hónapos és mindig cicin alszik el esténként. Jó alvó, nincs is panaszom, de már előre aggódok, hogy mi lesz, ha már nem lesz tejcsi és vége a szoptatásnak. Hogy lehet kíméletesen átszoktatni a babát?
2013. szept. 11. 21:09
Hogy lehet leszoktatni a 7-8 hónapos babát arról, hogy este szoptatás közben aludjon el? Részletek lentebb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook