Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kislányom 17 hónapos és leszeretném szoktatni a szopizásról. Ti hogyan csináltátok a leszoktatást? fórum

A kislányom 17 hónapos és leszeretném szoktatni a szopizásról. Ti hogyan csináltátok a leszoktatást? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. febr. 7. 21:29

Helló!!!

Nagyon eltűnt mindenki innen!!

Mancika hogy álltok a leszoktatással??? Nálunk eddig jó ment egész nap nem kellett neki, volt olyan este, hogy cici nélkül aludt el. Viszont pár napja beteg lett és alig eszik, iszik valamit, és csak a cici kell neki!

2011. jan. 27. 22:04
Pont ebben a cipőben járok.Kislányom 18 hós,és bőven kapott még cicit.Sajnos múlt héten egyik napról a másikra le kellett szoktatni,mert influenzás lettem,és antibiotikumot kaptam.Amellett nem mertem szoptatni.Hát el kell mondjam,könnyebben ment mint gondoltam.Pedig ő cicifüggő (volt). 2-szer sírt,aztán elfogadta a helyzetet,megmagyaráztam neki,hogy anya cicijében nincs már tej,és nagyon fáj anyának,stb.Most a tej elapasztásával küzdök,de ez egy másik történet...
2011. jan. 27. 21:54

Lehetne kicsit nyugis éjjel már, tudnám nagyon értékelni:))))))

Nálunk is már a mennyiség nem számít csak a "cici hiány":))) Fogzáskor, meg amikor beteg akkor nyűgösebb,mással nem is lehet meg vigasztalni/ megnyugtatni. Viszont ma délután alvás után se kellett neki. Már második napja el van délután, pedig ez nagy szám volt ezelőtt.

50. c473dc7a73 (válaszként erre: 49. - MANCIKA123)
2011. jan. 27. 21:49
Mi is:)))))
49. MANCIKA123 (válaszként erre: 48. - Bun Csilla)
2011. jan. 27. 13:09
iGEN
48. Bun Csilla (válaszként erre: 47. - MANCIKA123)
2011. jan. 27. 12:45
Egy ágyban alusztok?
47. MANCIKA123 (válaszként erre: 46. - Bun Csilla)
2011. jan. 27. 12:37

Szerintem ebben a korban már nem a mennyiség számít,hanem az öszebújás.Idáig a cici jelentette neki a megnyugvást,nincs még szívem elvenni tőle.

na persze reménykedek,hogy magától abbahadja,nem kell drasztikusan leszoktatnom.fogzáskor elég sokat fenn szokott lenni,most bújik ki a 16.foga.

éjjel ha nem adok neki cicit,akkor meg az egész házat felveri a sírásával.

46. Bun Csilla (válaszként erre: 45. - MANCIKA123)
2011. jan. 27. 12:30
Ha ilyen sokat felkel éjszaka akkor valószínű hogy kevés a tejed és hamar megéhezik, nem értem miért húzod még?
45. MANCIKA123 (válaszként erre: 44. - C473dc7a73)
2011. jan. 27. 11:56

Szia!Este szerencsére 8 után elaludt,persze cicin,de 10 után ahogy feküdtem le,már felisébredt,megint cici.éjjel még ezután 3szor kelt fel.

Ja és reggel 6óra 45perckor már végleg felébredt.De most fél tizenegykor elaludt,ezért is van időm most.

Reményeim szerint 2 órát alszik most.

Lehet hogy megpróbálom majd a maci kakaót,de másmilyet sem iszik sajnos.

Remélem egyszer lessz nyugodtabb éjjelünk is igaz?

2011. jan. 27. 11:15

Szép napot mindenkinek!!

Tegnap egész nap nem kellett a cici (sikerült az elterelés). Este úgy aludt el, hogy csak feküdt rajtam. Persze előtte megkereste a cicit:)

Nekem sem iszik fél liternél többet a kisasszony, viszont imádja a maci kávét.

Mancika milyen volt az éjszakátok? Mi háromszor keltünk:(((

43. MANCIKA123 (válaszként erre: 42. - C473dc7a73)
2011. jan. 26. 16:55

Nálunk is ez van elterelő hadművelet,de néha jön csak össze,most is az elöbb cicizett,nálunk sem kell a cumi,meg a cumisüveg sem.az én lányom a cicizés mellett kb.0,5 litert iszik folyadékot.ez elég kevés,de nem tudok mást csinálni,nem kell neki még a kakaó sem.Bezzeg a nagyobb lányom(most 6 éves)ő ilyenkor csak úgy vedelte a kakaót.

na készülök az éjjelre gondolom megint rossz lessz.

2011. jan. 26. 16:23

Sziasztok!

Vacak88 ez jó ötlet, már hallottam mástól is, hogy így csinálta.

Nálunk most nappal nem kérte Szonja, majd este tutira kell neki lehet, hogy ki próbálom. Csak itt az a gond hogy se cumi, se cumisüveg nem kell neki. Egész nap figyelem elterelés van:)) Játszunk vagy kitalálok neki valamit, hogy még eszébe se jusson a cici:)) Most épp a tesókkal játszik, vagyis szedi szét a szobát.

41. Vacak88 (válaszként erre: 40. - MANCIKA123)
2011. jan. 26. 14:52

Én először röhögtem rajta, majd belegondoltam és azt mondtam én ilyet nem csinálok a gyerekemmel. Aztán csak szenvedtünk mindketten. Nem jött be nálunk a fokozatosság, semmi...

Aztán pár ébren töltött éjszaka után, eszembe jutott ez. Fogtam magam és kipróbáltam. Azóta csak nevetünk rajta(főleg a férjem) :)

Szerintem neki így jobb, mert ő dönt úgy, hogy nem ízlik neki, nincs jó íze, nem kell neki, iszik finomabbat. Csak arra kell figyelni, hogy sokat legyél vele, sokat bújjatok. :)

40. MANCIKA123 (válaszként erre: 39. - Vacak88)
2011. jan. 26. 14:18
ez nem rossz ötlet,csak megkell barátkoznom a gondolattal....belegondoltam hogy megcsinálom,de megsajnáltam szegényt.tudom akkor ne nyávogjak...azt hiszem megbarátkozom a gondolattal és megpróbálom majd.
2011. jan. 26. 10:43

Sziasztok! Nálunk is hasonló volt a helyzet, főleg éjszaka akart szopizni, és amint elvettem tőle a cicit, ordított. Én úgy vallom, addig szoptatom, míg örömet okoz és nem csak "kínból" szopiztatom. 18 hónapos volt amikor azt mondtam, hogy nem bírom, kimerültem.

Próbáltam fokozatosan, hirtelen több módszerrel, de mindig csak szenvedett szegény.

Aztán kipróbáltam valamit. Elsőre kegyetlennek tűnik, de meglepő volt a hatása. Bekentem citrommal a cicimet. :) Amikor kérte, odaadtam, bekapta és meglepődött szegénykém :) aztán megnyalta és mondta, hogy fúúúúj. Nem sírt, nem volt semmi gond. Amikor kérte gyorsan bekentem megnyalta és vigyorogva mondta, hogy nem jó. :)

Éjjel,(ettől nagyon féltem) már nem kérte a cicit, csak kivettem, hogy érezze a bőrömet és hozzám bújva aludt. Nem kelt fel éjszaka! Nagy megkönnyebülés volt nekem. Könnyebben fogadta mint én. Az elkövetkező napokban néha még megnyalta és fújjogott. :) Nem jó. Nekem 3 nap alatt elapadt a tejem.

Tudom kicsit ijesztőnek tűnik, de így szenvedés nélkül, szinte önszántából mondott le róla.

38. Cipike75 (válaszként erre: 37. - MANCIKA123)
2011. jan. 26. 09:23
:))))ismerős...
2011. jan. 26. 08:07
Sziasztok.Az éjjelem katasztrófa volt,legalább 5-6szor kelt fel a lányom,és persze cicin aludt vissza.Most bújik ki a 16.foga.Hát nem lessz egyszerű menet leszoktatni.
2011. jan. 25. 23:45
Az első próbálkozás várton felüli volt. Most ahogy megtaláltam ezt a fórumot kipróbáltam mit szól hozzá a kisfiam ha nem adok neki tejet. Kínáltam répa főzelékkel, pipi husival, nem kellett neki semmi, lement játszani. Megivott futtában majd egy bögre kakaót, cumisüvegből. És elalvás előtt csak az egyik ciciből evett.:) Ez nálunk nagy szó. Mindig mind a kettőből szokott és naponta többször. Éjjel ha nincs semmi gondja csak 1-2-szer kel. Már szeretném abbahagyni. De türelmes leszek.:)
2011. jan. 25. 23:42
Szerintem mindenki maga dönti el, hogy meddig szoptatja a babáját. Nagyon örülök, hogy még jól lakik vele és a 14 hónapból most először van megfázva, de csak köhög és folyik az orra. De nekem sajna már nagyon megviseli a szervezetem. Sosem voltam nagy darab, de szülés óta 48. Se több se kevesebb. Energiám úgy ahogy van néha. Már a fiam alig bírom el. Sokszor érzem magam rosszul, fáradt vagyok. Nekem ennyi elég volt. Inkább legyen néha beteg minthogy ne legyek 100%-os mellette.
34. Cipike75 (válaszként erre: 24. - Bun Csilla)
2011. jan. 25. 20:28

Nem a tápérték miatt.Arra már nincs szüksége. De, tele van vitaminnal és immunglobulinokkal, minden olyan betegség, amin átestem, az ellenük termelődött ellenanyag bejut az anyatejbe, és ezeket a baba mind megkapja:)

Az immuinrendszer erősítésére a legkiválóbb dolog...

Sajnos a védőnők is folyton csak a tápértékről gagyognak, holott nekik ezeket a dolgokat tudniuk kéne.


Nem is volt a csemetém beteg:))))))És ez a fontos!

33. maya80
2011. jan. 25. 17:05

Én egyik napról a másikra szokattam le a ciciről, hirtelen a lányomat. Ekkor már elmúlt 27 hónapos és nappal is valamint éjszaka is még többször szopizott. Nem tudtam kipihenni magam, mert mindig cicin aludt csak vissza.

Az első éjszaka volt csak nagyon nehéz, akkor sokat sírt. Aztán még 2-3 napig követelte, de én következetesen kitartottam a döntésem mellett, és néhány ap múlva már nem is volt semmi gond.

Nagyon féltem a leszoktatásról, mivel még ilyen gyakran szopizott, és azt hittem, rosszabb lesz, tovább fogja követelni. De szerencsére pár nap után beletörődött a helyzetbe, és azóta az éjszakákat is végigalussza. A kritikus időszakban pedig napközben próbáltam elterelni a figyelmét, és ha cicit kért, felajánlottam neki valami nagyon finomat: pici csokit, kekszet, túró rudit, joghurtot... amiket nagyon szeret. Így úgymond kárpótolva lett.

32. bujuli (válaszként erre: 30. - Álomvirág1)
2011. jan. 25. 16:41
én 3 gyereket szoptattam, egyiknél sem jött be. Vannak gyerekek, pl. az enyémek, akik össze-vissza szopnak,és nincs mit kihagyni.
2011. jan. 25. 16:32
Még annyit, hogy sokszor nem azért ciciznének, mert éhesek, hanem mert ez adja nekik a legnagyobb biztonságot, tehát ezt a biztonságérzetet kell máshogy megadni neki.
2011. jan. 25. 16:29
Nem vagyok anyuka, így gyakorlati tapasztalaton nincs semmi. De annyit tanultam a témáról gyermekpszichológiában, hogy az fontos nagyon, hogy ne hirtelen, hanem szép fokozatosan szoktassuk le a picit! Először csak egy cicizés kihagyva, és szépen lassan a többit is hagyjuk el.
29. mliv
2011. jan. 25. 16:25
Nekem most már egy 2.5 éves lányom van. 20 hónapos koráig szopizott. Egyszerűen imádta a cicit. 1 éves koráig nem is fogadott el semmit, csak anyatejet evett. Én már teljesen kivoltam, de szép lassan elfogadott mást is. Mondjuk az evés most sem a kedvenc elfoglaltsága. 1.5 éves volt amikor elhagyta az éjjeli szopikat. A nappali meg már csak az alváshoz kellett neki, meg ugye este. Nagyon sokat agyaltunk rajta, hogyan szoktassuk le, de igazából semmi tippet nem tudnék írni. Talán ő is megértett arra, hogy leszokjon meg én is nagyban hatottam rá. Próbáltam nappal elterelni a figyelmét, nem voolt egyszerű, nagyon sokszor megizzadtam. Nem egyszerű ez a dolog. hihetetlen milyen kiratóak tudnak lenni. Az a lényeg, hogy Te is maradj megingathatatlan, mert ha egy kicsi bizonytalanságot érez, már annyi az egésznek.
28. puszenci (válaszként erre: 12. - Papp Szilvia)
2011. jan. 25. 16:22
Szia! Mi is ugyanígy vagyunk ezzel! :)
2011. jan. 25. 16:15
Most mennem kell, sziasztok!
2011. jan. 25. 16:03
Én Sátoraljaújhelyen
25. MANCIKA123 (válaszként erre: 20. - C473dc7a73)
2011. jan. 25. 16:02
te hol szültél?én budapesten a mávban.
24. Bun Csilla (válaszként erre: 11. - Cipike75)
2011. jan. 25. 16:02
Na ez is hülyeség, minek kéne egy lassan 3 éves gyereknek szopni? Én elfogadom 1-1.5 éves korig, de utána miért? Akkor már mindenevő egy gyerek, sokkal táplálóbb ételek is vannak! Nekem 7 hónapos korig szoptak az ikrek, műtét miatt kellett abbahagyni a szoptatást! Reggel szoptak utána meg nem, és se hiszti semmi nem történt! Minden az anyától függ!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook