Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatásról leszoktatást Te hogy csináltad? fórum

Szoptatásról leszoktatást Te hogy csináltad? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2016. márc. 1. 13:45

Sziasztok,most 9 hónapos a babóm és már csak a bal mellembe van tejcsi,de viszont leszeretném szoktatni róla,mivel már eszik mindent rendesen!

Szeretnék praktikákat,ötleteket kérni hogyan csináljam egyik napról a másikra! Illetve az apasztást hogyan csináljam! Köszi

2014. aug. 22. 22:23

Sziasztok!


A kisfiam annyira cicis hogy el nem tudom mondani,de már a tejcsi nem is érdekes csak maga a cici!Nem képes másképp elaludni és éjjel képes többször,sőt sokszor felkelni csak a cici miatt!Most 8 honapos,le szeretném venni ciciről mert csak játszik vele!

Irjatok légyszives hogy csináljam!


köszi

67. dina1
2014. márc. 3. 14:15
Mi is úgy voltunk a párommal, hogy nagyon szerettünk volna kistesót,de a nagyot semmi áron nem sikerült leszoktatnom a ciciről!A nőgyógyász is mondta hogy akármilyen hihetetlen, de vannak olyan nők is akik nem tudnak teherbe esni szoptatás mellett.2,5 éves volt a nagyobb amikor végre sikerült 1,5 év próbálkozás után, de még akkor is szopizott.Ezután következett az, hogy mindenki elkezdett cseszegetni, hogy ez nagyon veszélyes az állapotomra nézve.Próbáltam nem foglalkozni vele, mert gondoltam, honnan is tudhatnák milyen átélni azokat a hisztiket amiket akkor csinál, ha nem adok neki cicit ráadásul így elaludni is csak órák múlva tudott.Akármit kipróbáltam semmi nem vált be.Mondtam, hogy fáj, sebes, bekentem.Mindig megnézte és azt mondta nem baj majd vigyáz rá hogy ne fájjon.Aztán egyik nap az ugrott be a fejembe a semmiből, hogy mi lenne ha leragasztanám mindkét cicimet sebtapasszal és azt mondanám, hogy ma voltam dr bácsinál és adott a cicimbe szurit és nagyon fáj.Gondoltam kipróbálom semmit nem vesztek vele legfeljebb letépi.Estére le is ragasztottam és megtörtént a csoda.Elfogadta hogy nagyon fáj nem bántotta, nem hisztizett-üvöltött csak mindig nyüszörgött egy kicsit hogy akkor ő most hogy fog cicikézni.Ez 2 hétig ment addig mindig le volt ragasztva, ha eszébe jutoott hogy meg akarja nézni hogy még mindig bibis-e, akkor megmutattam neki és belenyugodott.Két és fél 3 hét után vettem le először a tapaszt és észre sem vette.Azután is még nehezen mentek az alvások,de ez természetes. meg kellett neki szokni egy új alvási formát cici nélkül.Nekünk így sikerült, de azt gondolom mindenkinek magától kell rájönni, hogy mi lehet a jó.Igazából én nem akartam, hogy ez úgy történjen meg, hogy mindennap át kell élni az üvöltését és ez így volt jó, ezt fogadta el.
2014. febr. 25. 06:31
Nekünk közben sikerült a kistesó,tavaly júniusban született szoptatás mellett lettem terhes,négy hónapops kismami voltam mikor Pannától el kellett venni a szopit a pocaklakó érdekében,senkinek nem kívánom az átsírt éjszakákat,de talán 1-2 hét alatt sikerült,a sors fintora,hogy Emma baba 5 hónapos korától hiába volt tejem nem fogadta el még cumisüvegből sem így ő már nem szopizik és nekem nagyon hiányzik a szoptatás:-
65. 4c1a787e8f (válaszként erre: 64. - Csilla24)
2014. febr. 24. 14:24

Jaj én nem azt mondtam, hogy most öt évig ne legyen.. Csak annyit, hogy 3-4 hónap még talán ráér, amíg talán magától is jobban leáll a nagyobb.. :-))


Szuper dolog a kistetstvér, arra is vágyik nagyon az ember. De az biztos, hogy a nagyokra meg nagyon oda kell figyelni, mert az ember hajlamos olyankor róluk elfelejtkezni, még ha ezt nem szivesen vallják is be az emberek. Én is egyértelműen követtem el hibákat ezen a téren, azokat a mai napig is bánom, mert soha nem felejtik el, még ha nem is emlékeznek is a traumákra konkrétan. Annak meg, hogy márpedig most azonnal izibe kistesó, és ha kell, erőszakkal elválasztani a nagyobbat azért van egy kis ilyen íze.


4 gyerek és 10 év után mondom ezt, én már nem szoktam szépíteni a dolgokat, ahhoz öreg vagyok.


Egyébként meg sok sikert és boldogságot a bővüléshez.

64. Csilla24 (válaszként erre: 63. - 4c1a787e8f)
2014. febr. 24. 10:56
Ertem de nagyon szeretnek es parom is egy masik gyereket.
63. 4c1a787e8f (válaszként erre: 62. - Csilla24)
2014. febr. 24. 10:46

Hát ha még annyi tejed van, és a babád is szeret szopizni, akkor talán kicsit jobban hallgatni kellene a természetre, és még várni a második babával egy picit. Egyébként meg, ha terhes is leszel, nagyobb a vetélés esélye. Nekem is szoptatás alatt volt egyszer egy spontán vetélésem. De olyan ismerősöm is volt, aki meg szoptatott terhesen is, és nem lett semmi baj. De mondjuk azért a szervezetet ez nagyon megviselheti, de van aki bírja.


Egyébként nálunk anno úgy maradt abba, hogy nem kapott napközben, csak reggel meg este cicit utána már csak összebújtunk, ugyanúgy, de nem kapott cicit egyáltalán, de tulajdonképpen már nem is nagyon igényelte. Valahogy 2 éves korban abbamaradt, ment a bölcsibe, indult a munkás élet.

62. Csilla24 (válaszként erre: 60. - Pannagréta)
2014. febr. 24. 10:38
Mi is szeretnek egy kis testvert en arra gondoltam, hogy ha terhes leszek akkor megfogapadni a tejem. De az anyjatejel mit csinaljak ha sikerulni fog leszoktani mert en belazasodok ha nagyon tele vagyok tejel.
61. Csilla24 (válaszként erre: 59. - Toro32)
2014. febr. 24. 10:35
Mi ebben a cipoben jarunk es szeretne en leszoktatni csak nem tudom, hogy varom minden tanacsot.
2012. szept. 12. 11:10

Nekem 15 hónapos múlt Panna és szopizik,éjszaka 10-11 között megébred és óránként kéri a cicit,nappal a déli alvásnál is szopival alszik cumisüveget nem fogad el,sőt van mikor normális ételt nem is eszik mert ő szopizni akar,nagyon kiborít,ráadásul szeretnénk kistestvért de szerintem azért nem sikerül mert még szoptatok.

Próbáltuk,hogy apa megy oda hozzá este de annyira sír,hogy nem birom és a végén megszoptatom...Minden tanácsnak ötletnek örülnék:-(

59. toro32 (válaszként erre: 58. - Csilla999)
2012. aug. 19. 18:29
mi is ebben szenvedünk:)) mi 13 és fél hósak vagyunk:)
2012. márc. 31. 19:00
Szeretném segítségeteket kérni biztos van köztetek tapasztaltabb anyuka is. A kislányom most 13 hónapos és le szeretném szoktatni ciciről,de mivel mikor éjszaka is felkel még és cicit kér akkor másképp nem alszik el . Próbáltam már cumisüvegbe teaát, vízet,de csak a cici kell.Nektek,hogy síkerűlt?
2012. febr. 29. 11:18

SZIASZTOK.


NEKEM NAGYON CICIS VOLT A KISLÁNYOM.

NEM FOGADTA EL A CUMIT CSAK CICI.

FÉLTEM TÖLE,HOGY NEM LESZ EGYSZERÜ DOLGOM.

1 ÉVES KORÁIG NAPI 3 SZOR SZOPOTT MÉG.

13 HONAPOS VOLT MIKOR ELKEZDTEM LESZOKTATNI.

NAPKÖZBEN SÉTA UGY ALTATTAM EL.

ESTE PEDIG ...


MIVEL TÉLI BABA D VITAMINT KELLETT ADNI NKI MINDIG MARADT MÉG BELÖLE ÉS MIVEL NEM SZERETTE A KISLÁNYOM CSEPPENTETTEM A CICIMRE ÉS MIKOR MEGKOSTOLTA FINTORGOTT.

MINDEN ESTE Ö CSEPEGTETETT A CICIMRE ÉS A KIS UJJÁVAL MUTATTA HOGY NEM NEM JO.

MAJD RÁHAJTOTTA A FEJÉT A MELKASOMRA ÉS UGY ALUDT EL.

2 HÉT MULVA MÁR EL IS VOLT FELEJTVE A CICI.

AZOTA SEM EGY NAPON NEM KÉRTE.

HIHETETLEN VOLT SZÁMOMRA HOGY ILYEN EGYSZERÜEN MENT.

CUMISÜVEG TERMÉSZETESEN VAN ÉS ESTE ABBOL ISSZA MEG A TEJECSKÉJÉT.

56. sztim1
2011. dec. 22. 15:46
Sziasztok!Én e szerint szoktattam le a 22 hónapos gyermekemet a ciciről: [link] volt de 10 nap alatt sikerült leszoknia, pedig azelőtt igény szerint szopizott, ha unatkozott, ha éhes-vagy szomjas volt, ha álmos volt, ha félt, bármikor szopizott. A FIGYELEM ELTERELÉS volt benne a fegyverem és három naponta vontam meg tőle. Pl. ha lefekvés előtt szopizott, akkor mellé feküdtem, elkezdtem neki beszélni az aznap történtekről és kérdezgettem, hogy pl. milyen cicát láttunk ma a játszónál? Feketét? Amikor már álmosodott, nem kérdezgettem, csak meséltem neki.Persze ő mondogatta hogy cici ham, cici ham, de nem adtam neki, nem reagáltam rá, csak eltereltem a figyelmét, ő meg a kezével simogatta a cicit és már elég fáradt volt, így elaludt.Természetesen neki is voltak a cicimegvonástól dühkitörései, de nem hagytam magam. Ha egyszer elkezdtem, hát végigcsinálom-gondoltam. Imádom a gyerekem és sírás nélkül akartam leszoktatni. De hát sírás nélkül lehetetlen. De mellette aznap csak vele foglalkoztam, minden más hanyagoltam arra az időre.Sok szerencsét hozzá neked is! Nálam a figyelem elterelés jött be!
55. sztim1
2011. okt. 26. 16:02
Szia "Chilibors"!:)Én is ugyanebben a cipőben jártam, mint te, ráadásul mellettem aludt a gyermekem 20 hónapos koráig. Most 21 hónapos és ott tartunk, hogy este csak 1szer szopizik. Sajnos ehhez az kellett, hogy 3 napig sírt. Első éjjel lefekvés előtt megszoptattam, és mondtam előtte neki, hogy majd legközelebb reggel cicizünk. Amikor felébredt és kérte, mondtam, hogy majd reggel és nem adtam neki. De közben puszilgattam és simogattam, hogy érezze, szeretem. Mivel fáradt volt, visszaaludt. Döbbenet, hogy úgy éreztem, csak 5-10 percet sír, de mivel néztem az órát, volt, hogy majdnem 1 órát sírt. Második éjjel még rosszabb volt. De azt gondoltam, hogy nem hagyom szenvedni, hogy 8 órát végigaludjon egyik napról a másikra, ezért megengedtem neki, hogy éjjel még egyszer szopizzon, így azt csináltam, hogy lefekvés után 6 óra elteltével ha kért, adtam neki, utána meg már csak reggel. De ez is nekem nagy ajándék volt ahhoz képest, hogy korábban meg 2 óránként kért éjjel! Most azt csináljuk, hogy fürdés, utána be az ágyba, megetetem, megitatom és utána kis szopi és alvás. Nála az a lényeg, hogy ha éhes, akkor akart többször szopizni!Ha éjjel felébred, kiviszem bilire, adok neki pohárból vizet, utána visszateszem aludni. Meg mi a kiságyat odahúztuk magam mellé, levettem a rácsot és beletettem a kedvenc maciját, és láss csodát, ő maga akart utána ott aludni és ott szoptatom meg.Remélem valamit segíthettem.
54. 17e00e6b93 (válaszként erre: 53. - Panto)
2011. jún. 22. 13:29
Sziasztok! nekem egy 15 hós babám van. A dolog úgy néz ki, hogy szopik még, elalváskor. Nade. Nappal egyszer alszik, akkor szopival, este is szopival alszik el, viszont éjjelente rengetegszer ébred, azok a csúcsjó éjjelek, amikor "csak" 2-3x ébred. Pl nem is egyszer, 8-14 (!!!!!) alkalommal ébred. nem tudom mindig a fogára kenni! Borzasztóan kimerít mindannyiunkat ez a rengeteg ébredés, én már olyan vagyok, mint egy zombi. És nem cumizik, sőt tovább megyek, nem iszik c. üvegből sem, ami igen, jó dolog, elvileg. szépen iszik pohárból, tényleg örülök, nade félálomban nem adhatok neki felnőtt pohárból az éjszaka közepén. Most ott tartunk, hogy egy csőrös poharat már elfogad, de ha éjjel adok neki abból vizet, eldobja mérgesen. Szoval abszolút nem tudom mit csináljak, hogy éjjel ne szopjon. Én megbékélnék azzal is, ha nappal többször szopna, csak éjjel hagyjon már aludni. Sőt, ha még egyszer-kétszer ébredne, annak is örülnék! Nade 10szer??? Ne mondja nekem senki, hogy huzamosabb idő után ettől nem készülne ki idegileg! Bármi tipp, mit tegyek, hogy éjjel ne ébredjen??
53. panto
2011. jún. 19. 11:44
Sziasztok!szeretnék segitséget kérni hogy a 2 éves kislányomat hogyan szoktassam le a ciciről?
52. lanu
2010. dec. 28. 09:06

Szia p.barbi17! Erre én is kíváncsi lennék,én is szeretném leszoktatni,mert éjjelente felébred a fiam legalább 6-7 alakalommal és csak cicin alszik vissza,különben csak sikít,meg hisztizik... és az a legrosszabb,hogy nem kell neki sima tej,sem kakao,mert,ha azt este elalvás előtt elfogadná úgyérzem könnyebb lenne... nem tudom,hogy kezdjek hozzá,hogy ne legyen nagy ordítás,bár úgyérzem,hogy az kivédhetetlen!

Az én kisfiam 17 hónapos.

2010. dec. 28. 02:53
Sziasztok.Nekem egy másfél éves kislányom van,és egy éjszaka nagyon megharapta a cicim,annyira hogy ha cicizni kell neki nem bírom ki annyira fáj!! mit csináljak hogy leszoktassam az éjszakai cicizésröl???,
50. ekorman (válaszként erre: 48. - 274c9996b8)
2009. júl. 1. 09:03
Szerintem nincs ebben semmi különös, az én gyerekem is 2 éves és már én is utaztam el nélküle, igaz, ő akkor már régen nem szopott, és meg se kottyan neki, ha pár napig nem vagyok otthon.
49. noém
2009. júl. 1. 08:16
Sziasztok, sos tanács kéne. Babám nagyon szenved a fogzástól, valszeg ezért kel éjjel, néha többször is, konkrétan volt már, hogy fél óránként sírt fel. Csak a cici nyugtatja meg, ha kézben ringatjuk órákat, az sem használ, de én már nem bírom tovább. Most két éjjel volt, hogy másfél órát üvöltött (ezt még a 10 hónap alatt sosem tette), végül nagy nehezen elaludt, végig kézben altattuk, nyugtattuk. Rúg, harap, hiszti. Cici kell neki. Napközben még legalább 4x szopik, azzal nincs gond, de ezt az éjjeli dolgot nem bírom már. Kivagyok. Hogyan szoktassam le? Mennyire fontos a következetesség? Azért kérdem, mert két nap múlva megyünk Balcsira, ahol mások is lesznek egy házban velünk és félek, hogy fel fog mindenkit kelteni. Ha már két napig hagytük üvölteni, akkor viszont már nem kéne abbahagyni és szoptatni ott többször éjjel ezért, nem? ááááá
2009. márc. 5. 19:32
Nem rolam van szo , egy nagyon közeli ismerösömröl.Szoval mi a velemenyetek OK ha az anyuka elutazik nehany napra es ilyenforman szoktatja le a gyerköcöt ? (2-ev köruli babarol van szo.)
47. cilus (válaszként erre: 45. - Cbc7d5fe99)
2009. márc. 5. 09:48
Most nálunk is rz van,gyakran kéri a cicit.Próbálom elterelni a figyelmét ,sokat játszunk,sétálunk.Van amikor sikerül,van amikor nem.
46. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 41. - Cilus)
2009. márc. 5. 07:30
hali!! ugyan ez nálamis a két lányom is majd 3 évig cicizett
2009. márc. 5. 07:29
hali!! mi még mostis küszködünk már 2 éves többet szopik mint kiskorába!!
44. cilus (válaszként erre: 43. - 274c9996b8)
2009. márc. 5. 07:14
..Hát ez attól függ..ha nagyon sok a tejed és te elutazol lehet hogy a kicsi nem fogja kérni/mert nem vagy ott :)/de be fog gyulladni a melled.Szerintem ha még sok a tej és le akarod szoktatni szedj vmi homeopátiás készítményt hogy elapadjom.Nekem is most ez a gondom.2 éves kisfiam és elakarom kezdeni a leszoktatást.Itt a hoxán olvastam egy tippet,miszerint ha beragasztod a cicidet nem fogja kérni.Az egyik cicit leragasztzottam és azt mondtam Máté babusnak h beteg a cicike és megértette és nem szopizhat belőle.Minden nap megnézi és puszit ad rá h meggyógyuljon:) Na de ez csak az egyik cici...lassan a másikal is ezt fogom tenni,de abba elég sok még a tejcsi.Alis eszem és iszom hátha elapad,de nem.Szóval nem tudom hogy oldom meg..
2009. márc. 4. 11:40
Mi a velemenyetek arrol amikor az anyuka , hogy leszoktassa a kisgyermeket a szopizasrol elutazik nehany napra ? ! Ez a modszer jo , szerintetek ?(tehat olyan anyukak szerint akiknek a leszoktatasrol van tapasztalatuk!)
2008. nov. 14. 22:35
Az én fiam magától szokott le.Éppen betöltötte a 7 hónapot.Szerettem volna még tovább szoptatni.Nagyon sok tejem volt,napi 2x még szopott.Elkezdett a cicivel játszani.A fogait belemélyesztette és nézte,milyen arcot vágok.Ezt kb. 1 hétig csinálta.Nem evett,csak jót szórakozott rajtam.Utána nem adtam neki,nem kérte.
41. cilus (válaszként erre: 38. - Anus75)
2008. nov. 7. 15:10
Nekem is ez a problémám.Máté babus is 21 hónapos,és állandóan cicizne.Próbálom elterelni a figyelmét,sokat játszunk,sokat vagyunk kint is.A nővére is sokáig cicizett/ 2 és fél évig/ de ő csak napi 2* kérte az alvások alkalmával.
40. Kedveske (válaszként erre: 38. - Anus75)
2008. nov. 6. 15:04

Egy cipőben járunk, de én megvallom már feladtam a küzdelmet. Még egy évig itthon maradok vele, addig ha akar szopizik. Állítólag leszoknak maguktól. Ebben bízom.


És ha én elveszem tőle a cicit, vagy nem adok olyan cirkuszt levág, hogy képes hányni is a méregtől. Egyébként nem egy hiszterika, de a cici nélküliség teljesen kiborítja.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook