Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás és terhesség fórum

Szoptatás és terhesség (beszélgetős fórum)


2013. okt. 1. 15:15
Én 15 hónapig szoptattam első szülöttemet, amikor is meg tudtam, hogy terhes vagyok. Akkor már csak az esti lefekvéshez kapott cicit, és féltem hogy mi lesz, ha nem kapja meg. Semmi nem történt, soha nem kérte többet. Én nem akartam terhesség alatt szoptatni. A 20.hétig hánytam, a nagyobbik születése óta vérszegény voltam, na erre még szoptatni is a teljesen kimerült szervezetemet kicsit sok lett volna. Így is a vérszegénység miatt állandóan fáradt vagyok, de egy másfél éves mellett erre nincs idő...most 37 hetes vagyok, a melleim már felkészültek, gyönygözik a tej, remélem nem lesz gond a második szoptatásával sem.
2013. szept. 28. 09:29
Nálunk 18 hónap a korkülönbség, a nagy a kicsi születése előtt 4 nappal szopizott utoljára, utána nem kellett neki, és a tesótól sem "irigyelte". Nem volt semmi gond, a pocaklakónak nem árt. :)
2013. szept. 28. 08:55
Nálunk szoptatás mellett jött a tesó, saját magát választotta el, kb 10. hétig szoptattam, de semmi különös nem volt. Kikértem a dokim véleményét is, mert ugye sok rosszat is lehet hallani, de azt mondta inkább szoptassam mint sem akarta ellenére leválasszam bízzam rá, átlagban a tej íze a 20. hét környékén megváltozik és lehet magától hagyja el. Magzatnak károsodást nem okoz. Nekem inkább az volt rossz, hogy érzékenyek voltak a mellbimbók, és a lelkemnek kellett inkább gyógyulás mert szerettem volna 1 éves koráig szoptatni de így is 11 hónap gyönyörű emlék marad :)
2013. szept. 28. 08:54

barátnőm nemrég szülte a másodikat, ő végig szoptatta az elsőt, most pedig mindkettőt


mási ismerősöm szintén, ott 4 gyerek van, nem is tudom, hány évig szoptatott folymaatosan...

2. *MysticMyra* (válaszként erre: 1. - *MysticMyra*)
2013. szept. 28. 08:30
Bocsánat azt kifelejtettem, hogy éjjel is szopizik, egyszer, ha kétszer ébred, akkor kétszer.
2013. szept. 28. 08:30

7 hónapos múlt a kisfiam, akit még rendszeresen szoptatok. (Napi két-három alkalommal.) Reggel, és este a tejpép mellé, de van, hogy egyszer délután is. Attól függ kéri-e vagy sem.

Kis korkülönbséggel szeretnénk kistestvért, viszont Őt nem szeretném elválasztani.

Keresgéltem a témában, arra bukkanva, nem törvényszerű, sőt a mostani állás szerint nem is kell, csak speciális helyzetekben elválasztani a nagyobbat újabb terhesség esetén.


Olyanok hozzászólásaira lennék kíváncsi, akik végig csinálták, esetleg úgy estek teherbe, hogy szoptattak, időközben hagyta abba a cicizést a nagy, esetleg tandem szoptattak.


A kérdésem az lenne, normális terhesség esetén valóban nem volt-e gond a szoptatás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook