Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szomszédból kihallatszó kisgyermek verés! Ilyenkor mi a teendő? fórum

Szomszédból kihallatszó kisgyermek verés! Ilyenkor mi a teendő? (beszélgetős fórum)


21. 24af5bf008 (válaszként erre: 19. - E48ab364a9)
2009. szept. 18. 23:29

Dejó! Erről nem is tudtam! Köszönöm! :)

Amúgy meg apuka nincs, legalábbis,mióta itt lakom, azóta nem láttam/láttuk!

2009. szept. 18. 22:53

És hol az Apuka???

Szerintem a védőnőnek is lehet jelenteni,vagy legalábbis beszélni neki erről a szőrnyűségről.

19. e48ab364a9 (válaszként erre: 1. - 24af5bf008)
2009. szept. 18. 18:01

Szia,

ha jól tudom a kerületi polgármesteri hivatalokban vannak illetékesek akik pont az ilyen panaszokkal foglalkoznak.

Egy telefont mindenképpen megér.

Ha kijönnek és minden rendben találnak,akkor ált. több lakót is megkérdeznek, hogy hallanak e veréshez hasonlító hangokat tőlük, ha a többiek nemleges választ adnak, akkor sincs még minden veszve, következő alkalommal fel lehet venni őket diktafonnal.

Ha jól tudom dokikat is bevonnak az ügybe, stb...

18. Marott
2009. szept. 18. 15:04
Lehet,hogy rossz tipp, névtelenségbe burkolózva is tehetsz bejelentést, célszerű a gyermekjóléti szolgálatnál kezdeni. Mert - sajnos az ilyen segítőkészséget nem mindig tolerálja az, akiért teszed - hivatalból el kell, hogy járjanak. Gondolom, hogy anyuka kényszerhelyzetben van, örül, hogy valaki vigyáz a gyermekre, de mit él át a szerencsétlen gyerek??!!
17. 24af5bf008 (válaszként erre: 16. - D4464aaf8a)
2009. szept. 18. 14:45
Jó, ez lesz, köszönöm! :)
2009. szept. 18. 14:43

Menj csak el a Rendőrségre, mert anélkül nem megy ki a gyámügy...


Viszton az is tény, hogy nins bizonyíték...

de elmondod őszintén, hogy mit tapasztaltál...


De úgy menj oda, hogy előbb kérdezd meg, hogy mi a teendő, ha ezt tapasztalod, de nem tudod bizonyítani...

15. b2076ec79b (válaszként erre: 14. - 24af5bf008)
2009. szept. 18. 14:43

Persze mindig azt mondják: Ez az Ő dolguk.

És valamilyen szinten így is van, de azok a gyerekek nem tudják megvédeni magukat, az anyjuk meg nem akarja megvédeni őket.:( Szomorú

Szerintem beszélj valakivel erről, gyámügyes, védőnő..stb, aki segít hogy hova lehetne fordulni.

14. 24af5bf008 (válaszként erre: 12. - B2076ec79b)
2009. szept. 18. 14:37

Szóval jelentsem föl?

Vagy elöbb gyámügyisek?

Félek, ha rendőrségre megyek, nem csinálnak semmit! :(

amúyg meg azt sem tudom mit kéne tenni, másik szomszéd azt mondja ez az ő dolguk, de ha ez így folytatódik, milyen felnőttek lesznek a gyerekekből!?

:(

2009. szept. 18. 14:29

Én sem viselem el,ha egy Gyermeket bántanak...


EGy gyengébbet, Aki nem tudja megvédeni magát...

12. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - 24af5bf008)
2009. szept. 18. 14:28

egyetértek a többiekkel,jelentsd fel bántalmazásért!

Én se bírnám tehetetlenül hallgatni, hogy ütik a szomszédban a gyereket :( Nem vagyok egy ilyen "gyerekverős" típus, abszolút nem tudom tolerálni... semmilyen szinten

2009. szept. 18. 14:23

javítva:


És pár hóapja tanúként voltam egy csalási ügyben, a rendőrségen...

2009. szept. 18. 14:23

Először nem a gyámügynek kell szólni, hanem a rendőrségen, ez az ügy hivatalos menete...


Nem dolgozom benne, de ez a végzettségem...


És pár hóapja tanúként voltam egy csalási ügyben, amikor hasonló ügy miatt éppen egy Anyuka várakozott, hogy feljelentést tegyen Valaki ellen gyermekbántalmazásért...

Az egyik nyomozó mondta a másiknak, hogy idő hiányában vegye fel Ő a vallomását, és utánna kezdődhet a szakértők bevonása...

9. 24af5bf008 (válaszként erre: 7. - Vkatka)
2009. szept. 18. 12:04
Én is valami hasonlótól tartok, mondjuk nem félek egy vénasszonytól, de 2hós babával a karomon már nem vagyok olyan bátor! :(
8. 24af5bf008 (válaszként erre: 6. - H.Ancsi)
2009. szept. 18. 12:03

:D

nem rossz ötlet, hogy neked mennyi eszed van! :))

2009. szept. 18. 12:00

Szerintem is maximum annyit tehetsz hogy bejelented a gyermekvédelmiseknél. Nekem is volt hasonló "élményem", amikor a szomszéd hajnali háromkor verte a feleségét és hallottam, hogy borulnak a bútorok, és aztán kiabált a nő, hogy betört a feje :(

Rémes volt. De nem mertem szólni a pasinak, mert egy börtöntöltelék volt.

6. H.Ancsi (válaszként erre: 5. - 24af5bf008)
2009. szept. 18. 12:00
jó ötlet, csak kérdezd meg,hogy nem e más miatt jár, például kölcsöntörlesztés, vagy ilyesmi:)))
2009. szept. 18. 11:56
vagy kapjam el egyszer azt a csajt, aki feljár hozzájuk ilyen nagy mappával, és mondjam meg neki?
4. 24af5bf008 (válaszként erre: 3. - H.Ancsi)
2009. szept. 18. 11:56

A kisfiú kb. 8 éves, a kislány meg 5.

Igen, én is gondolkodtam már a gyámügyiseken, de jár ki hozzájuk egy nő, nagy mappával a kezében, egy héten egyszer,kb. szerintem ő onnan van, biztos mikor ő ott van, akkor kedvesek, meg aranyosak.


Az anyuka eg tuti tud róla, mert van,h. ő is otthon van és üvöltözik a vénasszonnyal,mert védi a gyerekeit. Csak ugye, mikor az anyuka dolgozni megy, akkor a vénasszony vigyáz a gyerekekre, gondolom kényszerhelyzet. :(

Az anyuka, mikor szóltam neki, azt mondta,h. elnézést kér a veszekedésekért, de hogy beteg a gyerek...stb...

Ha meg beteg a gyerek, akkor meg pláne nem verem meg papuccsal!


Már azon is gondolkodtam,h. elvállalom a gyerekekre vigyázást, amíg az anyuka dolgozik, csak hát 3gyerekkel itthon...:(

és tényleg nem is ismerem őket.

:(

2009. szept. 18. 11:48
szerintem először szólj anyukának, lehet,hogy ő nem is tudja, mekkorák a gyerekek?
2009. szept. 18. 11:46
gyàmugynek telefonàlni majd ok kimennek és korbenéznek én amugy se vagyok egy verekedos anyuka nem tudom toleràlni azt amikor egy 15kg gyereket vernek
2009. szept. 18. 11:43

Sziasztok!

Az én szomszédaimról van szó, már többször hallatszottak ki csúnya, ordibálós veszekedések.

Egy anyuka lakik együtt 2 kisgyermekével meg az ő nagyanyjukkal. Mindig a vénasszony ordibál, csinálja a patáliát!

Amikor megállítottam az anyukát, azt mondta,h. sajnálják a sok kiabálást, dehogy a kisfiú beteg és ezért kell vele hangosabban beszélni!

Persze, persze!


Ez a mai reggelen odáig fajult,h. mikor jöttem haza, és nyitottam volna az ajtót, szabály szerűen hallani lehetett, ahogy a kisfiút az öregasszony papuccsal üti.

Becsöngettem, de semmi válasz!

Segítsetek! Valamit tenni kéne, de mit?

Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook