Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szőke lettem, de milyen áron?! fórum

Szőke lettem, de milyen áron?! (beszélgetős fórum)


26. Huncutka84 (válaszként erre: 25. - Letty222)
2012. jan. 5. 01:20
Vigyazz, le ne egesd a hajad!!
2012. jan. 4. 16:26

sziasztok!

vki tudna segiteni??

eredetileg világos barna hajam van, most be van festve szőkére, nem sokat tudtam világositani rajta:(

szeretnék világos szőkét.

a festett hajamra (kb 1 hónapja volt festve) ráfesthetek palette color xxl platinát??

az világositana rajta? a választ előre is köszönöm

24. Tavinyuszi (válaszként erre: 22. - 73cdbfbb2c)
2009. júl. 4. 14:23
Nagyon szépen köszönöm:) még várok az egésszel, az már rosszat nem tesz neki,remélem...
23. Nicole01 (válaszként erre: 3. - 416b7aa963)
2009. júl. 3. 12:34
mi ennek a gyógynövényes cuccnak a neve?
22. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 21. - Tavinyuszi)
2009. júl. 2. 22:17
Mármint vörösre? Annak az lenne az eredménye, hogy a lenövésedet befogja a festék a kívánt színre, viszont a szőkére festett hajadat nem. Gázul nézne ki.:) Ha olyan vöröset szeretnél, akkor a szőkére festett hajadat elő kell pigmentálni. Ezt bonyolult elmagyarázni, de az a lényege, hogy egy alapszínt ( pl. világosbarnát ) kell ua. vízzel ( vagyis hidrogénperoxid nélkül, csak víz+ festék ) kikeverni, a szőkére festett részre rákenni. Kb. 20 perc múlva lemosás nélkül rá kell tenni a vörös hajfestéket.
21. Tavinyuszi (válaszként erre: 20. - 73cdbfbb2c)
2009. júl. 1. 19:56

Hm... kőszike szépen:D

és még az lenne a kérdésem, hogy semmilyen esetre sem javasolt a szőkére festés? ugy sajnalnam, és igazság szerint a barna nem fog jol állni, ahhoz viszont, hogy olyan "világos vőrös" mint pl a Breenek (szűletett feleségek) legyen kell egy alap szin, nem?! szerintem ha a szöket 3 cm-es lenöléssel befestennem, az nagyon csunya lenne, nem?

20. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 18. - Tavinyuszi)
2009. júl. 1. 18:34
A 7-es mélységűt még szőkének hívjuk ( sötétszőke), de ránézésre - főleg a szőkéknek:)- barnának látszik. Az viszont nem lesz elég arra, hogy megfogja a hajad, ugyanis a szőkítés lényege, hogy kiírtjuk a hajból a természetes pigmenteket. Ha kiírtottuk, szőke lesz, de nem lesznek pigmentek benne. ( bár mindig termelődik, ezért sárgul egy kicsit magától a szőkére festett haj) . A festék viszont pigmentekbe kell hogy beépüljön. Ha nincsenek pigmentek ( mint pl. az ősz vagy a szőkített hajnál ), akkor nincs mibe beépüljön a festék. Vagyis...ha világosbarnát szeretnél, akkor legalább egy árnyalattal sötétebb festéket kell rátenni a kívánt színnél.( vagyis középbarnát. Akkor éred el a világosbarnát. Biztosan sokat fog a hajmosások alkalmával ledobni a haj a színből, egészen addig, míg nem lesz elég pigment a hajadba a barnához. Remélem ez így érthető.......Az arany árnyalat jó lesz, azzal elkerülöd a zöldülést. ( legalábbis elvileg és a professzionális hajfestékeknél, a bolti kész hajfestékeket nem ismerem) Viszont van egy színelmélet...amin festék és gyártó cég ide vagy oda, nem változtat rajta. Úgyhogy olyan szempontok szerint válassz festéket, amit javasoltam.
2009. júl. 1. 17:44

5 éve fogadásból kiszőkítettem a festett vörös hajam, amúgy barna vagyok.

Megnyertem, de milyen áron?:)

Fogtam magam, begurultam, és lenyírattam nullás géppel a hajam.

Már többször vágattam a hajam, most vállig ér és sokkal dúsabb mint azelőtt.

2009. júl. 1. 14:34

Kmeli- Nekem is kb 10 cm-el hosszabb volt... de igy nem maradhat... Es évekbe fog telni, még rendbejőn, ahogy nekem is:(


Linamelinda Aranyszöke a festék megnevezése, de nekem a kép alapján barnának tűnik... még a vörössel sem lenne gondom, hisz valamikor olyan szinü volt a hajam, mint a Született feleségekben a Breenek:) paszolt is, meg minden en megis sajno szökére festettem:(

17. Kmeli
2009. júl. 1. 14:18
Én a szőkeséggel kapcsolatban sajnos jo tanácsot adni nem tudok,mert egyszer úgy ráb...-tam hogy a mai napig iszom a levét.Tavaly október körül,életemben elöször kiszökitettem magamnak a hajamat.Kicsivel hosszabb volt már mint vállig érő,és a szőkités hatására pár hét alatt majdnemhogycsak megkopaszodtam!!!Csomokban,foltokban kihullott a hajam,azt hittem megőrülök,az utcára alig mertem kimenni,tükörbe nem birtam nézni.Az dús,félhosszú fekete hajam helyén egy sárga madárfészek éktelenkedett a fejemen :) Kb egy hónapra rá visszafestettem feketére.Az életemben többet még csak eszembe se jut ilyesmi,nagyon megbántam,már olyan hosszú hajam lehetne,és azóta még mindig csak fele akkora mint szökités elött :((((
2009. júl. 1. 14:18

Én mesterfodrász vagyok eredetileg ...és nagyon rossza véleményem az otthoni világosító hajfestésekről. Persze 5-6 árnyalatot világosítani egy fodrász sem tud utóhatások nélkül. Akinek extra világos szőke haj kell, annak el kell fogadnia azt is, hogy a gyakori ápolás ellenére is negatív irányba fog változni a haja minősége. ( persze vannak szerencsés kivételek )Az állandó hajpakolgatásnak is van hátránya. Pl.: a fejbőr zsírosodni fog, a hajvégek viszont töredezettek maradnak. Ha nagyon megviseli a hajat a szőkítés, elég 2-3 hetente egy jóminőségű pakolást rátenni. ( a jóminőségű alatt nem a Kallos hajpakolást értem 600Ft-ért egy egész litert, hanem a minőségi...és persze olykor elég drága anyagokat )Ami a bevásárlóközpontok polcain vannak, felejtsétek el. Menjetek be egy fodrászkellékeshez és vegyetek professzionális hajpakolókat.

Tavinyuszi! Ha nagyon világos a festett hajszíned és hamvas, akkor eszedbe ne jusson a natúr barna festéket rátenni, mert zöldes árnyalata lesz. Válassz egy olyan barnát, amelynek arany árnyalata van, vagy egy leheletnyit vöröses. ( ne aggódj, nem lesz vörös a hajad, csak olyat válassz, ami inkább " csokoládé " színű. )

15. Huncutka84 (válaszként erre: 14. - Tavinyuszi)
2009. júl. 1. 13:51
Nem azt a melírt mondom, amikor van egy sötét alapszíned, és abban vannak ezek a 10árnyalattal világosabb műtincsek... hanem amikor lényegében az egész hajad melírozva van: minden tincs, és kb 4-5 árnyalat... pl gesztenyebarna, aranybarna, aranyszőke, búzaszőke, lenszőke... és ez az egész egybemosódik:)
14. Tavinyuszi (válaszként erre: 13. - Huncutka84)
2009. júl. 1. 12:26
hullámos hajam van és soha nem tetszettek a melirek... másokon igen, magamnak nem szeretnék:)
13. Huncutka84 (válaszként erre: 12. - Tavinyuszi)
2009. júl. 1. 12:20
Mi lenne, ha nem az egészet festenétek, hanem tincses-melírt... sokkal kevésbé roncsolja és nem lesz parókaszerű...
2009. júl. 1. 12:10

A forum indito esetleg főz:) de már itt van...


Kőszönöm szépen a tanácsokat, még hagyom pár honapot piheni, aztan mindekeppen egy profi fodrászhoz megyek... Egyebként baratnőmnek egy profi fodrasz most 2 hetente festi a hajat, mert egyébként nem lesz neki platina szöke, és még erősebb festékkel mint a Palette:D

11. Pné Veronika (válaszként erre: 2. - Tavinyuszi)
2009. júl. 1. 11:48
Amit én javasolok, hogy mindenképp menj el valamilyen profi fodrászhoz. Én be lennék tojva, hogy milyen lesz a "fejem", inkább keresnék egy szakértőt...
2009. júl. 1. 11:47
Jó h mindenki ír csak a fórum indító ne veszi a fáradságot!
9. Pné Veronika (válaszként erre: 6. - Huncutka84)
2009. júl. 1. 11:44

Nálam is ugyanez a helyzet. A festést csak világosításra használom, és még sosem volt belőle gondom.



Egy sötétebb hajjal nem is próbálkoznék otthon, éppen azért, hogy nehogy a hajam bánja...Senki nem gondolja ugye, hogy a pár száz (6-800ft)ft-os festékek PROFI minőségű "fodrészhelyettesítők"?!

2009. júl. 1. 11:42

Ha szőkére barnát festessz az zöld lesz...:-S Vagy legalábbis zöldes árnyalatú...:-(

Inkább látogass meg egy fodrászt, mielőtt tényleg kopaszra kellene nyírni a hajad...

7. Nicole01 (válaszként erre: 1. - Tavinyuszi)
2009. júl. 1. 11:37
Szerintem kicsit vágni kellene belőle!a 10 perces festékkel vigyázz,mert sokkal sötétebb színe lesz,mint a dobozon!:-(Nekem a középbarnától nagyon sötét fekete lett a hajam!:-(Amikor én szőkítettem tavaly,akkor vettem a fodrász kellékesnél loreal sampont,balzsamot,pakolót!Nem tudom pontosan,hogy mi a neve,de valami repair vagy valami ilyesmi!:-)Sárga flakonos!kicsit drága!én a nagy 1 literest vettem,9000 ft,csak a sampon,de 1 évig elég volt!:-)kicsit is van,az 2-3000 között van!Szerintem próbáld ki!:-)
6. Huncutka84 (válaszként erre: 1. - Tavinyuszi)
2009. júl. 1. 11:36

Én magamnak festem, de eredetileg is világos a hajszínem... viszont aki alapból nem szőke, az csakis profi fodrásszal festesse a haját! Ezekkel az otthoni cucokkal max 2-3 árnyalatot szabad világosítani.

Sok ismerősöm járt úgy mint te, most némelyiknek 3-4 cm-es tüsi frizurája van...

2009. júl. 1. 11:32

Ha 2 hónapig kéthetente festetted, most meg havonta akkor ne is csodálkozz, hogy tönkre ment a hajad...

Az elvékonyodott, töredezett végeket mindenképp le kell vágni, azon már a balzsam nem segít.

Én mondjuk, nem vagyok szőke, de festés után , amikor balzsamozom a hajam, mindig rajta hagyom tovább, nem úgy ahogy a használati utasítás írja. Legalább 15 -20percre, és fokpakkal betekerem a fejem, így bedunsztolom a pakolást;)

2009. júl. 1. 11:30
Talán nem ártana ha egy profi fodrász véleményét is kikérnéd,van egy sejtésem h nem szakember csinálta,legalábbis nem szokták tönkretenni a hajat!
2009. júl. 1. 11:30

Szia!

Én is jártam már hasonló cipőben. Sajnos borzasztó lett az állaga a hajamnak, hiába ápoltam minden drága cuccal erőtlen és esetlen volt,ha száritottam törtek le a hajszálak, ugyhogy pár hét után anniyra megutáltam, hogy befestettem gyógynövényes sötét festékkel és hipp hopp rendbe jött,azóta se próbálkozom ilyesmivel :-)

2009. júl. 1. 11:28
Minden második héten csak kb 2 honapig festettem, aztan havonta 1-szer... hasznalok mindig balzsamot...
2009. júl. 1. 11:27
Tavaly tavasszal elkezdtem szökiteni a hajam, Elöször úgynevezett szuperszökitövel "festettem", amitöl 4-6 arnyalattal világosabb is lett, második alkalommal már a palette XXL-es ice blond-al, aztan minden második héten, tönkre tettem a hajam, az utolso elötti festésnél kb 4-5 cm-es hajszálak a hajvégekröl egyszerüen lehullottak, utolso festésnél nem volt gond. Most kb 2 cm már ki van növe a hajam, otthon van a barna haj festék( Palette 10 min. color- probaltam olyan szint valasztani ami az eredetihez hasonlit) de szeretnék szöke maradni, nem tudnatok nekem valamilyen hajpakolás ajánlani ami tényleg segit, vagy már csak az olló maradt?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook