Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság 32 hónapos kislánynál fórum

Szobatisztaság 32 hónapos kislánynál (beszélgetős fórum)


13. angelbella (válaszként erre: 12. - Jozsi.38)
2016. júl. 20. 14:45
Köszönöm, hogy irtál! a védőnővel ma is beszéltem, nyugtatott, h figyeljem meg, hamarosan beindul a beszéd, és az oviba a közösség is sokat számit majd. ő nem javasolta még, hogy vigyük, azt mondta nyugodtan várjunk szeptemberig. A doktornéninkkel is konzultálok még, de a párommal eldöntöttük, hogy elvisszük, nem várunk addig.
2016. júl. 20. 14:19
figyi, senki nem fogja azt mondani, hogy vinni kell! Nálunk védőnő, gyerekorvos csak nyugtat, kérdezz rá konkrétan, hogy beszédfejlődés miatt szívesen felméretnéd, hova kell kérelmet benyújtani? És ne hagyd magad lebeszélni. Én hároméves koráig vártam, hogy majd csak megszólal a lányom, de semmit nem lehetett érteni egy kívülálló számára abból amit mond.Mi a megyei korai fejlesztőbe kaptunk így időpontot kivizsgálásra májusra, ősszel ment oviba a lányom, úgy ment fel oviba, hogy logopédus és fejlesztős azonnal elkezdett vele foglalkozni. Javult a beszéde, és sokat fejlődött a szókincse, szóval ha másért nem akkor megnyugtatnak ott, hogy tényleg nincs semmi gond, de ez a megkésett beeszédfejlődés előszobája, főleg kislánynál
11. angelbella (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2016. júl. 20. 11:15

Nem pestiek vagyunk :/ De ha vinni kel, nyilván, fogom igy is! Rajzolni szeret nagyon, épitőkockázni, babakonyhába főzőcskézni, homokozni még autózni is (két fiu mellett nem csoda :) )

Könyveket is szivesen lapozgat és ha olvasom neki, figyeli.

10. spinneli (válaszként erre: 3. - Angelbella)
2016. júl. 19. 23:24
Igen, a megkésettségnek lehet ez az egyik oka, a közösség is sokat javíthat a helyzeten.
9. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - Angelbella)
2016. júl. 19. 23:21

Az én kisfiam is nem sokkal 3 éves kora előtt lett szobatiszta, ugyanígy aggódtam, mint te, hogy nem fogom tudni beadni az oviba.

Most pedig 5 éves, és éjjelente még bepisil. Azt mondta: értsd meg anya, hogy én álmomban nem érzem, ha pisilni kell.

Szerintem ne aggódj, és főleg ne hasonlítgasd össze a sajátodat más gyerekekkel, mert nem egyszerre jutnak el ugyanarra a pontra.

2016. júl. 19. 22:39

Én elvinném szeptemberben Korai Fejlesztő Központba, nézzék meg. Ha pestiek vagytok, akkor könnyű a dolgotok, mert itt van lehetőség. [link]


A beszédfejlődés miatt aggódnék inkább, bár a szobatisztaság is megcsúszott már.

Milyen a játéka? Mivel játszik? Mesélés (nem tévé), könyvnézegetés leköti-e? Minden közlést, kérést megért?

7. angelbella (válaszként erre: 6. - Jozsi.38)
2016. júl. 19. 21:50

olyanokat mond, mint pl.:

aja (anya), apa, jeji (levi), bábi (bálint), tita (cica), vau (kutya), baba, dóda (dóra)

2016. júl. 19. 21:23
szobatisztaság majd kialakul magától, ezen nem aggódnék. Nálunk is a kislány a legkisebb, 33 hónaposan lett szobatiszta teljes 100%-ig megbízhatóan, addig hiába is próbálkoztunk nála. Ha szavakat mond tisztán és érthetően, akkor nincs gond, de ha csak te érted, akkor nézesd meg a korai fejlesztőben
5. angelbella (válaszként erre: 4. - Lapbarna)
2016. júl. 19. 20:28

Köszönöm a nyugtató szavakat! :)

Remélem én is, hogy minden rendben alakul. Senki nem mondta eddig, hogy aggódnom kéne. Okos értelmes kislány, felveszi a cipőjét egyedül, öltözik, eszik kanállal...stb. persze nem mindig tökéletesen, de ügyes! :)

4. lapbarna (válaszként erre: 3. - Angelbella)
2016. júl. 19. 20:17

Az én legnagyobb fiam 3,5 évesen kezdte az ovit. Pár szót értettünk a mondanivalójából. Kutya baja, 12 éves, jó tanuló. A középső fiam 2 éves koráig semmit, tehát tényleg semmit nem mondott, csak, hogy "aja" (anya). Persze, nyekergett, de nem is halandzsázott. Azóta egyfolytában beszél, amíg ébren van. Ő is jól tanul. A legkisebbem még csak fél éves.

Szerintem, ha a védőnő megnyugtatott, akkor ne idegesítsd magad! Én nagyon megbízom a miénkben, remélem, a tiéd is hasonló kvalitású!

A szobatisztaság szerintem is megtörténhet még a nyáron.

3. angelbella (válaszként erre: 2. - Spinneli)
2016. júl. 19. 20:09
Igen, természetesen. mindenhova járunk rendesen. Mindenki nyugtat, hogy ne aggodjak, majd beindul egyik naprol a másikra. sokan mondják, hogy valószinű az a "probléma", 3 gyerek közül a legkisebb és 2 fiú után kislány, el lett nyilván kényeztetve. Tesok is meg mindenki lesi minden mozdulatát és meg is értjűk, ha szeretne valamit, ezért, ugymond nem "kényszerült" rá eddig, hogy beszéljen.
2016. júl. 19. 19:44

Védőnőnél voltatok már státuszon?


A szobatisztaság még simán sikerülhet szeptemberig, én inkább a beszédfejlődés miatt aggódnék.

2016. júl. 19. 19:37
Sziasztok! Kislányom 32 hónapos, szeptemberben elvileg kezdenénk az ovit, de csak úgy lehet vinni, ha szobatiszta. Próbálkozunk, de nem túl nagy sikerrel, sajnos. Mikor alulról nincs rajta semmi, akkor volt már, hogy magától is ráült a bilire, de többnyire úgy ül rá, hogy mondom neki, de ha pl. van rajta bugyi, akkor nem is figyel oda, beengedi, és nem is szól, nem zavarja. Ehhez párosul még az is, hogy nem beszél. Szavakat mond, de leginkább egész nap a kis saját nyelvén "halandzsázik". 3. gyerek amugy, van két fiam is (11 és 5 évesek) Erőltetni nem akarok neki semmit, de lassan kezdek kétségbe esni! :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook