Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hízókúra egy 14 hónapos agydaganatos kislánynak. Tud valaki segíteni? fórum

Hízókúra egy 14 hónapos agydaganatos kislánynak. Tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. jan. 3. 19:47

Sziasztok!

Én megszeretném kérdezni,hogy valaki közületek,ismerősök közül "küzd" hipofyzis mikroadenomával(agyalapi mirigy-jóindulatú daganata)?Tanácsot szeretnék kérni igazából(olyan embertől akinek ezt a fajta problémát kezelik),most keresek új szakorvost,és eddigiek sem tisztázták le elöttem hogy igazából mire számítsak :S.


Mindenkienk aki ide ír(t),sok erőt kívánok és kitartást!

34. ae12cc5be5 (válaszként erre: 33. - Vapi)
2008. dec. 5. 16:19

Jé, erre válaszoltam tegnap, hová tűnt?


Szóval egy 3 éve mellrákkal küzdő hölgy azt mondta tegnap, sok mindent kipróbált a 3 év alatt, most úgy néz ki, tünetmentes, csak ez segített nek, ha érdekel, megírom privátban, én még nem értem rá (és nem is akartam, reménykedem, hogy jóindulatú) megnézni. Tudod mit? Ide írom: www.flavogenin.hu


A gombát meg nem értem, ha teljesen természetes, ártani nem árthat (a riportban megszólalt professzor szerint) akkor miért nem szedheti bárki? Mit tud ártani? Ha tudod, írd meg légyszi!


A Flavinnak és a sósav-p.-nek utána nézek...majd, köszönöm. Annyira nem vagyok még otthon ezekben a dolgokban, mi mire való, de nyilván az orvosok is ajánlanak majd ezt-azt.

Elvileg pont a szülinapján lesz szövettan eredmény.


Ti most hogy álltok a betegséggel? Ha nem szeretnél róla írni, nyugodtan írd meg!


Csak jó híreket, jobbulást: Timi

33. vapi (válaszként erre: 31. - Ae12cc5be5)
2008. dec. 4. 13:05

Laura is eszeget úgy ahogy......

Gomba kivonatot nem adhatok neki. Nem engedélyezik az orvosok. Flavinnal és sósav-peptiven-nel oldom meg a problémát ahogy tudom.

Ha keveset eszik, és nem hány akkor próbáljátok meg a Nutridrink nevű folyékony speciális tápszert. Nagy tápanyag tartalmú. Több ízben kapható, hátha valamelyik ízlene neki. Óvatosan kell belőle inn, nehogy hányás legyen a vége. Elég tömény.

32. supin
2008. dec. 3. 11:18
Javaslatom nincs de kívánok gyógyulást ennek a drága pici lánykának! Nektek szülők erőt kitartást..
31. ae12cc5be5 (válaszként erre: 30. - Vapi)
2008. dec. 3. 10:58

Nem tudom miért nem eszik, de nem hányt. Eszik ő, csak keveset (pl. vacsora fél banán 2 szelet párizsi).


De én azt kérdeztem, hogy a kicsinek ez a gombakivonat, amiről a leírt linkben beszéltek, nem jó étvágynövelésre sem? Vagy megoldódott már ez a problémátok?


Mi lesz még itt? Nagyon félek!

30. vapi (válaszként erre: 29. - Ae12cc5be5)
2008. dec. 3. 10:18

Egy agyműtét után minimum 1 év a lábadozás.

A műtét utáni 2 hétben ha egy kicsit zavart szegény azon nincs mit csodálkozni. Drukkolok nektek, remélem jó lesz az eredmény. Majd írd meg kérlek....

Az étvágyát vitaminokkal lehet befolyásolni, ill. a flavin termékek is jók ebben.

Hányt, vagy hányingere van a műtét óta és azért nem eszik?

29. ae12cc5be5 (válaszként erre: 28. - Vapi)
2008. dec. 3. 06:31

Hát ezek nem jó hírek, szomorú is lettem. És az étvágyán sem segít?


Agytumorral műtötték az Amerikai úton, sajnos érintett volt a beszéd és mozgásközpont, a szövettanra még várunk, de nem tudjuk azt sem, a műtét hogy sikerült. Egyenlőre nem mindig tudja kifejezni magát, de ahhoz képest, hogy hétfőn volt a műtét, szerintem jól van. A szövettantól persze félünk.

28. vapi (válaszként erre: 27. - Ae12cc5be5)
2008. dec. 2. 16:40

Ismerem a professzor urat és ismerem a teát is.

Csak egy a bibi:

Agydaganat esetén nem hatásos, nincsenek róla ilyen téren bizonyított és alátámasztott eredmények.

Lehet inni, csak.....ki tudja.

Az echo-tv-n Rákérdés címen fut a műsora.

Mi lett az eredménye sógorodnak? Mi a diagnózis?

Hol műtötték?

27. ae12cc5be5 (válaszként erre: 26. - Ae12cc5be5)
2008. dec. 2. 12:34
Bocsánat, elírtam, nov. 29-i adás!
26. ae12cc5be5 (válaszként erre: 25. - Ae12cc5be5)
2008. dec. 2. 11:47
Ja, a nov. 22-i adást játszd le!
2008. dec. 2. 11:46

Szia Vapi, sziasztok!


Szeretettel ajánlom figyelmedbe az ATV-n szombaton látott, számomra reménykeltő adást, melyben nem csak tumorral küzdőkről, de imm. rendszer erősítéssről és sok minden másról volt szó. Nekem tegnap műtötték agytumorral a sógoromat, és a gyors felépülés érdekében ki fogom próbálni az itt látottakat!

KÉRLEK KEZELŐORVOS VÉLEMÉNYÉT MINDENKÉPP KÉRD KI ELŐTTE, HA TETSZIK!


Amikor ezt az adást láttam, többek közt ti jutottatok eszembe!


Mielőbbi gyógyulást, jó egészséget kívánok nektek!


Szeretettel: Timi


[link]

2008. nov. 29. 12:10

Csak olyanokat adj neki, amit nagyon szeret.


Szeretetből, mosolyból a legtöbbet.

23. vapi (válaszként erre: 21. - Ae12cc5be5)
2008. nov. 29. 12:05

Nagyon drukkolok nektek, remélem minden jól ment!!!

KITARTÁST nektek és sok szerencsét. Laura már javulgat, igaz még nincs rendben minden, de ez hosszú idő lesz.

Mi az eredmény nálatok? Hol és ki műti? Mennyi idős?

22. takieta (válaszként erre: 21. - Ae12cc5be5)
2008. nov. 27. 09:27
A legnagyobb erőre most nektek van a legnagyobb szügségetek. Kitartást és minnél előbbi gyógyulást kivánok. Holnap az az pénteken nagyon szoritok hogy minden jól sikerüljön. Üdv.
2008. nov. 27. 06:17

Sziasztok!


Mi most állunk agydaganat műtét előtt (pénteken lesz), vapi, remélem, nem rossz indulatú, mint azt itt valaki írta!?!

Nagyon drukkolok a picúrnak, hogy mielőbb tünetmentes legyen. Sok erőt Nektek is!

2008. okt. 31. 14:38
Szegény picilány. Jobbulást neki!
19. vapi
2008. okt. 31. 08:42

Sziasztok!


Azóta teljesen más a felállás.

Autológ csontvelő transzplantáción voltunk miskolcon. Most lábadozunk és fél év a kritikus időszak a számára.

Nem ehet:

- disznó-toros

- gyümölcs joghurt

- gyümölcsöt

- zöldséget

- mák

- túró

- kakaó

- sajt

- majonéz

- mustár

- gesztenye, dió, mandula, mogyoró, tökmag, napraforgó mag, kókusz

- műzli

- nápolyi

- fagyi

- cola

- melegszendvics szalámival és sajttal

- kenyér és péksütemény

- méz


Ezeken kívül amit ehet azt fel kell főzni előtte és úgy már nem olyan az íze.

Most viszonylag jól eszik, vitamint nem kap, csak Tiens termékeket. Bérescsepp nem jött be, vitacolant betiltották.Azóta eszik, amióta elvettem tőle az állandó gyógyszerét.

Észrevétel:

Ha nem kap "gyógyszert" nincs gond az evéssel, jó a kedve. Mindent eszik amit mi, csak úgy csinálom, hogy nem fűszerezem annyira és számára ehetővé teszem.

2008. okt. 15. 12:20

Bármennyire is meglepő, a méz jobban hízlal, mint a cukor, de még így is egészségesebb. Úgyhogy cukrot, ahol lehet, mézzel helyettesítsd.

Szerintem a tejbegríz is hízlal rendesen. Aztán bundáskenyér, a krémtúrók.

2008. okt. 15. 09:54

Szia Vapi!

Remélem azóta javult a helyzet nálatok!

Én csak annyit szeretnék megjegyezni, hogy ugyan az én kislányom nem volt beteg, de kórosan sovány volt. A doktornőnk egyenesen lebeszélt a vitacolanról, mert hashajtó hatású és a kórosan sovány gyerekeknek erre igazán nincs még szükségük. Én a bérescsepp-polivitaplex kombinációt használjuk.

Viszont van egy agydaganatos ismerősöm, aki épp az ez idő alatt betartandó diétákról illetve azok fontosságáról írt nekem. Bár nektek nem lenne szerencsés még korlátozni az energiabevitelt, de azért lehet, hogy érdemes utánajárni, hogy mi az amit ilyenkor nem fogyaszthat a beteg.

2008. ápr. 8. 08:19
javítom: www.ratiopharm.hu
15. kiseszter (válaszként erre: 8. - Vapi)
2008. ápr. 8. 08:18

Javasolnám, nézz utána a Lactiv nevű készítménynek (hasonló, mint a Normaflor), azt hallottam, kemoterápia után is javasolják. Saját gyerekemnek hányós betegség után hamar visszahozta az étvágyát.

www.ratiofarm.hu ahol megnézheted.

14. k.tünde78 (válaszként erre: 12. - Vapi)
2008. ápr. 6. 07:42

Utána néztem egy szakirodalomban ahol a következőket írják!

"Hosszab betegség,műtét vagy egyéb okok miatt lesoványodott gyermeknek szüksége lehet hízókúrára.Célunk tehát,hogy a gyerek meghízzon.Ennek érdekében olyan ételeket kell készítenünk,amelyek kalóriában dúsak,jól emészthetők.Ne legyen azonban túlságosan sok,mert a gyermek nem tudja elfogyasztani.Vagyis a fehérje-és vitamintartalmú ételeken kívül nagy kalória értékű,jelentős zsír-és szénhidráttartalmú ételeket kell adni.Ne feledjükel:az ételek túlzott erőltetéseének étvágytalanság az eredménye és a gyermek az ételt visszautasítja.Vegyük figyelembe a gyerek ízlését,s állítsuk össze az étrendet ennek megfelelően.Adjunk naponta legalább öt,de inkábbhat alkalommal enni a gyereknek.

Gyakorlatban,így néz ki a hízlaló étrend:

Többet kell adni a zsírban dús ételekből:zsíros sajtot,vajat,tejfelt,tejszínt,liba-és kacsamájat.

Növelni kell a szénhidráttartalmú ételek mennyiségét is:adjunk bővebben kenyeret,péksüteményt,sült és főtt tésztát,édességet,az ebédhez rizst,burgonyát.

Az étvágy fokozása és a hízás érdekében inkább gyakrabban adjunk kevés ételt,és fordítsunk nagyobb gondot az ételek változatosságára,de soha ne erőltessük az evést-a tulságosan zsíros,túlságosan émelygős ételek,a folytonos unszolás rossz hatású."

Hát ezt írja a könyv,de minden képp megnézem még a másik két könyvem is hátha ott is van valami hasznos.Szerintem 14 hónaposan már nyugodtan adhatók ezek az ételek,bár ahogynézem hasonlóakat készítesz neki.A liba-kacsamáj valóban kalória bomba,igaz drágább mint a csirke máj,de a babáért mindent.

Látom adsz vitamin is,de azért ha teheted próbált ki a flavin lekvárt,tuti meghozza az étvágyát(a szomszéd kisfiú még a vasat is megette volna mikor ezt kapta-1 hónap alatt 3kg szedett fel tőle),erősíti is az immunrendszerét és csak természetes alapanyagok vannak benne.

Sajnos jól kijutott nektek,szegény babuka miken kell már kiskorában végig mennie.Remélem tudtam egy kicsit segíteni-s mint írtam utána olvasok még és beszámolok róla.Javulgassatok.Tünde

13. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 6. - Margareta51)
2008. ápr. 5. 22:37
A cukrot ne tanacsold daganattal kezelt embereknek!!
12. vapi
2008. ápr. 5. 22:22

7 dkg a súlya, most hogy hányáscsillapítót kap: 7600.

2-3 hányás kb -20 dkg-ot jelent.

Álltalános állapota viszonylag jó amióta vitaminokkal bombázzuk minden nap.Étvágya vitakolán mellett sem a legjobb. Kemo után vagyunk, egy hét múlva kapjuk a következőt. De ez nem számít nála, mert úgy vettük észre, nem igazán van kihatással a súlyára.

Az orvosok kérdezték mit adok neki enni.

Ezeket:

Finom főzelék,minden féle főzelék,rizs,tészta,tojás,tejtermékek, sajt,joghurt,

Erre az volt a válasz, hogy csak így tovább.

Bármit adnék neki ami egy kicsit is hízlal......

11. k.tünde78 (válaszként erre: 8. - Vapi)
2008. ápr. 5. 16:30
A "vesézzük ki" alatt azt értettem,hogy mennyi gyógyszert kap,kemoterápia előtt v. után vagytok(kemo alatt rossz az étvágy és megszokott a hányás),álltalános állapot,étvágy,kb mennyi a súlya.Nem megbántani akartalak,de ezeket mind figyelembe kell venni a pici étkezését illetően,hisz nem egy "átlagos" babáról van szó.
2008. ápr. 5. 16:16
Babónak...
9. 4c35511f0b (válaszként erre: 8. - Vapi)
2008. ápr. 5. 16:16

Ezt orvossal kell megbeszélni, sok kaja nem lesz jó, amire mi gondolunk, a rák nem vicc! Dokikkal egyeztess!!


Jobbulást pici babóbak!!!

8. vapi
2008. ápr. 5. 16:08
A kemoterápia alatt rengeteg gyógyszert kap, meg utána is.Én nem gyógyszerre, hanem valami olyan ételre, vagy receptre lennék kíváncsi, amiből akár a kevés is sokat hízlal. Nincs valami ilyen kaja?
2008. ápr. 5. 16:02
Csodálkozom rajta hogy a gyerek kezelő orvosa nem ad neki valami étvágy gerjesztő gyógyszert, vagy valamilyen vitamin kurát nem rendel a gyereknek.Hisz ma már annyi féle ilyen gyógyszerek vannak. Legalább is én ugy gondolom hogy egy jó szakorvossal konzultálva megoldható a gyerek problémája.
2008. ápr. 5. 15:50
Egy orvos kellene ezt megmondja,hogy mi jo a gyereknek.Reszelt sargarepat naponta ketszer cukorral vagy mezzel edesitve,ez meghozza az etvagyat.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook