Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 20 hónapos kislányomnak székrekedése lett a szobatisztaság miatt. Hogy segíthetek? fórum

20 hónapos kislányomnak székrekedése lett a szobatisztaság miatt. Hogy segíthetek? (beszélgetős fórum)


2011. máj. 26. 13:09
sziasztok!Én a szilvalekvárra esküszöm,a szomszéd gyerkőcökön is többször segített már.Ott a kicsi lány nem akarta,hogy elvegyék tőle és inkább bennt tartotta.Hát szilvalekvárral már nem tudta a kis rafkós soká tartogatni!:D
2009. ápr. 29. 14:04

Sziasztok!

Nálunk már 3 hete rendben van végleg a kaki! Remélem így is marad.

Sőt most azt kell mondjam szeret kakilni. Nálunk elkapott egy kis hasmenéses vírust és a fürdőkádba zuhanyozva be-be pukizott. Azóta rájött, hogy hogy is kell rendesen a bilin vagy a wc-n kakilni.

De nagyon rossz volt az az 1 hónap! Gyerekenként más dolog ami segít! És tényleg nem szabad erőltetni! De érdemes székletlazító gyümiket, joghurtokat adni, hogy nem legyen nagyon kemény a kaki.

2009. ápr. 21. 12:19

Sziasztok!

Mi is a kakinál torpantunk meg, egyszerűen nem akar a wc-be kakilni.Mondja is!

Én úgy veszem észre inkább a leüléssel van gondja, mindi állva kakil a kisfiam a pelusba és úgy 1-2 másodperc az egész, pisi az megy a wc-be.

Hát nem erőltetem,ha a nadrágba ment a kaki a wc-n lehúzta.

Most behívom ha én wc-zek, hátha oldódik a feszültség.Bizti múló dolog, az unokatesó 3 napig tartogatta vissza, fele már lógott ki a popóból teljesen leizzadt de szorította és nagyon sírt egyedül hagytam a wc-n, bár kérte vegyem le(de már félig kijött) és úgy könnyebült meg.Vagy azt találta ki csak apával vagy csak anyával akar kakilni...

15. moncsi1976 (válaszként erre: 14. - 816fca07b8)
2009. márc. 16. 21:01

Köszönöm, hogy megnézted Nekem!

Remélem azért nem lesz hosszú ideig ez "félelem a kakitól". Tegnap is kakilt, most este pedig 2x is egymás után! Ma láttam rajta, hogy örült a produktumnak, de mielőtt kakilt azért sirt! Sajnálom nagyon, bár tudom, hogy Neki kell rájönni arra, hogy ez nem rossz dolog! Mégegyszer köszönöm!

14. 816fca07b8 (válaszként erre: 8. - Moncsi1976)
2009. márc. 16. 15:59

"erőssé válik benne az az érzés,. h a széklet az ő tulajdona és nem szívesen válik meg tőle a wc, a bili, vagy akár a mama "javára". ebben a korban mindent magától, a maga módján akar csinálni.ez az ellenállás akár több hétig is tarthat. ez a leki eredetű szorulás.egészségügyi szempontból nincs káros hatás."


azt írja még h bíztatni kell, h a nagylányok így csinálják,ha sikerül akkor meg dícsérni.. azt is írja h ebben korban a gyerekek félhetnek és undorodhatnak attól h bepiszkolják magukat..


remélem segített...

13. az álarcos (válaszként erre: 11. - Erikpipi)
2009. márc. 15. 15:52
Az ellenkezőjét? Hogy szívesen válik meg a végterméktől? ...
12. _kleo_
2009. márc. 15. 15:09

Moncsi, szerintem a legjobb ha "nem csinálsz ügyet" belőle. Ha látod rajta, hogy kakilni kell, akkor odakészíted a bilit kézhez, esetleg levetkőzteted, hogy csak egy mozdulat legyen ráülni, és teszed tovább a dolgod, nem csinálsz "cirkuszt" körülötte. Ha érzi rajtad is a nyugtalanságot, elkezded krémezni, kérdezgetni, opciókat ajánlani, azzal csak még nehezebben fog menni.


A bili kezdésnek jobb megoldás, mint a wc, mert nem a semmibe hullik a kaki, hanem utána megnézheti. Mi ki szoktuk elemezni a formáját (kolbász, torony, palacsinta, stb.). S persze jól megdícsérni, mindenkinek elmesélni, hogy milyen forma jött. S máris nem a kakilásról szól, hanem a produkcióról, ki milyen formát tud produkálni.


Próbáljatok ne azon aggódni, hogy jön, vagy nem jön, vagy mikor jön, s hogyan jön, meg hova jön, hanem elterelni a figyelmét. Nekem a nagyfiamnál az olvasás vált be. Mikor láttam, hogy készülődik, akkor ráültettem a bilire és melléültem mesét olvasni. 2.5 évesen kezdtük, az első pár kakinál volt gond csak. A kicsi 18 hósan jött elő a bilivel, hogy szeretne pisilni, pont mint nálatok, a tesótól látta. Nála is voltak gondok, de próbáltunk nem rágörcsölni. Az is megoldás lehet, ha egyedül hagyod kakilás közben a bilin (esetleg egy játékkal), hogy "befelé" tudjon figyelni. Persze csak ha nem tiltakozik a magányos kakilás ellen. Meg fog oldódni magától is hamar.

11. erikpipi (válaszként erre: 9. - Az álarcos)
2009. márc. 15. 15:05

:DDDD Épp most tanulom ez ellenkezőjét....

Na ennyit a lélektanról.....:)))

10. erikpipi (válaszként erre: 7. - Moncsi1976)
2009. márc. 15. 15:04
Nálunk is ez volt a középsőnél, ahogy meglátta mit rakott a wc-be, utána egyszerűen visszatartotta. 2 hétig szenvedtünk. El fog múlni. Igaz, lelki okai vannak, de minden "szakember" mást mond. Szerintem ne adj neki semmit, mert azzal csak felborítod az amúgy normálisan működő bélrendszerét.
9. az álarcos (válaszként erre: 7. - Moncsi1976)
2009. márc. 15. 15:00

Jó, ha ő akarta, az más :-)

De arra határozottan emlékszem gyermeklélektanból, hogy a kakilás az sokszor nehézkes, emiatt a "belőlem kiszakadt valami, és juj, lepottyan" érzés miatt. Esetleg próbáld ki, hogy pelusba kakil, aztán együtt hajítjátok a vécébe a terméket, hogy lássa, hogy az is odamegy.

8. moncsi1976 (válaszként erre: 6. - 816fca07b8)
2009. márc. 15. 14:48
Sajnos nincs meg! Előre is köszönöm hogy megnézed!
7. moncsi1976 (válaszként erre: 3. - Az álarcos)
2009. márc. 15. 14:47

Köszi a tanácsod!

Nem anyagi okok miatt szokott le a pelusról! Van egy nővére és gondolom megtetszett neki a wc! Semmit se erőltettem, egyszer csak szolt, hogy anya pisi! Nem gondoltam, hogy Ő ilyen hamar megtanulja ezt dolgot.

Sokat van rajta pelus (utcán, éjszaka ), de nem pisil bele! Szól! Szobatisztaság állitolag az agyban döl el! Szülő sokszor hiába szeretné, ha a gyerek nem akarja! Nálunk Ő akarta! Bilit csak most vettem elő!

2009. márc. 15. 14:41

szia!


valószínű lelki dolog,spock-könyvben van erről sokminden, most nem tudom neked idézni sajna, ha megvan a könyv nézegesd meg, ha nincs, holnapra megnézem és leírom neked..

5. McKenzi (válaszként erre: 4. - Grácia)
2009. márc. 15. 14:35
Nálunk ugyanez van. Mikor kakilnia kell kér egy pelust, aztán szól, amikor végzett.
4. Grácia (válaszként erre: 2. - Noika)
2009. márc. 15. 14:30

Kisfiam is elbújik még kakinál, nem erőltetem a bilit kakizáshoz pisi az megy.


Vajon a gyerekek miért ragaszkodnak ennyire a kakihoz??? :)

2009. márc. 15. 14:29

Nyilván túl korán vetted le a pelust, még nem érett meg a kicsi a szobatisztaságra. Szerintem kár krémmel kínozni, meg 30-40 percig küzdeni, neked idegeskedés, neki meg szenvedés.

Sokszor a kicsit félnek attól, hogy valami kipottyan belőlük, nekik ez ijesztő. Ha már mindenképp le kell szoktatni a pelusról - gondolom, anyagi okok miatt -, legalább a kakiláskor ráadhatnád, hátha neki így megnyugtatóbb.

2009. márc. 15. 14:21

Szia!

Nem egyedülálló a problémád.Én adnék székletlazitót,de leginkább lelkileg támogatnám.Az a legfontosabb.Meg kell értse,hogy szereted és nyugodtan kakilhat a pelusba is.Lehet cinkostársakként meg kell beszélni valami titkos buvóhelyet(függöny mögött)ahol akár egyedül akár ketten és ott kakiltok. sok szerencsét!

2009. márc. 15. 14:16

Kislányom nagyon jó kakiló baba volt, szoptatás alatt 4-5 kaki is volt naponta. Szilárd ételek bevezetése után is naponta 1x, 2x. 2 hete elkezdett bilibe bisilni, utána wc-be. Ennek nagyon örülök, mert már éjszaka is felkell ha pisilni kell, de a kaki nagyon nehézkes.

Visszatartja, ingere tuti van, mert szol hogy anya kaka, de nem meri "elengedni".

Van hogy 30-40 percet is küzdünk mire kijön a kaki, ami nem kemény, normális. megyünk bilire, wc-re, pelust is adok rá, de sír, nyüglödik, már tekereg, de nem kakil. Ma már adtam neki duphalac székletlazitot, de semmi. Reggelire evett activa joghurtot, kivit. Csokit szerencsére nem szereti, meg ha adok csakis kinder tejszeletet.

Remélem valaki tud segiteni!!!!!

Védőnő szerint probáljam meg bekenni a poponyilást lidokainos krémmel, attol elzsibbadt egy kicsit és hátha kakil! Probálta valaki??? Vagy esetleg más bevált modszer? Nagyon sajnálom és nem tudom hogy segithetnék rajta!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook