Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A fiam 23 hónapos, szerintetek lehet már szobatiszta? fórum

A fiam 23 hónapos, szerintetek lehet már szobatiszta? (beszélgetős fórum)


2013. aug. 7. 23:35
Koszonom a hozzaszolasokat.probalkozunk.nem adjuk fel:) azert inditotam en is A forumot mert nem szeretnem eroltetni a dolgot.ugy lattom lassan erlodik a dolog nala.igaz a huga kicsit vissza huza.koszOmom a megerositeseket es tanacsokat.:)
23. egypt (válaszként erre: 21. - Birkill)
2013. aug. 7. 14:22

Hű, de sok újat mondtál...:)

Két saját gyerekem van nekem is.

Senki nem beszélt erőszakosságról.

A hülyeséget arra írtam, hogy várni kéne a fórumindítónak egy 23 hónapossal, mikor ilyen egyértelműen jelzi, hogy érett a szobatisztaságra, na meg hogy ha elkezdi, akkor biztos hetekig kínlódik, és vissza fog esni. Honnan tudod? Számtalan ellenpéldát tudnék felhozni, és ha az EC-zésről hallottál, akkor nyilván tudod, hogy a sok szakembert megcáfolva néhány hónapos gyerek is képes a záróizmok szabályozására és lehet szobatiszta. Van sok tanulmány a témában, ajánlom elolvasásra. Én ugyan kételkedtem ebben a módszerben, de van ismerősöm, aki csinálta és működött.

Hangsúlyozom szó sincs erőltetésről, nagyon ellene vagyok, de próbálkozni igenis lehet és érdemes!

22. Bka1 (válaszként erre: 21. - Birkill)
2013. aug. 7. 12:51

Nos, nekem van 3 gyerekem, ők 1,5-2 éves koruk között lettek szobatiszták. nem, nem erőszakoltam rájuk, 1 percnél hosszabb időt nem töltöttek a bilin, azt is csak pisiliés céljából. és láthatólag élvezték a sikerélményt, hogy már ebben is önállóak, nagy kis büszke magára most a legkisebb, a 19 hós. Nem volt visszaesés, pedig mindig akkor érkezett a friss pelenkás tesó is.


Nem tudom, min akadtál fenn egypt hozzászólásán. Teljesen igaza van, ehhez nem kell gyerek.

A 13-as hozzászólóra reagált. Kérlek olvasd azt el újra.

Vagy te komolyan úgy gondolod, hogy annak ellenére, hogy topicindító fia jelzi, hogy pisilnie kell, nem is intézi ezt már pelenkába, de mégis hagyja a fenébe, ne is próbálkozzon, mert a tankönyvek 2,5 évet írnak... És akkor csak pár hét? Míg ha most, majd 2 évesen elkezdi, akkor sok visszaesés lesz? (ezt nem egypt írta, hanem 60_kg) No, hát ez szerintem is hatalmas blődség, és én még gyerekeket is nevelek :P



Igen, régen más volt a pelenka. Az, hogy erőszakosabb e a leszoktatás... Ne hatragudj, de ezt kikérem magamnak a szüleim, párom szülei, közeli rokonok, ismerősök szülei nevében is. Mert ez akkor is, ahogy most is a szülő személyiségétől függöt. Nem, minket nem szoktattak le erőszakosan a pelenkáról. Valóban kényelmesebb a mai pelenka, de mondjuk nekem a nagy és a kicsi lányom is utálta. veszi le, amint hozzáfér. Így lehetőséget kapott bilibe/wc-be pisilni, él is vele.

21. birkill (válaszként erre: 20. - Egypt)
2013. aug. 7. 12:02
A leírásodból gondolom sok gyereket neveltél fel, azért írsz mások véleméynére hülyeséget. 3 év csecsemő otthon és 2 saját gyerek után biztosan írhatom: régen más volt a pelenka és erőszakosabb a leszoktatás. Képzeld, én is 18 hónaposan lettem szobatiszta, a kislányaim pedig 2,5-2 éves korukban, és soha nem volt vissza esés. Tudod, rajtam kívül nagyon sok kismama -még szakemberek is- azzal szembesülnek, hogy a nagymamák piszkálják őket, a gyereket, hogy miért nem szobatiszta még, mert az övé ebben a korban már régen az volt. Igen, mert régen a textil pelus marta a gyerek popsiját, a modern papír pelus légáteresztő, és magába zárja a nedvességet. Ergo: kényelmes. Gondolnád -e, hogy az orvosok, gyermek pszichológusok a mai gyerekeknél a megbízható szobatisztaság kialakulását 5 évre tolták ki, pont a pelenka kényelmessége miatt? És gondolnád -e, hogy a mai felnőtt (magyar) társadalom kb. 40-50%-a küzd komoly székelési zavarokkal, azaz van olyan felnőtt, aki hetente 1-2 alkalommal tud székelni, a napi (akár többszöri) helyett. És tudod miért? Mert erőszakosan szoktatták le a pelusról őket, akkor, amikor még nem voltak érettek a szobatisztaságra... Majd, ha lesz saját gyereked, rájössz, hogy bepisilés a kezdeti időszakban gyakran van. Olyan is előfordul, hogy elfelejtkezik magáról és bepisil. Saját tapasztalat nélkül elég könnyen osztottad itt az észt.
20. egypt (válaszként erre: 13. - 07d3f28eb4)
2013. aug. 5. 16:46
Ez hülyeség. Régen sokkal korábban lettek a gyerekek szobatiszták, és nem esett vissza mindenki és nem tartott hónapokig. Én másfél évesen stabilan szobatiszta voltam mindenféle erőltetés nélkül, be sem pisiltem utána. Kicsit túl van ez ragozva manapság. Ha valaki próbálkozik, az nem erőltetés, ha vannak jelek, simán el lehet kezdeni. Teljesen gyerekfüggő a dolog, az is, ki mikor érik meg rá és az is, kinek mennyi idő a leszokás. Nem egy ismerősöm várt majdnem 3 éves korig, az ovi miatt kezdtek kapkodni, és hetekig tartott a leszokás, utána pedig jöttek a bepisilések, pedig elég sokáig vártak ugye.
19. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 16. - Angyal333)
2013. aug. 5. 16:42
Végül is előbb is el lehet kezdeni, csak tovább fog tartani, csak a gyorsaság kedvéért van a 2.5 éves határ. Esetleg ez a bugyipelus? Amit úgy kell feladni rá, mint egy bugyit. Drágább, az igaz, de ha csak estére használjátok, talán megéri.
18. Bka1
2013. aug. 5. 16:34

A leírtak alapjűn érett rá, próbálkozzatok, a nyár a legideálisabb, hogy elhagyjátok a pelust.


A 19 hós nagylányom visszatartotta pelnkában, és nem volt hajlandó pisilni bele. De biztos várnom kellett volna vele 2,5 éves koráig, amikor sírt, és csak bilibe akart :D

A középső lányom 23 hósan lett szobatiszta. A legkisebb 19 hós, már ágytiszta (valamiért ez alakult ki nála elsőnek) és itthon bilibe pisil vagy wc be. Szól mikor kell (sokat beszél már) és felültetem, vagy ráül a bilire. Utcára kap még pelust. Vagy szobatiszta lesz még a nyáron, vagy nem, de nem is annyira az a cél. Ő élvezi, sikerélménye van. Jó érzés neki, hogy nem a vastag pelenka van rajta itthon. Élvezi, hogy befolyásolja már ezt a testi funkcióját. Ha csak az lesz ebből, hogy ismeri a bilit, tudja mire való, már az is siker.


Ez a 2,5 éves korhatár meg klasszul hangzik, de a 3 gyerek mellett elég régóta járom már a játszókat, meg olvasom a fórumokat, így elég sok hátrányát is látom. Nagyon gyakran látok pelenkás 3 évest, és olvasom azt, hogy teljesen bestresszel az anyuka, mert nem kezdhet a gyereke ovit szeptemberben, ha nem lesz rövid idő alatt szobatiszta. Ráadásul mindezt a 2 éves kori dackorszak kellős közepén, amikor zsigerből ellenkezik a gyerek... Na az se könnyíti meg. Ismerek olyat, akinek bejött az, hogy pár hét alatt szobatiszta lett a gyerek, de több olyat, akinek meg nem. Sokuknak halasztani kellett az ovikezdést is emiatt. Szóval én nem gondolom, hogy az a könnyebb út a szobatisztasághoz. Ez is egy út, az is.

2013. aug. 5. 08:56
De köszönöm a tanacsokat.Igyekszem türelmes lenni a kisfiammal.
2013. aug. 5. 08:55

Most bugyit adtam rá hogy ne legyen teljesen mesztelen.Tudom hogy a legjobb ha 2,5évesen kezdeni,mert akkor éretek rá.De mit tegyek ha hiaba van rajta pelus kihuza a futyzijét.VAgy pl állandoan este mikor bemegyek altatás utan arra kell fel h levete a pelust és uszik a vizbn ..nem csak o hanem a matraca is.Így már ki is dobtunk egyet..mert hiaba a huzat ami nem engedi át...isszonyu mennyiseg az amit o magabol kienged.

MA is reggellevette a pelusat...Ilyenkor mit tegyek?Tanacstalan vagyok.:(

15. bozo79
2013. aug. 4. 23:13

Minden gyerek más. Nekem a nagylányom 20 hónapos korára nappal, 25 hónaposan éjszakára is szobatiszta lett, a kicsi most 21 hónapos és még hajlandóságot sem mutat rá.

Örülj neki, hogy a lurkód már megérett rá, nagyon ügyes!

A dícséret és a jutalmazás nagyon ösztönzően tud rájuk hatni :-)

2013. aug. 4. 19:10
Már bőven.Az én fiam nappalra másfél évesen,éjszakára két éves kora előtt két hónappal lett szobatiszta.Nem volt erőltetve,ott volt a bili,mondtuk mire van,magától elkezdte használni.
13. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 11. - Angyal333)
2013. aug. 4. 19:00
Szerintem még várnod kellene, ha gyorsan le akarod zavarni az egészet. Ha mindegy, mennyi időt fordítotok erre az egészre, akkor már most mehet, de hosszú ideig fog tartani, és sok lesz a visszaesés.
12. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 10. - Xochipilly)
2013. aug. 4. 18:59
Na igen, pár hónap. Ellenben ha akkor kezded, amikor valóban testi-lelki érettsége teljében van, akkor 2-3 hét mindössze. Mindkékét megoldás okés, kérdés, hogy mennyit akarsz ezzel szenvedni. Mert ha gyorsan túl akarsz lenni a dolgon, akkor vársz 2,5 éves koráig, és célzottan, pár hét alatt megoldod.
2013. aug. 3. 08:46
köszi a tamogatást.Eddig minden nap volt egy kics eloremenetel.2szer talalt bele a bilibe hét elején.Azota nem akar bele találni.Viszont nem alva vegzi el a dolgat ahnem ulve.És szol elotte a maga kis nyelven.Persze agyon dicsertem ha bele talalt a biklibe.Bizakodo vagyok.MA bugyit is kapot hát ha attol megjon a kedve.:)
2013. aug. 2. 12:37
Két rokon kisfiú 18 hónaposan már totyogott be a fürdöszobába, hogy ök is akarnak a wc-re ülni :) pár hónap alatt elhagyták a pelust :) szerintem nálatok se korai.
2013. aug. 1. 10:17
Köszönöm mindenkinek a biztatást,akkor már nem korai elkezdeni.
8. angyal333 (válaszként erre: 5. - 07d3f28eb4)
2013. aug. 1. 10:16
rákeresek köszi
7. kisj
2013. aug. 1. 09:38
Az én fiam gyakorlatilag 23 hónapos korában lett szobatiszta, saját maga igényelte, hasonlóan, mint a fórumindító kisfia.
6. Zizisicc (válaszként erre: 1. - Angyal333)
2013. aug. 1. 09:38
Nyugodtan elkezdheted bilire szoktatni, a jelek alapján elérkezett az idő! :o))
2013. aug. 1. 09:33
elméletileg 2 és fél éves korától érett igazán rá. Most olvastam egy jó kis cikket, írd be a gugliba, ha érdekel, Így érd el a szobatisztaságot pár hét alatt a címe.
4. kisj
2013. aug. 1. 09:05
igen, érett a szobatisztaságra
2013. aug. 1. 09:00
okés,köszi az ötletet:)
2013. aug. 1. 08:57
Használd ki az alkalmat és adj neki valami apróságot, ha a biliben végzi el a dolgát. Szerintem most van a legalkalmasabb idő, hogy bilire szoktasd.
2013. aug. 1. 08:39
A jelek:kihuza a futyijét a pelusbol és csak akkor pisil. A pelenkajat huzogatja és mutogatja.nerogyasztja a terdet ha pisilni kell elötte,és legugol amikor pisilnie és kakilnia kell. Még nem beszel ezert nem mondja h pisil. Ma meztelenul volt a melegben és mutata a pisit meg a kakit a foldon. A felmosot is hozta hogy töröljuk fel. ÉS a delutani alvasnla levette magarol a pelust. Nem szeretném erolteni ezert kerdezem meg. Most meztelenul jarkal a lakasban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook