Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szívességi lakáshasználó kirakása fórum

Szívességi lakáshasználó kirakása (beszélgetős fórum)


9. b4c06bc553 (válaszként erre: 1. - 8d6961b78c)
2011. aug. 9. 08:46

A tartozása fejében add el a cuccait, amit lehet. Annyival is kevesebb lesz az, amit neked kell fizetned a kis kedves után!

Miért kellett ügyvéd? Még te fizetsz azért, ami a jogod, hogy a saját lakásodba fogadsz valakit vendégül?

Két markos legénnyel kidobtam volna, elvégre a "vendéglátásnak" is egyszer véget kell vetni, ha a kedves vendég átlépi a határokat.

2011. aug. 8. 17:57
köszi az eddigi hozzászólásokat.
2011. aug. 8. 15:16
A legjobb megoldás egy harmadik félbevonása. az említett ügyvédnél hagynám a cuccokat.
2011. aug. 8. 14:48
ilyenkor jön elő, hogy senkiben sem lehet megbízni... sajnos ilyen ez a mai világ
2011. aug. 8. 14:46
Hasonló szituban már én is voltam ár éve, ott aztán azzal is gáz lett hogy a cuccok tulajdonosa megvádolt minket, hogy eltüntek dolgai és mi vittük el... szerintem egy ügyvédet kérdezz meg erről mert simán rendőrségi ügy is lehet belőle
2011. aug. 8. 14:44
ha nincs bejelentkezve és a te neveden van a lakás, és nincs szerződés, akkor semmi joga ott lakni szerintem! de jobb erről egy ügyvédet megkérdezni!
3. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - 8d6961b78c)
2011. aug. 8. 14:43
Sok múlik a szerződésen. Ilyenkor jobb ha az nincs is, akkor bármikor kirakható, indoklás nélkül is. Ha kijön a rendőr, azt kéri el.
2011. aug. 8. 14:38
3 hónapot lakott ott, bejelentkezve nem volt. Kb 30ezer rezsit nem fizetett meg.
2011. aug. 8. 14:36

Sziasztok, segítsetek nekem.Szívességi lakáshasználatra odadtam egy hölgynek, aki a lányom barátnője, használni a lakásom.Kikötés az volt, hogy tartsa rendbe, fizesse a rezsijét, és a lakáshoz tartozó díjakat, közös költség tv, szemét, alapdíjak. Az első hónapot nagyon nehezen fizette,írásbeli felmondással bírtam erre rá, de amikor fizetett azt eltéptük, utána nem fizetett, csak ígért.

Időközben megtudtam, hogy ahol előzőleg lakott, 410 ezer ft adósságot halmozott fel.Ezt elkerülendő, a harmadik fizetési ígéret után lezártam a víz - villany gázt.

Erről értesítettem. A lakásból nem zártam ki.Ő rövidesen zárat cserélt, amiről nekem nem szólt, így az én kulcsom beletört a zárba. Ő sem tud bemenni, én sem, már egy hónapja. Időközben ügyvéden keresztül felmondta a lakást. Jelenleg a személyes holmija bent van,a mindkettőnk álltal egy hónapja bejárhatatlan lakásba.

2 nap múlva lejár a felmondása, és ismerve őt nem akar kiköltözni. Én birtokba fogom venni a lakást, mert a felmondás lejárta után már jogom lesz hozzá, de mit csináljak a holmijával?

A jog engedi, hogy összepakoljam, de hova tegyem, ha nem viszi el?

Zárható a lépcsőház, kirakhatom oda? jelenleg van kulcsa a lépcsőházhoz. Egyáltalán az én gondom az, hogyha ő nem viszi el a holmiját, hogy azzal mi lesz?

Időközben ő feljelentet engem rendőrségen, és birtokvédelemnél is, de állításait nem tudja dokumentálni.

Mi a tanácsotok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook