Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sziámi cica nevelése fórum

Sziámi cica nevelése (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
42. Vámpír (válaszként erre: 36. - 155c866601)
2011. okt. 3. 11:22
Szia, várom a képet amit ígértél....
41. timycat (válaszként erre: 40. - Vámpír)
2011. szept. 30. 20:55

Nálam a himalájai (akkor volt 9éves) legszívesebben megfojtotta volna a sziámit mikor hozzánk került, nem mertük őket kettesben hagyni, mert lehet be is következett volna.


Viszont azóta jóban vannak, néha az "öregre" is rájön az ötperc és együtt őrültködnek.

Az én sziámim is minden lében kanál, tényleg olyan mint egy gyerek :)

2011. szept. 30. 15:50

A sziámi cicámat "Csoki"-nak hívják, a himalájai perzsámat "Gizmo"-nak. A perzsa nem annyira szereti a sziámit. A perzsa 5 éves a sziámi 6 hónapos. Csoki mindig a perzsa nyakába ugrik és harapja. Játékból minket is harap, de nem tudom leszoktatni.

Olyan mint egy utánfutó. Mindenhova jön, ha álmos az ágyba, ha fürdeni megyek, a kádhoz, és belenyúlkál a kádba. Ha főzök kiváncsi mit csinálok. Olyan mint egy kis gyerek.

39. Vámpír (válaszként erre: 30. - Bea0917)
2011. szept. 30. 15:41
Nekünk az oltás után nem volt hányás. Mind a két macska velünk alszik az ágyban. :-) A nyávogást remélem abbahagyja, mert nem sokat alszunk miatta.
38. timycat (válaszként erre: 26. - 155c866601)
2011. szept. 29. 23:15
akkor lehet ez a kaja és rögtön hányás is fajtaspec :(
37. timycat (válaszként erre: 36. - 155c866601)
2011. szept. 29. 23:14
az enyém persze beszédesebb, mint a többi cicám, de feleslegesen nem nyervog... sőt sziámiban szerintem kifejezetten szűkszavú... csak a kajáért nyervog és ha beszélgetünk
36. 155c866601 (válaszként erre: 30. - Bea0917)
2011. szept. 29. 22:46

Hát én egy kicsit nehezen birom ezt a vérnyogást, meg azt hogy még gondolom mivel nagyo kicsi, mindent rámol és mindehová benéz. Nekem is volt sziámim, de akrámennyire jófej macska volt, már nem kéne mégegyszer mert rengeteg bajom volt vele. Hangosak nagyon és mindig tombol. A hangoskodása nem fog elmúlni , még az ivartalanitás után sem mert a minek is már több éves volt és mindig csinálta. Akkor még jobban csinálja ha nem alhat veled.

Szerencsére ez a kicsi legalább éjszaka nem vérnyog (még), csak ha megvirrad már nem hagy aludni.

35. timycat (válaszként erre: 34. - Bea0917)
2011. szept. 29. 21:50

Porcelán tálkáink vannak, Matkány kijárós, bár büntetésnek érzi, de azért ki szoktam rakni szellőzni amíg jó idő van, szóval "füvezhetne" ha akarna. Én Malto-Soft-ot adok neki, de nem sokat használ. Az allergiára sajnos nincs tuti gyógyszer, csak úgy mint az embereknél :S


Ami Matkányban még egyedi, hogy imádja a kávét, lefő a kávé már ül az asztalhoz, az utolsó korty az övé, a kávét viszont tejesen issza :). Már hozzászokott, kávézás után is ugyanúgy megy az alvás mint előtte.


Imád játszani, fel tudja húzni a felhúzós játékait; hajnali 4kor a fülem mellett ez annyira nem jó tulajdonság. Mutatványa még, hogy le tudja húzni a WC-t(indokolatlanul, oda kell figyelni, mert sok vizet pocsékol), pisilni a macskás-zuhanyzó lefolyójába jár, a kakit is érdekesen oldja meg, nem lép be a tálcába, hanem ráül a szélére, pont mint az emberek a WC-n, ha szomjas friss vízért nyitja-zárja a csapot (utóbbiról gyakran elfeledkezik, erre is oda kell figyelni). A kilincseket le kellett cserélnünk tekerős-gombkilincsekre, mert a simákat kezeli; gyakran játszott kapust ki-beengedte a többi macskát, gyakran idegeneket is :) Imád utazni és pórázon sétálni. A lányomnak teljes értékű játszótársa volt, 2 éves korig való minden babajátékhoz értett. Dilis egy jószág


Lehet fajtaspec még, hogy a hideget nagyon rosszul viseli, de a hőség is jobban megviseli, mint a többit (a himalájaim 40fokban földig érő bundával is képes kifeküdni napozni).

2011. szept. 29. 21:30

A tejterméket, húst az enyém sem eszi, úgyhogy ez lehet a fajtára jellemző.. :D Próbálkoztam tejjel, tejföllel, túróval, de nem tetszik neki... Viszont a teámba meg ha kint hagyom, mindig beleiszik.. :D Fura egy állat, az biztos, de legalább van bennük kihívás! :D


Nem próbáltad még a zöldfű-tabetta vitamint? Nekünk mondjuk benti a cicc, és ezért kapja, de azt mondták segíti az emésztését. Hátha jót tenne a gyomrának. Meg azt mondják a csapvíz sem tesz jót nekik, mert megy tőle a hasuk, és tálkából porcelánt javasoltak, mert az nem szívja magába az étel ízét/szagát úgy, mint a fém és műanyag, és nem lesz tőle finnyás. Bár ha mindent megvesz az ember, amit javasolnak, akkor elég sok pénz elmenne rájuk, de a porcelán tál nekem bejött.. :D


És egyetértek, hogy nagyon intelligensek! Aki szereti a cicákat, mindenkinek csak ajánlom őket!!!

33. timycat (válaszként erre: 30. - Bea0917)
2011. szept. 29. 21:27

a száraztáp imádata miatt iszik sokat, figyelj oda nehogy megbosszulja magát... a száraztápos cicák hajlamosak a vesekőre, mivel többet isznak a táp miatt, mint amennyire a macskavesék a törzsfejlődés során kialakultak; a macskák természetes állapotukban (táp nélkül) alig isznak, beérik a táplálékban található folyadékkal...

én a himalájaimmal jártam így, 3szor voltunk vesekő "elhajtáson", igaz ő ivartalanított kandúr... de lányoknál is előfordul

32. timycat (válaszként erre: 1. - Vámpír)
2011. szept. 29. 21:22

Nekem is van egy sziámim. Matkány (ld adatlap) a név eredete, hogy kölyökkorában inkább patkányra hasonlított, de mivel még is csak macska...


Az etetéssel én nagyon rossz tanácsadó vagyok... soha annyit nem szenvedtem macskával (5 van), mit a sziámival... nagyon finnyás kicsi korától; de érdekes módon... nem eszi meg a húst, a tejtermékekre rá sem néz; viszont imádja a chipset, csokoládét, mogyorókrémet és a süteményeket... mindig minden cicakajából a prémiumot kapta, de mégis ételallergiás lett... abban nyilvánul meg hogy ahogy megeszi, elfordul és rögtön "kipakol"... doki szerint lehet a túltenyésztéstől is :( Szóval az élelmezésével én is kínlódom, érdekes mód a leghevesebb allergiát pont az érzékeny gyomrú macskáknak való táp okozza :S


Ami viszont tuti, sosem tetszettek a sziámik, én szőrösebb macska-párti voltam... Matkányt egy macskagyárból "mentettem", megsajnáltam, de azóta megvett... a világ legintelligensebb macskái; nem bántam meg hogy sziámi gazda lettem :D

2011. szept. 29. 21:19
Az enyém amúgy Purina One junior szárazeledelt eszik, nagyon szereti, és nem is annyira drága (kb.450 Ft), ezen kívül még a F.ressnapf-ban vettünk SelectGold junior májas eledelt (száraz), ami ízlett neki, és elvileg válogatós macskáknak van, bár szerencsére nem az. A Whiskast nem ajánlom én sem, sok rosszat hallottam róla...
2011. szept. 29. 21:11
Sziasztok! Nekem is sziámi cicusom van, fókabarna kislány, most 6 hónapos. Sokat beszélget, játékos, szeretetéhes. Ha tehetné, egész nap csak az ölünkben feküdne vagy játszana. Olyan okos! Szájában hozza-viszi a csörgős labdát, mindent kifigyel és utánoz. Ami nekem fura volt a házi macskák után, hogy nagyon sokat iszik (csak vizet) és szinte csak száraz eledelt eszik. Nekünk is fel szokott kelni néha az éjszaka közepén, és végignyávogja a lakást, mert unatkozik, de szerintem csak idő kérdése, és le fog erről szokni (remélem legalábbis :)). A hálószobából ki van tiltva, amit persze nehezen visel, de azt mondta a doki, hogy nagyon jó jelleme van a fajtájához képest. :) Ő az oltása után hányt, de azóta szerencsére semmi baja.
2011. szept. 28. 14:35
Figyeld meg, hogy lázas-e?
28. 155c866601 (válaszként erre: 27. - Vámpír)
2011. szept. 28. 12:30
Nem hiszem mert az összes kaját kihányta....
2011. szept. 28. 12:19
Valami rosszat evett? Lehet csak sok szört nyelt nem?
26. 155c866601 (válaszként erre: 25. - Vámpír)
2011. szept. 28. 11:43
Mióta a miénk aki korábban volt vese-betegségben halt meg,azóta tartok ettől. Ma hányt a kicsi...:(. Remélem nem lesz állandó, mert akkor az azt jelenti hogy valami nem stimmel nála.
25. Vámpír (válaszként erre: 24. - 155c866601)
2011. szept. 28. 11:35

Nem félek a húgyúti dolgoktól. De én alapvetően ilyen tápot adok nekik. (ivartalanított macskák számára tápot)

Meg van egy por is, az állatorvos írja fel. Rá kell szórni az alomra és ha elszineződik, akkor húgyúti fertőzése van és orvoshoz kell vinni.

Mi még nem használtunk ilyet.

2011. szept. 28. 02:24
Néztem a képet a cicádról az ami most fennt van. Hát nagyon szép! Nekem is volt kerek fejü sziámim, ő chocolate-point volt. Irtózatosan rossz volt, nagy duma-gép is, de aranyos volt. Ez a kicsi visszafogottabb, talán a fajtája miatt is. De azért ő is eltudja magát ereszteni.
23. 155c866601 (válaszként erre: 22. - Vámpír)
2011. szept. 28. 02:20
Igen hasonlitanak a sziámikra, csak nincs kék szemük. Most még kicsi és ilyen zöldes a szeme, de később borostyán szinü lesz. Ma már jobb volt a helyzet, nem virnyákolt annyit, de játszani azt nagyon szeret. Tarzanozik a függönyön és csak úgy tud feljönni az iróasztalomra ha a függönyön felmászik :D Este már kicsit jobb, nem virnyog, inkább jelzi aludni akar. Hajnalba néha cseszteti játékból a hasam vagy a paplanon pogózik egyet, utána alszik tovább. Viszont koránkelős tipus úgy látom. De ha látja én nem vagyok vevő rá akkor döglik tovább még ő is. Talán most már kezdek vele jobban megbarátkozni. Amitől tartok az a vesebetegségek meg ilyen húgyuti betegség dolgok. Te nem tartassz ilyentől? Sok helyen olvastam hogy ivartalanitás után jön ki nekik. Te tudsz erről valamit? Képet rakok ki én is róla, ott megtudod nézni. :) Chocolate burmai
22. Vámpír (válaszként erre: 21. - 155c866601)
2011. szept. 27. 10:57

Hasonlóan néz ki mint az én fóka sziámim?

Én 6 hetesen hoztam el, és csak a haza úton virnyákolt. De utána semmi gond nem volt. Nagyon sokat aludt. Mindig kivittem enni és pisilni. Néha elfelejtett enni is.

Kis kora óta dumálós a macsek és ez csak fokozódik. Nálunk azért is nyávog, mert jelzi pisilt, akkor is ha éhes, akkor is ha unatkozik. Egy kis hisztis cica, de szerethető.

Nekem kandurom van, és most 6 hónaposan műteni fogjuk. Kíváncsi leszek, hogy abba marad-e a hajnali 5 órai kelés és virnyákolása.

Tudnál képet küldeni róla? Én is ma felteszek egyet.

2011. szept. 27. 06:22
Most vettünk egy 8 hetes burmai cicát. Az normális ha sokat vonyit? Keresi még az anyját meg a többieket?
2011. szept. 26. 08:37

Sziasztok,

Az 5 éves himalájai perzsa cicámhoz vettem. Ő 8 hónaposan került hozzám, nagyon válogatósan. A fóka sziámit 6 hetesen hoztam el az anyjától és azóta velünk van. Tényleg sokkal energikusabb és rosszcsontosabb. De azért próbálom nevelni. A perzsa cicámmal csak az első 3 hétben jöttek ki, azóta a kicsi folyamatosan ráugrik átkarolja, ami nem lenne gond, csak harapja is. Hiába próbálom fegyelmezni, a seggére ütni, vagy kis szájára, de nem használ.

Sokat beszélünk hozzá, így ha bármi van a nevére hallgat mint egy kiskutya. Tényleg nagyon okos. Most már ha rosszat csinál bezárom a fürdőbe és sír. Ha abba hagyja akkor kijöhet. Ezt most 3x próbáltam meg, de úgy néz ki lassan felfogja.

Mára már 6 hónapos és mindent eszik.

Még a dinnyét is. :-) Majd rakok fel képeket.

2011. szept. 25. 21:30
Anyukáméknak van sziámi cicája.14 éves,makk egészséges,az állatorvosnál el voltak ájulva olyan mint egy fiatal cica. Megkérdezem mit eszik.Azt tudom,h csak vizet iszik,és h kajában nagyon válogatós.Cicakaját kap az tuti.A neveléséhez sok türelmet,és sikert kívánok,nálunk a cica nevelte meg a családot:))Biztos tudod,h egy kis zsarnok ez a fajta.De imádnivaló zsarnok.Nagyon okos,mindent ért,és mindent elkövet,h ő irányítson.Ja,és bosszúálló.Mi nem tudunk rá haragudni.Majd olvaslak benneteket,engem is érdekel hogyan is kell(ett volna)nevelni:)
18. Mandula71 (válaszként erre: 17. - Vámpír)
2011. szept. 25. 21:02
Alkalom adtán keresek majd neked képet. Kerekfejű sziámiként hallhattál róla esetleg. Azon kívül, hogy a thai cicának kerek a feje, esetleg egy kicsit tömzsibb, mint a sziámi, a jelleme, színe ugyanaz.
2011. szept. 25. 19:35
Milyen az a thai cica? Van róla képed?
16. Mandula71 (válaszként erre: 15. - Vámpír)
2011. szept. 23. 21:04
Nekem 2 thai lány cicám van (házimacskuszok mellett).
2011. szept. 23. 19:47
Van valakinek sziámi cicája?
2011. máj. 1. 11:27
az új sziámi cicám aki 6 hetes nagyon sokat alszik. Ez normális?
13. Vámpír (válaszként erre: 12. - Survivor3)
2011. márc. 30. 15:11
A CBA-s eledelben van elég vitamin és energia???
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook