Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sziámi cica nevelése fórum

Sziámi cica nevelése (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
72. 155c866601 (válaszként erre: 67. - Vámpír)
2011. okt. 18. 09:34
Hát ezek egy fajták lesznek (burmese)de akkor ezek szerint számitsak akár arra is hogy nem fogadják el egymást? Jó kilátások....:)
71. 155c866601 (válaszként erre: 69. - 7230827147)
2011. okt. 18. 09:29
Hát bátrak vagytok hogy kint tartjátok mert sok helyen ellopják. Amúgy én is kezdem úgy látni a macska fajtától független nem a lakásba való. Olvasni is úgy olvastam hogy pl maga a hugykövesedés csak a kéróban tarott macskák tipikus jellemzője, a kintiek sose kapják el szinte. Hát én le vagyok rendesen lombozva mert nálunk elég gázos a macska. Rágja a kábelt, a padlószőnyeget, a fát, müanyagot. Ennyi erővel csincsillát vagy nyulat is vehettem volna. Durva. Mivel nincs mi lekösse az energiáit, igy folyton rám ugrik és teljes erőből tép , harap. Ezt szintén nehezen tolerálom mert nekem agressziv. Reggel arra ébredek hogy boxol szabályosan, és este is igy kell elaludnom. Nekem lassan egy rémálom sajnos.
70. 155c866601 (válaszként erre: 68. - Vámpír)
2011. okt. 18. 09:25
Hát még az minden reményem hogy ezzel a másikkal majd el lesznek...dehát az is ilyen fajta lesz. És inkább attól tartunk hogy ugyanaz lesz a probléma csak megduplázva. Én kicsit óckodtam ettől a fajtától pont emiatt mert már volt sziámim és hát azt is elég nehéz volt birni, meg a pörgést vele. Én egy brit macskát akartam mert azok állitólag nyugisak, de azt meg a párom nem mert hogy abba mi a jó ha egész nap alszik. A gond csak ott van hogy ő sokat utazik igy egyedül vagyok a macskával és nekem nagyon sok tud lenni sajnos....
2011. okt. 18. 08:42

Sziasztok!


Végig olvastam az összes hozzászólást és csak lesek, ki mit írt a cicájáról. Nekünk is fajtiszta sziámink van, de totál nem úgy viselkedik, mint ahogy leírtátok. Persze ebben szerepet játszhat az is, hogy kertes házban lakunk és sosem járt bent a lakásban a macska. Első perctől kezdve az udvaron nevelkedett, télen pedig a pincében alszik, amíg ki nem szökik. Valamilyen úton módon mindig talál kiutat, ugyan is imádja a havat. Kifulladásig képes benne ugrálni és játszani, pedig már 5 éves. Macska tápot, konzervet, meg hasonlókat sem látott soha :) Mindig is kajamaradékot adtunk neki, persze ezekből is megvannak a kedvencei. Jah és a szomszédunk galambokat tenyészt...mondanom sem kell, mennyire imádja levadászni őket, majd szétmarcangolni az udvaron.. (ami nekem már nem jó poén, mert össze kell szedni) :D

68. Vámpír (válaszként erre: 66. - 155c866601)
2011. okt. 18. 07:40

Igen ez jó hasonlat. Gyerek is ilyen és más hangosabb is. Ez a fajta akkor nem neked való. Én ha dolgozom otthon egyedül van a másik cicával. Folyamatosan beszélünk hozzá, még ha rossz is. A fenekére ütök, ha rossz. Ő nagyon harap, a grabancánál megfogom és a helyére rakom annyiszor, ahányszor csak kell. És ez idővel használ is. Tudnia kell, hogy nem bántjuk a másik cicát. Van egy kutyám is apámnál. Néha oda átviszem és játszik a kutyával. Akkor 2 napig simán alszik, mert a kutya jól kifárasztja :-)

Légy türelmes hozzá. Mi ha elmegyünk fürdeni, vagy wc-re, már bezárjuk az ajtót. Kicsit nyávog utána abbahagyja.

67. Vámpír (válaszként erre: 64. - 155c866601)
2011. okt. 18. 07:36
Nekem van egy másik cicám is, de ő kiskora óta nem fogadja el.
66. 155c866601 (válaszként erre: 65. - Anics10)
2011. okt. 17. 09:47
Igen ha úgy látom hogy nem tudom boldoggá tenni, másod magával sem és jobb neki egy olyan helyen ahol jobban tudnak vele törődni, mert több tagú a család, több ideje van rá valakinek mint nekem. Akkor igen, inkább visszaviszem. Annak semmi értelme ha ő is és én is szenvedünk szerintem. Ő azért mert unatkozik, én meg azért mert nem tudom végezni a dolgom sosem. A többi macskámnál ez sosem volt gond és nagyon jól megvoltunk, de ez sajnos más. Most még adunk egy esélyt a dolognak hogy veszünk mellé egy másikat, de ha akkor sem lesz jobb, akkor a macska tartást nem nekem találták ki és nem az én időbeosztásomnak sajnos, legalábbis ennél a macska fajtánál. Nem tudok valakivel 24 órában foglalkozni sajnos, úgy hogy még a budin sem lehetek egyedül :D és ez normális is, abban az esetben, ha ezt szerettem volna, de akkor szülnék inkább gyereket :)
65. anics10 (válaszként erre: 64. - 155c866601)
2011. okt. 17. 07:43
Volna szíved visszavinni?
64. 155c866601 (válaszként erre: 56. - Vámpír)
2011. okt. 16. 06:35
hát nemakarlak elkeseriteni, de ezek ilyenek. Az enyém is elég kibirhatatlan tud lenni. Konkrétan az én bajom az vele hogy sehol nem tudok egyedül lenni, emiatt a dolgaim sem tudom otthon elvégezni, mert mindenhol ott van. Most mi azzal próbálkozunk amit a tenyésztő javasolt, hogy veszünk mellé testvért akivel elvileg jobban lefoglalja magát, mert én ennek nem tudok eleget tenni. Azért válnak ilyenekké mert elégedetlenek lesznek. Alapvetően társas lények,nem jó őket egyedül tartani. Szóval még ezt megpróbáljuk, de ha nem javul a helyzet akkor visszaviszem őket....
2011. okt. 11. 10:35
Az ivartalanítás 20 perc volt. ennyi nem fájlalta, max 3x megnyalta. Azóta semmi baja. A varrat felszívódik.
62. Vámpír (válaszként erre: 60. - Anics10)
2011. okt. 11. 10:34
Abszolute nem csipásodik neki.
2011. okt. 11. 07:20
Hozzáteszem, két hete kapta meg az oltást.
2011. okt. 10. 21:43

Ugye a kandúroknál egy kicsit "simább" az ivartalanítás?


Nektek is jobban csipásodik, nedvesedik a sziámi cica szeme, mint a házi cicáké? Ez jellemző rájuk vagy valami gond van?

2011. okt. 10. 15:59
Vasárnap tegnap megműtötték a Csoki cicámat. (golyók eltűntek) Ilyenkor úgy sajnálom őket. De muszáj volt. Egész éjszaka fent voltam vele és 1 órát aludtam. Igy jöttem dolgozni, gondolhatjátok milyen jól vagyok. Délben hazamentem megnézni hogy van, mert még reggel 8h-kor is kába volt. De jól van, játszik ,de még mindig látom a szemén, hogy kába. Tök furi, mert a másik cicámnál pár órán belül elszállt a hatása.
2011. okt. 7. 12:29
A te cicád is nagyon szép!
57. anics10 (válaszként erre: 56. - Vámpír)
2011. okt. 7. 12:28
Nagyon rosszcsont. Teljesen más jellem, mint a másik. Ő is olyan helyekre mászik fel, ugrik át, hogy frászt kapok amikor meglátom. Ráadásul nem tud visszajönni és hangosan nyávog hogy vegye le valaki. A macskahordozóba nyugodtan fekszik közben olyan hangosan nyávog, mint egy sziréna. Én azt bírom benne hogy olyan mint egy kiskutyus. Követ mindenhová és ha valamit talál a szájában cipeli, akár csont, akár földrög, akár a játéka. A múltkor egy kaspódarabot cipelt fel a teraszra. Eleven egy kiscica. A hétvégén átugrott az ereszcsatornára persze ott lógott és nem tudott lejönni. Amíg észre nem vettem a másik cicánk ült a teraszon és nézte,biztos gondolta: ez a macska nem százas... :)
56. Vámpír (válaszként erre: 55. - Anics10)
2011. okt. 7. 12:10

Nekem csak erkélyem van, de már mindenhol járt. A virágládákon sétálgat a virágaimon. Félek egyszer leesik. Az erkélyről valahogyan átment a háló ablakba. Arra lettem figyelmes, hogy a macska az ablakban van, de be van csukva. Néztem nagyot.

Most nagyon mérges vagyok rá. Egész éjszaka nem aludt és folyamatosan fel ugrált mindenhova. Nem tudtam kordában tartani :-(

A tiétek is ilyen rosszcsont? Nem tudom mit csinálhatnék vele. Beraktam a macskahordóba ami 3x akkora mint ő, de hisztit vert ki. Dobálta magát és rágta a rácsos ajtaját. Nem tud egy helyben lenni.

2011. okt. 7. 10:07
Sziasztok! Igen, kimehet. Kinti-benti cica. 2 hete mehetett ki először, mert akkor kapta meg az utolsó oltását. Nagyon élvezi kint a játékot. Csak nagyon vakmerő. A másik cicánk nem sziámi hanem sima cirmos 1,5 éves de nem mert ilyen kiskorában olyan dolgokat csinálni mint a kicsi. Elmegy, de vissza is jön. Bár még csak a szomszéd kertbe. Megy a nagy után. Követi mint az árnyék.
54. Vámpír (válaszként erre: 53. - Anics10)
2011. okt. 6. 13:24

Sziasztok,

Nagyon ari a cicátok. Kimehet a kertbe? Nem megy el?

53. anics10 (válaszként erre: 52. - 155c866601)
2011. okt. 5. 12:33

Teszek én is fel képet majd, mert pont ilyen a miénk is. Az az igazság, hogy 1 hónapja fogadtuk örökbe és aki találta azt mondta sziámi és házicica keverék, de házicica vonást nem is látok benne.

Kinézetre sem és viselkedésre sem.

52. 155c866601 (válaszként erre: 51. - Anics10)
2011. okt. 5. 10:43
Ő nem sziámi, hanem burmai. neki nem kék szeme van hanem zöldes és borostyán keveréke. Szép fahéj szinü lesz majd mire kikandurosodik és zömökebb testalkatü mint a sziámik. Én jobb szeretem a burma macskát. :)
51. anics10 (válaszként erre: 50. - 155c866601)
2011. okt. 5. 09:50
Nagggyon cuki! Ilyen a miénk is!
2011. okt. 5. 09:48
Nah, képzeljétek már sokkal jobb a helyzet!!! Evés után néha fingik nagyokat, de nem hányik, és nem nyérvog már csak kajáért (szaftosért), meg ha azt akarja játszak vele, de amúgy nem jellemző. ez köszönhető a párom nevelésének is, mert ő mondta hogy nem kéne mindig ugranom ha el nyérvogja magát mert akkor rászokik. müködik!!! Azóta már magában is jól el van,ha nem érek rá. Kezd kialakulni a személyisége is. Raktam fel egy képet róla ! megnézhetitek.
49. anics10 (válaszként erre: 48. - Vámpír)
2011. okt. 4. 11:37

Nehogy azt hidd, hogy felelőtlen vagyok ám. Csak néha kapnak csontot. Nem kutyusok ők :)

Nálam a sajtot nagyon szeretik csemegének.

48. Vámpír (válaszként erre: 47. - Anics10)
2011. okt. 4. 10:59

Én még nem adtam neki csontot.

De képzeljétek el tegnap evett a sült tökből. Ízlett neki, csak úgy csámcsogott. :-)

2011. okt. 4. 09:03
Ja és a picinek még csak a húsos csontot adtam. Imádta lerágcsálni, nyalogatni.
46. anics10 (válaszként erre: 45. - Vámpír)
2011. okt. 4. 09:01

Szia!


Nem csirkecsontot adtam, mert tudom, hogy nem szabad. Húsos csontot (ami a sertésé). Szerintem ezt leírtam. De hozzáteszem a doki azt mondta, hogy a csirke combcsontját, amiről az a vékony csont le van véve lehet adni és szoktam is. Madarat is fog és azt is megeszi. Azt nem vehetem el tőle.Mert nemis mindig látom.

2011. okt. 3. 14:38
a macskának nem adhatsz csirke csontot, mert szálkás.
2011. okt. 3. 12:33
Ja és megőrült mindkettő amikor a levesből adtam nekik húsoscsontot.
2011. okt. 3. 11:42
Sziasztok! Nekünk is van egy 4 hónapos sziámi cicánk. Igaz sziámi és házi keverék de 99 százalékban dominál benne a sziámi. Kinézetre is és viselkedésre is. Mi mindent adunk neki enni. Szárazat, alutasakosat. Abból is eszik amit mi. Húslevest imádja husival, májjal. A párolt halat is szereti. A másfél éves házi cicánkkal 2,5 hét alatt barátkoztak össze. De a kicsi a verekedősebb és ő provokálja a nagyot. Kap is érte jópár pofont. Nem gondoltam volna hogy ennyire eleven és vakmerő. De írtó aranyos, bújos cica.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook