Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sziámi cica nevelése fórum

Sziámi cica nevelése (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
162. Avey
2012. dec. 18. 15:40
Sziasztok! Nekem egy 6 hónapos kék sziámi nőstény van....Ő egy tünemény...Persze mindenhol ott kell lennie és kellett neki is venni egy púderecsetet,mert csak azzal akart játszani...Most a télen a házban van, de amikor jó idő volt,akkor kint intézkedett. Sokat kommunikál, de az éjszakát átalussza, sőt ha véletlen te zavarod meg, akkor méltatlankodik. Aki nálunk jár,mindenki el akarja vinni, de hát Ő nem eladó :D
161. Vámpír (válaszként erre: 159. - Bea0917)
2012. dec. 14. 14:30

Szia Bea,


Nekem 1,5 éves a számim kisfiú és ivartalanított. Mindig ágyban aludt velünk, de most az ágy végébe odaraktam a műanyag ruhakosarat és beletettem a pihe puha plédjeimet. Kb 2 hete elsajátította és már nem az ágyban velünk alszik hanem ott benne. :-) Pedig sok hely van neki pihe puha takival :-)

Mi sokat beszélünk hozzá, igy ha szólok neki a nevére hallgatva jön, még éjszaka is. Nekünk keveset nyávog, csak amior hisztis. Éjszaka ha rosszalkodik szólók neki és bejön a helyére aludni. Szerintem már most kéne neki mondani hogy nem szabad, ne menjen be a szobába. Figyeljetek oda rá. Tudom ezt nem szeretnéd hallani, de ha nem is kelti fel a picit, max befekszik mellé :-)


Azért írd meg ha megszületett a kicsi hogyan alakul a dolog.

Tímea

160. Zoozyka
2012. nov. 6. 16:53
Sziasztok! Van egy 4 éves fókabarna sziámi cicám ívartalanított, szoba cica. Körülbelül 1 éve folyamatosan lepisili mindenemet ha nem nézek oda! Már semmit nem lehet elől hagyni tölle. Ez miért van?
159. bea0917
2012. okt. 25. 18:05

Sziasztok!


26 hetes kismama vagyok és egy másfél éves, ivartalanított, oltott nőstény fókabarna sziámi cica gazdája. A cica szinte családtag, nagyon szeretem, de a férjem a baba miatt gondolkozik, hogy új gazdit kellene neki keresni. Én nem szeretném, szerintem meg lehetne oldani a cica "átnevelését." Most a hálószobán kívül bárhol lehet a lakásban, persze az étkezőasztal és hasonlók kivételével. Aki ismeri ezt a fajtát, tudja, hogy ők kommunikatívak, sokszor hisztisek és akaratosak. Félek, hogy felkelti éjszakánként majd a babát a nyávogásával és nem tudom hogy tudjuk kizárni a babszobából úgy, hogy ne legyen zárt ajtó (kb. 2m-t képes átugrani...) A baba az elejétől külön szobában lesz tőlünk, így elzárni nem szeretném. Így az új elrendezéssel a cicának egy nappali és az étkező marad, és kint is lehet, többi helyről kizárjuk. Ti mit tennétek? Hogy oldottátok meg a cicabiztos babaszobát? Számíthatok a cica depressziójára vagy hisztijére?


Előre is köszönöm a segítséget!!

158. anics10 (válaszként erre: 157. - Nikusz2)
2012. márc. 21. 10:11

Szia! Mi szeptemberben fogadtunk az 1 éves házicicánk mellé (kislány) egy féléves sziámi (thai) kiskandúrt. 3 hét kellett az összeszoktatáshoz. Aránylag sikerült, de az első cicánk azért a mai napig érezteti, hogy ő volt az első. Különben jól kijönnek, játszanak, kergetőznek, de még mindig nem alszanak együtt. A kicsi próbálkozott de a nagy nem szereti, ha mellette van. Ja és hozzátéve mindkettő kinti benti. De az összeszoktatás is cicától függ. Van amelyik rögtön elfogadja, van amelyiknek kell több idő. Először mindenféleképpen külön legyenek. Legalábbis nekünk ezt tanácsolták.

Figyelni kell arra is, hogy a régi cicát egy kicsit jobban kényeztesd, mint előtte, hogy érezze azt nincs lehanyagolva

157. nikusz2
2012. márc. 11. 20:27
Sziasztok! Van egy 1 éves ivartalanított kandúr cicám, és lehet lesz mellé nyárom egy sziámi kiscica lány. Kinti-benti a kandúr, és a sziámi cicát is így szeretném nevelni, de nagyon félek, hogy nem fognak jól kijönni egymással, esetleg a fiú cicám elmenne.. A sziámi cicát lehet kinti-benti nek tartani? Nem lenne szívem egy kert mellett csak lakásban tartani.. összeszoktatásról valami jó tanács? Belevágjak? Bár már lefoglaltam a cicát, de rosszat senkinek sem szerertnék :(
156. anics10
2012. márc. 3. 20:42
Sziasztok! Nálunk minden rendben a cicókkal!!! Itt a jó idő sokat vannak kint, futkároznak napoznak...
2012. márc. 2. 15:33

Sziasztok,

Felrakok majd egy új képet mi lett a 6 hetes cicámból.

Óriási macsek. Igazi rossz, dumálós, nem alvós :-(, és néha gyogyis.

Úgy beindul a futkározással hogy a fürdőben a sarokkádban fordul és az erkélyen áll meg.

Ja és a falon tud futni, nagyon jóóóó. :-)Repül a macsek.

Most fogok neki saját készítésű játékot készíteni neki, ami a mennyezet és a föld között lesz egy rúd és néha kiülők....

Hogy vannak a többi macskáitok?

2012. márc. 2. 15:14
Sziasztok ! Szia Vámpír! Szolnok megyében keresek sziámi kandúrt nőstény cicám számára. Most lett ivarérett.Köszönöm szépen előre is .Üdv : hidrogén .
2011. dec. 16. 09:58

Remélem jobban lesznek.

Ma felrakok képeket a cicákról. A sziámi most 9 hónapos, a perzsa 5 éves. Mind a ketten fiúk

152. 155c866601 (válaszként erre: 150. - Vámpír)
2011. dec. 14. 12:33
Kaptak gyogyót, de kb 2 napig volt hatásos, azóta visszajött. Korábban a sziámi cicámnak is volt ilyen mikor elhoztam a tenyésztőtől, de őt sose vittem dokihoz. Ő helyre jött azzal hogy nem adtam neki mást csak száraz kaját. Hétfőn telózik a doki hogy mi lett a kaki mintájuk eredménye, kiváncsi vagyok majd mit mond. rakok képet a macskákról
151. Vámpír (válaszként erre: 149. - 155c866601)
2011. dec. 14. 11:57
Rakjál fel képeket a cicákról.
150. Vámpír (válaszként erre: 149. - 155c866601)
2011. dec. 14. 11:57
Szerintem vidd el egy másik orvoshoz. Gyógyszer kell neki nem másik kaja.
2011. dec. 14. 09:06
nem tud valamelyikőtök segiteni. Mióta elhoztam a két macskát a tenyésztőtől eszméletlen büdöseket kakilnak a macskák. A kisebbik a 4 hónapos az hatalmasat fosott is az első nap. Azóta normál kaki kinézetü, mindkettőnek , de zöldes, sárgás és nyákos. A büz az valami rettenetes, a hányinger jön rá az emberre sajnos. Már voltam velük állatorvosnál és azt mondta ez valami baci. kaptak is antibiotikumot amitől kb 2 napig minden normális volt. Most megint ott tartunk ahol voltunk. csak egy tápot esznek amit a doki adott, de az se használ. Meddig fog ez az állapot tartani? elmúlhat ez magától?
148. anics10 (válaszként erre: 146. - Vámpír)
2011. dec. 11. 21:59
A másfél két óra alatt tért magához. Utána még kómás volt. Éjszaka nagy részét aludta, de hajnalban már játszott a másik cicával. Reggelizni is szépen reggelizett.
147. 155c866601 (válaszként erre: 144. - 00a194caf9)
2011. dec. 11. 21:56
Szerintem nem kéne oda eresztened a teknőshöz!, vagy vedd ki a teknőst és úgy legyenek együtt, mert a teknős helyét mivel homokos, wc-nek nézni! Valszeg jobban tetszik neki mint a sajátja és kényelmesebbnek érzi oda csinálni, mint játék közben elmenni a sajátjához. Nem beszélve arról hogy a teknős is valószinü odapiszkit a homokjába, tehát még érezheti is, ami szintén ingerelheti erre. A macskák érzékeny állatok és ezt jó ha szem előtt tartod. Ne tedd be oda!
2011. dec. 11. 20:21
Másfél két óra? Nekem egész éjszaka aludt és néha fel felébredt, de még reggel is kóma volt.
145. anics10
2011. dec. 10. 16:05
Na, tegnap megvolt az ivartalanítás. Kb 15-20 perc alatt megvolt. Másfél két óra kellett neki hogy felébredjen.Éjszaka már virgonc volt, reggelre szinte semmi baja. Szépen reggelizett csak most a hétvégén nem mehet ki, pedig menne.
2011. dec. 8. 08:37

Valaki tudna nekem segíteni? Van egy görög teknősünk, a cica egész kicsi korától kezdve bejár hozzá, ott üldögél mellette, meg sokat alszik vele...

Pár napja viszont figyelmes lettem arra, hogy bizony, oda kakilt. :( Kicseréltem neki az almát, hátha büdinek tartja, vagy már túl koszosnak, de azóta is rendszeresen oda kakil a teknőshöz!!!! Amikor látom, hogy készül rá, akkor gyorsan felkapom, és elviszem az almos táljába, és akkor ott intézi el. Megjutalmazom érte, simogatom, kap juti falatot, de semmi. :(


Nem tudom mi változhatott, soha nem piszkított a teknőshöz, sőt, nagyon szobatiszta, sehova máshova sem piszkított még a saját kis toalettjén kívül. Szerintem most sem akarhat rosszat, hiszen a teknős alatt föld van....

És ami érdekes, még így is bejár a tejnőshöz játszani vele, meg aludni vele. Nem értem... Ha a teknős helyét wc-nek keresztelte, miért alszik ott?!?! áááááá

143. 155c866601 (válaszként erre: 142. - Anics10)
2011. dec. 7. 13:54
Én is most viszem az egyiket, a kandúrt. Bár nem sok panaszom van rá, de néha látom rajta a jeleket már. :D
142. anics10
2011. dec. 7. 13:22
Ha minden igaz pénteken visszük ivartalaníttatni a mi kis kópénkat. Kiváncsi vagyok. Nem is kell időpontot kérni. Azt mondta a doki hogy hamar meglesz.
141. 00a194caf9 (válaszként erre: 138. - Vámpír)
2011. dec. 7. 08:24

:D De édes lehetett... :)

Na, nálunk még ez sem működne. Annyira tetszik neki a felmosó fa, hogy azzal harcol, amíg felmosok. Azt hiszi, hogy az egész egy jó játék. :) Aztán pedig a vizes csempét is imádja, mert csúszik rajta a lába, és olyankor száradásig csúszdázik... :D Teljesen megőrül tőle! De szerencsére nem lesz retkes tőle csempe, nyoma sincsen a kis lábának. :)

140. 155c866601 (válaszként erre: 138. - Vámpír)
2011. dec. 7. 06:39
A sziáminál nem használ semmit a seggre ütés, tapasztalatból mondom. Még azt is hiszi csak játék az is vagy bunyózni akarsz vele. őt el kell ilyennek fogadni, nála a vizipisztoly sem vált be anno emlékszem. Egy ideig tartott tőle aztán azt csinálta hogy mikor lőni akartam ő szembe fordult leült és úgy nézett rám hunyorogva, hogy " na gyere lőjjél le, úgy se félek". Szóval őket nem igen lehet nevelni szerintem. :DDD
139. 155c866601 (válaszként erre: 126. - Vámpír)
2011. dec. 7. 06:36
Az a baj a sziámik ilyenek nagyon! Az enyém is ilyen volt. Most hogy burma macskám van ezek azért nyugisabbak hál istennek, főleg hogy ketten vannak. Egymást lefárasztják, aztán alszanak sokat. Nálam a vizipisztolyos nevelés vált be. A macskám tudja ha bent vagyok a konyhába be sem jöhet. persze ha nem vagyok ott azért ritkán mindig körülnéz, de gyorsan el is jön onnan, mert tudja ha ott találom irgum burgum. Ugyanigy az asztalra felugrás is. A páromtól nálunk is jobban tartanak. Ha ő itthon van akkor még ennyire rosszak sincsenek. De alapvetően hál istennnek nem lopnak és nem szednek szét semmit.
138. Vámpír (válaszként erre: 137. - 00a194caf9)
2011. nov. 30. 11:23

Nem egyszer ütöttem a seggére nagyot. Olyan mintha meg sem érezni.

Párom a minap nagyon mély hangon erélyesen szólt és hangosan hogy nem mehet a fürdőbe mert felmostam. Látnotok kellett volna.

A kövön állt és a szőnyegen keresztül kell átmenni a mosdóba, de ő még a szőnyegre sem mert rálépni. persze mikor nem figyelt oda a párom, akkor besurrant. :-)

137. 00a194caf9 (válaszként erre: 135. - Vámpír)
2011. nov. 29. 08:45
Nem nagyon fogja izgatni szerintem, ha nincsen kemény következménye annak, ha nem fogad szót. Kis makacs, imádni való szőrcsomók! :)
136. 00a194caf9 (válaszként erre: 135. - Vámpír)
2011. nov. 29. 08:44

A miénk is ezt csinálta... És közvetlenül utána megreptettük.

Az sem nagyon érdekelte, és bizony a lakás másik felébe kellett szó szerint hajítani, hogy kellemetlenül érje a dolog. :( Tudom, kegyetlenül hangzik, de más esetben szó szerint szinte kiröhögött. :)

Pár alkalom ebből is kellett. Azóta viszont a nem, és a lefelé felszólításnak maradéktalanul eleget tesz. Ha mégsem, akkor elég a fejére csapni egy kicsit, és veszi az adást.

2011. nov. 29. 08:40
NEm ilyed meg pont ez az. Mintha nem is neki szólnék.
134. anics10
2011. nov. 28. 11:39
Lehet hogy most már nagy ahhoz hogy megijedjen.
2011. nov. 28. 11:18
Egyenlőre nem érdekli ha tapsolok és rászólunk. Csak néz és visszapofáz. El telik 5 perc sem és már megint fent van.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook