Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyósom, apósom beleszól a gyermekeim nevelésébe, 20 éves vagyok, szerintetek éretlen vagyok még a gyereknevelésre? fórum

Anyósom, apósom beleszól a gyermekeim nevelésébe, 20 éves vagyok, szerintetek éretlen vagyok még a gyereknevelésre? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
96. ina87
2017. ápr. 11. 18:28
ez a baj a gyerekeid is ezt fogják látni h a te szavad nulla és mikor oda kerül a sor akk majd rád nem fognak hallgatni,ami okos dolog lenne vagy költözzetek el hiába anyagilag könnyebb így amibe vagytok vagy a nagyszülőkel finoman közölni h mi a helyzet egyik sem egyszerű a békés jövőért kompromisszum kell...
2017. ápr. 11. 17:17

Nagyon okos dolog lenne,ha a gyereknevelésben tapasztalatot szerzett idősebb szülők,após,anyós-- észrevételeiket a gyerek anyjával,apjával megbeszélve érvényesítenék,ha azok egyet értenek vele!Igen nagy kárt okoz az a nagyszülő,aki a gyerek előtt kritizálja a szülőt,vagy "puszta" szeretetből védelmébe veszi pl.a nem jól viselkedő gyermeket.LEJÁRATJA A SZÜLŐT, A GYERMEK ELŐTT! Hallottam olyan családról,ahol "anyós" megpróbálta irányitani az ifjú párt.Egy "beszélgetés" után 20 /HÚSZ/ évig nem beszéltek egymással,pedig közvetlen szomszédok voltak!Közben a fiatalok felneveltek három fiú gyereket! Mind hárman tanult felnőtt emberek lettek!

Helyes,ha a fiatal szülő meghallgatja az idősebb tapasztalatait,de azok lehet,hogy már idejüket múlták a megváltozott életkörülmények miatt!

94. 50aa831df8 (válaszként erre: 1. - B.Laura)
2017. ápr. 11. 06:52

Régi a történet, de talán nem veszített az aktualitásából...


...Együtt élni három generációnak régen teljesen természetes volt. Ha ma már-még nem természetes, abból aztán adódhatnak gondok...


"Anyósszemmel" én úgy gondolom, hogy a "menyecske" dolga volna alkalmazkodni a házamban.

"Anyaszemmel" meg úgy gondolom, hogy a gyerekeim nevelése az én dolgom. Nagypapa-nagymama is nyilván jót akar, van rutinjuk, tapasztalataik is, így amit lehet, és amit jónak tartok, elfogadom tőlük. Már csak a Családi Béke érdekében is.

2010. máj. 1. 12:10
Azt hiszem, az ilyen esetekben a nemzedéki különbségek jönnek elő. Bizonyos esetekben akár következetlenségnek is nevezném. Ne feledjük el, hogy szüleinket, nagyszüleinket sokkal-sokkal szigorúbban nevelték, ma pedig igen engedékenyek, és ennek később igen súlyos következményei lehetnek. Ezek nagyon meglátszanak az iskolában a fegyelem terén.
92. B.Laura (válaszként erre: 91. - A14deb9047)
2010. ápr. 30. 17:11
Egy anya nem akarhat rosszat a gyermekének,az anya tudja legjobban mi a jó neki hisz együtt érez a gyermeke boldogságában,csalódottságában...stb.Szerintem is meg kell fogadni az idösebb emberek tanácsát,mert az biztos hogy tapasztaltabbak,de csak azokat fogadom meg amiket én is jónak látok
2010. ápr. 29. 18:41
Csak jelent valamit, hogy ők már fölneveltek egy gyermeket... Sajnos az ember azt hiszi többször, hogy majd ő jobban csinálja, aztán kiderült, hogy amit nem fogadott meg, a saját bőrén tapasztalja meg, igazuk volt... csak akkor már késő.
2010. ápr. 26. 20:52

Milyen érvek? Az a 10-12 év plusz. például. :)

de látom te 23 vagy. igy majd csak később érted meg,hogy miről beszélek. nem bántásképp,de 23 évesen én is azt hittem,hogy mindent tudok,és mire 30 lettem, mégis ugy gondolom,hogy nem tudok mindent.minél bölcsebb az ember és tapasztaltabb rájön hogy mennyire okosnak hitte magát. ilyenkor mosolygok magamon,de ha nem mosolyognék akkor tuti sírnék. :)

89. Manilu (válaszként erre: 88. - 2656c806ea)
2010. ápr. 26. 20:41
Bocsánat,nem neked szántam a kérdést,és nem bántásból,csak szerintem 30évesen sincs valakinek nagyobb tapasztalata a gyereknevelésben ,mint egy 20évesnek.De abszolut nem bántának szántam,érdekelt volna milyen érvek szólnak egy 30akárhány éves mellett.
88. 2656c806ea (válaszként erre: 86. - Manilu)
2010. ápr. 25. 17:41
amugy honnan jött nálad ez a 30 év? És miért pont tőlem kérdezed?
87. 2656c806ea (válaszként erre: 86. - Manilu)
2010. ápr. 25. 17:36
ezt most komolyan kérdezed? :DDDDD
86. Manilu (válaszként erre: 17. - 2656c806ea)
2010. ápr. 23. 21:31
30évesen mivel van valakinek nagyobb tapasztalata a gyereknevelésben,mint egy 18-20évesnek?
2010. ápr. 10. 11:02

Köszönöm Lányok! Ez jól esett!

Jól kezdődik ez az április szombat! Du. jövök vissza!

84. doresz88 (válaszként erre: 82. - A14deb9047)
2010. ápr. 9. 22:09
Szerintem nem leszel rossz anyós! Sőt ha ezt az ideológiát alkalmazni is fogod a saját családodban, akkor olyan anyós leszel, akit mindenki szeretne, csak szerintem minden családban más a harmónia, és azon belül kell alkalmazkodni.
2010. ápr. 9. 22:07

Akkor téged imádni fog a menyed v vejed,mert ritkán leszel otthon. :)

Az én anyukámat ugy kell felhivni,hogy mikor jön hozzánk,mert ha mi megyünk nincs otthon mert minden másnap kondi terembe jár, meg fürdőbe,uszik,szaunázik,masziroztatja magát,dolgozik,egyedül eltartja magát, templomba jár mert hivő de minket nem kereszteltetett meg anno mert ránk bizta,(26 évesen keresztelkedtem meg), zarándok utakra jár, soha nem panaszkodik,ha beteg csak utólag tudom meg,(amiért nagyon haragszom), soha nem ad kéretlenül tanácsot, ha baj van ő az első aki ott van, és ő az első akit felhivok, és annyira szeretem,hogy mindjárt elsirom magam. :):)

Összefoglalva: Téged imádni fognak!!!!!!!!!!!!

2010. ápr. 9. 21:55

A zenészek ilyenkor azt szokták mondani, hogy erre mondjál kistercet!


Vajon belőlem milyen anyós lesz?? Úszom, netezek, orgonálok, lakást újítok föl, tanítok/szervezkedek, tervezem életem legnagyobb gyalogtúráját, imádom a repülést, az utazást. "Elszaladtam Torinóba, Velencébe és Rómába". Szűkagyú lennék??

81. 2656c806ea (válaszként erre: 80. - A14deb9047)
2010. ápr. 9. 21:45
na ugye! valahogy nálam is megáll a tudomány. :)
80. a14deb9047 (válaszként erre: 78. - 2656c806ea)
2010. ápr. 9. 21:33
Ilyenkor lehet azt mondani, hogy na erre varrjál gombot!!
79. MelisUK (válaszként erre: 12. - Judita79)
2010. ápr. 9. 20:57

Persze, hogy lehet 20 évesen is gyereket vállalni, jóval korábban is.


Úgy őszintén, honnan vetted azt, hogy azt gondolnám, hogy felelőtlen és meggodnolatlan az, aki szülőkkel lakik? Ezt az én szavaimból ki nem vehetted... Csupán magamról írtam, hogy már vajon elég érett és felkészült vagyok-e már a gyermekre, ha már egyszer van saját lakásom, autóm, jó munkám, iskolai végzettségem és már lassan a 27-et taposom...


Senkit nem "osztottam le", csak annyit írtam, hogy ő döntött így, hogy gyereket vállal ennyi évesen úgy, hogy az anyósáéknál lakik. Ha velük lakik, akkor nem kell sírni, hogy beleszólnak a nevelésbe, akkor ez bizony így van és kész. Írtam is, hogy ez az ő döntése volt. Választhatta volna azt is, hogy vár még a gyerekkel, vesz saját lakást és utána szül gyereket, akkor nem szólnának bele nap mint nap a nevelési technikájába. Minden a saját döntése volt, épp ezért a következményeivel számolnia kell.

2010. ápr. 9. 20:56
én valahol megértem az én anyósom is ilyen....lenne,ha hagynám. szerencsére mi nem lakunk velük. tudom,hogy anyósom jot akar,de a stilus amivel előadja magát az hihetetlenül taszit és felháborit.ugyanis ő nem tanácsot ad,hanem parancsol. csináld ezt csináld azt mégpedig ugy ,hogy nem is kérdezek tőle semmit ja és mindezt hangos szóval, mint valami katona tiszt. mindezt ugy teszi,hogy 35 éves vagyok, 20 éves korom óta saját vállalkozásom van, amikor összejöttem a fiával már saját hitelmentes családi házam volt, autóm. most van egy 12 éves és egy 7 hónapos fiam. soha nem kértem a segítségét,soha nem laktam nála, soha nem kértem pénzt,és mégis ugy gondolja,hogy ő nekem megmondja,hogy mit csináljak. jelzem,hogy itt megis áll a dolog,mert én tudom,hogy hogyan neveljem a gyerekeimet. akkor mégis miért gondolja azt,hogy még mindig ilyen stilusban beszél velem? na erre adjatok értelmes választ,mert én nem tudok.
77. Ronikutyi (válaszként erre: 74. - Ficu00)
2010. ápr. 9. 20:44
Én is azt hittem:)
76. Ficu00 (válaszként erre: 75. - Fa3d5b4d84)
2010. ápr. 9. 18:43
persze, gondolom! :) kár, hogy nem így lett...
75. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 74. - Ficu00)
2010. ápr. 9. 18:08

:-)))

Elhiszed, hogy jobban örültem volna, ha úgy történik, ahogy írtad? Esküszöm, megemeltem volna előtte a kalapom, és iszonyú hálás lettem volna, ha valahogy megússzuk a kórházat. De csak dajkálgatta, tutujgatta volna. Az pedig sajnos az nem segített rajta.

74. Ficu00 (válaszként erre: 73. - Fa3d5b4d84)
2010. ápr. 9. 18:01
mikor olvastam, hogy anyósod kikapta a fiadat a kezedből mondván, hogy nem fogjátok kórházba vinni az unokáját, azt hittem valami hős történet fog kikerekedni belőle, hogy anyósod valamit csinált, ami miatt végül nem kellett kórházba mennetek. :)
73. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 68. - B.Laura)
2010. ápr. 9. 17:52

Nem olyan súlyos a probléma. :-)

Elmondok egy történetet. Egyszer a fiam nagyon beteg volt, konkrétan kórház közeli állapotba került. Pár hónapos volt (egyébként koraszülött), és elkapott valami náthás nyavalyát. Egyébként is kevés folyadékot ivott, de akkor meg egyáltalán. A láz, a folyadékvesztés miatt kezdett kiszáradni. A kutacsa a buksija tetején már be volt horpadva. Mindenáron próbáltam elkerülni, hogy kórház legyen a dologból, és kínomba már a doktornénitől kapott műanyag fecskendővel diktáltam bele a teát hajnalok hajnalán. Nagyon ideges voltam, és éppen azt ecseteltem a férjemnek, hogy nem fogjuk tudni elkerülni a kórházat. Közben az anyósom bejött, ezt végighallgatta, majd kiszedte a kisfiamat a kezemből azzal, hogy "Nem fogod kórházba vinni az unokámat, nincs komoly baja!". Nem részletezem, de azt sejtheted, hogy anyatigris módjára kértem ki magamnak azt is, hogy kopogás nélkül benyitott (két szál ciciben álltam ott, mert szoptatni is próbáltam), hanem azt is, hogy kikapta a kezeim közül. A férjem meg emelt hangon kifogásolta neki ugyanezeket.


Mint kiderült, nem csak taknyos volt a fiam, hanem elkapott egy nagyon súlyos fertőzést, ami ráment a beleire, és mire (mentővel) beértünk a kórházba, már vért kakilt. Annyira, hogy a végén vért is kellett, hogy kapjon. Tényleg nem volt baja...


Számtalan kisebb-nagyobb hasonló történet miatt végül rádöbbent, hogy nem érdemes velem vitatkoznia. Még azt is elismerte, hogy nagyon jó anyuka vagyok. :-)


Szóval ezzel azt akarom mondani, hogy vannak sokkal komolyabb "beleszólások" is. Aztán az élet úgyis rácáfol, illetve megerősít mindenkit abban, hogy anya tényleg csak egy van. :-)

72. 6d51b9a72e (válaszként erre: 68. - B.Laura)
2010. ápr. 9. 16:56

Laura!Olyan dolgok miatt idegesíted magad,ami miatt nem kéne, :O)

Nézz a férjedre,nézd meg jól hogy milyen ember...

Szerinted egy szülő akarhat rosszabbat az unokájának mint a saját gyerekének?

Miért nem beszéled meg anyósoddal szépen azt ami nem tetszik?Azt is elmondhatod hogy miért.

Vajon ha anyukád csinálná ezt,tőle is úgy esne mint anyósodtól? Hidd el,nem rosszindulatból csinálja ő és nem azért mert téged hülyének néz.

Ha elejétől kezdve őszinte vagy vele,jó barátnők is lehettek akár, és el van kerülve a felesleges orrhúzogatás és sértődősdi.Kellő inteligenciával ez kezelhető.Hogy törődik az unokájával,az csak azt jelenti hogy szereti.Ez neked nem jó?

Tudod hányan panaszkodnak,hogy anyós-após le se sz.rja az unokát?Próbáld kicsit lazábban felfogni,hagy mondja amit akar,az anyukája úgyis te leszel a gyerekednek. :)

71. Ficu00 (válaszként erre: 68. - B.Laura)
2010. ápr. 9. 16:30
na erről van szó! (azt én sem gondoltam, hogy direkt hülyeségekre nevelnék őket, azért az már extra durva lenne) a fő probléma itt az, hogy te azt mondod, hogy már evett a gyerek. pont. akkor mit magyaráznak még? akkor azt kell mondaniuk, hogy: ja, igen? akkor menjél nyugodtan játszani! vagy valami hasonló. ha ezek után is magyaráznak akkor az mindenből fakad csak jóindulatból nem.
2010. ápr. 9. 16:25
Mert nagyon édesek vagytok!
2010. ápr. 9. 16:22

Sajnos, ezt így szokták csinálni...

Vigyázz nagyon magatokra, nagy kincseket kaptál az élettől, de feladatot is... Sikerülni fog!!

68. B.Laura (válaszként erre: 30. - 6d51b9a72e)
2010. ápr. 9. 16:10
Nem az van hogy rosszakat tanitanak nekik,szeretik őket,itt egy példa:A fiamat reggelizés közben fenyegetik hogy:Ha nem eszed meg a reggelid nem mehetsz ki játszani.Én hiába mondom hogy már evett a gyerek ők csak mondják neki tovább.
67. Ficu00 (válaszként erre: 66. - A14deb9047)
2010. ápr. 9. 15:12
csak itt nem arról volt szó, hogy a tyúkanyó terelgeti a csibéket, hanem hogy a vén tyúk beleszól a dolgokba. :) én anyám 18 évesen szülte a bátyámat, engem 21. szerintem sokkal jobban helyt állt szülőként, mint néhány barátnőm anyja, akik 10 évvel idősebbek voltak nála. legalábbis az elbeszélésekből abszolút ez jött le és nem csak nekem.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook