Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szexualitás az óvodáskorban. fórum

Szexualitás az óvodáskorban. (beszélgetős fórum)


2009. ápr. 18. 18:28
Biztosak vagytok benne,hogy ennyi idősen mi/ti nem csináltuk/csináltátok ezt?
8. plimpi (válaszként erre: 5. - Ekidli)
2008. jún. 19. 19:06
Szerintem sem szabad ennek nagy feneket kríteni, hisz a gyerekek most ismerkednek mindennel, a saját testükkel is, viszont, ha érzik, hogy a nemiség tabu és elítélendő, hisz megszidták érte, bizony okozhat később traumát. Vannak ehhez is megfelelő könyvek, amik segíthetnek nekünk: pl. a Sehányéves kislány vagy a Peti, Ida és Picuri.
7. dor@
2008. jún. 6. 23:31

hagyni kell!

egy idő után nem lesz érdekes számukra, hogy nézegetik magukat.

viszont ha tiltjuk, akkor csak azt érjük el, hogy még inkább foglalkoztatja őket a dolog.

szerintem.


a kisfiúnak meg hangsúlyozni kell, hogy nem csinált ezzel semmi rosszat, viszont egy barát (másik gyermek) ne szabjon ilyen feltételeket.

keressen magának a kisfiad más játszótársat!

6. df1077de8f (válaszként erre: 3. - Dor@)
2008. jún. 6. 20:42

És ez többször elő fordul náluk,vagy csak egyszer?

Bár az én fiammat ez a dolog most annyira megviselte,hogy nem hinném,hogy mégegyszer kipróbálná.

Azt azért hozzáfűzném,hogy ahugom fia kezdeményezte a játékot és állítólag azt mondta a fiamnak,hogy nem lesz a "barija" ha nem játszanak ilyet.

2008. jún. 6. 20:41
Én is ezt olvastam, hogy ez teljesene normális, és hogy nem szabad ezért leszídni őket, csak max. megmondani neki, hogy társaságban ne nagyon csinálja. Sajnos van egy ismerősöm, akinek pont ilyen óvodáskori óvónéni féle nagy megalázás miatt volt sokáig problémája a szexuális életével...:(
2008. jún. 6. 20:37
Igen,ez megtörtént.Nagyon szégyenli a dolgot,azóta is mindig megkérdezi,hogy haragszom-e rá.Amikor meg "lebuktak" akkor meg annyira keservesen sírt,hogy alig lehetett megvígasztalni.Remélem azért ez nem okozott nála semmi lelki traumát.
3. dor@ (válaszként erre: 1. - Df1077de8f)
2008. jún. 6. 20:35

no para! ez igen gyakori, és teljesen normális viselkedés.

főleg, ha csak nézegetik...

de pszichológusok szerint azzal sincs semmi probléma, ha maszturbálnak az óvodások. nacsakmert van ilyen. én már csak tudom, mivel óvónő vagyok. ;)

2008. jún. 6. 20:31

Ez szintén teljesen normális dolog, egyszerű kíváncsiság. Te nem csináltál ilyet? Én még ermlékszem, hogy mi is kíváncsiak voltunk.

Szinte minden ismerősöm gyerekénél volt ilyen. Nem kell megijedni, és nem kell ezzel különösebben foglalkozni serm. Szólj neki, hogy ezt nem illik, nem szabad, akármi, és kész.

2008. jún. 6. 20:22

A kisfiam és a vele egykorú unokatestvére (aki szintén fiú)olyat játszottak,hogy egymás fütyijét nézegették.

Nagyon kétségbe estem,nem tudom,hogy kezeljem a helyzetet.Mit kell ilyenkor tenni?Valaki volt már hasonló helyzetben?Segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook