Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szétkeni a kakit, mit csináljak? fórum

Szétkeni a kakit, mit csináljak? (beszélgetős fórum)


24. trapiti (válaszként erre: 23. - Dorka29)
2009. máj. 26. 21:30

:))))))) sokban hasonlítanak a lányaink, ezt már többször megállapítottam...


Luca is úgy kezdte, hogy a fürdőszobaszőnyegre pisilt minden este fürdés előtt... Most már szívesen ül rá a wc-re, akkor is ha nem kell neki igazán... az ok leginkább az, hogy a wc-n ülve eléri a pelus-kukát és a wc papírt :) ha csak "átverés", akkor rögtön kukázni kezd :)))))


Nálunk ma délután maradt száraz a pelus és este vetkőzés után rohant a wc-re pisilni :)

23. Dorka29 (válaszként erre: 21. - Trapiti)
2009. máj. 26. 20:56

Blanka is így szól a kaki előtt, mintha már végzett volna.

Viszont hiába is kérdezem százhúszszor akár, nem hajlandó a wc-re ülni, csak akkor, ha Ő a kezdeményező, így aztán arra gondoltam, hogy nem erőltetem. A baj csak az, hogy leveszi magáról a pelust, ugyanakkor még így sem hajlandó wc-re menni, hiába látom, hogy kell neki, mindenfelé pisil a lakásban.


Tegnap meg a délutáni alvás alatt, mire észrevettem, levette a pelusát, elaludt csupaszon, és a legnagyobb meglepetésemre nem pisilt alvás közben.


Szóval, lassan-lassan történik valami, csak éppen egyáltalán nem tudom "irányítani", mert nem hagyja.



Bugyipelus: Kipróbáltam, ugyanúgy levette, mint a rendes pelenkát... benne is egy Hudini veszett el.:)

22. Dorka29 (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2009. máj. 26. 20:50

A punci-fütyi téma nálunk is porondon van már elég régóta. Ahogy Te is, én is hagyom, hogy ismerkedjen a testével, bár Blankát ez inkább fürdés közben köti le.


A fülfogás aranyos lehet.:)) Igyekszem lefoglalni a kezét én is kisebb játékokkal, de a mostani nagy kedvenc a nedves törlőkendő. Törölgeti a kezét, majd ha én végeztem, akkor afenekét is..:)


Köszi a köszöntést.:)

21. trapiti (válaszként erre: 20. - Drnéni)
2009. máj. 26. 15:24

Igen, én is azt hiszem...

Egyébként ha ébren van, már egy ideje szól ha olyan napja van (általában a nyugis napokon inkább, amikor itthon vagyunk) sózval, ha nyugi van, szeret wc-re járni, ill. lefekvés előtt, felkelés után és úszás előtt-után már igényli hogy wc-be pisiljünk. A pelusa még csak ritkán marad száraz, így elhagyni még nem lehet. Mostanában a kaki előtt is szól. Pontosabban szól, hogy kakilt, megnézem, semmi... aztán pár perc múlva teli a pelus :) mostanában ha ez itthon történik, megyünk a wc-re és néha sikerül is belekakilni. Ha máshol vagyunk, akkor is kezd vetkőzni, gondolom az ágyban ugyanez van.


Bugyipelus: itthonra már azt kap, de simán letolja ha akarja, úgyhogy alváshoz nem merem kipróbálni (nagyon rugalmas a dereka...)

Pedig könnyebb lenne mint ragasztgatni, csakhát nagy szabadulóművész a kisasszony, gyakorlatilag minden ruhadarbat le tud venni egyedül...

20. drnéni (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2009. máj. 26. 15:04
Különben lehet, hogy szerencsétek lesz, és ez a szobatisztaság feé haladás egy állomása neki. Én ebben az időszakban még álmodni se mertem róla, hogy szóljon, ha termel!
19. drnéni (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2009. máj. 26. 15:00
Szerintem bugyipelus. Azt sokkal nehezebb levenni. Rá meg egy bugyit is lehet, hogy nehezebb legyen vetkőzni. Amúgy tuti nincs ezzel semmi baj, most kipróbálja ezt.
18. trapiti (válaszként erre: 17. - Dorka29)
2009. máj. 26. 14:50

Szia :)


Sajnálom... akkor Neked is volt ma munkád bőven...

Mi továbbra is ragasztjuk a pelust leukoplasttal - nem ragasztom körbe, csak az elején a tépőzárat egy kb 10 centis darabbal, így mellette el lehet tépni a pelus anyagát.

Nálunk mostanában szerencsére nem volt baleset, lefekvés előtt már figyelmeztet is, hogy "agacs, agacs" ez a ragacs akar lenni :) Egyszer volt olyan, hogy a hálózsák alatt valahogyan benyúlt a palusba és kakiszagú volt a keze, de többre szerencsére nem jutott :) Mostanában amikor pelenkázom szereti megtapogatni a puciját. Megbeszélem vele, hogy amikor kész vagyunk és már minden tiszta, akkor lehet, így mostanában nem nagyon nyúl bele amíg kakis. +Apa megtanította rá, hogy pelenkázás alatt fogja a fülét :)))) nagyon cuki...

Gondolom, ahogy egyre többet lehet megbeszélni vele, annál könnyebb lesz...


Így utólag is, Blankának nagyon boldog szülinapot kívánunk!!!


A.

17. Dorka29 (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2009. máj. 26. 14:35

Szia Trapiti!


Na, tegnap a lányom is eljutott a szétkenési "fokozathoz"... Szerencsére a falra nem került, de azon kívül mindenhova...


Most azt mondogatom neki, hogy a pelust csak anya vagy apa veheti le róla, majd meglátjuk, milyen sikerrel.


Ma ismét levette alvás közben, de már nagyon lesem, mit csinál, így azonnal kapott egy másikat, amit leragasztottam egy jó széles szigszalaggal. Mikor kakilt, kiabált, hogy tegyem tisztába! Azért így elsőre nem volt könnyű levenni róla az alaposan körberagasztott pelust még nekem sem;), remélem, nálunk is beválik ez a módszer.


Egyébként Ti hogy álltok a témával?


Dorka

2009. ápr. 16. 15:53

Nagyon szépen köszönöm szépen!!

aranyos vagy!!

remélem is hamar jön !!!

15. trapiti (válaszként erre: 14. - Zsanetta)
2009. ápr. 16. 12:07

igen, olyan van nekünk is, és nagyon klasszul stabilan ül rajta :)


olvastam a lapodat, sok sikert és kitartást a lombikhoz, remélem hamar összejön a babó!!!

2009. ápr. 16. 12:03

Akkor Wc.van az a vécéülöke kicsiknek!!!

olyat kell használni!!

13. trapiti (válaszként erre: 12. - Zsanetta)
2009. ápr. 16. 11:44

Szia.

Szerintem egészséges :) legalábbis annak tűnik... ;)

Nem rendszeres, 2x fordult elő, szerintem az első cél a levetkőzés volt, mert érezte hogy kakilnia kell. Utána meg jött a kaki, amivel aztán kellett valamit kezdeni...


Egyébként ha itthon ill. ismerős helyen vagyunk, akkor legtöbbször szól, és wc-be kakil/pisil, a bili nem érdekli :)

2009. ápr. 16. 10:44

Most nézem a képeket szerintem eleven és egészséges.

próbáld meg a bilit!!!

aztán kitudja!!

mindenesetre érdekes!!

2009. ápr. 16. 10:42

Hát szia !!

én sok gyereket láttam már a munkámból kifolyólag de ilyet nem is hallottam hogy ez a happyje hogy a kakiát kenegeti.

szerintem ez nem normális dolog,de ki hogyan veszi fel.

figyelemfelkeltés???

szerintem nem,akkor orditana stb.

Ne haragudj a kérdésért de egészséges gyermekről van szó???

2009. ápr. 16. 10:35

Sziasztok :)


A Leukoplast eddig bevált, azóta már kéri is lefekvés előtt a pelusragasztást, és mutatja/mondja, hogy nem szabad hozzányúlni :)

Azóta nem vetkőzött, a msáodik alkalom már talán nem volt neki olyan vicces.


Viszont ha ébren van, és érzi hogy kakilni kell, azonnal vetkőzik, tolja le a nadrágot, akárhol is vagyunk :) én meg igyekszem meggyőzni, hogy majd inkább én segítek... Nagyon érdekli, hogy mi van "odalent" de mostanában sikerül vele megbeszélni, hogy ne nyúljon oda, amíg minden kakis... Ha megtöröltem és tiszta, akkor engedem neki, hogy megfogja, megnézegesse, úgy néz ki, ezzel elégedett :) Nagyon büszke rá, hogy felfedezte a "punszi"-t :))))

2009. ápr. 6. 12:19

Sziasztok,

ilyen még nálunk sem fordult elő, de már gondolatban én is végigzongoráztam, hogy mi lesz akkor stb…

Én így előre azt találtam ki, hogy vannak leszoktató nadrágok, aminek a belseje nem engedi ki a nedvességet, és a külseje pamut, azt fogom alváskor ráadni a leányomra. Már 3-at be is szereztem korábban belőle. Olyan mint egy kisnadrág (bugyi) csak kicsit vastagabb.

Ahogy most írok, az jutott az eszembe, hogy az úszó pelusok is nadrág, azaz zárt formájúak. Azzal is lehetne próbálkozni.


17 hónaposan ne csodálkozzál, hogy ilyet tesz. Valóban nagy türelem kell hozzájuk. Az én leányom pld. ha alszik akkor nem szokott sem kakilni, sem pisilni. Sőt ha pelus van előtte rajta és aludni kezd, akkor is csak tiszta pelusban hajlandó. :o((( Neki valahogy ez az igénye alakult ki.


Orvoshoz pedig még nagyon korai lenne fordulni. Főleg, hogy ilyen idősen kell elkezdeni a szobatisztaságot, ill. még csak a bilire szoktatást.


Itt a tavasz, majd a nyár, és arra kell gondolni nem kell később ekkora óvintézkedés.

8. trapiti (válaszként erre: 6. - Katinkaboszi)
2009. ápr. 4. 21:47

Alvás: kisebb korában sokkal kevesebbet aludt, napi 1x fél órát. Mostanában több az igénye, 1x2 óra, ha nem teszem le 2 körül, akkor ő maga kéri és látszik is rajta, hogy fáradt... Ha felébred és beszélget, sosem kényszerítjük tovább aludni, tehát emiatt nincs szükség ilyesmire... Ráadásul csendben, amit észre sem veszünk.


Egyébként itthon oll. ismerős helyen wc-be pisil/kakil a saját kezdeményezésére (nem én akartam, ő követelte ki). Ha ébren van és érzi hogy kell, akkor szól általában ill. akkor is vetközik azonnal. Gondolom alváskor is ez van, érzi hogy kakilni fog, és azért vetkőzik...

Azt, hogy mikor kakil, elég nehéz kitalálni, függ attól is hogy mit eszik, ill. mennyit mozog, de általában 2-3-4x naponta, tehát alvásidőben szinte biztos van kaki... Ha ráültetem a wc-re anélkül, hogy jelzné, hogy kell, akkor kb 10 másodperc alatt leugrik, nem marad meg rajta... nemhogy még kakiljon :)


Orvosra nem gondoltam, főleg hogy én is az lennék... nem hinném hogy betegség, talán csak utálja magán a kakis pelust, de annyira még nem tudja szabályozni, hogy nélküle aludjon...

2009. ápr. 4. 21:44

Én nem is tudom, hogy mit csinálnék, ha az én lányom kenné szét a kakiját mindenhová:(

Szerintem megpróbálhatsz venni neki bugyipelust, hátha azt nem tudja olyan ügyesen lebűvészkedni magáról. Vagy esetleg a sima pelust fordítva rátenni (hogy hátul legyen a tépőzár).

Fogalmam sincs, hogy miért csinálja, de szerintem inkább játszásiból, mint dacból, vagy a figyelemfelkeltés miatt. Rájött, hogy az állaga pont jó a mázoláshoz és azért műveli. Szerintem.

Reméljük mihamarabb abbahagyja, mert biztos, hogy gond ez hosszú távon (mindig mindent sikálni).

2009. ápr. 4. 21:33

mi van, ha a gyerek egyszerűen nem akar aludni és inkább alkot egyet, hátha észreveszitek, utálja a délutáni szunyát.

Részemről én is így voltam, no meg a fiam is, soha nem kényszerítettem, még az oviban sem tudták rávenni, így kivitték játszani, beszélgetni.

Próbálkozz elhagyni a délutáni alvást, lássuk mi történik.

2009. ápr. 4. 21:29

Szerintem 17 hónaposan egyszerű móka, semmi köze orvoshoz... egy ekkora gyerek csak játszik, még a figyelmet sem így hívja fel magára. Hiszen sokkal hamarabb bemennek a szülők, ha mondjuk ordít, mintha csendben alkot-keneget. Ha 2-2,5 év fölött csinálná, na akkor esetleg már dacból, figyelemfelkeltésből csinálja...

Több ötletem nekem sincs, a leukolpaszt hátha beválik...

2009. ápr. 4. 21:25
figyelemfelkeltés!van ilyen már hallatom valahol
2009. ápr. 4. 21:23

Szerintem egyelőre légy türelmes, aztán ha tovább fajul a dolog, akár orvos segítségét is igénybe veheted.

Ez nem biztos, hogy csak egy kis "csíny"..

2009. ápr. 4. 21:20

Nagyon viccesen hangzik a dolog külső szemmel,de gondolom ez azért nem olyan happy,főleg ha szét is keni.

Hát nem tudom,az én kisfiam 19 hónapos lesz de még ilyet esze ágában sem volt csinálni.Szépen belekakál a pelusba és kész.Ilyet hogy levenni?

Lehet hogy meg kellene próbálnod ráültetni a bilire.Főleg ha tudod nagyjából mikor szokott kakilni.

2009. ápr. 4. 21:15

17 hónapos lánykám ma már második alkalommal vette le magáról a pelust délutáni alvás alatt/helyett, a kakit pedig szétkente (a hajától a lába ujjáig, a falra, a plüssökre, az ágy rácsára, a matracra...)


Az első alkalom története a naplómban... [link]


Az eddig bevetett óvintézkedések: a hálózsákot fordítva adom rá, a cipzár hátul, a húzóka kulcskarikával a cipzár mellé varrt karikához rögzítve. A hálózsák alatt rugi, az alatt a pelus. (Ma elkövettem azt a hibát, hogy rugi helyett csak body volt rajta...) Miután a hálózsákot már nem tudja levenni, a karkivágásnál dugta be a kezét, kipatentolta a bodyt, levette a pelust (még tisztán) majd belekakilt a hálózsákba. Aztán onnan szedegette ki gondolom, és kente mindenhová...

Az utolsó ötletünk - a szkafanderen és a kényszerzubbonyon kívül - hogy a pelus tépőzárját ill. a derékrészét leragasztottam leukoplasttal... nem tudom beválik-e.


Ha valakinek van még ötlete, vagy tapasztalata, segítsen!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook