Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek nagyon alacsony a TSH egy hét alatt 1 körülire? fórum

Szerintetek nagyon alacsony a TSH egy hét alatt 1 körülire? (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 27. 20:16

Na voltam ma az endo dokinál. Írt fel 50-es letroxot. Azt mondta, hogy két napig ne szedjem egyiket sem, hogy a t4-em helyre tudjon állni. Majd utána kezdhetem szedni az 50-eset. Hát majd meglátjuk ,hogy hogy alakul. A jövő héten meg szeretném nézetni, hogy hogy alakul.

Veled mi újság azóta?

2013. febr. 23. 15:23
Egyébként ha érdekelnek a sorstársaid,és kérdeznél gyere a pajzsmirigy-alulműködés fórumra:D
2013. febr. 22. 18:00
Várom,hogy mi lesz..és drukkolok!!
23. ffda657edd (válaszként erre: 22. - Katykóca)
2013. febr. 22. 17:09
Mindenképpen megírom a fejleményeket! Köszönöm szépen a segítségedet!
2013. febr. 22. 17:07
:D oks! Azért majd beszámolsz..most hogy már belekeveredtünk:DDD?!
21. ffda657edd (válaszként erre: 20. - Katykóca)
2013. febr. 22. 16:59
Azt is fogom tenni mindenképpen!
2013. febr. 22. 16:55
Akor meg mindenképp várd meg az orvost szerdán! És utána meg hagy a pcsába az egészet/bocsi/ mert hormonális belekavárba,ha ennyire jól reagálsz a tiroxinra szerintem nincs is szükséged!!!
19. ffda657edd (válaszként erre: 18. - Katykóca)
2013. febr. 22. 16:51
Hát én sem érzek semmit sem. A túlműködés tüneteit meg abszolút nem. Megy ugye most elvileg túlműködik, akkor meg nem is kéne, hogy fáradékony meg aluszékony legyek. Szerintem nem is ettől vannak. Nekem is más okból derült ki először, hogy nem jó az értéke. Nem is foglalkoznék vele, ha nem lenne fontos a lombik miatt.
2013. febr. 22. 16:45

Hát a pm alulmükszi jár lassúsággal alvással hízással,a felül meg pörgéssel alváshiánnyal fogyással,és hiperaktivitással,nagyfokú idegességgel,pánikkal stb...

Én az ululmükszit nem éreztem,egy tök más vizsgálat alalpján derült ki:DD És a javulás,nem javulás dolgot sem érzem miután semmi bajomÍ:DDD Ez az én nagy dilaemmám:D

2013. febr. 22. 16:39
A férjem is azt tanácsolta, hogy szedjem csak így tovább szerdáig. A tsh úgy is csak 0-ig mehet le. Ne kavarjak be neki, nehogy az ellenkezőjét érjem el, mint amit akarok. Ha csökkenteném és elindulna felfele (ha ennyire gyorsan reagálok rá ezek szerint), akkor meg ki tudja, hogy addigra hogy állnék és lehet, hogy nagyobb gond lenne utána. A t4 miatt aggódom egy kicsit. Azzal nem volt gond egyáltalán korábban. Bízom benne, hogy az is a gyógyszer miatt ment felfele és ha csökkenjük akkor szépen helyreáll. Végül is kb.1 egészet kéne felfele mennie. Azt már csak összehozzuk valahogy!
16. ffda657edd (válaszként erre: 13. - Katykóca)
2013. febr. 22. 16:35
Na, ez érdekes dolog. Fogalmam sincs ugyan is. Az alulműködést sem éreztem igazán. A bőröm száraz egy kicsit, de alapból érzékeny. A doktornő szerint a pm miatt van. Fáradékonyság, aluszékonyság, alacson vérnyomás stb. ilyesmi igen. De vashiányos vérszegény is vagyok, lehet, hogy ezek attól vannak. Ingerlékeny vagyok kicsit (mondjuk az utóbbi időben már nem igen kb. 1 hete tök jól megvagyok) és érdekes módon egyáltalán nem vagyok vastag. Sőt, kifejezetten vékony. Még csodálkoztak is rajta, hogy hát alulműködésnél nem így kéne lennie. Még egy picit hullik a halyam, de nem vészes egyáltalán. Mást semmit sem érzek vagy vettem észre.
15. ffda657edd (válaszként erre: 9. - Katykóca)
2013. febr. 22. 16:31
Ha nem változik akkor meg miért nem adnak nagyobbat neked? Tüneteid is vannak?
14. ffda657edd (válaszként erre: 11. - Katykóca)
2013. febr. 22. 16:30
Ja, bocsi! :-) Eredetileg 50-eset írt volna fel. A 75-et nem merte, mert azt mondta, hogy olyan picurka vagyok nehogy gond legyen. Így a kettő közöttit kaptam. Aztán jó gyorsan lement.
2013. febr. 22. 16:28
Na figyelj! A kérdés az,hogy a tűlmúködés jelei jelentkeznek-e rajtad???Ha nem akkor várd ki a szerdát mindenképp,és maajd a dokid eldönti!! Ha igen akkor kéne csökkentei!!
12. ffda657edd (válaszként erre: 5. - Katykóca)
2013. febr. 22. 16:27
Én sem vártam, hogy ennyi idő alatt így lemenjen. Azt hittem, hogy jó, ha elindul lefele. Bízom benne, hogy felfele is fog menni egy kicsit. Hogy egy hét alatt jó legyen.
11. katykóca (válaszként erre: 8. - Ffda657edd)
2013. febr. 22. 16:26
Én fogtam:D Nem én kérdeztem!:DD
10. ffda657edd (válaszként erre: 4. - Panni58)
2013. febr. 22. 16:26
Igen, rosszul írtam. Nem miligramm, hanem mikrogramm. Most azon leszünk, hogy felfele vigyük 1 körülire. Nem is nagyon merem csökkenteni. Csak meg se tudom kérdezni az orvost sajnos.
9. katykóca (válaszként erre: 6. - Ffda657edd)
2013. febr. 22. 16:26
Áá:D Akkor csak engem szívatnak egy 100+ negyed vagy fél adaggal:D
8. ffda657edd (válaszként erre: 3. - Katykóca)
2013. febr. 22. 16:24
Bocsi! Rosszul írtam! Nem miligramm, hanem mikrogramm. De buta vagyok! :-)
7. ffda657edd (válaszként erre: 3. - Katykóca)
2013. febr. 22. 16:23
Ez a baj, hogy csak jövőhét szerdán találkozom vele. Addig nem tudok vele beszélni sem. Szerdán és csütörtökön rendel csak.
6. ffda657edd (válaszként erre: 2. - Katykóca)
2013. febr. 22. 16:22
Igen! :-) Nem vagyok pco-s. A 125 mg-osnak kell a felét szednem. Lombik előtt állunk és az idő is sürget. Ezért kaptam ekkorát. A felénél be van jelölve és könnyedén ketté lehet törni.
2013. febr. 22. 16:19
Én 125-öt tolok,és semmit nem változik az 5-6 körüli értékem...:D Még mindig azt mondom,ha ilyen jól reagáltál a tiroxinra az jó jel!!:D
4. Panni58 (válaszként erre: 1. - Ffda657edd)
2013. febr. 22. 16:14

Szerintem nem nagyon kellene magadnak kísérletezni, szakemberre kellene bízni a beállítást.

A majdnem 5-ös TSH még nem volt olyan borzasztó érték, egy ismerősömnek 4,4 volt, ultrahang után azt a tanácsot adták neki, hogy ne tegyen semmit, hanem 3 hónap után csináltasson egy újabb vizsgálatot. Nagyon sok labornál a 4,2 a felső határa a normális működésnek.

A Letroxot nem ismerem, de az L-Thyroxint mikrogrammban mérik, lehet, hogy Te is arra gondoltál. Mindenesetre én fél pajzsmiriggyel csak 50 mikrogrammot szedek, és azzal tart 1 és 2 között a TSH értékem.

2013. febr. 22. 16:10
és a doki mit javasolt???
2013. febr. 22. 16:09

Szia! Már beszéltünk:D Nekem 2 éve nem csinál semmit hiába emelgetem a 25 mg három havonta--:(

szerintem az csakis jó jel lehet ,ha ilyen nagyon reagál rá a szervezeted...akkor valszeg még működik a pm.-ed..és ez jó!! Bár a 62.5-öt nem értem..azt hogy méred ki???

PCO-s vagy??

2013. febr. 22. 15:57
Már korábban írtam egy másik fórumban, hogy majdnem 5-ös a tsh-m és hogy lehetséges-e, hogy egy hónapra lemenjen 2 alá. Hát sikerült, sőt át is estünk a ló túloldalára. Három hét múlva nézettem meg és ma lett meg az eredménye. Most 0.250 lett valamint a t4-em is felment a felső határérték fel kissé. Jövőhéten szerdán megyek az endokrinológushoz vissza. Csökkenteni kell a gyógyszer adagon. Egy hetem lesz rá, hogy felmenjen kb. 1 körülire (és a t4 is lemenjen a felső határérték alá). Szerintetek ez lehetséges? Most 62.5 mg letroxot szedek. Csak olvastam, hogy nagyon sokan maguknak emelgetik meg csökkentik az adagot. Ilyet még nem mertem. A véleményekre lennék kíváncsi, hogy akik maguknak csökkentették mennyire jött be? Előre is köszönöm mindenkinek a segítségét!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook