Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mire utal ha nagyon alacsony a hemoglobin és a hematokrit érték? fórum

Mire utal ha nagyon alacsony a hemoglobin és a hematokrit érték? (tudásbázis kérdés)


14. bf5264a5b9 (válaszként erre: 13. - Orsy27)
2011. jan. 19. 21:47
Én a szülőágyról sem bírtam már lábra állni, forgott velem a szoba, úgy toltak be székkel a szobába, aztán a zuhanyzóban el is ájultam többször is. Felkelni nem nagyon bírtam, itthon még 3 hétig állandó felügyelet alatt kellett lennem. A vasam azóta rendben van, és nem szedek tablettát sem, inkább sok vöröshúst, májat és spenótot eszem (húst heti 3-szor, spenótot 1-szer).
13. Orsy27 (válaszként erre: 12. - Bf5264a5b9)
2011. jan. 19. 21:37
Hát én sajnos nem nagyon bírtam lábra állni, szülés után 2 nappal lettem nagyon rosszul, addig semmi bajom nem volt, a pulzusom 108-as lett (amúgy is magas nekem), forgott velem a világ. Mostmár rendben vagyok, szedek vasat rendszeresen, legutóbb (ősszel) 125-ös volt a hemoglobinom.
12. bf5264a5b9 (válaszként erre: 11. - Orsy27)
2011. jan. 19. 21:35
Nekem is akartak adni transzfúziót, de a nőgyógyászom és a szülésznőm azt mondta, hogy amíg a lábamra bírok állni, addig ne írjak alá semmit :( Pedig tutira hamarabb jobban lettem volna. Így kb. fél év kellett, mire normál tartományba került újra az érték (és 11 vénás vasinjekcióba :( )
11. Orsy27
2011. jan. 19. 21:27
Nekem is szülés után leesett 57-esre a hemoglobinom, aláirattak velem egy papírt, és így kaptam 7,5 deci vért, szédelegtem még 2 hétig, de aztán megerősödtem és helyrejöttem. :)
2011. jan. 19. 21:13

Nekem szülés után 64 (normál esetben 120 felett van) volt a hemoglobinom. A nőgyógyászom javaslatára visszautasítottam a transzfúziót, vénás vasat kaptam, és hónapokig szédültem, folyamatos felügyeletet igényeltem az ájulások miatt.


Lehet, hogy vérátömlesztést fog kapni, de ilyen esetben, ha nem egyértelmű, hogy miért kórosan alacsony (nem kicsit tér el, hanem jelentősen) mindenképpen szükséges a kivizsgálás! Nem kell pánikolni, természetes, hogy ilyenkor aggódik az ember, de a stresszelés csak még rosszabbat csinál sajna :(

9. Tündérlány76 (válaszként erre: 8. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 19. 18:18
Azért köszönöm.
8. Várhegyi Márton (válaszként erre: 7. - Tündérlány76)
2011. jan. 19. 18:17

" Nem tudom elképzelni mégis mi lehet mit csinálhatnak ott vele?"


Kivizsgálják.


"Mi a legrosszabb ami lehet?"


Ilyen kérdésre nem tudok válaszolni, és nem is volna etikus válaszolnom, mivel nem vagyok orvos, és nem ismerem a beteg állapotát.

7. Tündérlány76 (válaszként erre: 6. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 19. 18:14
Köszi a választ de nagyon megijedtem hogy kórházba utalták. Nem tudom elképzelni mégis mi lehet mit csinálhatnak ott vele? Mi a legrosszabb ami lehet?
6. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - Tündérlány76)
2011. jan. 19. 18:06

A vérszegénység (anaemia) valamelyik formájára utalhat.


Itt ketten már javasolták a vaspótlást, azonban a vérszegénységnek nem csak vashiány lehet az oka, hanem számos más is*.

Hogy mi az ok, azt az orvos a laboratóriumi eredményekből, ill. szükség esetén speciális hematológiai vizsgálatokból meg tudja állapítani.

Vas szedése csak ennyi adat (alacsony hemoglobin-koncentráció - Hb-konc. - és hematokrit - Htc) alapján nem javasolható.


Előfordulhat, hogy a Htc és a Hb-konc. azért csökken, mert a vér a test fokozott víztartalma miatt fölhígul, ilyenkor nincs szó valódi anaemiáról. Ez azonban ritkán okoz nagy eltéréseket a vérképben.


*Pl. B6-, B12-vitamin-hiány, folsavhiány, csontvelői rendellenesség, vérvesztés, alultápláltság, fehérjehiány, fokozott vörösvértest-szétesés (pl. szívelégtelenségben, gyógyszerek, extrém fizikai munka hatására, örökletes hemoglobin-rendellenességekben), krónikus veseelégtelenség).

5. Tündérlány76 (válaszként erre: 4. - Bf5264a5b9)
2011. jan. 19. 17:57
Pontosan nem tudom de beutalta az orvos a kórházba.
2011. jan. 19. 17:52
Mennyire alacsony, ha szabad kérdezni?
2011. jan. 19. 17:51
Vérszegénységre, Maltofer Fol nagyon jó, elég régen szedem, és teljesen jó a hemoglobinom.
2011. jan. 19. 17:46

vérszegénységre, sok vasat kell enni, no nem szöget rágicsálni, hanem vastartalmú élelmiszereket, finom vörös bort, egy kanállal étkezés előtt, vagy közben,

céklát, májat, stb.

2011. jan. 19. 17:44
Mire utal ha nagyon alacsony a hemoglobin és a hematokrit érték?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook