Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alacsony a vérnyomásom nagyon (87/57), és nagyon fáj a fejem! Mit tegyek? fórum

Alacsony a vérnyomásom nagyon (87/57), és nagyon fáj a fejem! Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 24. 22:21
Ápolónőként tanácsolom neked, ha van lehetőséged, feküdj le, a lábaidat pedig emeld fel. maradj így 10-15 percig, igyál napi 2 kávét. figyelj a folyadék bevitelre 2,5l/nap. Mozogj, séta naponta a friss levegőn. De azt tanácsolom, keress fel egy belgyógyászt, vizsgáltasd ki magad. A rendszeres étkezésre is figyelj oda.
2009. okt. 17. 14:58
Enyém is betegesen alacsony. Ilyenkor párszor előre hajolok, ugrálok.
2009. okt. 4. 07:52

Sziasztok!

Tanúsíthatom, hohy nagyon rossz közérzetet biztosít az alacsony vérnyomás is. Én annak idején többször, és bárhol elájultam az alacsony vérnyomástól. A doki javaslata volt a halánték masszírozása, a fej erős leszorítása tarkó fölött (ebben akár vki segíthet is), és te általad a fej normál állapotba hozása (ez csak úgy jó, ha erőlködsz, és hogy ne sokat álljak, mert az is lehúzza a vérnyomást. Legelőször ugyanis a buszra várva ájultam el.

22. .nitaa
2009. márc. 20. 21:56

Sziasztok

Nekem is nagyon alacsony a vérnyomásom. Először is elvégeztettem egy vérvizsgálatot a háziorvos javaslatára. Mivel minden rendben volt azt mondta hogy esetleg próbálkozzak kávéval vagy ugyanolyan hatása van egy erős teának. Nekem azért felírt egy cseppet, hogy ha nagyon lemenne abból vegyek be pár cseppet. Én azt nagyon ritkán használom mert nem akarok semmilyen gyógyszerre rászokni. A tea nekem bevállta és sok folyadék.

2009. márc. 20. 14:50

sziasztok,

nekem is tök alacsony,

de milyen furcsa, hogy a magas vérnyomásra millió gyógyszer, gyógymód, taktika és praktika létezik, a túl alacsonyra meg semmi...

pedig megkockáztatom h mi is szenvedünk annyira mint a magas vérnyomásúak...

én nem tudok úgy felállni egy székről h ne szédüljek meg, állandóan fáradt vagyok, tompa, nyomott stb,

mondjuk nálam az alacsony vérnyomás párosul a vashiánnyal is, és akármennyi vasat eszek, nem veszi be a szervezetem...

szoval nem jó dolog...

jah, és heti 3-4x eddzek már legalább 4-5 éve, egészségesen étkezek, szaunázok heti 3-4x,sokat iszok (részben a vesém miatt) és még így is veszett alacsony....

20. emagdi
2009. márc. 19. 14:20

szerintem a kávéra ne szokj rá, ha eddig nem ittál, mert aztán később, ha magas lesz, nem tudsz leszokni róla.


folyadék, mozgás.


valahol azt olvastam, hogy az idő előrehaladtával úgyis emelkedik a vérnyomás is, a legtöbb embernek akinek fiatal korában alacsony volt a vérnyomása, idős korára magas lesz. (úgyhogy ezért nem jó rászokni a kávéra, kólára)

19. K.né
2009. márc. 19. 13:52
Veszekedj egy jó nagyot! :-) Komolyra fordítva a szót: KÁVÉ és MOZGÁS. Nekem is alacsony.
2008. nov. 2. 10:47
Hajolj le és gyorsan állj fel.
2008. nov. 2. 10:42
Nekem magas a vérnyomásom ezért eltiltották tölem a Kávét,a Coca-Colát és az alkoholt.Probálkozz ezekkel hátha helyre hozzák a vérnyomásod!
16. Pocok:) (válaszként erre: 14. - 81002da781)
2008. nov. 2. 10:36

Én is remélem.....ez az alacsony i snagyon szörnyűűű...nem jó egyik se.

Nekem most csak lefelé megy még...hát remélem majd csak helyrerázódik:)

15. gerna
2008. nov. 2. 10:27
Igyál kávét vagy teát, ha az se használ: Pulsotyl csepp a patikából.
2008. nov. 2. 10:25

Remélem a gyerkőcnek rendben lesz. :)

Egyébként érdekes módon terhesség alatt normális lett a vérnyomásom, csak az utsó hétben ment fel, toxémia. :(

Úgy látszik a természet elrendez mindent....

13. Pocok:) (válaszként erre: 12. - 81002da781)
2008. nov. 2. 10:23

Adjátok össze a kettőtökét..aztán osztoszkodjatok:)

Nálunk is apa kicsit magas,én meg totál a béka segge alatt vagyok...igy terhesen meg kész K.O.

2008. nov. 2. 10:21
Egyébként a férjem is alacsony vérnyomásos, azt mondja sok mozgás, és alacsony vérnyomással tovább él az ember!!!
2008. nov. 2. 10:21
Érdekes, forró fürdő után a vér csak úgy dobol a fülembe és nem ritkán fáj a fejem, vörös a fejem stb..
10. Pocok:) (válaszként erre: 9. - 81002da781)
2008. nov. 2. 10:14
Nekem meg kórosan alacsony évek óta...és a meleg fürdő csak még lentebb viszi rendesen......tapasztalat:)
9. 81002da781 (válaszként erre: 8. - Pocok:))
2008. nov. 2. 10:12

Szerintem a forró fürdő emeli, tapasztalat...

Nekem magasvérnyomásom van...

8. Pocok:) (válaszként erre: 2. - Amaril)
2008. nov. 2. 10:06

A forró fürdő pont csökkenti a vérnyomást...kitágulnak az erek a melegben és még lentebb esik.Váltózuhanyt vegyél inkább az jót tesz.

Sok folyadék és sok mozgás:)

2008. nov. 2. 08:34
kávé, redbull, és hasonló dolgok fogyasztása tuti a vérnyomás emelésre :)
2008. nov. 1. 22:36
Kölcsön adom anyósom, garantáltran nem lesz többé alacsony a vérnyomásod! :)))
2008. nov. 1. 22:29
Nekem is nagyon alacson állandóan. Nekem az orvosom azt javasolta,hogy igyak befőtt céklalevet, meg olyan dolgokat egyek és igyak, ami piros. Pl.alma,meggy, meggylé...stb.
2008. nov. 1. 21:57
rengeteg folyadék.Sok mozgás
2008. szept. 6. 13:50

Nekem is ilyen alacsony szokott lenni.

Én kávézok és ez egy kicsit segít!

2008. szept. 5. 10:24
Helló! Igyál sok folyadékot, mozogj, és még ajánlom a forró fürdőt,mert az emeli a vérnyomást! Plusz 1-2 kávé!
2008. szept. 5. 09:58
Ha valaki van hasonló helyzetben, írjon, mert borzalmas!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook