Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek miért nem lehet a terhesség utolsó 10 hetében bölcsesség fogat húzni? fórum

Szerintetek miért nem lehet a terhesség utolsó 10 hetében bölcsesség fogat húzni? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 23. 00:50
Pontosan: stressz, fájdalomcsillapítók és a gyulladásveszély.
2008. szept. 16. 19:26
Szerintem egyértelműen a nagy adag fájdalomcsillapító, és a még nagyobb adag fájdalom miatt. Bár én sem várok babát, tavasszal húzták(verték) ki a bölcsességfogamat. Hat darabban sikerült szó szerint vésővel és fogkalapáccsal kiszedni. Ne tudjátok meg!
11. K.né
2008. szept. 16. 18:37
A fájdalomcsillapító miatt, gondolj arra, hogy a terhesség alatt szinte minden gyógyszertől el vagyunk tiltva. Na meg persze a stressz, amitől ritkán, de beindulhat a szülés.
10. Ekidli
2008. jún. 24. 11:17
Bár nem vagyok terhes, de 2 hete húzták ki a bölcsességfogam. (vagyis műtötték) Műtét közben rosszul lettem, vízzel locsolgattak. Estére seblázam lett, egy hétig kellett antibiotikumot szednem. Egy napig nem tudtam se enni se inni, utána meg csak azért ettem, mert már nagyon korgott a gyomrom. Ezek után nekem terhesség alatt eszembe se jutna, hogy kihuzassam...:)
9. ts
2008. jún. 24. 10:41

Nekem két hónapja volt gyökérkezelésem, az akkor 4 hónapos babám mellett, akit azóta is szoptatok. Semmi negatív dolgot nem vettem észre, pedig sok fájdalommal járt a kezelés - a tej nem fogyott.

Terhesség alatti fogkezelésről semmi infom sincs...

8. G. (válaszként erre: 7. - Böbe83)
2008. jún. 24. 09:32

Ez elég logikusnak tűnik.Hiszen tényleg a legnagyobb fog és nagyon nagy gyökerekkel.Antibiotikumot meg nem szerecsés terhesség alatt szedni.(ha begyulladna)

Egy biztos.Nekem az összes amalgám tömésemet kicserélték a terhesség alatt(érzéstelenitővel)

Egy másik doki ügyeletben húzott is egy nagy rágófogamat.(hiányzik is a rágásnál,áldom a doki nevét,hogy nem tömte vagy gyökérkezelte inkább)

Én is külön rákérdeztem,hogy nincs e véletlenül ez rossz hatással a babára.Azt mondták,hogy nincs,egy rossz foggal több kárt csinálok.Oszlanak a vélemények.Semmi kára nem volt a fogászati kezeléseknek.

2008. jún. 24. 08:42
Szerintem meg azért nem, mert elég nagy a fertőzésveszély ilyenkor, ha nagy fogat kihúznak. még néha antibiotikumot is adnak. stresszre nem gondolok, mert, ha ott fáj az is stressz...
2008. jún. 24. 08:31

Nekem sem tömni (szerencsére csak egy ici-pici lyukról volt szó), sem fogkövet leszedni nem volt hajlandó a fogorvosom. Sőt, azt mondta, hogy amíg csak szoptatok, addig ne is menjek, mert nem csinálja meg.

Rákérdeztem, azt mondta, hogy a terhesség alatt nemcsak a mamának, de a babának is stressz, ő is "érzi" a fájdalmat (nyilván nem konkrétan, csak az anya reakcióim keresztül).

A szoptatásra meg azt válaszolta, hogy a nagy stressztől és fájdalomtól elapadhat a tej.


De azt is tudom, hogy sok orvos simán bevállal szinte mindent terhesség, szoptatás alatt.

2008. jún. 24. 08:24
szerintem a fájdalomcsillapító miatt! Vagy mert beindulhat a szülés...
4. G. (válaszként erre: 2. - F290b382c2)
2008. jún. 24. 08:23

Nekem is rögtön ez ugrott be.:-)

De nyilván valami ésszerű magyarázata is a dolognak.

3. G.
2008. jún. 24. 08:22
Egy ismerősöm bölcsesség fogát kihúzták.A terhesség nagyon megviselte a fogait.Mikor ismét ment a fogászatra,másik doki volt,aki őt szídta le,hogy nem lett volna szabad engedni,hogy kihúzzák a fogát,mert ilyenkor már nem szabad.32 hetes terhes.
2008. jún. 24. 08:22
Mert buta lesz a gyerek.
1. G.
2008. jún. 24. 08:21
Szerintetek miért nem lehet a terhesség utolsó 10 hetében bölcsesség fogat húzni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook