Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gombás fertőzést a terhesség 10. hetében mivel lehet kezelni? fórum

Gombás fertőzést a terhesség 10. hetében mivel lehet kezelni? (tudásbázis kérdés)


29. c9f9b53798 (válaszként erre: 28. - 117b1693d0)
2013. jún. 3. 14:23

én is ki fogom próbálni, háziorvosom is ajánlotta!


baromi drágák ezek a készítmények!

2013. jún. 3. 14:16

A hüvely flórájának visszaállítására létezik egy végtelen egyszerű dolog, amit minden gyógyszertárban meg lehet vásárolni pár száz forintért. A neve: tejsav. Már az első lemosás, irrigálás érezhető változást hoz.


Vásárláskor e felejtsétek el megkérdezni, hogy milyen hígításban ajánlott a használata!


Kismamák pedig mindig konzultáljanak az orvosukkal bármi új gyógyszer/szer használata előtt!

2013. jún. 3. 13:16
Beszéltem dokimmal, most ezt a Geniát használom, jövőhéten pedig majd meglátjuk mi lesz, akkor ha ne lesz jobb ír fel másikat.
2013. jún. 3. 12:55

Egyébként várandósan én sem kísérleteztem, csak szoptatás alatt, mert már elegem volt, hogy a canesten lósz.rt sem használt - mondjuk pocakon sem!, pimafucint már szoptatáskor kaptam - az két hónapra tett helyre, aztán újra kijött


Szóval ahogy írtam ezek a hüvelyflóra helyreállító készítmények nemigen használnak, ha már kint van a gomba, vagy bakteriális a fertőzés. Egyébként bakteriális fertőzés vetélést is okoz!!! A gomba nem fog, azzal csak az a veszély, hogy a hüvelyflóra gyenge, gyulladásban van a gomba miatt, és így könnyebb megfertőződik a nő mással pl. valamilyen baktériummal, és akkor tényleg már gond van.


Szóval irány a doki, de ezt már írtam az elején is. Amit fog írni, attól elmúlik, aztán majd visszajön, de ez sajnos ilyen, ez a kilenc hónap. Ha erős a immunrendszered, akkor jó eséllyel visszaszorítja a gombát, én 25 hónapig szoptattam, a végén gyakorlatilag már minden ciklusban kint volt... gondolom addigra úgy le volt gyengülve.

25. 4c1a787e8f (válaszként erre: 24. - Eva215)
2013. jún. 3. 11:27
Ott a pont.
24. eva215
2013. jún. 3. 11:13
Doki írta fel nekem a Pimafucint, annak a használati utasításában is benne van, hogy terhesek is használhatják nyugodtan. Irány a doki, a babások ne szórakozzanak öngyógyítással. :) (Bocsi, nem akartam nyers lenni.) Ha nem akarsz időpontot kérni, sétálj be a helyi kórházba, biztos nem fognak hazazavarni egy ilyennel, főleg nem egy kismamát. Boldog babavárást neked!
23. 4c1a787e8f (válaszként erre: 22. - Kistigriss)
2013. jún. 3. 11:10

Próbáld meg, de ha 1-2 napon belül nincs javulás, Canestenezz, vagy amit a doki mond.


Pláne, ha valamiért a szex sem javasolt, akkor nem vagy 100%-os. Én veszélyeztetett vagyok, és nagyon komolyan vették a gombás fertőzést, ilyenkor nem szabad a "nem javasoljákkal" foglalkozni. A betegségeket meg kell gyógyítani. Én mindig beszedtem antibiotikumot, meg bármit, amit az orvos - a terhesség tudtával természetesen - felírt. Sőt, még volt életmentő műtétem, altatásom is terhesen... Az se javasolt, de az anyai szervezet úgy van kitalálva, hogy ezeket a lehető legnagyobb mértékben kiszűri. Persze feleslegesen nem kell gyógyszerezni, de a legtöbb dologra azért van ráírva, hogy nem lehet, hogy ne lehessen mégis esetleg perelni. Pedig a valóságban a "betegségtől" sokkal nagyobb az esélye, hogy bajod legyen, mint a gyógyszertől. Persze az orvossal mindig konzultálni kell, az nem kérdés..

2013. jún. 3. 11:04
Hát szex az nincs, mert az elején vérzésem volt és nem ajánlotta a doki, meg mi sem mertünk. Megpróbálom ezt a Geniát hátha jobb lesz.
2013. jún. 3. 11:01

Nekem is volt, többször is.


Canestent, Pimafucint kaptam rá hüvelykúpot, + krém..


Nem a legjavasoltabb ilyenkor, de mivel ezek a fertőzések nagyban növelik a vetélés, koraszülés kockázatát, sokat nem érdemes vele szórakozni, ki kell irtani..


Ha meg van szex, akkor az embert is kezelni kell, mert nagon vissza lehet kapni.

20. c9f9b53798 (válaszként erre: 19. - Kistigriss)
2013. jún. 3. 09:51
a probiotikus készítmények bármelyikét lehet használni, amiket lehet vény nélkül kapni, akár ezt, akár a gynophillus protexint és még sorohatnám... masszív gombánál semmit sem érnek - nekem ez a saját tapasztalatom - ez akkor jó, amikor éppen érzed, és akkor rögtön, vagy szinten tartásra
2013. jún. 3. 09:42

Csajok!

Most jövök a védőnőtől és ő ajánlott egy gyógyhatású készítményt, Genia 92 a neve.Azt mondta ezt nyugodtan lehet alkalmazni,mert gyógynövényes alapanyagokból van. Kérdésem, hogy valaki használta a 12. hét előtt?

2013. jún. 2. 09:40
igen, ezek a hüvelyi dolgok visszatérőnél semmit sem érnek... 25 hóig szoptattam, plusz ugye a kilenc hónap várandósság, végig kínlódtam a gombával, aztán két db szájon át szedhető gyógyszertől úgy tűnik négy hónapja nem jött vissza a gomba. De azt sem terhesség, sem szoptatás alatt nem lehet alkalmazni... addig meg megy a kínlódás.
2013. jún. 1. 21:41
Gyakorlatilag akármelyiket,de persze csak az orvos tudtával és beleegyezésével.Én már csak tudom,mert nekem a canesten amit előszeretettel ajánlanak semmit nem ért.Akkor mondta a dokim,hogy hüvelyen át igazából semmi nem szívódik fel úgy,hogy kárt tehessen a magzatban.Kliont is kaptam,az a legerősebb,azzal sem volt bajom.
2013. jún. 1. 19:39
Én a hatodik héten már canestent használtam... és végig
2013. jún. 1. 11:58
Oké, mindenkinek köszönöm.
2013. jún. 1. 11:08
Na igen a cukrot és a lisztet próbáld hanyagolni, ezeket szereti a gomba..
2013. jún. 1. 11:06

Nekem terhesség alatt végig volt gombám és ugyanezt mondta az orvos, mint neked. Szerintem várd meg a 12.hetet és utána "zaklasd" újra a dokit. Egyébként a legjobb intim mosakodó erre a Saforelle, valamennyire enyhíti a tüneteket.

Egyébként valószínüleg újra és újra ki fog jönni, mert a terhesség miatt gyengült az immunrendszered.

Szép babavárást kívánok!

2013. jún. 1. 09:45

Nekem is volt a terhesség elején és nem Canestent adott rá a doki!!!Úgy tudom azt nem javasolják!Receptre írt fel kúpot,de a nevére már nem emlékszem.

Nekem sem volt problémamentes a terhesség-előtte 1 évvel vetélésem is volt-és bevérzés is volt a placentán...de attól függetlenül a gombát kezelni kell.De csakis azt tedd amit az orvos mond!

Ami biztos:csak intimlemosót használj-nekem nem mindegyik fajta jött be-és próbálj meg kevesebbet cukrosat fogyasztani.

11. abeni
2013. jún. 1. 09:25

Sok az okos... :-(

Nem véletlenül mondta azt a doki, hogy türelem.

A Canesten nem igazán ajánlott a terheseknek, főleg az elején!


hallgass a dokira, ne pedig az itteni felelőtlen tanácsokra.

2013. jún. 1. 08:11

Ha gombás fertőzés, sajnos nekem vagy négyszer kijött kilenc hónap alatt a gomba:( - akkor canestent fog tudni adni, mást nem nagyon.


De magadat ne gyógyítgasd, várandósan semmiképpen! aki hajlamos a gombára, az zsigerből tudja,hogy most az jött ki (én ilyen voltam, vagyok), de várandósan elmentem a dokihoz, aki bólintott rá, és canesten. Megjegyzem csak tünetileg fogja kezelni, ha megszülsz és már nem szoptatsz, hatékony akkor lehet kezelni, vagy a szervezeted lesz olyan erős és legyőzi.

2013. jún. 1. 08:07
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat. Természetesen a dokimat felhívom, de majd csak hétfőn. Addig meg csak kibírom valahogy!
8. andi6020 (válaszként erre: 2. - Kistigriss)
2013. jún. 1. 07:55

Menj vissza a dokidhoz, vagy ha nem bízol benne, keress másikat.

De semmiképp ne kövess olyan praktikákat, amiket itt a fórumon beírogatnak.

7. Zorg27 (válaszként erre: 6. - Fancsika12)
2013. jún. 1. 07:46
Igazad van Fancsika nem értesz hozzá.... Semmi házi praktika, semmi ezüstkolloid, ORVOS, vagy legalább hívd fel kérj tanácsot, vagy a dokitól, vagy a védőnőtől!!!!! Ha amúgy sem problémamentes a terhesség, miért kockázatnál?? Itt max mondanak, javasolnak mindenfélét, hogy ezt vagy azt használd, és lehet, hogy többet ártasz mint használsz... Egyébként valóban, ha nem eget verő a probléma nem kezelik a 12. hétig, de ezt majd a DOKI eldönti! Boldog babavárást kívánok! 35. hetes kismama :)
2013. jún. 1. 07:34

Nem kötetszem,tényleg!De ha nem lennél terhes akkor is kellene kezelni egy gombás fertőzést!!!Szóval nem nagyon értem a doki hogy mondhat ilyet.Kérdezz másik nődokit.A Canestent szerintem nem hiába lehet recept nélkül venni.Legalábbis nem hiszem hogy olyan erős... Meg a terhességnél jobban oda kell figyelni,mint hogy az ember kísérletezzen!


Jobbulást!!!

2013. jún. 1. 07:28

Nem értek a témához... de épp pár napja olvastam pont erről egy bejegyzést és ott az ezüst kolloiddal való "irrigálást" (azt hiszem ez az a szó) ajánlotta egy netes doki

(jelzem, az ezüst kolloidra kerestem rá és olvastam el minden bejegyzést)

4. Nikk_1982 (válaszként erre: 1. - Kistigriss)
2013. jún. 1. 07:25

Nogyogyasszal.

Nekem mindig Can..ten combit javasolt amugy, de feltetlen menj vissza hozza.

3. vikucka (válaszként erre: 2. - Kistigriss)
2013. jún. 1. 07:22
Hát pedig csak azt tudod tenni, amit az orvos mond. Ne próbálkozz mindenféle gyógymódokkal. Én lehet használnék valami intimlemosót. Ha rosszabbodnak a tünetek menj vissza a dokihoz!
2013. jún. 1. 07:13
Dokim azt mondta a 12.hétig nem nagyon kellene semmit adni. Nem volt problémamentes a terhesség idáig. De most úgy érzem tegnap este óta, hogy enyhén éget és több a hüvelyváladékom is. Mit lehet ellene tenni?
2013. jún. 1. 07:12
Gombás fertőzést a terhesség 10. hetében mivel lehet kezelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook